Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 13 Maj 2013 10:41 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Planuję 2 przesiadki w FRA - jedna z WAW na lot do MAD - czy 1:40 starczy? Lot na 1 bilecie.

Druga przesiadka to 3h - czy wystarczy - powrót z GRU do FRA i chcę kupić bilet do WAW. Na osobnych biletach, wiec muszę nadać bagaż....

kiedyś miałam przesiadkę we FRA z LCY do WRO, samolot z LCY się spóźnił 40min i do WRO nie zdążyłam....
Generalnie nie lubię FRA i mam podświadomą urazę do tego lotniska. Myślicie, że lepiej wydłużyć przesiadki??
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 13 Maj 2013 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#742 PostWysłany: 13 Maj 2013 11:03 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
cieplix napisał(a):
Powtarzam moje pytanie :)

Jak dużo czasu potrzeba na przesiadkę MMX (Malme)? Mają tam przejście bez security? Wizz z WAW przylatuje o 16:05, 17:05 mam chęć polecieć do Gdańska. Godzina z podręcznym ... starczy ???


Przed tym jak tam leciałem, to na forum czytałem że jest przejście bez ponownego security. Na miejscu okazało się jednak, że puścili nas jakoś inaczej (na moje oko po prostu drzwi w tunelu którym wychodzi się z samolotu były zamknięte, a być może czasem są otwarte i wtedy da się bez ponownego przejść) i trzeba było jeszcze raz przechodzić kontrolę.

Ja miałem 30 minut na przesiadkę, lot tym samym samolotem i bez kłopotu zdążyłem, nawet zebrałem kilka szwedzkich gazetek i parę fotek cyknąłem. Co prawda wcześniej był lekki stresik i biegliśmy, ale to był mój pierwszy lot i dlatego, bo potem jeszcze czekaliśmy w kolejce pasażerów chwilkę.

W Twoim wypadku kluczowe jest czy to ten sam samolot. Jeśli tak to zdążysz bez żadnych problemów, jeśli nie to trzeba przeanalizować prawdopodobieństwo spóźnienia tego pierwszego lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 13 Maj 2013 19:27 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 1
*zuza* napisał(a):
Witam wszystkich
Zamierzam zabukowc przelot airasia z Siem Reap do Kuala Lumpur i z Kuala do Krabi, tylko ze miedzy tymi dwoma lotami mam tylko 2 godziny czasu. Czy zdaze sie przesiasc w tym czasie? Czy tez lepiej wziac wiekszy zapas?

pozdrawiam

Zdazysz, ale wez lepiej wiekszy zapas.

Do Jacek69 czy mozesz doprecyzować ? napisałes zuzie ze zdazy , to są tylko dwie godziny wiec nie ma mozliwosci wziac wiekszego zapasu , jak więc należy rozumieć Twoją odpowiedź z góry dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 14 Maj 2013 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
krasnal napisał(a):
http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=208328#p208328
Sam będę próbował ten eksperyment jutro.


Potwierdzam możliwość szybkiej przesiadki na lotnisku Bruksela-Charleroi.

Zgodnie z informacją wrzuconą na forum trasę Warszawa-Charleroi oraz Charleroi-Ljubljana, a także trasę powrotną, robi ta sama maszyna, więc nawet w przypadku opóźnienia pierwszego z lotów taka przesiadka może się udać. Po wejściu do terminala mijamy małe pomieszczenie i dochodzimy do głównego korytarza. Strzałki do wyjścia kierują w prawo, natomiast po lewej w górze widać kierunkowskaz do bramek 1-10. Pod nim znajduje się monitor z wyświetlonymi bramkami. Jeśli nasz samolot odlatuje z bramek 1-10, należy po prostu iść korytarzem zgodnie ze wskazaniem. Jeżeli nasz lot jest z bramek 11-25, obok monitora znajdują się schody/winda na drugie piętro.

W obu przypadkach, od momentu wyjścia z samolotu do ustawienia się w kolejce do boardingu, minęło 5-10 minut. Wchodząc do samolotu w Ljubljanie powiedziałem stewardowi o naszej szybkiej przesiadce w CRL, który był bardzo zdziwiony i powiedział, że nigdy się z taką opcją nie spotkał. Żebyśmy mieli szybsze wysiadanie w CRL przesadził nas na pierwszy rząd siedzeń - dziękujemy :)

A Ljubljana (czy też Lublana) to piękne miasto, ale o tym w innym poście.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 19 Maj 2013 17:54 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Jakie są szanse żeby się przesiąść w 50 min na MUC?
Oba loty LH, oczywiście na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#746 PostWysłany: 19 Maj 2013 23:18 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 17
Warszawa - Frankfurt - Nowy Jork

90 minut na przesiadke wystarczy ??
oba loty lufthansa na jednym bilecie z bagażem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 19 Maj 2013 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Odpisałem Ci jak zadałeś to pytanie pierwszy raz w złym miejscu że starczy. A jak nie wystarczy to Lufthansa się Tobą już zajmie.
Tym się różni między innymi latanie normalnymi liniami od LCC.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 21 Maj 2013 09:29 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 6
Mam pytanie:
Ląduję w Mediolan Bergamo o 19:05, (Ryanair), następny wylot o 20:50 (Wizzair).
Podróżuję z bagażem podręcznym. Czy zdążę się przesiąść. Czy konieczna jest ponowna odprawa - Security? Czy lotnisko w Bergamo jest duże? Jak najłatwiej trafić po przylocie do bramki odlotów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 21 Maj 2013 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
manczo napisał(a):
Mam pytanie:
Ląduję w Mediolan Bergamo o 19:05, (Ryanair), następny wylot o 20:50 (Wizzair).
Podróżuję z bagażem podręcznym. Czy zdążę się przesiąść. Czy konieczna jest ponowna odprawa - Security? Czy lotnisko w Bergamo jest duże? Jak najłatwiej trafić po przylocie do bramki odlotów?

w prawie 2 godziny to jeszcze sie zdarzysz zdrzemnąć i martw sie lepiej żebyś nie zaspał! ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 27 Maj 2013 15:21 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 6
namteH napisał(a):
manczo napisał(a):
Mam pytanie:
Ląduję w Mediolan Bergamo o 19:05, (Ryanair), następny wylot o 20:50 (Wizzair).
Podróżuję z bagażem podręcznym. Czy zdążę się przesiąść. Czy konieczna jest ponowna odprawa - Security? Czy lotnisko w Bergamo jest duże? Jak najłatwiej trafić po przylocie do bramki odlotów?

w prawie 2 godziny to jeszcze sie zdarzysz zdrzemnąć i martw sie lepiej żebyś nie zaspał! ;)


A z bagażem rejestrowanym dałbym radę? To znaczy odebrać bagaż z Ryanair i przekazać dalej na lot Wizzair-em. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 27 Maj 2013 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
manczo napisał(a):
namteH napisał(a):
manczo napisał(a):
Mam pytanie:
Ląduję w Mediolan Bergamo o 19:05, (Ryanair), następny wylot o 20:50 (Wizzair).
Podróżuję z bagażem podręcznym. Czy zdążę się przesiąść. Czy konieczna jest ponowna odprawa - Security? Czy lotnisko w Bergamo jest duże? Jak najłatwiej trafić po przylocie do bramki odlotów?

w prawie 2 godziny to jeszcze sie zdarzysz zdrzemnąć i martw sie lepiej żebyś nie zaspał! ;)


A z bagażem rejestrowanym dałbym radę? To znaczy odebrać bagaż z Ryanair i przekazać dalej na lot Wizzair-em. :-)

z rejestrowanym nie latałem wiec nie powiem
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#752 PostWysłany: 27 Maj 2013 15:36 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
IMHO wykonalne ale ryzykowne.
Na drugi lot musisz oddać bagaż o 20, no może max 20:10, na odbiór na pewno trochę poczekasz. Zostaje z pół godziny luzu.
Niewątpliwie należy mieć plan 'awaryjny'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 27 Maj 2013 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
manczo napisał(a):
namteH napisał(a):
manczo napisał(a):
Mam pytanie:
Ląduję w Mediolan Bergamo o 19:05, (Ryanair), następny wylot o 20:50 (Wizzair).
Podróżuję z bagażem podręcznym. Czy zdążę się przesiąść. Czy konieczna jest ponowna odprawa - Security? Czy lotnisko w Bergamo jest duże? Jak najłatwiej trafić po przylocie do bramki odlotów?

w prawie 2 godziny to jeszcze sie zdarzysz zdrzemnąć i martw sie lepiej żebyś nie zaspał! ;)


A z bagażem rejestrowanym dałbym radę? To znaczy odebrać bagaż z Ryanair i przekazać dalej na lot Wizzair-em. :-)

6 dni temu czekałam w kolejce do security ok. 40 min. Więc w Twoim przypadku z rejestrowanym mógłby być problem.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#754 PostWysłany: 31 Maj 2013 20:39 

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 5
Czy wystarczy 45 minut na przesiadkę w Eindhoven? Obydwa loty Rayanairem (I-wszy z Polski, II-gi do Maroko Agadir). Tylko bagaż podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 01 Cze 2013 19:24 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W przypadku braku opoznien bez problemu. Eindhoven to male lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 06 Cze 2013 12:36 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 3
Mam pytanie:
Lecę Norwegianem z Gdaska do Oslo-Gardermoen, a następnie z Oslo do Aalborga. Oba loty są na jedym bilecie, mam też 2 sztuki bagażu rejestrowanego.
Pomiędzy lotami mam godzinę i 5 minut różnicy.
Czy jest szansa, że zdążę się ze wszystkim wyrobić? Może wiecie, czy będę musiał odebrać bagaż, i znowu go nadać, czy przewoźnik się tym za mnie zajmie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 06 Cze 2013 13:01 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 3
Eryk napisał(a):
sztuk5 napisał(a):
Mam pytanie:
Lecę Norwegianem z Gdaska do Oslo-Gardermoen, a następnie z Oslo do Aalborga. Oba loty są na jedym bilecie, mam też 2 sztuki bagażu rejestrowanego.
Pomiędzy lotami mam godzinę i 5 minut różnicy.
Czy jest szansa, że zdążę się ze wszystkim wyrobić? Może wiecie, czy będę musiał odebrać bagaż, i znowu go nadać, czy przewoźnik się tym za mnie zajmie?


pytanie czy masz wykupiony lot w segmencie (norwegian ma taką opcję) czy masz poprostu dwa niezależne loty


Szczerze powiedziawszy nie wiem, to jest ten lot: https://www.norwegian.com/pl/loty/wybierz-lot/?D_City=GDN&A_City=AAL&TripType=1&D_SelectedDay=07&D_Day=07&D_Month=201308&R_Day=01&R_Month=201308&dFare=401&AgreementCodeFK=-1&CurrencyCode=PLN&rnd=11123
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 06 Cze 2013 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
W Gdansku nadaj bagaz od razu do Aalborg, nie bedziesz musial go odbierac w Oslo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 13 Cze 2013 11:17 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 110
Witam!
Potrzebuje potwierdzenia: szukam połączenia WRO-TRF-RIX na lot sobotni. Ze strony Wizza wynika że w Oslo Sandefjord jestem o 17:30 a lot do Rygi jest o 18. Czy to połączenie obsługuje ten sam samolot? A inaczej pytając czy zdąże się przesiąść? (wiem że tam jest tranzyt). Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 13 Cze 2013 12:52 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 11
Witam,

4 lipca wybieram się z Warszawy do Bodo na północy Norwegii.
Najlepsze połączenie jakie udało mi się znaleźć to:

Warszawa --> Oslo (lotnisko Sandefjord):
Wizzair, przylot o 8:00

Oslo --> Bodo:
Wideroe - odlot o 9:50

Czy 1h 50min wystarczy na odebranie bagażu i przesiadkę na lotnisku Oslo Sandefjord?
Rozumiem, że jeśli lecę Wizzairem to nie ma szans na nadanie bagażu od razu do Bodo?

Dziękuję za pomoc!


PS. Czy mogę zaoszczędzić czas na lotnisku w Oslo odprawiając się online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 91  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group