Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Sie 2011 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Czy ktos z was ma pomysł w jaki sposób wpłacić/wypłacić srodki z polskiego konta bankowego prowadzonego w EUR (emax w mbanku)?

Co do wpłaty jedyna opcja z jaką sie póki co spotkałem to wpłata via multibank na konto w mbanku w placówce tego pierwszego. Wady: dostepne od >500€, opłata bodajże 9pln. Nie ma ktos pomyslu jak zrobic to taniej?

To samo z wypłatami - nie ma innej opcji niz wycieczka do naszych południowych sąsiadów i wypłata w bankomacie w EUR (używając naturalnie karty prowadzonej w EUR)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 10 Sie 2011 21:21 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
Nie rozumiem, chcesz mieć banknoty, czy po prostu przewalutować tanio? Bo jak to drugie to istnieją kantory internetowe z dużo lepszym przelicznikiem niż banki, wtedy bez problemu przelewasz na drugie konto (przez ten kantor internetowy) prowadzone w złotówkach (wiele banków ma darmowe konta z darmowymi kartami)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sie 2011 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
fakalaka napisał(a):
Nie rozumiem, chcesz mieć banknoty, czy po prostu przewalutować tanio? Bo jak to drugie to istnieją kantory internetowe z dużo lepszym przelicznikiem niż banki, wtedy bez problemu przelewasz na drugie konto (przez ten kantor internetowy) prowadzone w złotówkach (wiele banków ma darmowe konta z darmowymi kartami)

no nie rozumiesz :)
na koncie mam EUR i chce wyplacic EUR. Jakbym chcial zlotowki to bym po prostu skorzystal z pierwszego lepszego bankomatu i wyplacil zlotowki.. i stracil pare % na spreadzie :)

Generalnie chodzi mi o rozwiazanie: wpłacam EUR na konto w EUR; wypłacam EUR z konta w EUR.

Zapomnijmy w ogole ze istnieje cos takiego jak PLN. :)


ponoc w Balicach na lotnisku jest kantor obsługujący EUR? To prawda? Ktos go widzial czy bede sie musial sam przejechac? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sie 2011 21:52 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
a dlaczego nie mozesz wyplacic w banku jakims?
kilkaset euro mozna od reki wyplacic, kilka tysiecy trzeba przewaznie zamowic, no ale nie czeka sie jakos dlugo
ja mam konta walutowe w wbk i alior - oba darmowe, pewnie jest wiecej takich ofert na rynku, mozesz takie konto uzyc do przelewu walutowego do mbanku..
albo przez walutomat polecam, to mozna ominac niektore koszty przelewow ;)
a nie ma w Polsce bankomatow, w ktorych mozna euro wyplacic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sie 2011 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
dialam napisał(a):
a dlaczego nie mozesz wyplacic w banku jakims?
kilkaset euro mozna od reki wyplacic, kilka tysiecy trzeba przewaznie zamowic, no ale nie czeka sie jakos dlugo
ja mam konta walutowe w wbk i alior - oba darmowe, pewnie jest wiecej takich ofert na rynku, mozesz takie konto uzyc do przelewu walutowego do mbanku..
albo przez walutomat polecam, to mozna ominac niektore koszty przelewow ;)
a nie ma w Polsce bankomatow, w ktorych mozna euro wyplacic?

no wlasnie nie ma (ponoc byly na okreciu i w balicach, ale nikt nie wie czy sa dalej..)
W regulaminie mbanku jest ze oplata za wyplacenie pieniedzy z banku w kraju to 9.50PLN - rozumiem ze ide wtedy do innego banku, daje karte, wklepuje pin a oni daja mi EUR? Jesli tak to ten 'obcy' bank bierze od tego kolejna prowizje? Ktos przerabial?

Rozumiem ze majac konto walutowe w BZWBK pieniadze mozna wyplacic w oddziale od reki? Tylko gdzie jest o tym info na stronie banku? Nie widze takiej opcji, tymbardziej okreslonej jako darmowa.. choc wg wielu for taka istnieje..

zgłupiec mozna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2011 22:14 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Blackall napisał(a):
\

Rozumiem ze majac konto walutowe w BZWBK pieniadze mozna wyplacic w oddziale od reki? Tylko gdzie jest o tym info na stronie banku? Nie widze takiej opcji, tymbardziej okreslonej jako darmowa.. choc wg wielu for taka istnieje..

zgłupiec mozna ;)


Dokładnie tak to wygląda. Wypłacasz bez najmniejszego problemu, w dodatku jakaś tam opcja rachunku jest darmowa. Przydało się przy realizacji czeku z Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2011 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
osiek napisał(a):
Blackall napisał(a):
\

Rozumiem ze majac konto walutowe w BZWBK pieniadze mozna wyplacic w oddziale od reki? Tylko gdzie jest o tym info na stronie banku? Nie widze takiej opcji, tymbardziej okreslonej jako darmowa.. choc wg wielu for taka istnieje..

zgłupiec mozna ;)


Dokładnie tak to wygląda. Wypłacasz bez najmniejszego problemu, w dodatku jakaś tam opcja rachunku jest darmowa. Przydało się przy realizacji czeku z Ryanaira.

osiek a masz pod reka info ze jest to bezplatne? Bo kurde infolinia spi o tej godzinie, a na stronie banku nic nie ma o wypłatach za free. W pdfie ze wszystkimi opłatami rowniez sie nie doszukalem.. dziwne :/

edit: ok, teraz doczytalem - rozumiem, ze korzystales z tej opcji i mozesz potwierdzic ze jest darmowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2011 22:26 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
Blackall napisał(a):
Rozumiem ze majac konto walutowe w BZWBK pieniadze mozna wyplacic w oddziale od reki? Tylko gdzie jest o tym info na stronie banku? Nie widze takiej opcji, tymbardziej okreslonej jako darmowa.. choc wg wielu for taka istnieje..

zgłupiec mozna ;)

tak darmowa, wyplacalam w wbk, alior i millennium i nigdy nie placilam (z wlasnego rachunku oczywiscie)
a info pewnie w tabeli oplat ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2011 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
dialam napisał(a):
Blackall napisał(a):
Rozumiem ze majac konto walutowe w BZWBK pieniadze mozna wyplacic w oddziale od reki? Tylko gdzie jest o tym info na stronie banku? Nie widze takiej opcji, tymbardziej okreslonej jako darmowa.. choc wg wielu for taka istnieje..

zgłupiec mozna ;)

tak darmowa, wyplacalam w wbk, alior i millennium i nigdy nie placilam (z wlasnego rachunku oczywiscie)
a info pewnie w tabeli oplat ;)

no wlasnie nie wiem czy to cos z moim wzrokiem jest zle, ale nie moge tego znalezc! Wszystkie wyplaty jakie sa w ich tabeli oplat sa platne..

w kazdym razie bardzo mi pomogliscie, bo widze ze nie ma sensu wyplacac EUR z konta w mbanku skoro u innych jest za free w placówce (w mbanku niestety nie ma takiej opcji). Oczywiscie pieniedzy na koncie jeszcze nie ma (wtedy, wiadomo, doszlaby spora oplata za przelew ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sie 2011 22:40 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
powiem ci, ze ja niejednokrotnie wyplacalam, ale mozesz zadzwonic na infolinie jutro, zeby potwierdzili;
w wbk od jakis 3 m-cy wprowadzili oplate za przelew walutowy przychodzacy - jest to 5 zl chyba niezaleznie od kwoty, w aliorze tego nie ma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sie 2011 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
dialam napisał(a):
powiem ci, ze ja niejednokrotnie wyplacalam, ale mozesz zadzwonic na infolinie jutro, zeby potwierdzili;
w wbk od jakis 3 m-cy wprowadzili oplate za przelew walutowy przychodzacy - jest to 5 zl chyba niezaleznie od kwoty, w aliorze tego nie ma

swoja droga nie wiesz jak jest z dostepnoscia EUR? Od jakiego poziomu moga zaczac sie schody? (czyt. wyplata niemozliwa w danej chwili)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Sie 2011 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
a jednak.
http://indywidualni.bzwbk.pl/konta/walu ... wizje.html

wychodzi na to ze w placówce pobieraja 0.25€ (lub 0.15 dla GBP ktore tez mnie interesuje)
jednak sa to oplaty ktore mozna zaniedbac przy wiekszych kwotach, jest ok.

za przyjecie przelewu nic nie widze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Sie 2011 08:49 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
dialam napisał(a):
swoja droga nie wiesz jak jest z dostepnoscia EUR? Od jakiego poziomu moga zaczac sie schody? (czyt. wyplata niemozliwa w danej chwili)


to zalezy od konkretnego oddzialu/placowki, czasami maja na stanie bo ktos nie odebral to ci wyplaca, do tysiaca euro w wbk nie mialam nigdy problemu, w millennium musialam zamawiac (ale w malym miasteczku mieszkam), a w aliorze raz wyplacalam bez problemu, ale nie pamietam ile

a co do tych 0.25euraka to dowiedz sie najlepiej na infolinii, bo ja w Polsce bylam kilka m-cy temu, wiec moglo sie cos pozmieniac ;)

a to ze strony wbk dot. przelewu:
Wyszczególnienie czynności Stawka
Polecenia wypłaty otrzymywane na rachunek w BZ WBK
spełniające kryteria SEPA 5,00 zł
polecenia wypłaty otrzymane z tytułu zagranicznych świadczeń emerytalno - rentowych 30,00 zł 1)
pozostałe 10,00 zł
Uwaga: W przypadku poleceń wypłaty otrzymywanych na rachunek w BZ WBK opłaty nie dotyczą transakcji, których koszty BZ WBK ponosi zleceniodawca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sie 2011 13:13 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
wypłacałam euro z konta w BZ dokładnie 2 dni temu, nie pobrali żadnej prowizji,
opłaty o których piszą dotyczą transakcji kartą (wypłata za pomocą karty do konta)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Gru 2012 11:41 

Rejestracja: 14 Mar 2010
Posty: 92
Jak sytuacja wygląda w tym roku ? Gdzie mogę wypłacić bazprowizyjnie/tanio EUR ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Gru 2012 13:33 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Korzystam z citibanku - za granicą, przynajmniej w Hiszpanii, za darmo z każdego bankomatu (choć twierdzą, że tylko z bankomatów citi - nieprawda). Konto bez opłat (jest chyba warunek obrotu min. 1500 PLN miesięcznie, przy operowaniu euro to banał, inaczej jak coś płaci się 7 złotych). Co do wypłat w oddziałach nie jestem pewien, ale chyba też są za darmo. Tutaj przydaje się ich międzynarodowość!
BZ WBK to zdziercy - teraz za przyjęcie przelewu jest opłata 10 złotych!!
Alior jest niezły, wypłaty za granicą w EUR 5 złotych od wypłaty (stała stawka). Jak jest w oddziale - nie wiem. Przy karcie do konta w kantorze Aliora pierwsza wypłata w miesiącu jest za free, druga i kolejne 9 pln.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Gru 2012 13:53 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
W BZWBK prowadzenie konta jest darmowe, wpłaty i wypłaty w oddziale też. Karta (Mastercard wypukła) jest za darmo w pierwszym roku, później 10EUR rocznie. Wypłaty za granicą z bankomatu to 1,5 EUR prowizji. Ogólnie nie ma problemu z wypłatą kwot do 1000 EUR, więcej nie próbowałam. Prowizję biorą za przyjęcie przelewu z innego banku.

Co do przelewów z jednego konta walutowego na drugie w innym banku; to jeśli to przelew Euroregulowany (SEPA) to pieniądze są na następny dzień roboczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Gru 2012 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja w WBK wypłacałem kilka razy po kilkaset EUR i nie było problemu. Raz chciałem 300EUR to akurat nie mieli, ale zaproponowali, że obdzwonią wszystkie najbliższe WBKi w mieście i dają mi znać gdzie mogę iść i pieniądze będą tam na mnie czekać. Wpłaty i wypłaty są bez prowizyjne, przelewów nie próbowałem, choć prowizja za przyjęcie przelewu wydaje mi się być idiotyczna, bo mogę nie wiedzieć, że ktoś chce mi coś przelać i dlaczego ja mam ponosić tego koszty... Ehh... WBK stoi w miejscu od 10 lat... ;/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Gru 2012 15:22 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
|...o...| napisał(a):
Mala uwaga co do transferu pomiedzy polskimi kontami walutowymi w roznych bankach, te przelewy ida poprzez zagraniczny bank korespondencyjny wiec moze to trwac 4-6dni zanim dotra do odbiorcy.
Przy przelewach SEPA (tzw. europrzelew) nie ma żadnych banków korespondentów.
Zasada działania SEPA jest podobna do polskiego Elixiru: jest jedno centrum rozliczeniowe, które zajmuje się rozliczaniem transakcji pomiędzy wszystkimi bankami.

Banki korespondenci występują przy tradycyjnych przelewach zagranicznych (w ramach SWIFT).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Gru 2012 10:54 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Tak jak pisze vtec, przy przelewach SEPA są centra rozliczeniowe, podobnie jak w Elixirze (lecz jest ich wiele konkurencyjnych, nie jeden KIR). Lecz część banków dla oszczędności nie korzysta bezpośrednio z centrum rozliczeniowego tylko najpierw wysyła przelew do swojego banku-właściciela zagranicznego. Ponadto banki często nie wysyłają przelewu SEPA w dniu zlecenia, lecz 1 lub nawet 2 dni poźniej. Tradycyjnym przykładem niskiej jakości obsługi klienta jest mbank, który nie wysyła przelewów do centrum rozliczeniowego lecz wszystkie przelewy przekazuje do niemieckiego Commerzbanku i dopiero stamtąd jest zlecany właściwy przelew. Oczywiście cała procedura jest dużo bardziej czasochłonna (całość trwa ok. 3 dni roboczych, zgodnie z obserwacjami |...o...|) i niezgodna z założeniami systemu SEPA. Sam przelew SEPA idzie jeden dzień roboczy. Np. w ostatni czwartek o godz. 13:00 zleciłem przelew SEPA w Alior Kantor i w piątek był na docelowym rachunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], mucha oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group