Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2013 19:47 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Sprawdzałem ceny pociągów. Z Kutaisi do Tbilisi bilet kosztuje ok 5 euro. To jest 230km, za taką odległość na zachodzie płaciło by się 10x więcej. W Skandynawii pewnie i 30x tyle.


Czuć czasy Związku Radzieckiego. Zupełnie inny klimat. Chociaż nie jest to raczej komplement, ma to swój klimacik ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 21 Kwi 2013 11:53 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Adso napisał(a):
A moze ktos leci 28.04 do Kutaisi i zamierza w pierwszej kolejnosci dostac sie do Swaneti , np. do Mestii .
Pytam sie bo wyczartowalismy spolecznie busa na tej trasie. Kierowca przyjedzie na lotnisko i turystycznie , z postojami na zdjecia i postojem na wymiane kasy zawiezie do Mestii. Za calego busa chce 400 lari. Przejazd indywidualny z przesiadkami z Kutasi to 45 lari +dojazd z lotniska. Podaje kontakt mailowy :adrian1s@wp.pl . Podobne ogloszenie wrzucilismy na forum kaukaz.pl


Skąd 45 lari? Według mojej wiedzy to:
Lotnisko KUT - Zugdidi (pociąg) 2-4 lari
Zugdidi-Mestia (marszrutka) ok. 15 lari
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Kwi 2013 16:55 

Rejestracja: 21 Kwi 2012
Posty: 2
skad 45lari? Pisalem do Mesti do kobiety z guesthous . Na pytanie o koszt przejazdu,idpisala 45lari tzn 20lari do zugdidi i 25 do mestii. nie bylem ,nie sprawdzilem osobiscie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2013 00:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
1.są bezpośrednie marszrutki z Kutaisi do Mestii
2.chyba i tak trudno byłoby zdążyć z przesiadką w Zugdidi, bo tam odjeżdża z samego rana po przyjeździe nocnego pociągu z Tbilisi
3.musiałoby podrożeć dwukrotnie od zeszłego roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Kwi 2013 08:41 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 105
Loty: 121
Kilometry: 264 274
A czy ktoś zna jakąś firmę oferującą wypożyczenie auta na lotnisku?
Narazie znalazłem tylko tą:
http://naniko.com/car-rental-in-kutaisi-airport/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Kwi 2013 11:20 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Adso napisał(a):
skad 45lari? Pisalem do Mesti do kobiety z guesthous . Na pytanie o koszt przejazdu,idpisala 45lari tzn 20lari do zugdidi i 25 do mestii. nie bylem ,nie sprawdzilem osobiscie.


Nie należy bezkrytycznie wierzyć osobom z guesthous'ów z racji tego że często mają w tym interes by namówić kogoś na przejazd/wycieczkę z zaprzyjaźnionym przewoźnikiem. Nie twierdzę że tak jest w tym przypadku ale zawsze należy to zweryfikować.
Polecam (tam gdzie się da) korzystać z tanich pociągów w Gruzji. Schemat połączeń tutaj:
gruzja-pociagi,91,28472
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Maj 2013 00:57 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 4
EREWAN - YEREVAN . Czy ktoś może udzielić wskazówek n/t dojazdu do Yerevana z Kutaisi/ Tbilisi : pociagiem, marszrutką. Uwagi praktyczne pls. + co w Yerevan
_________________
Jarek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Cze 2013 18:52 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 9
jpel1 napisał(a):
EREWAN - YEREVAN . Czy ktoś może udzielić wskazówek n/t dojazdu do Yerevana z Kutaisi/ Tbilisi : pociagiem, marszrutką. Uwagi praktyczne pls. + co w Yerevan

Watpie zeby cos jechalo bezposrednio z Kutaisi do Erewanu ( chyba ze pociag), a z Tbilisi kazdy rodzaj transportu: autokary, marszrutki, pociag, a nawet samoloty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lip 2013 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Hej! Jak się dostać z Kutaisi do Mestii? Podobno coś jeździ z przesiadką w Zugdidi. Słyszałem też coś o pociągu. Jest opcja jakiegoś bezpośredniego połączenia Kutaisi - Mestia?
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lip 2013 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 21
Loty: 510
Kilometry: 982 212
Leciałem z Katowic. Do Kutaisi dojechałem autobusem za 3 lari, a następnie
marszrutką ok. godz. 09.00 (z "dworca " za McDonald`em) do Mestii za 20 lari.
Ta sama marszrutka z lotniska kosztowała 40 lari.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Lip 2013 00:18 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 1
Witam wszystkich. Ja wkrótce wybieram się na narty do Gruzji. Jeśli chodzi o loty do Kutaisi to wszystko jest jasne. Problemem może być dojazd do ośrodka narciarskiego Gudauri. Pomóżcie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lip 2013 00:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22323
Do Guduari z Tbilisi, raczej bedzie otwarty, ale od Guduari do Kazbegi to ciezko powiedziec. Jest to Europejska Droga (z jedynym legalnym przejsciem Rosja - Kaukaz, otwartych dla wszystkich), to droga bedzie odsniezona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Wrz 2013 11:17 

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 2
Witajcie :)
Wyruszamy na koniec grudnia w 8 osób na narty do Bakuriani. Lot z Wawy do Kutaisi w niedzielę wieczorem. Mam pytanie dotyczące dojazdu do Bakuriani: czy jest bezpośrednie połączenie busem lub marszrutką? Jeśl tak to skąd?
Póki co znalazłem info, że należy marszrutką dojechać do Borjomi i kolejną marszrutką lub kolejką do Bakuriani.
Trzeba chyba rezerwować na to poniedziałek a zatem też nocleg niedzielny w Kutaisi...

Pzdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Wrz 2013 20:47 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 67
DarP napisał(a):
Witajcie :)
Póki co znalazłem info, że należy marszrutką dojechać do Borjomi i kolejną marszrutką lub kolejką do Bakuriani.
Trzeba chyba rezerwować na to poniedziałek a zatem też nocleg niedzielny w Kutaisi...

Pzdr!


Innego wyjścia chyba nie masz :) Wieczorem spokojnie z lotniska do Kutaisi, nocleg i rano do Borjomi, a stamtąd do Bakuriani.

P.S. Od 8 września kursują dodatkowe bezpośrednie busy z lotniska Kopitnari do Tbilisi i Batumi z możliwością rezerwacji przez internet:
http://www.georgianbus.com/booking/
_________________
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://pawellacheta.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Wrz 2013 12:03 

Rejestracja: 18 Cze 2013
Posty: 3
DarP napisał(a):
Witajcie :)
Wyruszamy na koniec grudnia w 8 osób na narty do Bakuriani. Lot z Wawy do Kutaisi w niedzielę wieczorem. Mam pytanie dotyczące dojazdu do Bakuriani: czy jest bezpośrednie połączenie busem lub marszrutką? Jeśl tak to skąd?
Póki co znalazłem info, że należy marszrutką dojechać do Borjomi i kolejną marszrutką lub kolejką do Bakuriani.
Trzeba chyba rezerwować na to poniedziałek a zatem też nocleg niedzielny w Kutaisi...


Bylem w Borjomi i Bakuriani w styczniu2013.
Duzo szybciej do Bakuriani jest marszrutką które jeżdżą cały czas. Natomiast uważam ze 1 raz mozna wjechać kolejką wąskotorową, która jedzie co prawda 2,5h ale widoki są niezapomniane. Z Borjomi nie odjezdza on z głownego dworca ale z mniejszego , drugiego dworca za rzeką, który mija się jadąc z Kutaisi, 2 km wschód od centrum. Tam jest cos w rodzaju bazaru pod dachem i sklep z chaczapuri na ulicy za dworcem. Odjazd tej kolejki byl w okolicach 6.30 rano i 13.Ale te godziny lepiej potwierdzic w Borjomi w info turystycznym niedaleko od centrum, w przeszklonym pawilonie nad rzeką, wyraznie oznaczony. http://bbr.railway.ge/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Wrz 2013 16:28 

Rejestracja: 25 Wrz 2013
Posty: 2
Dzięki za cenne info. Pzdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Kwi 2014 19:41 

Rejestracja: 17 Wrz 2012
Posty: 8
Idzie się jakoś dostać z Kutaisi do Borjomi w niedziele wieczorem po wylądowaniu o 20.30 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lis 2014 18:26 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 1
Hej, leci ktos z Warszawy do Kutaisi 23 listopada? Potrzebuję znalezć kogos kto potem z Kutaisi chce jechać do Tibilisi, szukam towarzystwa.
Pozdrawiam,
Kamila
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lis 2014 12:52 

Rejestracja: 28 Gru 2010
Posty: 287
niebieski
Czy są bezpośrednie marszrutki z Kazbegi do Kutaisi? Ew. jak się najprościej przemieścić na tej trasie? Czy tylko przez Tbilisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lis 2014 22:03 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
cheesy napisał(a):
Czy są bezpośrednie marszrutki z Kazbegi do Kutaisi? Ew. jak się najprościej przemieścić na tej trasie? Czy tylko przez Tbilisi?

znalazłem coś takiego:
http://rasp.yandex.ru/search/?toName=%D ... d=s9799307

Jeździ kilka razy w tygodniu, kurs do Rostowa nad Donem lub do Krasnodaru. Chociaż oficjalnie w Kazbegi i tak nie ma przystanku, najbliżej jest Gudauri. (swoją drogą strasznie ciekawe połączenie dla wybierających się w rosyjski Kaukaz).

Powyższe informacje nie sa w żaden sposób potwierdzone więc myśle, że najlepiej do nich zadzwonić: (+995)555-68-5005

Ja bym jechał z przesiadką w Tbilisi - pewniej.

EDIT:
teraz zauważyłem, że pytasz o przeciwny kierunek:
http://rasp.yandex.ru/search/?toName=%D ... d=&fromId=
codziennie o 12 oprócz wt i nd
tak jak wyżej, info niesprawdzone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 114 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group