Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Cze 2013 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Po kilku testach bardzo spodobała mi się opcja zwiedzania i podróżowania ze smartfonem. Dzięki czemu zawsze mam jakiś film/serial/muzykę pod ręką. Do tego mapy, tripadvisora i czasem jakieś przewodniki PDF. Niestety całe to rozwiązanie ma jedną poważną wadę, zazwyczaj w połowie dnia jak zobaczę, że spadło poniżej 60% to zaczynam używać coraz bardziej, coraz bardziej oszczędnie.

Podobny problem mam podczas długich wypraw rowerowych, gdzie mam cały czas odpalone endomondo + GPS + 3G. Czyli bateria potrafi zejść dość szybko.

W związku z tym postanowiłem kupić sobie jakiegoś POWER BANKA, który umożliwił by mi nie przejmowanie się tym. Czy ktoś z forum może korzysta z takiego urządzenia i może coś polecić przetestowanego?
Jakie macie doświadczenia, nie było po czymś takim problemów z żywotnością baterii (bo stabilność źródła zasilania może tutaj mieć znaczenie) czy z telefonem (jak tak patrzę to większość ma większy prąd ładowania i napięci niż standardowe ładowarki do telefonów). Jeśli to może jakoś pomóc w rozwiązaniu moich problemów to mam SGS3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 11 Cze 2013 23:03 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Ja mam SGS2, nie wiem jak z SGS3, ale do mojego jest dostępny i PowerBank (ale jednak o słabej pojemności...) i dodatkowa bateria.

Ja mam dodatkową baterię, w komplecie była dodatkowa klapka (bateria jest większa wymiarami, więc i dodają do niej druga klapkę). Zawsze zabieram 2 akumulatorki na podróżę.

Nie polecam chinskich baterii - po chwili tracą swoją pojemność
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2013 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Ja kupiłem jakiś czas temu i na pewno mogę polecić power bank Nokia DC-16. Mały i poręczny, 2200 mAh to całkiem sporo, spokojnie można naładować telefon o 100% baterii, jest mały (wielkości mniej więcej 2 "paluszków"). Moim zdaniem bardzo dobry stosunek jakości do ceny (40-50 zł z przesyłką) i w końcu nie jest to jakiś niewiadomo jaki producent, tylko Nokia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2013 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja mam baterię bardzo chwalonej w Internecie polskiej firmy Mistral. Koszt około 200zł Duża zaleta to to że ma dwa porty USB (1A i 2A) oraz jedno normalne z kilkunastoma przejściówkami do innych urządzeń. Większość telefonów ładowanych pod USB ładuje się tym 1A, natomiast tablety już 2A. Zaletą mojego urządzenia jest to, że mogę ładować też dwa urządzenia na raz. Co do samego urządzenia to posiada 8000mAh, a co ważne to że realnie na prawdę tyle posiada. Często są duże różnice i nawet zdarzają się baterie, które mają niby to 13000mAh, ale realnie mają ich 4000, więc wychodzi to mniej.

U mnie wygląda to mniej więcej tak, że do pełna naładowana bateria, jest w stanie naładować iPhone 5 od 0% do 100% około 5 razy. Jak dla mnie wynik rewelacyjny. Wszystkie inne telefony również ładuje bez problemu, ładuje też wspomniane już tablety, jednak tutaj trochę słabo było, to znaczy, żeby naładować iPada pomimo 2Amperowego USB ładuje się dość wolno. Ja w sumie mając podłączonego iPada na wyjeździe i cały czas go używając (mapy) to iPad nie ładował się tylko utrzymywał stan naładowania, czyli cały czas miałem np. 10%. Jednak nie jest to minus, bo iPad przy korzystaniu z map GPS + ciągłe 3G w terenach pozamiejskich zużywa bardzo dużo baterii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Cze 2013 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Panowie, te 2-3k mAh to jest jedno, góra dwa ładowania dla większości smartphone'ów, to już bardziej opłaca się kupić drugą baterię.

Ja korzystam z takiego modelu:
http://www.ebay.com/itm/12000mAh-Extern ... 460da1f891

Starcza mi na 5 ładowań telefonu - 2 tygodnie na odludziu z nim nie straszne, a przy tym jest na tyle lekki i kompaktowy że spokojnie można go zabrać nawet przy ograniczonym bagażu. Po 4 miesiącach użytkowania nie zauważyłem jakiegokolwiek spadku pojemności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Cze 2013 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Sam używam DC-16 i mogę śmiało go polecić. Dla mnie głównym kryterium były małe rozmiary i waga - sporo podróżuje na rowerze. Co prawda ma tylko 2200 mAh jednak naładowana bateria w telefonie (SGS) + bank wystarczają w spokoju na cały dzień pracy GPS 3G (navi, endomondo + net)

Rozwiązanie takie ma jeszcze jeden plus- w przypadku zmiany telefonu power bank pozostanie ;)
Jest sporo banków o dużo większej pojemności, jednak to dodatkowa waga i klocek do dźwigania ze sobą.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Cze 2013 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Mareckipl napisał(a):
Panowie, te 2-3k mAh to jest jedno, góra dwa ładowania dla większości smartphone'ów, to już bardziej opłaca się kupić drugą baterię.

Ja korzystam z takiego modelu:
http://www.ebay.com/itm/12000mAh-Extern ... 460da1f891

Starcza mi na 5 ładowań telefonu - 2 tygodnie na odludziu z nim nie straszne, a przy tym jest na tyle lekki i kompaktowy że spokojnie można go zabrać nawet przy ograniczonym bagażu. Po 4 miesiącach użytkowania nie zauważyłem jakiegokolwiek spadku pojemności.

nie w każdym telefonei wymienisz baterię (na szybko) :]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Sty 2014 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
W końcu potrzebowałem na szybko więc przeszedłem się do pobliskiego sklepu komputerowego i sprawiłem sobie M-Life ML0513 10000 mAh, bo był stosunkowo tani i duża pojemność. Zapłaciłem 99zł i póki co korzystałem intensywnie już ok. 10 razy, na razie jestem zadowolony mimo, że to trochę jest chiński noname.

Ciągle można to kupić w paru sklepach internetowych i na allegro trochę tego krąży. Po fakcie znalazłem też recenzję na spidersweb: http://www.spidersweb.pl/2013/10/m-life ... 0-mah.html

W zestawie są różne końcówki, więc pasuje właściwie do każdego telefonu. Ma 2 wyjścia (1A i 1,5A) także można ładować i tablet i telefon, można też ładować 2 urządzenia. Mam SGS3 i mi starcza na ok. 4 ładowania. Ciężko określić, bo rzadko wykonuję pełne ładowania, zazwyczaj przy okazji przerwy, obiadu, przejazdu czy spaceru wrzucam telefon do plecaka na szybkie ładowanie. Ostatecznie pakiet powerbank+telefon mieści się też w kieszeni, bo rozmiar taki sam mniej więcej, ale wygodniej mieć to w plecaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2014 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Ja kupiłem po prostu drugą baterie do SGSII na allegro za 10 zł. Zwykły chińczyk. Noszę zawsze ją w kieszeni kurtki, jak potrzeba to wyciągam i wymieniam. Trzyma tyle samo co oryginał, nie wybuchała, ale używam tylko sporadycznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sty 2014 17:13 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
littleboy1989 napisał(a):
Ja kupiłem po prostu drugą baterie do SGSII na allegro za 10 zł. Zwykły chińczyk. Noszę zawsze ją w kieszeni kurtki, jak potrzeba to wyciągam i wymieniam. Trzyma tyle samo co oryginał, nie wybuchała, ale używam tylko sporadycznie.


Ale nie możesz ładować dwóch naraz - a powerbank i telefon da się jednocześnie ładować (mówię o sytuacji, gdy mamy dostęp do gniazdka).

Ja mam taki:
http://www.ceneo.pl/20979063
I chwalę sobie. Ładuje 3 razy SGS III.
Wcześniej miałem Nokia DC-16, ale nie zdawała egzaminu, szybko padała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Sty 2014 03:09 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 21
Ja używam tego modelu :)
http://www.ebay.co.uk/itm/24000mAh-Exte ... OC:GB:3160
Jak do tej pory daje rade, szczegolnie niezbedny podczas dluzszych wypraw.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Sty 2014 05:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Zalman Power Bank ZM-PB112IW - używam od pół roku i jest rewelacyjny, ładuje szybko i nigdy mnie nie zwiódł.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sty 2014 11:05 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Ktoś ma /zna Lepow u-stone?
Całkiem dużo obiecują, a jak jest naprawdę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2014 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Mam Power Bank KettenWulf (forma reklamy) z latarką, biały, niecałe 5000 mAh, naładuje 3-4 smartfony/tablet.


Ostatnio edytowany przez BartoszSz, 02 Lut 2014 17:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2014 17:48 

Niesamowita pojemność w porównaniu do pozostałych (20000mAh) allegro.pl/power-bank-20000mah-powerbank-bateria-ladowarka-cz-i3848699664.html
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lut 2014 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Rzeczywista pewnie = 40%
Na pewno są jakieś haczyki.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Lut 2014 23:58 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 8
Generalnie trochę w temacie siedzę, więc się wypowiem.

Odradzam wszelkiej maści no-name gówno z Chin, podane pojemności do mrzonka, sprzęt gubi energię przy przesyle, ale także podczas biernego czekania. Do tego kable które do nich są dodawane, totalny shit, czasem pada po 2,3 użyciach.

Kilka tego sobie zakupiłem, ale dopiero jak kupiłem Power Banka firmy Romoss (nie znana raczej) to mogę powiedzieć że jestem zadowolony.

PB jest na baterii Samsunga, więc może dlatego trzyma energię i ładuje tel tyle ile powinien (u mnie przy galaxy S II starcza na 120%), do tego jest lekki co ważne, bo przecież nikt nie chce nosić dodatkowego kilograma.

Z czystym sercem polecam.

http://allegro.pl/power-bank-bateria-sa ... 50972.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lut 2014 01:30 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
No cóż, w tej cenie taka pojemność to chyba tylko dobry żart.
Rozumiem, że ma być niby rzeczywista - i tak bardzo drogo.

Polecam poczytać o PB od Xiaomi - sam nie mam, ale czytałem sporo pozytywnych opinii.
No i polecany przeze mnie wyżej PQI.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Lut 2014 02:04 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
Ja posiadam Sony CP-ELS 2000mAh, na jedno ładowanie smartfona starcza, dałem ok 50 zł, jakieś 1,5 roku temu. Jestem zadowolony choć mogłem kupić coś z większą pojemnością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Lut 2014 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Ja mam Power Bank Omegi 2200 bodajże. Wystarcza na jednokrotne, pełne naładowanie smartfona. Nie przydał mi się jednak nigdy na wyjeździe, tylko na całodniowych wycieczkach rowerowych, mimo że w podróży też intensywnie używam smartfona. Nie polecam jednak bo żywotność zauważalnie coraz słabsza, też mało intuicyjny wskaźnik ładowania powerbanka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 339 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group