Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jedna sztuka bagażu oznacza dokładnie jedną sztukę bagażu. Torebka damska, laptop lub futerał na aparat również klasyfikują się jako jedna sztuka bagażu.

Ryanair:

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm (wymiary miernika bagażu wynoszą 42 x 20 x 32 cm).

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi "Pierwszeństwo oraz 2 Bagaże Pokładowe " (lub Plus / Flexi / Family ticket lub bilet lotniczy na łączone loty) pozwalającej na zabranie 1 dodatkowej torby/plecaka/walizki o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Waga bagażu ma nie przekraczać 10 kg. Do sprzedaży dostępne jest 95 usług pierwszeństwa na lot.
- wykupienie „Torby do odprawy 10 kg”. Bagaż do odprawy 10 kg (55 cm x 40 cm x 20 cm) musi zostać oddany na stanowisku odprawiania bagażu przed przejściem przez kontrolę celną. W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Wizzair:

Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy chcą zabrać w podróż dodatkowo duży bagaż podręczny mają do wyboru dwie opcje:
- wykupienie usługi WIZZ Priority (lub posiadania prawa do niej na podstawie pakietu WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus) daje prawo do wniesienia na pokład dodatkowej jednej sztuki bagażu (maks. wymiary: 55 x 40 x 23 cm, maks. waga 10 kg).
- wykupienie bagażu rejestrowanego 10 kg (maks. wymiary 171 x 149 x 119 cm). W tym bagażu podróżni mogą przewozić płyny powyżej 100 ml.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 105  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 03 Paź 2012 17:04 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
witam

czy latał ktoś z taką torbą??

http://allegro.pl/show_item.php?item=2635875425

bo dziś przyszła kurierem i mimo że spełnia wymogi co do wymiaru to moja kabinówka weszła w tą torbę
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#342 PostWysłany: 03 Paź 2012 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
To jak to w końcu jest? Przykładowo - kupiłem bilet w W6 przed 4.10 na lot po 24.10 i mam napisane w rezerwacji "large cabin bag". Jaki bagaż mi wtedy przysługuje? 55x40x20 cm, max. 10 kg czy 56x45x25 cm, bez limitu wagowego?
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 04 Paź 2012 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Chaykin napisał(a):
To jak to w końcu jest? Przykładowo - kupiłem bilet w W6 przed 4.10 na lot po 24.10 i mam napisane w rezerwacji "large cabin bag". Jaki bagaż mi wtedy przysługuje? 55x40x20 cm, max. 10 kg czy 56x45x25 cm, bez limitu wagowego?

No właśnie. Pewnie dowiemy się wkrótce jak wydrukujemy wizzowy boarding card. Jeśli będzie napisane duży bagaż podręczny to może będziemy mieli większy ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 04 Paź 2012 08:21 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Sam jestem w podobnej sytuacji, bo jakieś dwa tygodnie temu kupiłem bilety na 2 loty: 17 i 24 listopada. Z tego co wiem, będę mógł lecieć normalnie z 'dużym' podręcznym. Zresztą jakby tak nie było, to by trochę niezgodne z prawem było, bo jakby nie patrzeć to zmienienie warunków umowy bez mojej zgody. W końcu przecież kupowałem miejsce z podręcznym 55x40x20.
Obym się nie mylił :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 04 Paź 2012 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Oczywiście, że będziemy mieć duży podręczny bezpłatnie. Miałem na myśli fakt, że on może być jeszcze większy, niż wtedy jak go kupowaliśmy ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 04 Paź 2012 18:40 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 22
Chaykin napisał(a):
To jak to w końcu jest? Przykładowo - kupiłem bilet w W6 przed 4.10 na lot po 24.10 i mam napisane w rezerwacji "large cabin bag". Jaki bagaż mi wtedy przysługuje? 55x40x20 cm, max. 10 kg czy 56x45x25 cm, bez limitu wagowego?


teoretycznie możesz mieć duży...

plus nowych bagaży

Cytuj:
Czy obowiazuje ograniczenie wagi małego lub duzego bagazu podrecznego?
Przez próbny okres od 24 pazdziernika 2012 r. do konca listopada 2012 r. Wizz Air nie bedzie stosowac ograniczenia
wagi bagazu podrecznego. W tym okresie pasazerowie moga wnosic na pokład mały lub duzy bagaz podreczny, po
dokonaniu odpowiedniej opłaty, o dowolnej wadze, pod warunkiem, ze beda w stanie osobiscie umiescic go w schowku
nad siedzeniami. Przypominamy, ze Wizz Air przewozi bagaz rejestrowany wazacy do 32 kg, czyli wiecej niz limity
obowiazujace w innych liniach lotniczych.


źródło: http://wizzair.com/static/downloads/bagfaq_pl.pdf

dodatkowo się ratują ;)
Cytuj:
Czy musze umiescic mały bagaz podreczny pod siedzeniem?
Jezeli po załadowaniu wszystkich duzych bagazy podrecznych w schowkach nad siedzeniami nadal bedzie miejsce,
mozna w nich umiescic małe bagaze.


zastanawia mnie tylko, jak będę wracała 1 grudnia do PL to czy skrupulatnie przeprowadzą kontrolę wagową, bo w tamtą stronę mogę mieć i 15 kg a w powrotnej może okazać się problem :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 09 Paź 2012 09:57 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 35
Moze nie do konca o wymiary, ale temat o bagazu podrecznym. Czy torebka wchodzi w jego sklad? Czy moge leciec i z plecakiem i z torebka za darmo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 09 Paź 2012 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
m4r1u5z napisał(a):
Moze nie do konca o wymiary, ale temat o bagazu podrecznym. Czy torebka wchodzi w jego sklad? Czy moge leciec i z plecakiem i z torebka za darmo?


Nie, przynajmniej w tanich liniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 09 Paź 2012 10:58 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
Teoretycznie nie możesz mieć nawet malusieńkiej torebki... Aczkolwiek w praktyce to ja zawsze mam małą torebkę na ramię... Na kilkanaście lotów raz kazali mi ją schować do torby/plecaka.
Na wszelki wypadek lepiej mieć trochę miejsca na tę torebeczkę.

A jak masz dłuższy płaszcz to: torebka na ramie i na to załóż płaszcz. :) Raczej nie zauważą :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 09 Paź 2012 11:37 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Ciekawostka z ostatniego piątku, leciałem z Łodzi do Londynu. Przedemną była para z dwoma walizkami i damską torebką nie najmniejszą, Pan sprawdzający kartę pokładową powiedział, że to nie szkodzi bo ważne żeby mniejsza walizka i torebka w sumie zmieściły się w sizerze (ale to nie był pracownik linii lotniczej)
Żeby było śmieszniej to przed wejściem na kontrolę bezpieczeństwa jeden Pan z ochrony czytał nazwisko z dokumentu, a drugi sprawdzał czy zgadza się na karcie pokładowej :lol: i jeszcze wszystkie bagaże były ważone, nie dziwię się, przy takim obłożeniu lotniska to może im się nudzić :D .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 09 Paź 2012 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
rafal1976 napisał(a):
Żeby było śmieszniej to przed wejściem na kontrolę bezpieczeństwa jeden Pan z ochrony czytał nazwisko z dokumentu, a drugi sprawdzał czy zgadza się na karcie pokładowej :lol: i jeszcze wszystkie bagaże były ważone, nie dziwię się, przy takim obłożeniu lotniska to może im się nudzić :D .

Widać nie latałeś z Bydgoszczy. :P
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 12 Paź 2012 12:46 

Rejestracja: 20 Lip 2011
Posty: 25
Witam
mam pytanie dotyczące przedmiotów przewożonych w bagażu podręcznym Ryanair
a konkretnie chodzi mi o parasol i dezodorant w spayu, w regulaminie ryana znalazłam tylko taką notkę
"Wnoszenie płynów, aerozoli oraz żeli do strefy podwyższonego bezpieczeństwa oraz do samolotu podlega kontroli zgodnie z aktualnie obowiązującymi Wymogami Bezpieczeństwa w UE."
czyli wg tego dezodorant mozna wnieść oczywiście o poj 100ml, dobrze myśle?
a jak z parasolem? proszę o info, lecę jutro :) a w Paryżu ma padać :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 12 Paź 2012 12:54 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Chaykin napisał(a):
rafal1976 napisał(a):
Żeby było śmieszniej to przed wejściem na kontrolę bezpieczeństwa jeden Pan z ochrony czytał nazwisko z dokumentu, a drugi sprawdzał czy zgadza się na karcie pokładowej :lol: i jeszcze wszystkie bagaże były ważone, nie dziwię się, przy takim obłożeniu lotniska to może im się nudzić :D .

Widać nie latałeś z Bydgoszczy. :P

Modlin - ta sama sytuacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 12 Paź 2012 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
czokolata napisał(a):
Witam
mam pytanie dotyczące przedmiotów przewożonych w bagażu podręcznym Ryanair
a konkretnie chodzi mi o parasol i dezodorant w spayu, w regulaminie ryana znalazłam tylko taką notkę
"Wnoszenie płynów, aerozoli oraz żeli do strefy podwyższonego bezpieczeństwa oraz do samolotu podlega kontroli zgodnie z aktualnie obowiązującymi Wymogami Bezpieczeństwa w UE."
czyli wg tego dezodorant mozna wnieść oczywiście o poj 100ml, dobrze myśle?
a jak z parasolem? proszę o info, lecę jutro :) a w Paryżu ma padać :/


Jeśli dezodorant będzie do 100 ml to bez problemu, choć wg. mnie lepiej brać kulkowe, żelowe, one zawsze są do 100 ml.

Z parasolką latałem wielokrotnie i nie było problemów, chyba że ma jakiś szpikulec na końcu (ale takie coś mają raczej tylko te bardzo duże).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 12 Paź 2012 13:17 

Rejestracja: 20 Lip 2011
Posty: 25
ok dzięki za odpowiedź, poczytałam trochę i rzeczywiście z parasolem nie powinno być problemu :)
ja mam taki mały składany więc będzie ok! dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 16 Paź 2012 09:56 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Słuchajcie, jak to jest po tych zmianach w wizzarze: wiem, że jest mały i duży bagaż podręczny. Pytanie, czy mogę wziąć mały podręczny + za 10 E duży podręczny czy muszę jeden z nich nadać do luku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 16 Paź 2012 10:03 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Możesz tylko jeden, albo mały albo wiekszy za 10e (przy wykupieniu go przez www, bo na lotnisku 30e).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 22 Paź 2012 14:06 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 1
Witam, w środę lecę do Angli z lotniska w Kownie liniami Ryanair. Okazało się, że nie mam w domu żadnej torby na podręczny bagaż, więc dzisiaj kupiłem torbę, któa wydawała się odpowiednia, jednak w odmu okazało się, że jest za głęboka i tutaj moje pytanie. Torba na długość i szerokość spełnia wymogi linii, ale jest wyższa (głębsza). W jaki sposób jest wkłądana do koszyka i któy wymiar nie jest zbytnio brany pod uwagę, czy głębokość koneicznie musi być 20cm z marginesem 1/2cm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 22 Paź 2012 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Wprawdzie rajan ma pionowe kosze a Wizz poziomie ale w obu przypadkach głebokość jest najważniejsza i nie ma dla niej żadnego marginesu. Albo wciśniesz albo nie. Co najwyżej można "oszukać" na wysokości (w rajanie) lub szerokości (w wizzie) gdyż tą stroną się wkłada bagaż.

Kontrole bagaży są na ogół losowe, wyrywkowe (często nawet bez sensu tzn. pani przypomni się raz na X wchodzących aby kogoś odesłać do kosza, nawet z malutkim bagażem pomimo tego, że przed chwilą przepuściła 10 z bagażami co to wyraźnie przebijają wymiary kilkukrotnie :D), trzeba miec szczęście albo pecha ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 23 Paź 2012 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Rayanowy kosz ma ze 2-3cm luzu, moja torba ma rowno 20cm a wchodzi bezproblemowo nawet jak jest bardzo wypchana. Z tekturowym koszykiem podobnie. Wiec nie pakuj jej po brzegi, a powinno nie byc problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group