Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 06 Kwi 2013 23:53 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 9
maxima napisał(a):
Tess, a byliscie na wyspie St. Lucia??? Bo z Twojego bloga wynika, ze byliscie w St. Luce, a St.Lucia to wyspa na południe od Martyniki..



Byliśmy na St. Luci, (tej wyspie na południu od Martyniki). złapaliśmy "łudź na stopa" jeśli takie określenie funkcjonuje. Kursują też promy. Widziałam, że ktoś udostępnił linki do głównej sieci promów. Zdecydowanie ich nie polecam. Tzn, ceny straszne. ulotki mówią co innego, a na miejscu okazuje się, że cena w jedną stronę z FDF fo St Lucia to koszt ok 100 euro. Dla zestawienia pływają też dwa prywatne promy z Le Marin do St Lucia, cena to 60 euro, ale jak się potargujecie, to kapitan może jeszcze zejdzie z ceny. :) Płyną w zależności od łodzi: 1,5 godziny lub 40 minut.
Szczerze przyznam, że St Lucia podobała mi się dużo bardziej niż Martynika, może dlatego, że bardziej dzika - nie widać tak cywilizacji. Za to tak naprawdę można ją zwiedzić w ciągu 1,2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#382 PostWysłany: 06 Kwi 2013 23:58 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 9
pbciderek napisał(a):
Tess!
Dzięki za odpowiedź! Super zdjęcia i relacja - będę czytał dokładnie :) Jak mi się nasunie jakieś pytanie to jeszcze napisze. a tak na szybko - jakie mieliście numery rzędu w samolocie?
pozdrawiam


W tamtą stronę siedzieliśmy na miejscach: 41 J i 41 k, to są miejsca prawie na końcu samolotu. Jak dla mnie super, bo przy odlocie podziwialiśmy Wieżę Eiffla, a na Martynice były super widoki na wyspę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#383 PostWysłany: 07 Kwi 2013 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
A jak z zapełnieniem samolotów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 07 Kwi 2013 04:28 

Rejestracja: 30 Lis 2012
Posty: 110
Znow odezwala sie do mnie Martinique 1ere, ktora chce zrobic reportaz o polakach, ktorzy przylecieli dzieki tanim biletom. Dam znac na poczatku tygodnia czy organizujemy sped. Bo jak powiedzialam, ze w poniedzilek bedzie nas tylko osmioro, wydawali sie zawiedzeni...
_________________
https://www.facebook.com/MartynikaOdPodszewki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 08 Kwi 2013 00:37 

Rejestracja: 07 Kwi 2013
Posty: 1
12-26.05.2013 lecimy w 4 osoby, szukamy osób chętnych do wynajęcia katamaranu na 10 dni, proszę rownież o kontakt kogoś, kto już taki katamaran wynajmował i może się podzielić uwagami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 09 Kwi 2013 16:17 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 15
Pytanie do tych, co wrócili o bagaż w Air Carabies, jaki jest limit bezpłatnego bagażu w klasie ekonomicznej, można mieć rejestrowalny i podręczny?
Jedyne info na checkmytrip / etix to "1 piece(s) per traveller",
natomiast na stronie przewoźnika po wygooglowaniu "air caraibes baggage allowance" jest mowa o hand baggage (Length < 56 cm - Width < 45 cm - Height < 25 cm.),
http://www.aircaraibes-usa.com/rubrique/resume/1549523140625830800/Luggage.html
może ktoś potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 09 Kwi 2013 16:24 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
można miec oba:) to normalne linie, a nie LCC
limit do luku 23kg, podręcznego 12kg

leciałam w niedzielę :) na trasach po Karaibach bagaż podręczny 5kg, ale nikt tego nie sprawdza... no chyba że ktoś przegina to pewnie się przyczepią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 10 Kwi 2013 12:05 

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 5
Witam,chciałam zapytać czy ktoś kto dopiero wybiera się na Martynikę(mam bilet zakupiony w promocyjnej cenie ok 700 zł),dostał informację (ja dziś) o zmianach dotyczących biletu i oprócz zmiany dot godzin lotu mam info o dopłacie 180 euro.Lecę 12-23.05.2013,bilet miałam załatwiany przez FlyFiestę.Proszę o kontakt i informację,czy w razie zmiany warunków lotu ,nawet jeżeli tą zmianę akceptuję muszę kontaktować się z linia.Pozdrawiam i będę wdzięczna za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 10 Kwi 2013 14:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Witaj
My lecimy 05.05 a wracamy 12.05.
Nie dostałem żadnej takiej informacji.
Rezerwowałem przez Travelpapa.
W grudniu otrzymałem informację o zmianie godziny wylotu z Paryża.
W międzyczasie zmienili nam też godzinę wylotu z FDF nie informując już o tym.
Poza tym pozamieniali nam zarezerwowane miejsca.
Teraz za powrót do takich które sobie wybrałem żądają po 20 euro od osoby.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 10 Kwi 2013 22:13 

Rejestracja: 20 Wrz 2012
Posty: 5
Hej dzięki za odpowiedż,alert był przedwczesny,sprawdziłam wszystko i mam zmienione godziny wylotu z Paryża przepraszam za niepotrzebną adrenalinę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 11 Kwi 2013 15:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Wróciliśmy z Martyniki - bardzo gorąco polecam współpracę z nordatlantique czyli naszą podszewką :) niesamowicie fajna osoba, mega pozytywna, ma super wiedzę i podejście!! Zawsze pomocna, nawet w kryzysowych sytuacjach!!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 15 Kwi 2013 18:43 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 101
Parę dni temu wróciliśmy z Martyniki, co tu dużo pisać, było super.
Pojawiały się pytania czy loty mogą być opóźnione, tak, nasz z Paryża wyładował o 90 minut później niż planowano.

Odnośnie najtańszego transferu miedzy lotniskami w Paryżu, sprawdziliśmy poniższą czyjąś propozycje i da rade, ale trzeba liczy 3 godziny i jak ktos przemieszcza się w niedziele to metro i autobusy znacznie rzadziej kursują wiec trzeba liczyć extra godzinę :
„Tak jak już wcześniej napisano, najwygodniejszym sposobem transferu między CDG a ORY jest wybór linii nr 3, jednak pojedynczy przejazd to koszt 19 euro, a przy bilecie powrotnym robi się z tego 38 euro. Można między lotniskami przemieścić się za 6,25 euro w następujący sposób (całość zajmuje ok. 2 godzin - przetestowane w tym roku):
1) z CDG do Paryża na stację Paris–Gare de l’Es kursuje autobus nr 350 - należy skasować 3 bilety
2) ze stacji Paris–Gare de l’Es do stacji Villejuif-Louis Aragon kursuje metro nr 7 - należy skasować 1 bilet
3) ze stacji Villejuif-Louis Aragon do lotniska ORY kursuje autobus nr 285 - należy skasować 1 bilet
Potrzeba zatem 5 biletów na transfer CDG-ORY. Kupując karnet 10 biletowy za 12,50 euro, mamy transfer w jedną i w drugą stronę. Na koniec kilka przydatnych linków:
http://www.ratp.fr/plan-interactif/carteidf.php?lang=uk
http://www.ratp.fr/informer/pdf/oriente ... naire=ratp
http://www.ratp.fr/informer/pdf/oriente ... naire=ratp

Odnośnie cen, niestety drożej, w knajpach to co w Polsce ale w Euro ale jest sporo supermarketów gdzie ceny nie są już takie straszne. Ceny owoców też są wysokie gdyż większość spożywki jest importowana. W niedziele większość mniejszych sklepów jest zamkniętą (supermarkety chyba działaj ale nie mogę potwierdzić). Zawsze z Polski jak co można zabrać jedzenie w bagażu głównym, linia nie robi z tym problemu.
Transport – przemieszczaliśmy się między innymi stopem na który nie trzeba było za dlugo czekać lub takimi nieregularnymi minibusami kursującymi pomiędzy miastami, koszt to zazwyczaj 1 Euro. Są tez regularne linie ale najlepiej się podpytać na miejscu w informacji turystycznej. Z wypożyczalni aut nie korzystaliśmy ale ceny wahają się od 35 do 70 E za dzien, wiadomo, im niższa ceny tym większe ryzyko (stare auto, czy problem w przypadku stłuczki).
Spędziliśmy trochę czasu z Agata (Nordatlantique). Bardzo polecamy jej osobe. Zwiedziliśmy z nia kawałek wyspy, dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Martynice jak również surfowaliśmy na wielkich falach :) W swojej ofercie ( na FB ) ma ciekawe wycieczki (wodospady, wulkan itd.) jak i pelną game sportów wodnych: kajaki, nurkowanie z butlą, surfing itd. Przed wyjazdem proponuje poczytać informacje o Martynice, które opisuje na swojej stronie na FB : https://pl-pl.facebook.com/MartynikaOdPodszewki a pozniej jak będziecie chcieli to umówcie się na jakas wycieczkę a zapewne nie będziecie żałować.

Zawsze można na miejscu umówić się na jedno lub parodniowy rejs katamaranem, w miejscowościach turystycznych jest zawsze taka możliwość. Lub jak pisali poprzednicy można złapać „morskiego stopa”
Nam nie udało się zobaczyć innych wysp ale na Martynie jest tyle do obejrzenia lub do poleniuchowania ze jak ktos nie ma ciśnienia to spokojnie wystarczy mu sama Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 15 Kwi 2013 21:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
karnet kosztuje w tym roku 13,3 eur
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 16 Kwi 2013 11:28 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
My też wróciliśmy i jesteśmy baaardzo zadowoleni :) byliśmy w PIerre Vacances przez tydzień - jeśli komuś potrzebne jest jakieś info odnosnie tego konkretnego hotelu, piszcie.
Byliśmy z 3-latkiem i było ekstra - nie chcieliśmy wracać ;) równiez spotkaliśmy się z northatlantique i szczerze polecamy Jej usługi - to bardzo sympatyczna, pomocna i rzetelna osoba (Agata - pozdrawiamy! ;)

NIe wiem czy będzie widać zdjęcia, ale wrzucam jako zachętę dla tych, którzy jeszcze nie polecieli :)

Załączniki:
IMG_9469.jpg
IMG_9469.jpg [ 171.16 KiB | Obejrzany 2509 razy ]
IMG_9169.jpg
IMG_9169.jpg [ 115.4 KiB | Obejrzany 2509 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 16 Kwi 2013 17:38 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 15
Hej,
mam pytanie do tych, którzy wrócili, wylatuję pojutrze, tj. 18.04, powrót z Martyniki mam 25.04.
Dopiero dzisiaj dostałem maila od Air Caraibes z intrukcją gdzie mogłem wydrukować karty pokładowe, ale tylko na pierwszy lot.
Nie ma możliwości druku kart dla lotu powrotnego, dostaję info po translacji na angielski "Your flight is not yet open for registration".

Pytanie, na ile wcześniej u Was pojawiła się możliwość druku kart na powrót? Jeśli też dwa dni przed lotem, to czy możecie dać namiar na miejsce na Martynice, gdzie to drukowaliście?

Chyba, że nie jest to wogóle konieczne - nie ma dopłat w przypadku braku wydrukowanej karty(?).

(to mój pierwszy lot nie-tanią linią :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 16 Kwi 2013 17:50 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 34
Hej!!

Nie ma konieczności drukowania niczego wcześniej. Idziesz z bagażem i dokumentem do odprawy i otrzymujesz karty pokładowe.

Pozdrawiam

Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 19 Kwi 2013 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Mało ciekawie dzieje się teraz na Martynice:

http://www.martinique.franceantilles.fr ... 201700.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 19 Kwi 2013 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
misio_jasio napisał(a):
Hej,
mam pytanie do tych, którzy wrócili, wylatuję pojutrze, tj. 18.04, powrót z Martyniki mam 25.04.
Dopiero dzisiaj dostałem maila od Air Caraibes z intrukcją gdzie mogłem wydrukować karty pokładowe, ale tylko na pierwszy lot.
Nie ma możliwości druku kart dla lotu powrotnego, dostaję info po translacji na angielski "Your flight is not yet open for registration".

Pytanie, na ile wcześniej u Was pojawiła się możliwość druku kart na powrót? Jeśli też dwa dni przed lotem, to czy możecie dać namiar na miejsce na Martynice, gdzie to drukowaliście?

Chyba, że nie jest to wogóle konieczne - nie ma dopłat w przypadku braku wydrukowanej karty(?).

(to mój pierwszy lot nie-tanią linią :)



to samo bedziesz musial zrobic z lotem powrotnym,
maila dostaniesz 48 godzin przed podroza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 19 Kwi 2013 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Niczego nie będzie musiał robić! To nie jest Ryanair, Wizzair czy żaden inny beznadziejny low cost tylko NORMALNA linia lotnicza! Jedyne co trzeba zrobić to przyjść na lotnisko, położyć dowód osobisty lub paszport na ladzie i odebrać kartę pokładową. Żadne durnowate drukowanie czegokolwiek w domu nie jest konieczne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 21 Kwi 2013 12:47 

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 39
Tydzień temu wróciliśmy z Martyniki:).

Dolecieliśmy szczęśliwie na Martynikę ale bez bagażu:), otrzymaliśmy go w dniu następnym ( mimo że linia lotnicza obiecała go dostarczyć do apartamentu to i tak musieliśmy jechać sami po niego).
Nie mniej jednak pogoda była udana. Padało tylko rano przez 15min i za chwile była cudowna pogoda ( całe szczęście że z chmurami na niebie bo inaczej bylibyśmy spaleni na wiór). Pamiętacie o filtrach 50. Inaczej źle może się to skończyć dla naszych białych skór.
Jednego dnia zapomniałam zabrać na plaże filtr i przez 15min leżałam nie posmarowana ,oj było ciężko- bardzo ciężko:).

Moje obserwacje z Martyniki:

1. Nie zabierać ze sobą banknotów większych niż 100euro bo będą kłopoty .( Ja miałam 2x500euro) i zostałam bez pieniędzy mając pieniądze. Wiedziałam że może być to kłopot ale nie sądziłam że aż taki. (zaznaczam że nie miałam wyjścia i dlatego miałam tak duże banknoty).

2. Filtry 50 a i tak opalicie się.

3. Jeździliśmy komunikacją miejską bo takie było nasze założenie i naprawdę warto, mimo że godziny odjazdu sobie a busy jeżdżą sobie. Po prostu trzeba na nie czekać do skutku byleby nie próbować tego robić wieczorem bo możecie nie wrócić do "domu".

4. Ludzie na Martynice są bardzo mili oj naprawdę bardzo... Bernadeta pozdrawiam i ściskam .
Bernadeta to właścicielka apartamentu który od Niej wynajmowaliśmy. Mimo że porozumiewanie się między nami było bardzo słabe to zrobiłaby wszystko co w Jej mocy by pomóc. ( tak się też stało z moimi 500-kami euro). Nie Miała w tym żadnego interesu a zorganizowała mi wymianę, której nawet bank nie chciał zrobić.

5.Ogólnie Martynika jest dość droga. Ale jeśli przyjmie się do wiadomości, że to nie Azja to da się przeżyć:).
Busy w całej drożyźnie są do zniesienia:) -np:
- Fort de France - Sainte Anne 8.30 euro w jedną stronę. Jazda ok 40min
- deser lodowy ( naleśnik, lody ,polewa) 15-20 euro ( w lodziarni w której trzeba się zapisać na wolne miejsce):)
- najtańsze są rumy:) od 8 euro
- w miasteczkach turystycznych są sklepiki - droższe niż dyskonty w miastach ale da się to zaakceptować.
- kolacja/obiad - od 20 euro
- woda mineralna 1,5l 2 euro w miasteczku
- soki 2,5euro
- papierosy ( nie namawiam) 6,5 euro
- Brak świeżego mięsa ( nie widziałam sklepu mięsnego)
- Owoców ogólnie mało ( nie ma wielkiego wyboru ) podobno nie opłaca się uprawiać

6. autostrady - jestem pod wrażeniem , uwielbiają ronda:). Korki to norma. Jeśli chodzi o domy , mieszkania wszystko bardzo zużyte.
Jak opowiadała Podszewka- Agatka to wina wilgoci jaka tam panuje. Wszystko niszczy się bardzo szybko więc mieszkania do wynajęcia bywają różne.
Szczerze polecam naszą miejscówkę u Bernadety w Anse Mitan przy Les Trois-Îlets. Wzięłam od Niej maila dla Was i gdzieś "posiałam" ale mam jeszcze stronę przez którą zamawiałam owe mieszkanie http://www.vacances-location.net/locati ... lets,92597. Agatka-Podszewka powinna mieć do Bernadety telefon bo przez Agatę czasami musieliśmy porozumiewać się by ustalić dokładniejsze szczegóły.
Miejscówka jest o tyle fajna, że plaża jest " przy drzwiach:). Zmienialiśmy pokój z gorszego na lepszy dlatego że w okresie świątecznym to lepsze nie było dostępne i za dwa dni przenieśliśmy się do bardzo fajnego pokoju z aneksem kuchennym na balkonie
( fajna sprawa). Nie pamiętam dokładnie jaki numer pokoju ( możliwe ze 202) , jeśli ktoś się zdecyduję to powołajcie się na Anie i Łukasza z Polski to może jeszcze przez krótką chwile Bernadeta skojarzy który to był pokój . natomiast dwa kroki od drzwi :) jest pomost do którego podpływa prom miejski który płynie do Fort de France ok 20 min. Stolice widać z balkonu, cudowny widok wieczorem. cena promu 7 euro w dwie strony. Zachowajcie bilet jesli kupujecie razem z powrotnym. W jedna stronę 5 euro.

6.Najważniejsza sprawa: Jeśli chcecie zwiedzić Martynikę i dowiedzieć się o niej sporo to tylko z Agatą naszą Podszewką:).
https://www.facebook.com/MartynikaOdPodszewki
Byliśmy na wyprawie w lesie deszczowym - rewelacja ( trafiliśmy na dwa ptaszniki których tak wypatrywałam), 40 min marszu w górę w dużej wilgotności ( super) i na finale zimny wodospad...
Zaplanujcie z Agatą wyprawę całodzienną na kajaki, było bardzo fajnie .. legwany , piękne plaże....
Jak macie chęci na zwiedzanie to zaplanujcie z Nią wszystko co się da bo naprawdę warto...

7. Nie działają wszystkie polskie sieci komórek. O dziwo Orange działa najgorzej. Wysyłanie smsów działa rzadko a dzwonienie do Polski nie do zrobienia. Czasami odbierałam tel od Podszewki ale oddzwonić do Niej już nie mogłam. Wiem że działał T - Mobile ale tez nie zawsze.

8. Spędziliśmy 1,5 dnia jeszcze w Paryżu - było ciekawie.

W razie pytań podaje gg 2228324

Powodzenia dla Tych którzy są jeszcze przed .....

Pogody życze bo czytam wieści że Martynikę zalewają ciągłe opady.

Pozdrawiam polską ekipę z wesołego jachtu od Toma:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group