Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 26 Lip 2015 11:10 

Anonymous napisał(a):
Trochę poszwędałem się wieczorami po Hebronie, Betlejem, Jaffie i arabskiej dzielnicy w Jerozolimie. Też bym nie rekomendował spacerów kobietom, bez solidnej męskiej obstawy.


Dodałabym do tego jeszcze Nazaret.
Góra
 PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#362 PostWysłany: 26 Lip 2015 11:49 

Oczywiście Nazaret również można dopisać do tej listy.
Nie twierdzę, że władze Izraela to jakieś "aniołki".Ale te wzmożone kontrole są jak najbardziej uzasadnione. I nie tak znowu uciążliwe , jak tu niektórzy opisują. A wszystkim, którzy użalają się nad losem Palestyńczyków, polecam głębiej zbadać temat.
Izrael zapewnia jednak Chrześcijanom z całego świata ( m.in. mnie) swobodny dostęp do miejsc kultu w Ziemi Świętej. A wręcz je chroni.
Myślę , że jakby druga strona konfliktu miała władzę, byłoby zupełnie inaczej.
Jeśli te obiekty jeszcze by stały.....
A przyjazd tam nie groził utratą życia.
Góra
 PM off  
      
#363 PostWysłany: 26 Lip 2015 12:38 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@josue
Arabowie to nie nacja, a i w Polsce również, niestety, czasami nagabuje się, gwałci lub morduje samotnie przechadzające się kobiety - szczególnie wieczorami jak miało to miejsce w (pojedynczym) przypadku, na który się powołujesz. Zauważ też, że ta pani nie zginęła dlatego, że była Polką oraz że mordercę wydał wujek-Palestyńczyk.

W każdej kulturze osoba, która nie ubiera się lub nie zachowuje w przyjęty za stosowny sposób, może spotkać się z nieprzyjemną reakcją.

@jacakatowice
Konfliktem arabsko-izraelskim interesuję się od ponad 20 lat (nie sympatyzując z żadną ze stron) i dzięki temu wiem, że wśród Palestyńczyków żyjących na terenie Izraela i Autonomii też są chrześcijanie (ok. 10%). Natomiast mam nadzieję, że nie zakwestionujesz stanowiska tej organizacji co do tego, kto ich prześladuje: http://pkwp.org/kampanie/sos_dla_ziemi_swietej. A tzw. turystyka religijna to jednak kolejne źródło dochodów dla dowolnego państwa, więc nie dziwi mnie to, że ktoś nie podcina gałęzi, na której siedzi.

E: W Izraelu byłam w 2009 r. Już raz pisałam Ci, że Flightdiary to nie jest kompletny dziennik moich podróży...

Prośba do ADModeracji: dobrze by było, gdyby w tym wątku pisano raczej o faktach (np. tak jak robi to @oskiboski ), a nie projekcjach. Izrael pozostaje w stanie wojny z sasiadującymi krajami oraz ma niekończący się konflikt wewnętrzny. Wątpię więc, że ktokolwiek tam jadący myśli, że wyjeżdża do Ciechocinka i potrzebuje "szumu" zamiast rzetelnych informacji.


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 26 Lip 2015 13:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 26 Lip 2015 13:13 

Na stronie tej organizacji jest wyraźnie napisane, że chrześcijanie w Betlejem są prześladowani przez EKSTREMISTÓW MUZUŁMAŃSKICH, a nie władze Izraela. Murem została ogrodzona CAŁA Autonomia, a nie tylko domy chrześcijan.
Polskie zakonnice, u których miałem przyjemność mieszkać 2 x w Jerozolimie, posiadają 2 okazałe domy na własność. I nikt ich nie szykanuje.Dzięki ochronie władz. Pojedź, popytaj.
@ kara
Również mam prośbę. Pisz o faktach bez pseudonaukowych wywodów w każdym temacie.
I o miejscach , w których byłaś i znasz z autopsji.
Tylko ile by tych merytorycznych postów zostało ? 10% ? Głòwnie o komunikacji w Londynie.
Z mojej strony koniec polemiki, bo to samobójcze zadanie. :D



PS A robienie porządków na forum ,zostawmy modom.
Najlepiej zacząć je od siebie. Nie ogłaszać kiermaszy z 7 bathami tajskimi i przejściówką do kontaktu , na sprzedaż.
Polecam zainteresowanym przejrzeć łapu- capu.

http://www.fly4free.pl/forum/lapu-capu,18,3895&start=460>
Góra
 PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 02 Sie 2015 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
oskiboski napisał(a):
To małe miasteczka więc naprawdę nie ma co robić. W Tyberiadzie polecam kąpiel w "morzu" i rybę świętego Piotra koniecznie! )

Jak jest z kąpielą w Tyberiadzie? Są dostępne darmowe plaże?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 03 Sie 2015 00:24 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
Na południowej granicy miasta jest darmowa plaża polecana przez miejscowych (formalnie jest tam zakaz kąpieli, ale kilka osób się kąpało) - niemniej nie polecam, bo było tam dość brudno. Wjazd jest na 32.766812, 35.551305 - zjeżdża się z ronda bezpośrednio na parking . Jakiś kilometr dalej jest płatna plaża, dość tania - płaci się za wjazd samochodem, nie pamiętam dokładnie ile - wjazd był chyba tutaj: 32.761651, 35.557935. Dno jest bardzo kamieniste, jak byłem (początek maja) to była dość duża fala i zimna woda. Ogólnie nie byłem zachwycony. W centrum Tyberiady jest bardzo fajna plaża ale słono płatna o ile pamiętam to wychodziło prawie 100 zł za wstęp więc się nie zdecydowaliśmy. Plaża jest tutaj: https://www.google.pl/maps/@32.793355,3 ... 6656?hl=pl

Edit: poprawiłem współrzędne
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 03 Sie 2015 17:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 03 Sie 2015 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Podałeś 3 razy te same współrzędne.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 04 Sie 2015 18:42 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 8
Loty: 38
Kilometry: 81 855
Ja z kolei podam, gdzie ja nocowałem w Izraelu. Jeśli ktoś lubi ciężkie warunki, to polecam plażę w En Gedi. Jest to darmowa plaża (przynajmniej była jeszcze we wrześniu 2014 jak byłem tam ostatni raz). Jest to malutka miejscowość nad Morzem Martwym. Można spokojnie rozbić się tam z namiotem. W sezonie całkiem sporo osób tak robi. Są prysznice, łazienki, jest bar (bardzo drogi). W okolicy jest Kibutz, a tam jest sklep. Można tam grillować, wszystkie potrzebne rzeczy można kupić w sklepie. Dla mnie to była bardzo dobra baza wypadowa, no i można było oszczędzić na noclegach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 05 Sie 2015 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czy ja wiem, czy taki bardzo drogi? Raczej powiedziałbym, że ceny normalne izraelskie. Za piwo jeśli dobrze pamiętam płaciłem 8 nis.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 05 Sie 2015 15:39 

Rejestracja: 21 Gru 2013
Posty: 67
Wróciłem parę dni temu z Izraela i nocowałem u Sióstr Elżbietanek, które stwierdziły, że bezpłatna plaża w Ein Gedi jest nieczynna i zaproponowali wyjazd tuż za Masadą do Ein Bokek - cena biletu z Jerozolimy 44 NIS. Plaża jest tuż przy przystanku, są prysznice, toalety itd oraz budki, chroniące przed słońcem.
Góra
 Profil Relacje PM off
NINAa lubi ten post.
 
      
#371 PostWysłany: 05 Sie 2015 16:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
W maju byłem w Ein Bokek - plaża jest za darmo, są przebieralnie i prysznice, oraz bardzo dużo Rosjan. Parking płatny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 07 Sie 2015 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
krasnal napisał(a):
Czy ja wiem, czy taki bardzo drogi? Raczej powiedziałbym, że ceny normalne izraelskie. Za piwo jeśli dobrze pamiętam płaciłem 8 nis.


Kolega pisze o barze przy plaży w Ein Gedi a nie o piwsku ze sklepu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 07 Sie 2015 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ale ja też piszę o barze na plaży. Ale może rzeczywiście to nie było 8 nis, tylko 16? Dokładnie nie pamiętam, w każdym razie cena tak bardzo nie odbiegała od cen izraelskich.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 07 Sie 2015 13:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Trudno mi uwierzyć w cenę piwa 8 NIS w barze na plaży :( Za 8-12 to w sklepie jest.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 07 Sie 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
5,20 za sztuke ;)
jeden z wiekszych supermarketow - pozostale art. tez odczuwalnie tansze

Załączniki:
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG [ 51.9 KiB | Obejrzany 759 razy ]
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 13.35 KiB | Obejrzany 759 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 08 Sie 2015 07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
krasnal napisał(a):
Ale ja też piszę o barze na plaży. Ale może rzeczywiście to nie było 8 nis, tylko 16? Dokładnie nie pamiętam, w każdym razie cena tak bardzo nie odbiegała od cen izraelskich.


Dokładnie z tego co pamiętam TUBORG był po 16 NIS i było to tam najtańsze piwko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 16 Sie 2015 12:41 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 4
Arkaida napisał(a):
Ja z kolei podam, gdzie ja nocowałem w Izraelu. Jeśli ktoś lubi ciężkie warunki, to polecam plażę w En Gedi. Jest to darmowa plaża (przynajmniej była jeszcze we wrześniu 2014 jak byłem tam ostatni raz). Jest to malutka miejscowość nad Morzem Martwym. Można spokojnie rozbić się tam z namiotem. W sezonie całkiem sporo osób tak robi. Są prysznice, łazienki, jest bar (bardzo drogi). W okolicy jest Kibutz, a tam jest sklep. Można tam grillować, wszystkie potrzebne rzeczy można kupić w sklepie. Dla mnie to była bardzo dobra baza wypadowa, no i można było oszczędzić na noclegach.


Ten kemping jest czynny poza sezonem? Mam na myśli listopad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 16 Sie 2015 13:03 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
To nie jest kamping w naszym rozumieniu tego słowa. Przestronne miejsce gdzie wiele osób rozkłada się z namiotem, grillem, kocem czy czymkolwiek.
Zdarzyło mi się rozłożyć tam namiot na jedna noc w grudniu. Było całkiem przyjemnie, chociaż biwakowiczów mało, nie tak jak latem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 16 Sie 2015 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Szymonnn napisał(a):

Ten kemping jest czynny poza sezonem? Mam na myśli listopad.


Ja byłem pod koniec listopada i normalnie nocowaliśmy w nocy z czwartku na piatek, nie wiem czy żydzi jakoś świętują noce czw/pia ale na polu było pełno dzieci izraelczyków i jakąś impreze mieli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 17 Sie 2015 07:29 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Drogi kolego powyżej. Inteligencja podpowiada mi,że średnio ludzie mają 2 dni wolnego. Skoro sobota jest polską niedzielą to noc z czw/pt jest polskim piąteczkiem/piątuniem ot co. Tajemnica rozwiązana :)

EDIT: Co do piw.. powoli Polacy ze swoim Van Purem przełamują monopol kosmicznych cen piwa ( tuborg sklep 9 + kaucja/knajpy od 25) Polacy ze swoim Muller Beer po 2,5 zgarniają rynek młodzieżowy. Dlatego najbardziej opłaca się pić wina. Wina średniej jakości (jak Kadarka) można wyrwać po 6 butelek za 100
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group