Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Mar 2012 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
chciałabym w tym wątku zgromadzić wszystkie informacje dla przyszłych Mam, które muszą/chcą w trakcie ciąży podróżować samolotem
na razie wpiszę to co wiem i o co chciałabym wiedzieć, pozostaje mnóstwo pytań na które nie zdążyłam jeszcze znaleźć informacji, może ktoś z Was już to przerabiał i się tu wpisze, zanim ja wygrzebię

1) do którego miesiąca w ciąży można lecieć samolotem?
odp: z moim informacji wynika, że do końca 5go miesiąca, później raczej żaden lekarz nie podpisze zgody

Wśród artykułów na naszym forum znalazłam fragment na ten temat:
Kobiety w ciąży

RYANAIR:
W przypadku ciąży pojedynczej bez komplikacji w 28. lub późniejszym tygodniu kobieta musi okazać zaświadczenie o zdolności do podróżowanie samolotem przy odprawie na lotnisku i/lub przy wyjściu do samolotu (wystawione maksymalnie 2 tygodnie przed podróżą) od położnej/lekarza z potwierdzeniem, że ciąża przebiega bez komplikacji, przewidywaną datą rozwiązania oraz potwierdzeniem dobrego stanu zdrowia i zdolności do podróżowania samolotem. Linia zastrzega sobie prawo do odmowy wpuszczenia na pokład samolotu kobiety w ciąży po 28. tygodniu, która nie będzie miała ze sobą zaświadczenia o zdolności do podróżowania samolotem od położnej/lekarza.

W przypadku ciąży bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po następujących terminach:
- w przypadku ciąży mnogiej bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po 32. tygodniu ciąży.W przypadku ciąży pojedynczej bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po 36. tygodniu ciąży,
- w przypadku ciąży pojedynczej bez komplikacji podróż samolotem jest zabroniona po 36. tygodniu ciąży.

WIZZ AIR:
Jak podkreśla przewoźnik, latanie samolotami nie zagraża kobietom w ciąży, chociaż nie zalecamy latania w ostatnim miesiącu ciąży oraz do 7 dni po urodzeniu dziecka. Wizz Air nie przyjmuje na pokład kobiet po 34. tygodniu ciąży.

LOT:
W przypadku kobiet w/po 32, tygodniu ciąży lub pasażerów, których stan zdrowia wymaga zgody lekarskiej na przelot samolotem, konieczne jest wypełnienie specjalnego dokumentu MEDIF. Dostępna jest bezpłatna dodatkowa asysta dla kobiet w ciąży.

2) czy kobiecie w ciąży przysługuje priorytetowe wejście na pokład?
odp: nie spotkałam się z tym do tej pory (przynajmniej w tanich liniach lotniczych), ale może ktoś z Was ma inne informacje

3) czy kobiecie w ciąży przysługuje jakaś pomoc na lotnisku? (zakładam, że leci sama) chodzi np. o pomoc wniesieniu walizki bagażu podręcznego po schodach samolotu
--wiem naiwne pytanie, ale przecież kobieta w ciąży nie może dźwigać...

4) co zabrać do jedzenia, bo przecież wiadomo, że kobieta w ciąży musi często jeść a to co serwują w samolocie to 'chemia'
odp: w bagażu podręcznym można przewieźć zrobione przez siebie kanapki, jabłko, banana itp.

5) o jakich innych rzeczach należy pamiętać?
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.


Ostatnio edytowany przez Abcn 08 Paź 2017 23:03, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja treści opisu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 30 Mar 2012 13:50 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Mimo ze nie jestem kobietą to powiem z doswiadczenia jak to z żoną w ciąży lataliśmy. W sumie dwa wyloty w 3 i 6 miesiącu ciąży (drugi juz z widocznym brzuszkiem ) i w sumie bez problemów sie odbyło, drugi lot po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Z tego co sie dowiedzieliśmy to 2 i 3 trymestr jest najbezpieczniejszy do podóży najmniej przełom 1 i 2 kiedy dziecko przemieszcza się. Nie lecieliśmy W6 ani FR tylko rejsówki to jak tam jest to nie wiem. Trzeba pamiętac podczas lotu o piciu wody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sie 2012 20:08 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
sylwia_pl napisał(a):

2) czy kobiecie w ciąży przysługuje priorytetowe wejście na pokład?
odp: nie spotkałam się z tym do tej pory (przynajmniej w tanich liniach lotniczych), ale może ktoś z Was ma inne informacje


Mimo że takich informacji nie znalazłam na stronach przewoźników, zarówno w Ryanair jak i w Wizzie zostałam przepuszczona priorytetowo. Dodatkowo w Wizzie zaproponowano mi miejsce w pierwszym rzędzie przy oknie (bezpłatnie), czym zostałam miło zaskoczona, choć nie wiem czy to norma.

Warto mieć ze sobą zaświadczenie od lekarza, niezależnie od tygodnia ciąży, wtedy można je przedstawić przy bramce lub już przy oddawaniu bagażu (jeśli z nim lecimy) i poprosić o możliwość priorytetowego wejścia na pokład i ewentualną pomoc.


sylwia_pl napisał(a):
5) o jakich innych rzeczach należy pamiętać?


Zwykły wykrywacz metali (w przeciwieństwie do skanerów ciała) nie ma negatywnego wpływu na ciążę (działa na podobnej zasadzie jak bramki w sklepach, przez które kobiety przechodzą praktycznie codziennie). Natomiast jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy przez taki wykrywacz przechodzić, strażnicy mają obowiązek przepuścić nas osobnym wejściem i wtedy kontrola wykonana jest osobiście przez strażniczkę. Co do bagażu - ten musi być poddany rutynowej kontroli.
Przed wejściem do samolotu można kupić butelkę wody, a w samolocie włączyć i skierować na siebie klimatyzację.
Przy wybieraniu miejsca warto usiąść przy przejściu, niedaleko toalety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2012 21:42 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
1) do którego miesiąca w ciąży można lecieć samolotem?
Zdaniem lekarzy najbezpieczniej jest latac do 26 tygodnia ciazy. Oczywiscie nalezy zawsze sprawdzic rowniez co na ten temat pisze dana linia lotnicza, ale to juz co innego.

2) czy kobiecie w ciąży przysługuje priorytetowe wejście na pokład?
Zalezy od linii i od lotniska. W Polsce / Europie rzadko sie z tym spotykałam, (nawet będąc w 6 miesiącu ciąży), chociaz w np w Brazylii jest to norma, rowniez przy tanich liniach lotniczych.

3) czy kobiecie w ciąży przysługuje jakaś pomoc na lotnisku?
Jezeli nie zamówisz sobie specjalnej pomocy, to mozesz liczyc tylko na uprzejmosc ludzi. Na pewno zawsze pytaja przy przechodzeniu przez bramke z małym dzieckiem i z wozkiem, czy kobieta podróżuje sama, bo wówczas zawsze pomagaja przy skladaniu wózka.

4) co zabrać do jedzenia
To juz zalezy od przyszlej mamy, zawsze mozna cos zabrac ze soba, ale nie liczylabym na specjalne traktowanie z tytulu bycia w ciazy.

5) o jakich innych rzeczach należy pamiętać?
Bez wzgledu na zaawansowanie ciazy dobrze jest miec przy sobie karte ciazy, czy jakas opinie lekarza, jesli sa jakies szczegolne wskazania. Bardziej nawet dla wlasnego bezpieczeństwa.

Ja odbyłam kilkanaście lotów od początku ciąży do 26 tygodnia, w tym do Ameryki Południowej. Wszystko było w porządku, czułam się bardzo dobrze. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2012 16:37 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
orientuje się ktos jakiej długości jest pas przy siedzeniach? zastanawiam się ile maksymalnie można mieć obwodu w pasie żeby się zapiąć.
Na poczatku ciaży to nie problem ale potem brzuch jednak rośnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2012 16:49 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Przecież nie zapinasz się opasając brzuch, tylko na wysokości bioder!
W każdym razie spokojnie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2012 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Spotkałam się z tym, że jak leciała kobieta otyła (nie w ciąży) i nie mogła się zapiąć, bo pas był za którki, to dali jej przedłużkę pasa i było po problemie
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Paź 2012 06:26 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
dzięki za wyjasnienia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2012 06:48 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
Hehe Priorytetowe wejście na pokład... daj spokój
jak moja zona była w 5 miesiącu i lecieliśmy to jeszcze była awantura na lotnisku że chcemy się wcisnąć w kolejke.... a teraz jak byliśmy z 9 miesięcznym dzieckiem, wózkiem i całym mandżurem to prawie nas nie zjedli w kolejce, żeby nie rezydentka tui, itaki i alfa staru to stalibyśmy na końcu długiej kolejki bo nikogo to nie interesuje że jesteś z dzieckiem - najważniejsze jest miejsce w samolocie bo czasami zabraknie i będzie miał stojące całą droge albo polecą bez niego. Niestety nasi rodacy są tacy że się nie dają, oczywiście nie wszyscy ale jak " coś mu się należy" bo zapłacił kilka złotych to ci to zębami wyszarpie jak bedziesz go trzymac.
proponuję więc ten punkt ominąc - chyba że mówimy o lataniu innymi liniami niż charterami, bo w rejsowych chyba już jest więcej kultury w związku z brakiem ludzi z bzdziszewa. w listopadzie lecę wizzairem pierwszy raz i aż się boje bo z miejscami obowiązuje ulubiona zabawa Polaków kto pierwszy ten lepszy... chyba bedziemy stać na szczeście tylko 2 godziny.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Paź 2017 23:08, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Paź 2012 08:31 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Oczywiście w przepisach nie ma nic o priorytetowym wejściu kobiety w ciąży na pokład, natomiast myślę, że wszystko zależy od sposobu w jaki przedstawimy sprawę.
Warto już przy check in-ie zapytać lub poprosić pracownika linii czy jest taka możliwość, tym bardziej, że on często zawiadamia załogę o takiej pasażerce (tak jak to ma miejsce w przypadku osób niepełnosprawnych). A jeśli kolejka prostestuje, to wystarczy powiedzieć "przepraszam, czy mogę przejść, jestem w ciąży". Milczące przeciskanie się generuje niestety w ludziach agresję, szczególnie u naszych rodaków, bo wiadomo "kto pierwszy, ten lepszy".
W każdym razie myślę, że każdy ma to minimum szacunku dla kobiety w odmiennym stanie.

Co do dzieci, to już inny temat, faktem jest, że czasem rodzice z piętnastoletnimi pociechami chcą wejść priorytetowo na pokład razem z innymi, którzy podróżują np. z niemowlętami.

No ale w każdym przypadku odrobina kultury i zrozumienia dla innych jest w stanie zdziałać cuda.

PS. O stanie przez całą podróż nie ma się co martwić, zapewniam, że miejsc stojących nie ma :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Paź 2012 10:05 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam,
to ja swoje doświadczenia opiszę:
My z żoną lecieliśmy kilka razy podczas ciąży (w różnych okresach). Najpierw na samym początku - trochę nawet nieświadomie - więc trudno pisać związane z tym doświadczenia. W każdym razie nie było najmniejszych problemów (RT Lotem).
Drugi lot odbył się w 3 miesiącu - Bratysława - Majorka Ryanem (RT). Nie było z tym najmniejszego problemu a na moją prośbę personel pozwolił nam siedzieć w pierwszym rzędzie.
Kolejny lot w 6 miesiąc w już dość widocznej ciąży Wizzem do Rzymu z Katowic (RT). Już na lotnisku w Katowicach miła Pani wyłapała żonę z tłumu (podobnie jak rodziców z małymi dziećmi) i zaproponowała pierwszy rząd w samolocie. W drodze powrotnej było podobnie (bez wyłapywania ale pierwszy rząd tak). Tu mieliśmy już zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań ale nikt nas nie pytał o nie.

Ani razu żona nie skarżyła się na jakiekolwiek dolegliwości ale to już pewnie indywidualna sprawa.

I jedna uwaga:
Rok, Dwa lata temu gdy linie nie sprzedawały za dodatkową opłatą pierwszych rzędów z taką nachalnością jak teraz personel chętniej zapraszał kobiety w ciąży, rodziców z małymi dziećmi do pierwszego rzędu. Teraz gdy lecieliśmy kolejny raz Wizzem z 1,5letnią córką nie dało rady zając pierwszego rzędu (nikt tam nie siedział chociaż małych dzieci w samolocie sporo). Może to zbieg okoliczności ale coś takiego zaobserwowałem.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Paź 2012 12:25 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Lecialam raz wizzairem z infantem z Modlina, to mimo iz nie widzialam zadnych tabliczek informujacych o pierwszenstwie, to owszem, takowe istnieje, trzeba tylko o to zapytac obsluge i na pewno wpuszcza jako uprzywilejowanych.

Jesli chodzi o tanie linie, w przypadku troche starszych dzieci, zawsze mozna wykupic platne miejsca lub priority boarding.

Zupelnie inaczej jest oczywiscie na cywilizowanych lotniskach, gdzie obsluga podchodzila do mnie jeszcze przed ustawieniem sie kolejki i informowala o uprzywilejowanym wejsciu na poklad, czasami nawet sami zmieniali miejsca w samolocie, aby miec dostep do lozeczka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Paź 2012 15:25 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Cytuj:
1) do którego miesiąca w ciąży można lecieć samolotem?
odp: z moim informacji wynika, że do końca 5go miesiąca, później raczej żaden lekarz nie podpisze zgody

Tu nie chodzi zdrowie kobiety w ciąży a ewentualne koszty związane z rozpoczęciem akcji porodowej w samolocie - przymusowe lądowanie, lekarze etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lis 2012 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 16
Widzę, że mój post przez jedno zdanie został skasowany, więc napiszę go ponownie i tym razem postaram się użyć innych słów, aby nikogo przewrażliwionego nie urazić ;)

1) EKUZ w Europie i dobre prywatne ubezpieczenie zdrowotne po świecie są jak najbardziej wskazane.
2) Rajstopy ściągające - chyba żadna z Was nie chce mieć żylaków.
3) In-flight fitness bardzo pomaga szczególnie na dłuższych lotach.
4) Lecąc samotnie zawsze warto rezerwować miejsce od przejścia ze względu na częstsze niż zazwyczaj wizyty w toalecie.
5) Bookując codeshare sprawdzajcie conditions of carriage dla kobiet w ciąży u aktualnego przewoźnika (hull) a nie u tego, u kogo kupiliście bilet.
6) Dodajcie do kosmetyczki antibaca w płynie do 100 ml, gdyż woda w samolocie nie jest super czysta - przydaje się po umyciu rąk.
7) Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, to uzyskanie zaświadczenia zezwalającego na lot nie jest problemem. Problemem jest czas ważności takiego zaświadczenia i może się zdarzyć, że wygasa ono podczas urlopu, więc zwracajcie na to uwagę (przykładowo Ryanair: ważne dwa tygodnie od momentu wystawienia). Wtedy należy się udać do lokalnego lekarza.
8) Miejcie przy sobie zapasowe druki takiego zaświadczenia lub ewentualne ksero, tak na wszelki wypadek.
9) Przydaje się również coś takiego: http://www.amazon.com/Lysol-Disinfectan ... B00129JTXM.
10) Podróże służbowe: w ciąży przysługuje wam prawo nie wyrażenia zgody na podróż służbową.
11) Niektóre kobiety potrzebują puke bagów. Najlepiej poprosić o nie zanim wystartujecie. W wielu low costach nie ma ich przy fotelach, a uzyskanie ich podczas startu (gdy z naszego doświadczenia dolegliwości się nasilają) jest niemożliwe.
12) Wybierajcie loty w porach południowych i popołudniowych ze względu na to, że rano morning sickness (jak sama nazwa wskazuje) jest znacznie silniejszy.
W razie pytań piszcie, służymy poradą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Gru 2012 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 1
Jeśli nie ma przeciwwskazań ze strony lekarza i ciąża jest zdrowa nie powinno być problemu:) Zawsze lepiej się jednak skonsultować ze swoim lekarzem, nawet w przypadku kiedy to nie jest pierwsza ciąża. Bo jak wiadomo każda przebiega inaczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Gru 2012 17:21 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 4
Dla mnie najważniejsze jest nie planowanie lotów, a planowanie ciąży [mod /url]. Kiedy starałam się z mężem o dziecko wszystko ustawiłam sobie tak, żeby nigdzie nie musieć podróżować. A kiedy byłam już w ciąży unikałam wszelkich dalszych podróży, które mogłyby zaszkodzić mnie, lub dziecku, gdyby cokolwiek się stało nie darowałabym sobie do końca życia...!!
_________________
Czasami cel jest ważniejszy od podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Lut 2013 18:46 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
razem z partnerką lecieliśmy 2 razy w ciąży. w 6 tygodniu - Alghero i w II trymestrze - Kreta.
Lot nie ma znaczenia. Jak płód jest słaby to i tak nie przeżyje. Jak jest mocny to żaden lot nie stanie na przeszkodzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Lut 2013 23:10 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
roccobarocco napisał(a):
Jak płód jest słaby to i tak nie przeżyje. Jak jest mocny to żaden lot nie stanie na przeszkodzie :)


:shock: :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 16 Lut 2013 23:28 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
kredka napisał(a):
:shock: :shock: :shock:


dokładnie. Zobacz świat zwierząt - słabe osobniki nie żyją długo. Dziecko powinno rodzić się zdrowe. To czy takie będzie zależy od tego jakie mama i tata ma geny - od nich samych. Żaden lot nie wpłynie negatywnie na płód a jedynie głupie i debilne zachowania rodziców - przed ciążą i podczas ciąży.
Owszem, kocha się każde dziecko ale za dużo naoglądałem się rodzin u których jedno z dzieci jest niepełnosprawne - cierpią wszyscy - ale to osobny temat.
W każdym razie przyszłe mamy: latać latać latać ale z głową :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Mar 2013 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Przeglądając dziś regulamin wizzair'a natknęłam się na ciekawy zapis dotyczący miejsc XXLong

"WAŻNA INFORMACJA:

Z usługi tej mogą korzystać jedynie pasażerowie spełniający następujące kryteria:
Pasażerowie, którzy zarezerwowali WIZZ XXLong muszą mieć co najmniej 18 lat i muszą posiadać podstawową znajomość języka angielskiego. Osoby te muszą być pełnosprawne i muszą być w stanie otworzyć wyjście awaryjne nad skrzydłem w razie wypadku. Pasażerowie muszą uznać się za zdolnych do tego zadania (...)

Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi znajdują się w rzędach przy wyjściach awaryjnych. Ze względów bezpieczeństwa pasażerowie wymienieni poniżej NIE mogą siedzieć w rzędach przy wyjściach awaryjnych:

Pasażerowie poniżej 18 roku życia- Pasażerowie otyli
pasażerowie otyli
pasażerowie wymagający pomocy
pasażerki w ciąży
pasażerowie podróżujący z niemowlętami (poniżej 2 roku życia)

Opłata za tą usługę jest bezzwrotna. Wizz Air zastrzega sobie prawo przesadzenia pasażera, który zostanie uznany za niespełniającego wymogów związanych z siedzeniem przy wyjściach awaryjnych. W przypadku zmiany rezerwacji Wizz Air nie gwarantuje, że miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi będzie dostępne na nowym locie."
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group