Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp. oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą Wizzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji.
- anulowanie - poza bardzo drogimi biletami - w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają zwykle cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... zkodowania
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 309 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 405 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 24-95 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... /wizz-flex


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wizz rezygnacja z lotu
#1 PostWysłany: 26 Lip 2011 22:17 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Slyszalam, ze jeśli odwoła się w odpowiednim czasie opłaconą już rezerwację biletów to zwracają jakas część kasy, czy to prawda? Jak anulować ewentualnie? Szukałam w innych postach odpowiedzi na moje pytanie ale się nie doszukałam.. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Maj 2023 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Aktualizacja wikiposta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 26 Lip 2011 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2010
Posty: 580
Opłata za anulowanie Za lot, za pasażera 270 PLN

http://wizzair.com/useful_information/s ... anguage=PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2011 07:58 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
Ktoś wie, jak to wygląda w Easyjet? Kiedyś wyczytałem, że jeżeli odwoła się rezerwację w ciągu ostatnich 24 godzin przed lotem, to zwracają kasę. Teraz nie mogę tego znaleźć na ich stronce. Czy wiąże się z tym jakaś opłata, jak w przypadku Wizza? Może ktoś przerabiał ten temat i wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lip 2011 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Marto mam wrażenie, że nie oddadzą. Z ich winy mozna się starac o przebukowanie lotu albo zwrot kasy, z winy podroznego raczej nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lip 2011 15:52 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Marta47 napisał(a):
Murdock napisał(a):
Opłata za anulowanie Za lot, za pasażera 270 PLN

http://wizzair.com/useful_information/service _fees/?language=PL

Tyle to też umiałam sobie znaleźć i trzeba byc chyba niezłym idiota by to płacić. Ale wydaje mi sie ktoś tu kiedyś na forum napisał ze jak zgłosi sie wcześniej chęć rezygnacji z lotu (lot mam 9.09), to jakas kase oddaja, i o to tylko pytam...


coś podobnego jest w easyjecie (zmiana nazwiska czy daty podróży), mocno dodatkowo płatne. Skierowane głównie dla biznesu, tak więc mając bilet kupiony w normalnej taryfie Ciebie to nie dotyczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lip 2011 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Marta47 napisał(a):
Murdock napisał(a):
Opłata za anulowanie Za lot, za pasażera 270 PLN

http://wizzair.com/useful_information/service _fees/?language=PL

Tyle to też umiałam sobie znaleźć i trzeba byc chyba niezłym idiota by to płacić. Ale wydaje mi sie ktoś tu kiedyś na forum napisał ze jak zgłosi sie wcześniej chęć rezygnacji z lotu (lot mam 9.09), to jakas kase oddaja, i o to tylko pytam...


Nie trzeba być idiotą, ani nikim - bo tego nie płacisz, a odbijają Ci od ceny biletu którą mają zwrócić, więc jeśli przykładowo Twój bilet kosztował 280 PLN to zwrócą Ci 10 PLN, do tego pewnie nie dochodzą opłaty lotniskowe i cała reszta, więc sam bilet musi kosztować minimum 270,01 PLN aby Ci cokolwiek oddali, a że z opłatami, podatkami, kosztami operacyjnymi etc. zapłaciłeś np. 800 to i tak dostaniesz 0,01 PLN :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Lip 2011 22:34 

Rejestracja: 14 Lip 2011
Posty: 34
Ok, z ciekawości pytałam i na przyszłość będę wiedzieć:) dzięki i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2012 14:48 

Rejestracja: 18 Lis 2011
Posty: 65
Witam,

kupiłem bilet wizzair dzisiaj na lot za tydzień i o zgrozo zapłaciłem prawie 700 zł, dzisiaj znalazłem na forum post, że użytkownik odda bilet na trasie LTN-KTW. Licząc 270 zł za anulowanie lotu + 180zł za zmianę nazwiska + 113 zł za bagaż i tak jestem na przodu 137zł i tutaj moje pytanie, w jakiej postaci pobiorą mi te 270zł? Odejmą od kwoty biletu i zwrócą resztę, czy muszę zapłacić te 270zł i oddadzą całość wpłaconej kwoty? Ile się czeka na zwrot pieniędzy od nich? A może widzicie jakieś inne wyjście? Bilet kupiłem jakieś 4 godziny temu i bank (mBank) nie zaksięgował jeszcze płatności tylko wisi w blokadach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2013 11:54 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 7
witam wszystkich, to mój pierwszy wpis na forum.

mam pytanie - czy ma ktoś doświadczenie jak wizzair egzekwuje te 270zł. ja np kupiłem bilet do Sztokholmu za 57zł.
czy w przypadku jak zrezygnuję lub się nie pojawię na wylot obciąża moje konto w wizzair kwota 213zł? i będe musiał spłacić chcąc kupić kolejny bilet?

z góry dzięki, szczęśliwego Nowego Roku!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2013 11:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wystarczy, że w tym dziale: viewforum.php?f=17 zamieścisz ogłoszenie o oddaniu biletu i na mocy współpracy F4F z Wizz będziesz zwolniony z opłaty.

Wizz nie obciąża pasażerów za niestawienie się na lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2013 18:40 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 4
Egzekwują bezwzględnie.
Możesz nie zwracać, zachowaj sobie bilet na pamiątkę i czuj się jakbyś dostał 213,- w prezencie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Gru 2013 11:32 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Witam wszystkich!

Wydaje mi się, że tego wątku nie było (przynajmniej nie zauważyłem).

Mam problem. Dokonałem rezerwacji na lot Barcelona El Prat - Warszawa Chopin (Wizzair). Dziś się dowiedziałem, że jedna z tych osób wypada z grona. Jak mogę odzyskać pieniądze (i czy w ogóle), które pobrało mi za tę osobę z karty Wizz?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Bartosz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Gru 2013 11:36 

pieniądze za rezerwację kolegi przepadną bez szansy na zwrot, chyba, że zmienią godzinę lub datę lotu
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Gru 2013 11:37 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Tego się obawiałem...

A mogę coś z tym zrobić? Przebukować na siebie na jakiś inny lot? Cokolwiek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Gru 2013 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Nic nie możesz zrobić. Zmiana nazwiska na bilecie w 99% jest nieopłacalna (wychodzi drożej niż kupno nowych biletów).
Tak jak gorny77 napisał, zostaje liczenie na to, że zmieni się data lub godzina wylotu (wtedy dostajesz do wyboru - akceptacja nowej daty lub zwrot pieniędzy na kartę / konto Wizz).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Gru 2013 11:46 

do-chcacych-sprzedac-odkupic-bilety-ryanair-wizzair-easyjet,17,30651

viewtopic.php?f=17&t=35375
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Maj 2014 06:53 

Rejestracja: 25 Kwi 2014
Posty: 6
Witam :)
Niestety będę zmuszona anulować zakupione bilety w Wizzair i tutaj pojawia się pytanie odnośnie opłaty za rezerwację miejsca. Kupowałam dwa bilety w jednym zamówieniu (w sumie 400zł) i zastanawiam się, czy opłata jest od jednego miejsca, czy od całego zamówienia? Czy jeśli nie stawię się na samolot, to po prostu przepadną mi bilety, czy też będę musiała zapłacić tę opłatę?
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Maj 2014 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Mikukuru napisał(a):
Czy jeśli nie stawię się na samolot, to po prostu przepadną mi bilety, czy też będę musiała zapłacić tę opłatę?
Jeśli nie stawisz się na lot to tracisz kasę wydaną na bilety i tyle. Nie płacisz żadnej kary - przerabiałem to niestety sam na sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Maj 2014 08:02 

- wszystko zależy z jakiego powodu nie możesz lecieć, bo jeżeli z powodu np. choroby połączonej z leczeniem szpitalnym wystarczy napisać do wizzair przez formularz reklamacyjny i jest duża szansa zwrotu pieniędzy za bilet/y
- jeśli tylko zmieniły ci się plany np. wakacyjne to wytyczne z postu wyżej
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Maj 2014 11:39 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
podepnę się pod temat

Wizzair zmienił mi godzinę wylotu, w związku z tym dostałem linka, umożliwiającego odwołanie rezerwacji (zwrot zapłaconej kwoty). Pytanie, ile mam czasu na podjęcie tej decyzji ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 478 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group