Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Cze 2012 15:44 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
Arkady napisał(a):
Co powinno ważyć około
- fajki 0,5kg
- wóda 1,2 kg
- wino 1,8 kg
- piwo 2,2 kg
total 6 kg (i to wliczam do bagażu podręcznego ? )

Jeśli chcesz to przewieźć w bagażu podręcznym, to kupujesz to w wolnocłowym,
w innym przypadku wszystko poza papierosami pozostawisz przy kontroli bezpieczeństwa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 30 Cze 2012 16:03 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 4
Dowiedziałem się że bezcłówka jest za kontrolami czyli tam mogę po pachy się obkupić i liczyć że w Skandynawii nikt nie będzie mnie kontrolował zbyt przesadnie ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Cze 2012 16:59 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Niestety na każdym etapie podróży możesz zostać poproszony o sprawdzenie bagażu - włożenie bagażu do kosza oraz o zważenie go. Może to być przy Punkcie Kontroli Bezpieczeństwa, przy Gate, czy nawet przy wchodzeniu do samolotu. Wystarczy, że coś się nie spodoba stewardessom i mogą kazać Ci wrzucić bagaż do luku i oczywiście dopłacić nawet do 270 zł.
Dlatego w momencie wsiadania do samolotu musisz mieć wymiarowy bagaż i oby ważył miej lub dokładnie 10 kg.
W Norwegii, już po przylocie również możesz zostać wylosowany do kontroli - statystycznie 1-2 osoby na samolot są proszone na bok w celu sprawdzenia bagażu. Jeśli będziesz miał więcej alkoholu czy papierosów niż można wwieźć, wówczas zostaniesz ukarany mandatem, lub będziesz musiał zapłacić cło, albo i jedno i drugie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Cze 2012 17:10 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 4
dobra to tak żeby było na całkowitym legalu ile mogę na maxa zabrać ? oczywiście przy założeniu limitu 10kg i wymiary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Cze 2012 17:50 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
goskatwo napisał(a):
Niestety na każdym etapie podróży możesz zostać poproszony o sprawdzenie bagażu - włożenie bagażu do kosza oraz o zważenie go. Może to być przy Punkcie Kontroli Bezpieczeństwa, przy Gate, czy nawet przy wchodzeniu do samolotu. Wystarczy, że coś się nie spodoba stewardessom i mogą kazać Ci wrzucić bagaż do luku i oczywiście dopłacić nawet do 270 zł.
Dlatego w momencie wsiadania do samolotu musisz mieć wymiarowy bagaż i oby ważył miej lub dokładnie 10 kg.

W Wizzie ostatnio "poszaleli", zakupy z wolnocłówki nie liczą się do limitu bagażu podręcznego.
Już nie raz widziałem jak polacy upychają bagaż w reklamówki ze sklepów wolnocłowych :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Cze 2012 20:29 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
J0seph napisał(a):
W Wizzie ostatnio "poszaleli", zakupy z wolnocłówki nie liczą się do limitu bagażu podręcznego.
A jest to gdzieś w regulamin wpisane? Jeśli to prawda, to znacznie ułatwia zapakowanie bagażu :)

J0seph napisał(a):
Już nie raz widziałem jak polacy upychają bagaż w reklamówki ze sklepów wolnocłowych :shock:
HAHAHAHAHAHA :D Polak potrafi :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Cze 2012 20:37 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
goskatwo napisał(a):
J0seph napisał(a):
W Wizzie ostatnio "poszaleli", zakupy z wolnocłówki nie liczą się do limitu bagażu podręcznego.
A jest to gdzieś w regulamin wpisane? Jeśli to prawda, to znacznie ułatwia zapakowanie bagażu :)

W regulaminie nie widziałem, jednak przynajmniej w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu tak zapowiadają przy otwarciu bramki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lip 2012 12:00 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Leciałem teraz w śr do Norwegii z Katowic do Stavanger i miałem walizke podręczną i 2 siatki w rękach z duty free.Wiadomo z czym:)
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Lip 2012 16:03 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
Dziewon napisał(a):
Leciałem teraz w śr do Norwegii z Katowic do Stavanger i miałem walizke podręczną i 2 siatki w rękach z duty free.Wiadomo z czym:)

Bagażem? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Lip 2012 02:58 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 99
Oj tam , jakąś kurteczkę czy śpiworek do reklamówki schować nie wolno? wielkie rzeczy :P.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Lip 2012 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Można ale potem forum będzie się śmiało :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Lip 2012 08:58 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
czekolada napisał(a):
Oj tam , jakąś kurteczkę czy śpiworek do reklamówki schować nie wolno? wielkie rzeczy :P.

Kombinacje,
Kurtkę można legalnie,
lub zamiennie koc - ciekawe czy rozwinięty śpiwór, w szczególności typu 'mumia' by przeszedł ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Wrz 2015 23:40 

Rejestracja: 14 Lis 2012
Posty: 278
niebieski
Troche odkopie temat.

Jezeli wezme wiec niz 1 litr alkoholu powyzej 22%, to jezeli mialbym rewizje na lotnisku to odbieraja tylko alko czy jakis mandat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Wrz 2015 00:05 

Wiem, że pomysłem jest jechać autem i kupować w PL/na promie mięso. Dużo mięsa. Pewnie jakieś pierdoły jeszcze, ale mięcho jest dobre na sprzedaż :P Ale trzeba mieć co najmniej rezydencję, żeby się nie czepiali.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group