Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2013 12:36 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 5
Witam, mam pytanie. Jestem zielony w temacie i chciałbym uzyskać informacje na temat transferu i ewentualnego wyjścia z lotniska na czas oczekiwania. Wg planu samol przylatuje do Doha o 18 a o 10 rano mam dopiero kolejny lot. Czy jest możliwość bezproblemowego(oczywiscie rozumiem ze musze wykupic wize) wyjscia z lotniska zeby przespac sie w hotelu? Był ktos może w Doha, jest tam w miare bezpiecznie?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Lut 2013 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Jest prawdopodobnie bezpieczniej niz w wiekszosci polskich miast :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lut 2013 12:46 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 5
to dobrze, zostaje tylko kwestia czy wypuszcza mnie,bo w warunkach jest ze nie mozna zostawac w miejscach transferowych,ale jezeli mam w ramach jedenego lotu okres oczekiwania od 18 do 10 może to sie nie liczy jako pobyt w miescie transferowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lut 2013 12:52 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
tak trudno sprawdzić w internecie...
http://qatarembassy.pl/cat-2,sub-15.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lut 2013 13:05 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 5
ależ drogi miloszu gdybyś przeczytał dokładnie mój post zobaczylbys ze jestem świadomy ze musze kupic wize.chodzi mi o to czy moge wyjsc z lotniska na ten czas,patrzac na to ze w regulaminie jest zakaz pobytu w miescie transferowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lut 2013 17:40 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 2
smilemd,
jestem w tej samej sytuacji. Na stronie qatarairways znalazłam następującą informację:

TWOV (Transit Without Visa):
Visa required, except for Holders of onward tickets for a max.
transit For details, click here time of 24 hours.
- Holders of a prearranged Stopover Paid by Carrier (STPC)
issued to those in transit for a period that exceeds 8 hours
but shorter than 24 hours, provided holding passports valid
for at least 3 months are permitted to leave the transit
area
, subject to approval from immigration.

Tekst pochodzi z : http://www.qatarairways.com/qa/en/visa- ... ments.page

Słowem - zamierzam zadzwonić na infolinię QA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2013 23:39 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 4
Cześć smilemd, będę pasażerem identycznego lotu do BKK (zapewne innego dnia) i również zamierzałem zrobić sobie zwiedzanie Dohy. Bardzo zmartwił mnie twój post o zakazie pobytu w mieście transferowym. Czy mógłbyś podać link, gdzie dokładnie w regulaminie jest to napisane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2013 13:44 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
Kiedy zacznie działać ich infolinia we Wrocławiu? Szlag mnie trafia, jak dzwonię do Kataru i nawet pomimo korzystania ze Skype jedna rozmowa kosztowała mnie 20zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lut 2013 17:15 

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 26
A ja troche z innej beczki. Ile trwa lot w Warszawa - Doha bo dostaje jakieś niespójne wyniki.

Minaowicie różnica czasu między Warszawa a Katarem to 2h a samolot wg. rozkladu leci 16:50 - 23:00 czy oznacza to że lot trwa 4h, troche to za mało?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lut 2013 17:24 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Teraz wyloty są przecież przed 16tą, a gdy u nas będzie czas letni to różnica się zmniejszy do 1h.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lut 2013 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Pytanie z innej beczki: czy 2,5h w Doha wystarczą na przesiadkę? Tj odbiór bagażu, odprawa, kontrole itd...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lut 2013 17:46 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Ale to problem linii, a nie Twój. Jeśli kupiłeś bilet z taką przesiadką to znaczy, że linia bierze odpowiedzialość za to czy zdążysz. No chyba, że kupiłes dolot do DOH i wylot dalej na oddzielnych biletach, w co wątpie. Choć kto wie skoro piszesz o odprawach i odbiorze bagażu. Nikt tego nie robi, bo po co, to nie US.
Tam jest teraz nowy terminal, więc łatwo możesz trafić na nieaktualne informacje.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lut 2013 18:37 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
rob_sad napisał(a):
Tam jest teraz nowy terminal, więc łatwo możesz trafić na nieaktualne informacje.
Masz na myśli nowe lotnisko w pobliżu? Ono zacznie działać dopiero w kwietniu. Natomiast QR przeniesie się do niego w drugiej połowie roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Lut 2013 07:32 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 6
Również mam przesiadkę 15h w Doha. Czy jest możliwy zakup wizy i wyjście z lotniska? Czy ktoś juz probował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lut 2013 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 73
Loty: 50
Kilometry: 142 548
Możesz spokojnie wyjść w miasto. Byłem kilka dni temu. Przyleciałem do Dohy o północy. Miałem 9 godzin do wylotu do PL. Wysiadasz z autobusu rozwożącego po terminalach na pierwszym terminalu (Arrivals - nawet jeżeli w rzeczywistości masz transfer i Pan patrząc na kolor Twojej karty mówi co innego). Płacisz Panu/Pani za ladą 100 Katarów (można kartą). I jesteś w mieście. Uwaga na alkohol ze stref. Po wykupieniu wizy, sprawdzają czy się nie wwozi alkoholu ;-) I później dopada Cię kilku Panów z taksówek. Tradycyjnie targujesz się. I za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych jedziesz na "starówkę" albo "pod wieżowce". Z jednego miejsca do drugiego jest około 5 km, więc później da radę na piechotę pochodzić. A później taksą wracasz na lotnisko. I odlatujesz ;-)
Chodziłem po tym mieście nocą i było (może miałem farta) bardzo bezpiecznie. Benzyna jest tam niesamowicie tania (o połowę tańsza niż butelka wody....), więc taksówki są tanie. Tu masz parę zdjęć z mojej nocnej po Dosze wędrówki: www.gerber.d7.pl
_________________
Pozdrawiam
Gerber
http://www.szczytyafryki.pl
http://www.facebook.pl/SzczytyAfryki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lut 2013 20:24 

Rejestracja: 04 Lut 2013
Posty: 6
Super. Dzięki wielkie za info. Zdjęcia z Kataru nocą są the best. My w najbliższą sobotę lecimy z Delhi, będziemy ok. południa w Doha, mam nadzieje, żę również nam pójdzie bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lut 2013 21:47 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 3
Hej, również mam przesiadkę w Doha w drodze do BKK, 19 godzinną. Chciałam Was zapytać, czy podczas przesiadki odbiera się bagaże? Bo od tego zależy co powinnam mieć spakowane w podręcznym, a po drugie nie chciałabym ich wszędzie ze sobą nosić... znalazłam w 2ch miejscach na internecie 2 sprzeczne informacje, więc chciałabym zasięgnąć rady kogoś, kto wie to z doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lut 2013 22:00 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Tez lece do BKK via Doha juz 11go. Mam 15h transfer....Bagaz nadaje sie docelowo do BKK....Ja kupuje wize i mam juz hotel w Doha i do podrecznego nie potrzebujesz nawet szczoteczki i pasty do zebow bo Qatar daje taki zestaw w samolocie...-;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Mar 2013 19:19 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 3
jacek, w którym hotelu śpisz? Może szczoteczka nie, ale np. aparat sobie przełożę do podręcznego, jeżeli normalnego nie wydają. Upomnę się też o posiłek na lotnisku, bo jak jest przerwa powyżej 4ch godzin, to wydają za darmo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2013 20:20 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 80
Loty: 202
Kilometry: 605 631
'szybki transfer' w Doha przebiega bardzo sprawnie; tydzien temu przez opóźnienie samolotu z Bangkoku miałam tylko godzinę na przesiadkę i zdążyłam nawet zjeść kolację w lotniskowej stołówce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szymek82 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group