Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2013 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Proszę o informację, czy warto lecieć na Sycylię (Trapani) w celach podróżniczo-wypoczynkowych bez wynajmowania auta? Czy bez samochodu trudno poruszać się podróżnikowi, jak działa komunikacja i czy brak auta oznacza niemożność dotarcia do jakichś atrakcji itp.?
Byłem na Cyprze bez auta tydzień i przyznam, że jak na taką "usamochodowioną" wyspę to i tak komunikacją dałem radę naprawdę wszędzie. Z uwagi na organizację i osobę towarzyszącą muszę rozważyć Sycylię bez auta. Ma to sens?
Proszę też ogólnie o poradę osoby, które były na Sycylii i na Cyprze, czy w Grecji - jak wypada Sycylia względem innych kierunków? Czy w ogóle warto tam lecieć?
Przyznam, że Cypr bardzo mi się podobał, ale np. Grecję już bym nie chciał, warto patrzeć na Sycylię wg. was?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 04 Mar 2013 02:50 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 32
witaj!

bylam w Trapani dwukrotnie. raz bez wypożyczania, innym razem dojechalam tam z Palermo autkiem.
wszystko zależy jaki chcesz przyjąć sposób zwiedzania, oczywiscie duzo wygodniej jest z wynajętym autkiem.
Ale i podróże stopem czy komunikacją publiczną są ok. Samo Trapani zrobisz pieszo -ew busami, plaże poza centrum też komunikacją miejską, Erice ( must see!) kolejką, a do uroczej! Favignany dopłyniesz promem.
WARTO. i tak, byłam w Grecji ( Kreta + Ateny i okolice), nie rozczarujesz się myślę Sycylią.
Mnie najbardziej przypadła do gustu Calla Rosa na Favignanie (tam warto wypozyczyć rower!)...
i polecam przewodnik (baaardzo pomocny i rzetelnie napisany) www.jedziemynasycylie.pl Sławy.

nie przegap pizzeri Calvino (!)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2013 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Dzięki wielkie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Mar 2013 12:19 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 12
Czy ktoś może korzystał z wypożyczalni FireFly? Jest wg jakiejś porównywarki najtańsza ale nie wiem, czy nie lepiej dopłacić do innej? A może ktoś poleci jakąś w miarę dobrą wypożyczalnię w Trapani lub okolicach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2013 08:59 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Co do Firefly to sam zrobiłem rezerwację u jednego z pośredników ale potem poczytałem trochę w necie na temat firefly i mi się włosy na głowie zjeżyły (nie chcąc brać wszystkich opisów na serio podzieliłem to przez dwa ale i tak wyszły kiepskie opinie).
Anulowałem rezerwację i wynająłem w innej wypożyczalni.
Jeszcze nie zrealizowałem rezerwacji więc nie mogę nic powiedzieć z autopsji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2013 20:42 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Piccolo napisał(a):
Co do Firefly to sam zrobiłem rezerwację u jednego z pośredników ale potem poczytałem trochę w necie na temat firefly i mi się włosy na głowie zjeżyły (nie chcąc brać wszystkich opisów na serio podzieliłem to przez dwa ale i tak wyszły kiepskie opinie).
Anulowałem rezerwację i wynająłem w innej wypożyczalni.
Jeszcze nie zrealizowałem rezerwacji więc nie mogę nic powiedzieć z autopsji.


Firefly to rebrandowany Advantage - firma o dramatycznie złej reputacji. Też miałem kiedyś w Hiszpanii rezerwację w Advantage (przez Autoeurope) ale po przejrzeniu co na jego temat piszą (np. na tripadvisorze) zrezygnowałem i wynająłem w innej firmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2013 07:58 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Jako, że właśnie wróciłem z Sycylii mogę z doświadczenia napisać jak wyglądała sprawa z wypożyczeniem auta.

Jak widać wyżej pierwotnie miałem mieć auto z Firefly ale zrezygnowałem z dwóch powodów (bardzo zła reputacja a dwa oni nie mają biura lotniskowego i transferują ludzi na przedmieścia co z małym dzieckiem odpada). Koniec końców pośrednik bez problemów odblokował blokadę środków.

Później poprzez Autoeurope zabukowałem auto w Europcar i do nich nie mogę mieć ani jednego zastrzeżenia:
- na lotnisku wszystko załatwione bardzo sprawnie (w obie strony),
- auto dostałem o półkę wyżej co mnie nie zmartwiło,
- przebieg auta niecałe 4tyś km,
- za fotelik dziecięcy policzyli mi mniej niż wynikałoby to z ich strony (50eur zamiast jakiś 70 na 7dni),
- auto oddałem we wtorek a blokadę na karcie zdjęli w piątek,
- no i cena też całkiem ok bo za małe auto w klasie mini za tydzień wyszło niecałe 140eur bez ubezpieczeń

pozdrawiam i polecam zarówno Autoeurope jak i Europcar
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2013 16:27 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Wynająłem auto na trzy doby na lotnisku za 58 euro z grupy B.
Myślę że to jest chyba najtańsza możliwa wersja wynajmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Maj 2013 16:47 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
walerek napisał(a):
Wynająłem auto na trzy doby na lotnisku za 58 euro z grupy B.
Myślę że to jest chyba najtańsza możliwa wersja wynajmu.

Możesz napisać z jakiej firmy brałeś auto i ile Ci zablokowali kaucji na karcie?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Cze 2013 10:52 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 4
Czy ktoś z Was będąc na Sycylii był na zorganizowanej wycieczce na Etnę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2013 16:56 

Rejestracja: 22 Lip 2013
Posty: 1
Witam czy posiadanie karty kredytowej jest wymagane w kazdej firmie? czy mozna placic gdzies gotowka albo zwykla karta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lip 2013 17:45 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
dorq napisał(a):
Czy ktoś z Was będąc na Sycylii był na zorganizowanej wycieczce na Etnę ?


viewtopic.php?f=180&t=31661&p=264656#p264656
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Paź 2013 00:00 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 1
Odradzam Firefly w Trapani, mało nie zepsuli nam wyjazdu!
Wiele razy pożyczałem samochód (chyba ponad 10) w różnych krajach i nigdy nie miałem problemów do tego momentu.

Zarezerwowaliśmy samochód 3 tygodnie wcześniej, oferta tańsza niż u innych wypozyczalni, ale:

Na lotnisku miał nas ktoś odebrać i zawieźć na miejsce, po 20 minutach czekania nikt się nie pojawił, więc dzwonimy i po 40 minutach ktoś przyjechał.
Nie mają biura na lotnisku tylko 4 km od.
Na miejscu: biuro wypożyczalni samochodów Firefly spotkaliśmy 2 grupy zdenerwowanych ludzi, wszyscy mieli problem z wypożyczeniem samochodu.
Niestety nam również robili problemy w końcu nie pożyczyli auta. Babka niemiła,
Nie oddali nam kaucji 60 euro.

Musieliśmy pożyczyć auto z innej wypożyczalni, straciliśmy trochę pieniędzy bo jak pożycza się w ten sam dzień to oczywiście cena jest znacznie gorsza.

Firefly to pośrednik, nie mają własnych samochodów, dlatego wszystko jest dla nich problemem. Nie dajcie się naciągnąć na ładnie wyglądającą ofertę.

Pożyczyliśmy samochód z Maggiore i było wszystko jak należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Paź 2013 13:21 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
13 euro/doba z Budget za postrednictwem Atlas Choice :) Nowe lsniace Clio 1.2 - milo i przyjemnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Gru 2014 23:58 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W lutym wybieramy się z moją ładniejszą połówką na przedłużony weekend do Trapani. Przylot w piątek, powrót w poniedziałek. Przeglądałem kilka wątków i szczerze powiedziawszy nie wiem co robić. Samochód + objazd kilku miejsc? Palermo?

Był ktoś w lutym? To prawda że można oczekiwać 15 stopni w dzień? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Sty 2015 22:03 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
co do pogody to Ci nie nie pomogę bo ja byłam w maju i wtedy było tak, że na krótki rękaw się chodziło ale woda raczej zimna.
Nie wiem czy warto na tak krótki czas wypożyczać samochód, może lepiej pozwiedzajcie samo Trapani, saliny trapańskie - plantacje soli, później Erice,
jak pogoda byłaby dobra to można wybrać się na okoliczne wysepki - Wyspy Egadzkie (rozklad http://www.usticalines.it/en/dettaglio_porto.asp)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Sty 2015 00:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Jak byliśmy na Sycylii to rozmawialiśmy z tubylcami o pogodzie. Mówili, że zimą (styczeń - luty) temperatura potrafi spaść nawet do zera, ale generalnie jest ok 10-15 stopni.
Trudno coś polecić na 4 dni w lutym, ale zdecydowanie Erice. Ekstra kamienne miasteczko, gdzie wjedziecie kolejką linową. Widoki zapierają dech w piersi. Ale tam z pewnością będzie zimno i będzie wiało. Czapki i szaliki się przydadzą.
Samo Trapani jest urokliwym miastem, pochodźcie sobie jeden dzień i pozwiedzajcie, polecam odwiedzić tamtejszy targ rybny. Ogromny wybór i jest na co popatrzeć.
Mnie samo Palermo nie zachwyciło, ale na jednodniową wycieczkę może być. Dojedziecie bez problemu autobusem z dworca.
Za to urzekła mnie Marsala i muzeum - statek kartagiński. Tam też dojedziecie autobusem albo pociągiem (sprawdźcie kursy powrotne).
Trudno mi polecić Wyspy Egadzkie w tym terminie. Cały ich urok to mimo takiej bliskości od Sycylii panował tam afrykański klimat. Ale bardzo wiało. Z kąpieli słonecznych i morskich raczej nie skorzystacie, ale możecie się przejść na spacer i zaliczyć szczyt góry.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 31 Sty 2015 22:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A jesli chodzi o Favigane, to da sie zrobic tam jednodniowa wycieczke? Ile kosztuje taka przyjemnosc? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sty 2015 23:16 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 44
Loty: 119
Kilometry: 307 051
Wie ktos może jak sie dostać z lotniska w Trapani do San Vito lo Capo jakąś komunikacją publiczną ? Jedziemy w czerwcu na tydzień i nie chcemy wypożyczać samochód.
Z góry dzięki za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lut 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
A jesli chodzi o Favigane, to da sie zrobic tam jednodniowa wycieczke? Ile kosztuje taka przyjemnosc? :)

Ustica pływa kilka razy dziennie, zahaczając o Levanzo po drodze http://www.usticalines.it/en/dettaglio_ ... nazione=35
My właśnie z tej opcji skorzystaliśmy. Są też wycieczki zorganizowane http://www.egadiislands.com/index.asp?c ... categ=True
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group