Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2013 19:30 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 6
Witam,

Wielu z nas zapewne kupiło bilety gdzieś do Azji w nowej promocji Quatar i mają bardzo niewygodne i długie przesiadki na lotnisku w Doha. Zakładam temat bo nigdzie nie widziałem aktualnych informacji jak to lotnisko obecnie wygląda. Czy jest tam miejsce, żeby się położyć gdzieś. Słyszałem o strefie spania ale są to nie potwierdzone informacje. Słyszałem też, że hotele są nieziemsko drogie? Czy gonią za to jak się człowiek rozłoży plackiem na jakimś korytarzu czy w jakimś rogu? Wszystkie informacje jakie są w internecie o tym lotnisku pochodzą z okresu sprzed remontu. Mówiło się też o tym, że można w kaplicy się rozłożyć i tam za to nikt nie goni ale Panowie opisujący to zdarzenie mieli duże wyrzuty sumienia, żeby to robić bo było tam pełno ludzi i tego nie zrobili. Ponoć też panuje tam wielki mróz bo klima działa na pełnych obrotach więc trzeba długie spodnie mieć koniecznie i najlepiej bluzę z kapturem w podręcznym. Ja lacę do BKK 5 IV. Po tym terminie na pewno zdam relacje z tego lotniska bo mam tam przesiadkę i czas oczekiwania 14h30min. Czy można alkohol pić jak się kupi wcześniej w WAW na bezcłówce? Może się przydać na lepszy sen :)
Pozdrawiam podróżników.


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 19:40, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 04 Lut 2013 20:16 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 202
Kilometry: 605 631
Mam jeszcze dodatkowe pytanie do tych, którzy mieli już okazję być w Doha poza lotniskiem: warto udać się na 18- godzinne nocne zwiedzanie miasta? Zawsze to jakaś alternatywa dla koczowania gdzieś w kącie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2013 17:24 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 2
Dołączam do pytań.
Martini, chyba mamy informacje z tego samego źródła.
Od siebie mogę już dodać, że hotele w Doha istotnie są dość drogie + cytat z booking "Na mocy prawa obowiązującego w Katarze w momencie zameldowania pary meldujące się w tym samym pokoju zobowiązane są przedstawić świadectwo ślubu" ... Alkohol jest zabroniony - co wypijesz w samolocie to Twoje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Mar 2013 12:19 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 6
Beatrix napisał(a):
Mam jeszcze dodatkowe pytanie do tych, którzy mieli już okazję być w Doha poza lotniskiem: warto udać się na 18- godzinne nocne zwiedzanie miasta? Zawsze to jakaś alternatywa dla koczowania gdzieś w kącie ;)



Warto! Z samolotu wsiadasz do busa lotniskowego i wysiadasz na przylotach(wsześniej zatrzymuje sie na transferach). Wize kupujesz na miejscu(można kartą), potem taksówka - oficjalna zielona "Karwa'"ok. 30 katatrów i jesteś w mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Mar 2013 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Widzieliśmy dwie "strefy spania" - po przejściu bramek transferowych wchodzimy schodami po lewej stronie na pierwsze piętro. Patrząc z tego miejsca pierwsza strefa ciszy jest w w ""prawym górnym rogu" (otwarta, dosyć jasno, zimno od klimy, są kocyki, wchodząc rejestrujemy się u obsługi, tzn. pokazujemy bilet, mamy pewność, że nas obudzą przed lotem). Druga strefa jest cicha i ciemna, za drzwiami, dużo mniejsza, patrząc od schodów jest z tyłu po lewej, koło meczetu. Na podłodze można siedzieć gdziekolwiek. Naprzeciwko drugiej strefy, koło toalet siedzieli ludzie ładujący sprzęt elektroniczny.

jeszcze mapka: Departure Terminal - First Floor http://www.dohaairport.com/en/about_us/ ... l_map.html?
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże


Ostatnio edytowany przez apacino 02 Mar 2013 00:40, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Mar 2013 19:09 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 6
apacino, wielkie dzięki. Jesteś wielki. Po wizycie na lotnisku w Doha, 5 IV zdam moją relacje z tego miejsca. apacino mnie jednak bardzo uspokoił :)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Mar 2013 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 112
Teraz byliśmy tam "tylko" 8 godzin, ale z maluszkiem. Dwa lata temu nie potrzebne nam były "quiet zone" :)
_________________
Image
o naszych wyjazdach - Pacynkowe podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Mar 2013 00:24 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 4
Witam i dołączam się do pytań z pierwszego posta. Lecimy do BKK pod koniec kwietnia i mamy przesiadkę w Doha. Przylatujemy o 18 i następny lot mamy dopiero o 13 następnego dnia. Zastanawiałam się nad noclegiem w hotelu, ale jeśli byłaby możliwosc przenocowania na lotnisku to jestem za.

I czy ktoś się orientuje czy to prawda? ""Na mocy prawa obowiązującego w Katarze w momencie zameldowania pary meldujące się w tym samym pokoju zobowiązane są przedstawić świadectwo ślubu"" Sprawdzają to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Mar 2013 13:35 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 42
Loty: 1
Kilometry: 725
A ja Wam powiem jeszcze lepszą akcje.
Lecieliśmy w lutym Katarem i mieliśmy ok 20 godzin na przesiadkę do Mumbai.
Jak ktoś ma tam powyżej 12 godzin bodajże czas oczekiwania, to wysiada z autobusu przy 1 terminalu.
Tam udaje się do stanowiska od razu po lewej stronie i pokazuje bilet i paszport.
Prawdopodobnie (nam się udało) dostaniecie za darmo wizę i hotel.
My dostaliśmy 4* hotel Safir + 2x kolacja + obiad + śniadanie + wizę GRATIS!


Co do pytania, czy warto wybrać się na nocne zwiedzanie - WARTO.
Macie opis z mojego pobytu w Katarze na blogu http://gotujebochce.blogspot.com/2013/0 ... prawy.html
_________________
Relacja z Indii 2013 - http://gotujebochce.blogspot.com/p/indie-2013.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Mar 2013 13:36 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 42
Loty: 1
Kilometry: 725
painka napisał(a):
Witam i dołączam się do pytań z pierwszego posta. Lecimy do BKK pod koniec kwietnia i mamy przesiadkę w Doha. Przylatujemy o 18 i następny lot mamy dopiero o 13 następnego dnia. Zastanawiałam się nad noclegiem w hotelu, ale jeśli byłaby możliwosc przenocowania na lotnisku to jestem za.

I czy ktoś się orientuje czy to prawda? ""Na mocy prawa obowiązującego w Katarze w momencie zameldowania pary meldujące się w tym samym pokoju zobowiązane są przedstawić świadectwo ślubu"" Sprawdzają to?


Jak dla mnie tak jak w poście powyżej - powinniście dostać hotel i wizę za free od linii lotniczej. Co do sprawdzania świadectwa ślubu, z nami były 2 pary i żadnego problemu nie było.
_________________
Relacja z Indii 2013 - http://gotujebochce.blogspot.com/p/indie-2013.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Mar 2013 18:50 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Nic nie dostaną, bo po drodze mają kilka lotów do BKK z czasem oczekiwania < 8h a to jeden z warunków aby takie świadczenie (bezpłatne lub częśćiowo płatne) otrzymać.


Ostatnio edytowany przez Manuel 08 Mar 2013 10:55, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Mar 2013 20:38 

Rejestracja: 25 Lut 2013
Posty: 42
Loty: 1
Kilometry: 725
Manuel napisał(a):
kamilleba napisał(a):
painka napisał(a):
Witam i dołączam się do pytań z pierwszego posta. Lecimy do BKK pod koniec kwietnia i mamy przesiadkę w Doha. Przylatujemy o 18 i następny lot mamy dopiero o 13 następnego dnia. Zastanawiałam się nad noclegiem w hotelu, ale jeśli byłaby możliwosc przenocowania na lotnisku to jestem za.

I czy ktoś się orientuje czy to prawda? ""Na mocy prawa obowiązującego w Katarze w momencie zameldowania pary meldujące się w tym samym pokoju zobowiązane są przedstawić świadectwo ślubu"" Sprawdzają to?


Jak dla mnie tak jak w poście powyżej - powinniście dostać hotel i wizę za free od linii lotniczej. Co do sprawdzania świadectwa ślubu, z nami były 2 pary i żadnego problemu nie było.


Nic nie dostaną, bo po drodze mają kilka lotów do BKK z czasem oczekiwania < 8h a to jeden z warunków aby takie świadczenie (bezpłatne lub częśćiowo płatne) otrzymać.

painka kiedy lecicie ?


Warto spróbować podejść. My też niby mieliśmy opcję na krótszy stopover
_________________
Relacja z Indii 2013 - http://gotujebochce.blogspot.com/p/indie-2013.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Mar 2013 10:51 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Aby otrzymać od Qatar Airways świadczenie w postaci wizy, noclegu i posiłków trzeba spełnić trzy warunki:
1) czas oczekiwania w miejscu tranzytowym na następny lot musi być większy niż 8h (na podstawie rozkładu lotów, a nie faktycznego czasu oczekiwania)
2) pobyt w miejscu transferowym musi trwać od 8h do 24h
3) rejs nie jest wykonywany z/do następujących lotnisk: Abu Dhabi (AUH), Bahrain (BAH), Dubai (DXB), Kuwait (KWI), Muscat (MCT)


kamilleba, w dniu w którym leciałeś nie było opcji na krótszy stopover dlatego świadczenie Wam przysługiwało.
Loty do Mumbai z DOH są tylko raz dziennie: QR 200 Doha (DOH) 21:15 Mumbai (BOM) 03:10 +1 day(s), więc skoro wyleciałeś z WAW 15:35 to byłeś w DOH 22:25 i jak widzisz pierwszy lot do Mumbai jest dopiero 21:15 następnego dnia. Gdyby jakiś lot do Mumbai był w czasie < 8h, a Ty wybrałbyś późniejszy wylot żeby zwiedzić jak większość ludzi stolicę Kataru (ja też :D) to nic byś nie dostał, bo liczy się rozkład lotów a nie to że wybrałeś późniejszy lot i przez to masz dłuższy czas oczekiwania.
Dlatego ci, którzy lecą do BKK niestety się na to nie załapią bo loty z DOH są 4 razy dziennie a przyloty z WAW o 18:25 i 22:25: (czyli nie ma czasu oczekiwania > 8h na wylot do BKK)
Cytuj:
QR 614 Doha (DOH) 01:20 Bangkok (BKK) 11:35
QR 608 Doha (DOH) 08:15 Bangkok (BKK) 18:30
QR 610 Doha (DOH) 14:30 Bangkok (BKK) 00:45 +1 day(s)
QR 612 Doha (DOH) 20:45 Bangkok (BKK) 06:59 +1 day(s)
Zasady są proste:
Cytuj:
In certain cases, as a special service Qatar Airways will arrange accommodation, entry visas, airport transfers, and meals to passengers facing extended transit times in Doha.
This service may be available under the following conditions:
There is no connection of less than 8 hours available.
The transit time in Doha is between 8 and 24 hours.
The booking does not include flights to or from Abu Dhabi (AUH), Bahrain (BAH), Dubai (DXB), Kuwait (KWI), and Muscat (MCT).

For bookings made within 72 hours of departure, transit hotel accommodation cannot be prebooked. In cases where your ticket is booked within 72 hours from your arrival in Doha, please proceed to the arrival counter when you arrive at Doha International Airport to arrange your transit accommodation.
Transit accommodation is up to the discretion of Qatar Airways. Please contact your local Qatar Airways office to confirm whether this service is available for your journey.
*Confirmation of your hotel at Doha does not guarantee entry into the State of Qatar. This is entirely at the discretion of the Qatar Immigration Authority. Qatar Airways is not liable in the event entry is not permitted, in spite of a hotel booking.
Załącznik:
WAW-DOH.jpg
WAW-DOH.jpg [ 23.22 KiB | Obejrzany 26368 razy ]
Załącznik:
DOH-BOM.jpg
DOH-BOM.jpg [ 22.18 KiB | Obejrzany 26368 razy ]
Załącznik:
DOH-BKK.jpg
DOH-BKK.jpg [ 37.73 KiB | Obejrzany 26368 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Mar 2013 13:31 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 21
alice-wawa napisał(a):
Beatrix napisał(a):
Mam jeszcze dodatkowe pytanie do tych, którzy mieli już okazję być w Doha poza lotniskiem: warto udać się na 18- godzinne nocne zwiedzanie miasta? Zawsze to jakaś alternatywa dla koczowania gdzieś w kącie ;)



Warto! Z samolotu wsiadasz do busa lotniskowego i wysiadasz na przylotach(wsześniej zatrzymuje sie na transferach). Wize kupujesz na miejscu(można kartą), potem taksówka - oficjalna zielona "Karwa'"ok. 30 katatrów i jesteś w mieście.



gdzie w tak ograniczonym czasie najlepiej się pokazać ? ;)
i ile czasu zarezerwować na spokojne dotarcie do miasta i powrót ? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Mar 2013 21:08 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Manuel napisał(a):
Aby otrzymać od Qatar Airways świadczenie w postaci wizy, noclegu i posiłków trzeba spełnić trzy warunki:
1) czas oczekiwania w miejscu tranzytowym na następny lot musi być większy niż 8h (na podstawie rozkładu lotów, a nie faktycznego czasu oczekiwania)
2) pobyt w miejscu transferowym musi trwać od 8h do 24h
3) rejs nie jest wykonywany z/do następujących lotnisk: Abu Dhabi (AUH), Bahrain (BAH), Dubai (DXB), Kuwait (KWI), Muscat (MCT)


Czy w tym regulaminie też jest coś o klasach rezerwacyjnych?
Sprawdziłem teraz rozkład lotów specjalnie pod tym kątem. O ile lot "tam" nie spełnia tych warunków
to powrotny powyższe spełnia, gdyż loty do Warszawy są realizowane tylko raz dziennie i to rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Mar 2013 13:59 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 6
Dzwoniłem na infolinie i Pani mi powiedziała, że kupiłem bilet w taryfie promocyjnej i nic mi nie przysługuje. Ląduje w Doha o godzinie 23 a wylot do BKK mam o 14:30. Chciałem podrasować sobie bilet na taki, żeby wylecieć o 1 w nocy lub o 8 rano ale Pani mi jeszcze raz wyjaśniła, że bilet w promocji został kupiony i nic się z nim nie da zrobić. Jeśli pytasz o klasy rezerwacyjne a kupiłeś bilet w promocji Quatar to wiedz, że jesteśmy w najniższej klasie rezerwacyjnej i "nic nam nie przysługuje" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Mar 2013 14:02 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 4
My lecimy 25 kwietnia, wracamy 5 maja.

No dobrze, powiedzmy że chcę się przespac na lotnisku - tylko co z bagażem? Czy Qatar zapewnia jakąś przechowalnię bagażu? Bo wiem, że na lotnisku czegoś takiego nie ma. Już kiedyś przerabiałam zwiedzanie z walizką i nie chcę tego więcej przechodzic.

I jeśli będziemy chcieli wyjsc do miasta to czy mimo wszystko powinniśmy najpierw wyjsc na transferach i tam się zgłosic?
Góra
 Profil Relacje PM off
spodoptera uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Mar 2013 14:04 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 6
Proponuje w Warszawie nadać bagaż do BKK bezpośrednio. Nie trzeba wtedy go odbierać w Doha. Nie zastanawiałem się nad tym ale chyba z "automatu" tak robią, że nadajesz w WAW i odbierasz w BKK. Tak samo w drodze powrotnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Mar 2013 14:07 

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 4
Martini napisał(a):
Proponuje w Warszawie nadać bagaż do BKK bezpośrednio. Nie trzeba wtedy go odbierać w Doha. Nie zastanawiałem się nad tym ale chyba z "automatu" tak robią, że nadajesz w WAW i odbierasz w BKK. Tak samo w drodze powrotnej.


Jasne, masz rację. Nie pomyślałam o tym. Trzeba będzie rozsądnie spakowac podręczny :)

Martini a Ty kiedy wracasz? Liczę na Twoją relację co do noclegu na lotnisku i zwiedzania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Mar 2013 15:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Martini napisał(a):
Ląduje w Doha o godzinie 23 a wylot do BKK mam o 14:30. Chciałem podrasować sobie bilet na taki, żeby wylecieć o 1 w nocy lub o 8 rano ale Pani mi jeszcze raz wyjaśniła, że bilet w promocji został kupiony i nic się z nim nie da zrobić.


tylko tutaj jest właśnie ta różnica, że są wcześniejsze loty i zgodnie z tym regulaminem nawet w najwyższej klasie rezerwacyjnej nic by nie przysługiwało - w końcu to niejako Twój wybór, że wybrałeś tyle godzin pomiędzy lotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group