Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2010 17:58 

Rejestracja: 04 Mar 2010
Posty: 7
Witam!

Mam na imię Natalia i (jak w temacie) w czerwcu udaję się do Tajlandii. Dokładny termin to 26 maj - 24 czerwiec. Za główne cele postawiłam sobie: wizytę we wioskach plemion górskich i "prawo jazdy" na słonia :D. Szukam osób, które chciałyby ze mną wyruszyć w tę podróż. Bliższe informacje mogę przesłać mailem. Mój mail to natalie0410@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 04 Mar 2010 18:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Powodzenia! Uważaj przy jeździe na słoniu z górki :) Chyba najtrudniejszy element tej sztuki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2010 20:50 

Rejestracja: 04 Mar 2010
Posty: 7
Kamil Lodziński napisał(a):
Powodzenia! Uważaj przy jeździe na słoniu z górki :) Chyba najtrudniejszy element tej sztuki


Jeszcze jakieś przydatne rady? Jestem otwarta na wszelkie wiadomości związane z Tajlandią :)

PS Co do celów mojej podróży, to zapomniałam o najważniejszym: Świątynia Tygrysów - jedyne znane mi miejsce, w którym można pogłaskać żywego tygrysa. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2010 13:43 

Rejestracja: 07 Kwi 2010
Posty: 1
Ee no kozacka wyprawa.
Gdybyś wcześniej zaproponowała to może byłbym chętny, bo jednak rajskie plaże przyciągają moją uwagę (na razie tylko w teorii a nie praktyce) od jakiegoś czasu.
Do Tajlandii najlepiej lecieć gdy w Polsce będzie zima (styczeń-luty). W maju i czerwcu tam jest strasznie gorąco, ponad 40 stopni.

Masz już zarezerwowane bilety? Jaka mniej więcej cena samego przelotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2010 13:57 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Świątynię tygrysów odradzam. Wiele organizacji wpisuje to miejsce na listę miejsc maltretujących zwierzęta. http://www.tigertempletruths.org/ - poczytaj. Ja nie chciałem do tego przykładać ręki.

Co do jazdy na słoniu - sprawa wygląda dość podobnie, jednak w wielu miejscach o te zwierzęta się dba, mimo że się je wykorzystuje. Jeśli będziesz korzystała koniecznie załóż długie spodnie, sierść słonia (tak, ma sierść :)) potrafi pokaleczyć.
Mocno buja, zejście z góry to już mocne przeżycie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2010 16:26 

Rejestracja: 04 Mar 2010
Posty: 7
Dawno mnie nie było ;) jeśli chodzi o bilet, to najtańszy, jaki znalazłam to 1900 zł. Tak, ta wyprawa jest trochę lekkomyślna i zwariowana, ale tak ma być. Jeśli chodzi o świątynie tygrysów - mimo wszystko chcę to zobaczyć. Jeśli ktokolwiek zna miejsce, w którym można zbliżyć się do tygrysa, a które traktuje zwierzęta w lepszy sposób niż ta świątynia, chętnie posłucham. My też nie zastanawiamy się, gdy widzimy psy przykute do łańcucha lub gdy pies ugryzie człowieka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Kwi 2010 11:38 

Rejestracja: 16 Kwi 2010
Posty: 15
hej
co do świątyni tygrysów to mogę ci co nieco powiedzieć bo siedziałem w Kanchanaburi ponad miesiąc w zeszłym roku i różne historie słyszałem.
po pierwsze tak jak ktoś wyżej napisał zajrzyj na podaną stronę.
po drugie tą "atrakcję" nawet miejscowi odradzają
po trzecie koszmarnie drogo - wstęp 500THB za zdjęcie przy tygrysie extra 1000THB.
po czwarte żywego tygrysa można pogłaskać nie tylko tam bo np można to też zrobić na farmie krokodyli w BKK za jakieś 100THB albo przy moście w Kch za free chyba bo zdjęcia tylko są płatne.

Osobiście nie polecam dokładać się do tego biznesu mnichów którzy ze słusznej idei zrobili maszynkę do pieniędzy.
A co do biletów na czerwiec to na 14.06-9.07 jest bilet za 1552pln aerosvitem.
http://www.fly4free.pl/hit-warszawa-ban ... 0-zlotych/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Kwi 2010 16:46 

Rejestracja: 04 Mar 2010
Posty: 7
Muszę się jeszcze raz nad tym wszystkim zastanowić. Znasz jakieś tanie (włączając spartańskie warunki) noclegi w Kanchanaburi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Kwi 2010 17:36 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dobrą osobę pytasz, Aetius to polski ambasador w Kanchanaburi :)
@Aetius, czytałem twoj blog z zeszłego roku, zazdroszczę, ze tyle mogłeś tam posiedziec
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Kwi 2010 20:55 

Rejestracja: 16 Kwi 2010
Posty: 15
hej
miło byc tak zaskoczonym że wchodzisz na stronę piszesz pierwszego posta a ktoś kogo nie znasz Cię rozpoznaje. dzięki wielkie, bardzo się miło poczułem :)

co do Kch cieszę że się blog podobał który też kolezance polecam. nie ma tam przekrojowego pogladu na Thailandie ale z racji tego ze siedzialem dluzej w pewnych miejscach to te lokacje znam dosyc dobrze chociaz moglbym tam siedziec drugie tyle ;)

aetius.geoblog.pl


co do noclegow to przede wszystkim jolly frog - 70THB za jedynke z wiatrakiem i wspolna lazienka. proś o pokoje miedzy j-5 a j-8 to będziesz miala spokojna czesc hotelu i lazienke blisko ktorej nikt nie korzysta prawie. tanszgo noclegu tam nie ma chociasz Rainbow Lodge prowadzony przez Sugar tez ma fajne ceny, powinna mnie pamiętać więc mozesz miec znizke ;)

jesli chcesz jakies info terenowe okolic Kch, nieturstycznego BKK albo Koh Dtao to zapraszam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2010 22:22 

Rejestracja: 04 Mar 2010
Posty: 7
Właśnie jestem po częściowej lekturze Twojego blogu, Aetius, i moje kilka pytań, które nasuwają mi się na sam początek. Ostrzegam, lubię dużo pytać :)
1. miałeś tam już jakichś znajomych, czy jechałeś na żywioł?
2. to może zabrzmieć trochę trywialnie, ale w jaki sposób można zżyć się z tubylcami, będąc młodą cudzoziemką? (oczywiście wykluczając najstarszy zawód świata ;) ) chodzi mi o to, że chciałabym tam "pracować" - to za duże słowo, żyć ich życiem, żeby poznać jak najwięcej z ich kultury i zastanawiam się, jak to zrobić?
3. jak to wygląda z obowiązkiem meldunkowym? powiem szczerze, że mam wrażenie, że to bardzo ogranicza... czy to jest aż tak bardzo przestrzegane?
4. jak to jest z tym tajlandzkim gwarantem jeśli chodzi o wizę? musi być? jak to wygląda?

To na razie tyle...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2010 11:39 

Rejestracja: 16 Kwi 2010
Posty: 15
1. Jechałem zupełnie na tzw "pałę" wziąłem tylko kilka podkoszulek majtek, kosmetyczkę i aparat :) jedynym pewnym punktem było to że miałem nocleg złapany prze Couch Surfing ale to głównie dlatego że nie chciałem się tłoczyć na KS Rd tylko pobyć w prawdziwym tajskim domu. Nawet gdybym nie miał gwarancji noclegu to i tak bym jechał. To bardzo fajne uczucie kiedy wychodzisz z lotniska, pierwszy raz poza europą, po swoim pierwszym locie samolotem i stawiasz sobie pytanie "jestem 8k km od domu, sam, w Azji - co teraz?" :) ;)

2. ja sam nie wiem jak to się stało że miałem az tak bliskich znajomych. dla mnie podstawą było to że ja jestem tam gościem, muszę znać i respektować ich zwyczaje, szanować ich i okazywać respekt. Oczywiście wszystko na luzie bo ma być Sanuk! ;) poczytaj o obyczajach, historii, wydarzeniach itd. Im to bardzo imponuje jak ktoś zna takie drobne rzeczy o ktorych tygodniowi turyści jeżdżący na wycieczki z biurem nie mają pojęcia. Stołuj się w knajpach gdzie są tylko Tajowie, postaraj się spojrzeć na świat z ich perspektywy i robić to co oni. Nie w sposób że przyjechałem i jestem tylko biernym obserwatorem, fakt, podziwiam szanuję ale tak czy siak stoję z boku. Ja uwielbiałem pakować sie na takie codzienne zakupy ze znajomymi, bawić się z ich dziećmi i w ogóle uczestniczyć w takim codziennym życiu. Dlatego tak bardzo mnie poruszyło jak zaprosili mnie któregoś dnia do siebie na rodzinną kolację. Czuło się coś takiego że w tym zaproszeniu jest jakieś takie przełamanie bariery farang-Taj.
Mimo tych wszystkich dni spędzonych z nimi tak czy siak jestem farangiem nie z tej ziemi ale ich łzy przy pożegnianiu, prośby i smsy o powrot były bardzo wzruszające.
Jak dla mnie to najważniejsze to jak najmniej okzywać swoją "białasowatość" ;) ale w zdrowy sposób ;)

3. Co to jest obowiązek meldunkowy???? chyba coś mnie ominęło ;) :P :mrgreen:
4. co do gwarantu na miejscu mi w ambasadzie kazali wpisać adres polskiej ambasady, a w polu gdzie zamierzam mieszkać po prostu "hotel" :) :)

w razie pytań służę, dzięki za miłe słowa o blogu chociaż on w małej części oddaje tamte realia ;)


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Paź 2017 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2010 11:41 

Rejestracja: 16 Kwi 2010
Posty: 15
aha i co do tego zżycia się. dla mnie kluzcowe stało się osadenie na jednym miejscu i zatrzymanie na chwilę. miałem plany zwiedzić cały kraj itd. ale w miejsce fotografowania zabytków jak leci i odhaczania mapy atrakcji uznałem że warto się skupić na życiu codziennym bo jest naprawdę fascynujące :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Kwi 2010 16:57 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Hej czy nadal tam mieszkasz, bo Kamil mowile ze jestes ambasadorem. To chyba teraz juz poznales caly kraj. Moze cos dopiszesz do bloga. Masz jakis namiar na ten couch surfing.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Kwi 2010 17:03 

Rejestracja: 16 Kwi 2010
Posty: 15
hehe przeceniacie mnie :) Kamil mnie tak nazwał bo w Kanchanaburi siedziałem grubo ponad miesiąc i tamte okolice znam dosyć dobrze bo od lokalnej strony.
Chciałbymżeby było tak jak mówisz czyli mieszkać tam i znać cały kraj.... ;( ;(
niestety mieszkam w warszawie a w Tajlandii bylem w zeszłym roku przez dwa miesiące. Powiedzieć co nieco mogę o BKK i o Koh Dtao bo z racji tego żę tak zafascynowali mnie ludzie w Kch nie udało mi się pojechać nigdzie indziej. Ale nie żałuje :)
jeszcze nie raz tam pojade ;)

co do Couch surfingu to wchodzisz na couchsurfing.org i szukasz ludzi którzy mogą cię zakwaterować w Taj
warto posiedzieć z godzinkę i porządnie wypełnić profil i info swoje bo wtedy inni od razu inaczej patrzą, zwłaszcza jak pytasz ich o mozliwość noclegu w ich domu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Maj 2010 23:01 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Chetnie sie tam wybiore. O couchsurfingu czytałem, wypełniłem profil, nawet dodałem się że mam kanapę dla podróżujących. Tylko tam trzeba mieć jakieś gwiazdki czy rekomendacje, a skąd nowy ma to wziąść, to troche zabawa dla wąskiego grona którzy się już znają, nowemu ciężko w tym uczestniczyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Maj 2010 23:33 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Nie trzeba mieć rekomendacji by brać w tym udział. Najważniejsze to zweryfikować swój adres (wtedy masz drugi stopień), a następnie możesz dostać trzeci jak dokonasz wpłaty (chyba 10 USD na rzecz strony - jednorazowa). Ale już będąc na pierwszym stopniu możesz brać we wszystkim udział.

Druga sprawa, że hotele w Tajlandii są strasznie tanie, więc nie wiem czy warto zawracać uwagę couchserferom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Maj 2010 13:36 

Rejestracja: 16 Kwi 2010
Posty: 15
no ja skorzystalem i był to mój pierwszy raz i nie żałuję

nie da sie porównać noclegu na KSRd ze spaniem w południowej części BKK na Samut Prakhan gdzie białego już dawno nie było i dlugo nie będzie.
zupełnie inny i jak dla mnie ciekawszy świat. wolałem się włóczyć zaułkami przedmieść i gadać z ludźmi niż fotografować centrum opędzając sie od naganiaczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Maj 2010 14:25 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 175
Zbanowany
Mówiąc strasznie tanie jakie kwoty masz na myśli. Poza tym właśnie hotele pewnie są tylko w turystycznych częściach Thai. Jak zweryfikować adres, żeby mieć ten next level.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Maj 2010 15:15 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
25 złotych za osobę w dobrych hotelach.

Pierwszy lepszy:

http://www.booking.com/hotel/th/welcome ... 2010-07-09

Adres weryfikujesz tak, że przychodzi Ci pocztówka z Nowej Zelandii z kodem, który wpisujesz na stronie. Nie pamiętam jednak jak się ją zamawiało, ale na pewno jest to widoczne w opcjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group