Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Lip 2010 14:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Witam, lecę w styczniu do Bangkoku mam pytanie odnośnie booking.com ponieważ znalazłem już kilka ciekawych ofert. Jeśli wybieram pokój dwuosobowy mam podaną cenę np. 8000THB to czy cena ta ulega podwojeniu w związku z tym że jadą 2 osoby czy pozostaje bez zmian przy rezerwacji? Jakie dzielnice polecacie do zatrzymania się.

Jest to moja pierwsza wyprawa do Tajlandii, na miejscu będę 17 dni. Będę bardzo wdzięczny za cenne wskazówki na temat miejsc które warto odwiedzić, co ze sobą zabrać, jaki budżet itp :)

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam
repty. aka wng
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 14 Lip 2010 14:39 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
8 tys batów to jakis mega palac :D. Ale naprawde mega mega. 800 THB (80 zł) to już cena z wyższej pólki. Cena jest za pokój, nie za liczbę osób.

Co do miejsc - większośc ludzi zatrzymuje się w rejonie Kao San Road, jedni polecaja, inni odradzają. Dla mnei było ok, z tym, że ciut na uboczu. Zatrzymywałem się w http://www.lamphuhouse.com/default.htm . To coś na poziomie hotelu 2-gwiazdkowego, ale z atmosferą schroniska. Nie wiem, jakiego standardu oczekujesz, ja miałem maly pokój z łazienka, łózkiem i balkonem z widokiem na jakieś dachy za 74 zł (2 osoby) i klimą. Pewnei niektórym wystarczy pokój z wiatrakiem, ale ja już wolę te ciut wygody w postaci AC. W miejscowościach nadmorskich wystarcza mi już jednak tylko wiatrak.

Żeby odpowiedzieć na resztę twoich pytań, musisz je doprecyzowac, jaki masz styl podrózowania, jakie oczekiwania, czy wolisz tlumnie, czy zacisznie, czy przyrode, czy architektu, jaki budżet dzienny, czy plazowanie, czy zwiedzanie itd itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Lip 2010 15:20 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Na booking.com masz zawsze cenę kompletną - za pokój i za cały okres z podatkami.

Kamil może te 8000 batów to właśni za tydzień na przykład, a nie dzień. Jak za dzień to zrezcywiście pałac :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Lip 2010 15:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2010
Posty: 8
Zapomniałem dopisać ze te 8 tys to za 9 nocy :)
Jak na razie to szukam po opiniach i cenie i tutaj trafiłem na coś fajnego http://www.booking.com/hotel/th/premier ... =RD2766101 za 9 nocy - 10800 THB czyli na 2 osoby po 5400 co daje za dzień 600 co chyba nie jest wygurowaną ceną (śniadanie i wifii w cenie) na razie robię wstępne rozeznanie, na forum czytałem że można nawet za 1 funta przetrwać noc w jedynce z wiatraczkiem :)

Budżet jakim dysponuje to 1000$ na cała wyprawę na miejscu.
Napewno będę chciał polecieć np. na Phuket lub też dalej (na to mam osobne pieniążki) czekam na promocje airasia.

Co do stylu podróżowania to interesuje mnie przede wszystkim kultura, przyroda, architektura..Nastawiony jestem bardziej na zwiedzanie ale kilka godzin na pięknej plaży nie zaszkodzi.
Nurkowanie to jest priorytet tej wycieczki :)

Dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Lip 2010 17:19 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Hmm, ja - ale to oczywiście bardzo subiektywne - Phuket omijalbym szerokim łukiem. Tyle, ze piszę to na podstawie tego co przeczytałem, a nie własnych doświadczeń. Z opinię an wszelkich forach Phuket jawi mi się jako Mielno lub Władysławowo Tajlandii - a tych miejsc w sezonie nie znoszę./ Inaczej, nie znoszę ludzi, którzy tam przebywają (oczywiście nie wszystkich, obrazu masy, który się przedstawia).

9 dni w Bangkoku? Duuużo. Imo trochę szkoda czasu - lepiej zrovbić sobei 2-3 dniowe wypadu do Kachanaburi, Ayyutayah, Hua Hin.

Z miejsc nurkowych - byłem na Koh Tao - warunki idealne, bardzo odpowiadała mi tez sasiednia wyspa Ko Phangan, a atmosferę turystyki masowej najdziesz na Koh Samui tuz obok.

Ja przy najbliższym wypadzie do Bangkoku (luty) będę na pewno odwiedzał Angkor Wat, ciut się pokręce po Kambodży, a plażowanie mam w planach na Koh Kood (Ko Kut) i Ko Mak (na południe od Ko Chang). Samo Ko Chang tez przyjemne, troche mniej masowe od Samui, bardziej od Phangan.

Fajnei jest tez na południowym zachodzie Tajlandii Koh Lipe, ja jednak wolę Tao. Nie znam północy Tajlandii i tu sie wypowiedziec nei potrafię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Sie 2010 12:37 

Rejestracja: 02 Sie 2010
Posty: 19
Kamil,
lecę z Aerosviftem do BKK na tydzień w listopadzie. W BKK znam już z połowę toalet :) więc samo miasto mnie średnio kręci. Planowałem wypad do Phuket bo wyszedłem z założenia, że nic nie musząc rezerwować po kilku godzinach od przyziemienia będę już mógł nurkować. Dodatkową zaleta, że w zasadzie nie musiałbym się ruszać z lotniska, bo pierwszy lot AirAsii jest koło 7rano. Niemniej - cierpiąc na homofobię, zdecydowanie wolę jakieś mniej oblegane przez turystów miejsce.
Jak się dostać na Ko Tao? Czy - jak to w Azji- wystarczy się tylko pojawić, żeby mieć nocleg, wyprawy nurkowe+wycieczki objazdowe załatwione od ręki, czy może wielkość kurortu jeszcze na to nie pozwala?
Pozdro

PS - w zeszłym roku byłem w Laosie. Wprawdzie tylko tydzień, i to tylko w środkowej części (od Vientiane, przez Van Vien do LuanPrabang i dalej autobusem do HAN) do ale kilku rad chyba mógłbym udzielić, jakby ktoś chciał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Sie 2010 20:55 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Opcje na Ko Tao (jest jeszcze opcja pociągowo-promowa):

- samolot do Surta Thani (Air Asia) + na lotnisku kupujesz bilet łączony na autobus 90 minut + prom na Tao (trzeba wyruszyć pierwszym lotem z BKK by wyrobić się w ciągu jednego dnia)

- kupiony w BKK (wiele agencji sprzedaje) transport autobus + katamaran (lomprayah) z BKK busem do Chumpchon + 3-4 godziny promem.

Wszytsko na Tao załatwisz od reki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 23 Lut 2011 10:18 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 3
Jeśli ktoś szuka noclegu i to taniego w Bkk to podaje linka http://www.wildorchidvilla.com/accommodation.html .Czytalem wasze wątki i w pewnych kwetsuach sie zgadzam.Mianowicie jesli chodzi o Tiger temple w Kanchanaburi to tygrysy wyglądają jakby byly jakimiś środkami nafaszerowane,ale zalezy co komu sie podoba.Jesli chodzi o zrobienie sobie fotki z tygrysem to bardziej polecam farme krokodyli w Pattaya gdzie fotke mozna sobie zrobić za grosze a czasem anwet za free.Widzialem na niektorych postach ,ze lecicie na krotki okres.Jesli ktos leci na 10 dni co rozumiem,bo nie kazdy rozumie ze moze ktos ma ograniczony czas i ja sam bylem 10 dni wiec w tym czasie polecam zobaczyc wodospady Erewan w Kanchanaburii,Angkor wat w Kambodzy-na serio świetna sprawa,wyspe Koh Chang przy granicy z Kambodzą(bardzo rajskie widoki)Tradycyjnie na Bkk wystarczy 1 dzien gdyz wiekszosc świątyn jest obok siebie ..Do Wat Arun tylko trzeba przeplynąć na 2 strone rzeki.Polecam leciec w miesiącach Listopad-marzec.Pozniej jest pora deszczowa,ale z tego co wiem pada cieply deszczyk który szybko wysycha wiec jesli komus to nie przeszkadza to Fly away.AZJA WCIĄGA:).W razie pytan pozostawiam gg 5044059-Krzysztof.Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Lut 2011 10:29 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 3
kosa napisał(a):
Na booking.com masz zawsze cenę kompletną - za pokój i za cały okres z podatkami.

Kamil może te 8000 batów to właśni za tydzień na przykład, a nie dzień. Jak za dzień to zrezcywiście pałac :)?

Zdecydowanie na tydz...


Ostatnio edytowany przez Angkor Wat, 23 Lut 2011 10:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Lut 2011 10:30 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 3
Angkor Wat napisał(a):
kosa napisał(a):
Na booking.com masz zawsze cenę kompletną - za pokój i za cały okres z podatkami.

Kamil może te 8000 batów to właśni za tydzień na przykład, a nie dzień. Jak za dzień to zrezcywiście pałac :)?

8tys bathów wystarczy ci kolego na 10 noclegów i to w miare godnych warunkach.Wszystko zalezy czy chcesz miec palac czy tylko dach nad głową.Ja płaciłem 300-350 za singla na Khao San wiec spokojnie ci wystarczy 8tys.Ogolnie budzet dzienny na jedzenie+ tuk tuki i nocleg mialem 40$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sie 2012 14:15 

Rejestracja: 13 Sie 2012
Posty: 1
W listopadzie bieżącego roku wybieramy się do Tajlandii na 15 dni i chciałbym prosić o kilka rad. Jest to nasza pierwsza tak egzotyczna podróż. Chcielibyśmy trochę pozwiedzać, poznać trochę kulturę, dużo jeść oraz kilka dni poleżeć na jakiejś plaży.
Zaplanowaliśmy dwie trasy i szczerze powiedziawszy nie wiemy którą wybrać.
Trasa nr 1 (pobyt 15 dni) - 3 dni na podróże
Bangkok i okolice 3 dni->
Angkor wat 2 dni->
Phnom Penh 1 dzień->
Koh Rong 4 dni->
Bangkok i okolice 2 dni->

Trasa nr 2 (pobyt 15 dni) - 2 dni na podróże
Bangkok i okolice 3 dni->
Angkor wat 2 dni->
Koh Chang lub Koh Mak lub Koh Kood 5 dni->
Bangkok i okolice 3 dni->

Kwestią różniąca jest obie trasy są docelowe wyspy. Szczerze powiedziawszy nie wiem na które się zdecydować ponieważ nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji na ich temat. Chcielibyśmy znaleźć ciche, spokojne, może nawet dziewicze miejsce, gdzie mielibyśmy w końcu czas na przeczytanie długo odkładanej książki, czy też po prostu wsłuchiwanie się w ciszę. Ponadto ważna oczywiście jest kasa, oraz jedzenie (jesteśmy fanatykami różniastego jedzenia i zwolennikami odkrywania różnych smaków). Nie szukamy żadnego odpowiednika Mielna czy Władysławowa.
Słyszałem że takim miejscem jest Koh Rong tylko zastanawiam się czy nie jest to za daleko biorąc pod uwagę na nasze warunki czasowe. Z drugiej strony na Koh Mak i Koh Kood jest chyba dosyć drogo i raczej sporo turystów.

Chciałbym prosić kogoś z bardziej zaawansowanych podrózników o globalną ocenę niniejszego planu wycieczki i dużo rad za które będziemy serdecznie wdzięczni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Sie 2012 14:59 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 38
Loty: 100
Kilometry: 240 247
Każdy robi i ustala trasy wedle siebie ,jak lubi.
Dla mnie powinno wyglądac to tak:
1- przylot Bkk-Bangkok zwiedzanie
2 - Bangkok ( zwiedzanie)
3- transfer do Angkor (busik/autobus do granicy + 40usd od granicy do Siem Reap ,,taxi,, ,lub alternatywa/ samolot Bangkok Air)
4- Angkor
5 - Angkor/Siem Reap -pływające wioski /wycieczka
6- przejazd rano autobusem do Sihanukville (8h) (+- 20/25 $ osoba)
7/8 - Sihanukville (Otres Beach-relaks)
9- transfer do Tajlandii na Ko Chang (ok 18 P.M na wyspieKo Chang)
11- Ko Chang
12- Ko Chang
13- Ko Chang
14- Ko Chang
15- transfer autobus /samolot do Bkk


1.Nie lubisz tłumów -wybierz plaże mniejsze na Ko Chang. Wiąże się to z tym ,że będzie mniej ludzi i mniej knajp z jedzeniem (też)
3. Wyspy maja to do siebie ,że im mniejsze tym gorsza infrastruktura/dojazd, mniej knajp=drożej
2.Super rzeczy do jedzenia i bardzo tanie są na bazarku w centrum miasta Siem Reap.
3. Plaża Otres Beach - kurs rikszą 5 USD w dwie strony (ok 5 km od miasta Sihanukville)
knajpki lokalne -zdecydowanie mnie ludzi tam uczęszcza
4. Bangkok- dla mnie wystarcza tam 1/2 dni- jedziesz w egzotykę i chcesz zwiedzac miasta?
Złoty Budda ,Diamentowy Budda ,rejs po rzece ,,stateczkiem,, ,China Town ( 1 dzień)
5. Phnom Penh - ja osobiście bym ominął.
6. Wiza do Kambodzy -przez internet (e -wiza)


powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Sie 2012 15:07 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
jks napisał(a):
4. Bangkok- dla mnie wystarcza tam 1/2 dni- jedziesz w egzotykę i chcesz zwiedzac miasta?
powodzenia

na 1 dzień to w Bangkoku nawet nie ma sensu się zatrzymywać. Dla mnie to miasto jest niesamowite i uważam, że warto spędzić tam kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Sie 2012 15:27 

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 38
Loty: 100
Kilometry: 240 247
czapla napisał(a):
jks napisał(a):

na 1 dzień to w Bangkoku nawet nie ma sensu się zatrzymywać. Dla mnie to miasto jest niesamowite i uważam, że warto spędzić tam kilka dni.


Niestety ,ale po decyzji Air Asia o zmianie lotniska z Suvarnabhumi na Don Muang dla wielu tych ,których Bangkok męczy pojawił się ,,sens,, zatrzymania w Bangkoku nawet na jeden dzień .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Sie 2012 15:42 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Enricco napisał(a):
Chcielibyśmy znaleźć ciche, spokojne, może nawet dziewicze miejsce, gdzie mielibyśmy w końcu czas na przeczytanie długo odkładanej książki, czy też po prostu wsłuchiwanie się w ciszę. Ponadto ważna oczywiście jest kasa, oraz jedzenie (jesteśmy fanatykami różniastego jedzenia i zwolennikami odkrywania różnych smaków). Nie szukamy żadnego odpowiednika Mielna czy Władysławowa.wdzięczni.

bylem na wyspie Kolanta, sa to okolice krabi, spokojnie, na luzie, bungalow za grosze, jedzenie w restauracjach niezbyt drogie, ogolnie luzik,
bungalow sobie wynajmiesz za grosze przy plazy, cisza, spokoj, mozna odpoczac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Wrz 2013 14:33 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Kamil napisał(a):
Ja przy najbliższym wypadzie do Bangkoku (luty) będę na pewno odwiedzał Angkor Wat, ciut się pokręce po Kambodży, a plażowanie mam w planach na Koh Kood (Ko Kut) i Ko Mak (na południe od Ko Chang). Samo Ko Chang tez przyjemne, troche mniej masowe od Samui, bardziej od Phangan.

Fajnei jest tez na południowym zachodzie Tajlandii Koh Lipe, ja jednak wolę Tao. Nie znam północy Tajlandii i tu sie wypowiedziec nei potrafię.


Kamil,

moglbys podac wskazowki jak najlatwiej dostac sie do Koh Kut/Koh Mak z Bangkoku? Poza tym czy warto zatrzymywac sie po drodze na Koh Samet?

I jeszcze jedno pytanie ogolne:
Czy realnym jest obskoczenie w ciagu 2 tyg. zarowno wysp polnocnych (wlasnie Koh Kut/Koh Mak) oraz transfer od Krabi przez Railay, Koh Lanta, Koh Muk, Koh Kradan i odlot do BKK z Trang?

dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Wrz 2013 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 88
natalie0410 napisał(a):
Witam!

Mam na imię Natalia i (jak w temacie) w czerwcu udaję się do Tajlandii. Dokładny termin to 26 maj - 24 czerwiec. Za główne cele postawiłam sobie: wizytę we wioskach plemion górskich i "prawo jazdy" na słonia :D. Szukam osób, które chciałyby ze mną wyruszyć w tę podróż. Bliższe informacje mogę przesłać mailem. Mój mail to natalie0410@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie :)


chyba warto dowiedziec sie czegos o sloniach, ja bylam niemile zaskoczona i zrezygnowalam z jezdzenia na nich:

dostalam taki link, potem pogooglowalam - na poczatku nieco straszny, ale warto zobaczyc i wiedziec, podjac swiadoma decyzje:



jest tam tez o elephant nature park na polnocy tajlandii i o tym co tam mozna robic fajnego ze sloniami :)

pozdrawiam
_________________
http://www.the-Ollie.com
http://www.facebook.com/the.ollie.blog

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Wrz 2013 15:28 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
digger napisał(a):
moglbys podac wskazowki jak najlatwiej dostac sie do Koh Kut/Koh Mak z Bangkoku?


Autobusem do Trat, a z Trat promem na KK. Jeśli będziesz nocował w Trat, przy kupnie biletu na prom przez Internet podaj namiary na hotel to Cię odbiorą za free i zawiozą do portu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Lut 2014 12:27 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
Witam. W kwietniu lecę z koleżanką (Chinka) do Tajlandii, ona upiera się na Bangkok. Wg mnie to miasto turystyczne, a nie mam z takimi dobrego doświadczenia na podstawie Chin (każdy niby uprzejmy, ale tylko czeka, aby przyciąc pieniądz, do tego wyższe ceny), wolałbym coś spokojnego, z dala od turystów. Może ktoś ma kontakt na wynajem domku nad plażą z normalnym dojazdem?


Ostatnio edytowany przez Kamil, 03 Maj 2014 11:31, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia - gdzie?
#40 PostWysłany: 18 Lut 2014 14:13 

Rejestracja: 03 Mar 2012
Posty: 20
Pytanie bardzo ogólne "gdzie" wszystko zależy czego oczekujesz? To tak jak bym zapytał gdzie jechać w Polsce, nad morze, jeziora, w góry czy też zwiedzanie, każdy ma jakieś swoje preferencje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 149 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group