Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Mar 2015 22:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Musi to być załatwione przez odpowiednią irańską agencję.

Ja korzystałem z Key2Persia - namiary znajdziesz w interncie.

Jest tryb ekspresowy, ale kosztuje on też odpowiednio więcej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#142 PostWysłany: 04 Mar 2015 17:18 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 16
@Orcio81- szkoda czasu na wyrabianie wizy wcześniej. Na lotnisku masz wize na 2 tygodnie ,,od ręki".

Temat lotów krajowych w Iranie, a raczej stanu floty to temat rzeka. Prawdą jest że mają problem ze sprowadzaniem czesci do samolotów, ale z tego co wiem to nie są na czarnej liście i mogą latać do Eurolandu.

Autobus VIP z Teheranu do Shiraz we wrzesniu 2014 kosztował mnie na polskie jakieś 35 pln, cena zawierała nawet ciepły obiad. 8-)
Plus jest taki że jeśli bierzesz nocny autobus, to odpada koszt noclegu ;) (oczywiście jeśli ktoś woli szybko i wygodnie to samolotem ;)
_________________
Gdyby ktoś miał pytania odnośnie Iranu- służe pomocą. pavelsagan@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 13 Mar 2015 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Jestem w tej chwili wYazd w Silkroad, voa bez większych problemów i przy wylocie w KBP - 50 eur, trzeba było podać nr do hotelu/sponsora. Budzet lepiej zakładać większy, bo sporo sytuacji nieprzewidywalnych. Na lotnisku karta SIM i obowiazkowa wymiana, usd k/s 34000/34400. Ceny jak w Polsce B, 2-ka w traditional hotel 30usd, tanie taxi 150-200km 20-30usd, pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 15 Mar 2015 12:22 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Pozdro z Teheranu. W końcu bezpieczny kraj ;-)

Visa na lotnisku-60e. Bez podawania telefonów. Powiedzieliśmy Visa i daliśmy 60e, po 10min (poszliśmy na lyk wody) paszporty wiza jest. Pozdro.

Metro polecam w Tehranie. Niby b.tanie, grosze. Jest napisane 7days, 3days - a działają caly dzien.hehe

SALAM :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
ksys uważa post za pomocny.
 
      
#145 PostWysłany: 16 Mar 2015 18:07 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 8
cyberpunk64 napisał(a):
Jestem w tej chwili wYazd w Silkroad, voa bez większych problemów i przy wylocie w KBP - 50 eur, trzeba było podać nr do hotelu/sponsora. Budzet lepiej zakładać większy, bo sporo sytuacji nieprzewidywalnych. Na lotnisku karta SIM i obowiazkowa wymiana, usd k/s 34000/34400. Ceny jak w Polsce B, 2-ka w traditional hotel 30usd, tanie taxi 150-200km 20-30usd, pozdrawiam



hej, dzięki za ten wpis, uspokoiłeś mnie trochę, rozumiem że leciałeś UIA i nie robili problemów za brak wbitej wizy w paszporcie? mam już bilet kupiony na kwiecień TXL-KBP-IKA i tak się zastanawiałem czy mogą robić problemy przy check-in.
gdzie bookowałeś hotel na pierwszą noc? jednak wolałbym mieć rezerwację dla potrzeb VOA.
Dzięki, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 31 Mar 2015 11:55 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Witam,

otrzymałem właśnie Visa Reference Number z irańskiego MSZ, więc wyjazd zaczyna się urealniać. Mam kilka pytań, na które odpowiedzą osoby, które już to przerabiały (pytania może głupie, ale proszę o odpowiedź):

1. czy wniosek wizowy, który przesyłamy do Ambasady w Warszawie wypełniamy w języku polskim, z polskimi znakami, czy bez polskich znaków, czy też może w ogóle po angielsku?

2. w jakim banku najtaniej wyjdzie wykonanie opłaty wizowej? Nordea połączyła się z PKO BP, stąd też moje pytanie. Piszą, że przelew SEPA odpada, więc chyba gotówką w okienku będzie najszybciej i najtaniej.

3. czy polskie sieci komórkowe działają w Iranie? Orange na pewno nie, brak roamingu, ale pytałem w PLAY i podobno ma działać. Ktoś testował i może potwierdzić?

4. po przylocie planuję od razu z lotniska, z Teheranu skierować się w stronę Kashan. Czy powinienem taksówką udać się na dworzec i stamtąd autobusem, czy też może coś się zatrzymuje w tamtym kierunku w okolicy lotniska? Pytam, bo podobno autobus z Isfahanu do Teheranu staje przy IKA, czy w drugą stronę także?

5. jak kształtują się obecnie ceny tanich hoteli? Czy 20-30 USD to realna cena za pokój 2-os, ze śniadaniem? Konkretnie m.in w: Kashan, Isfahan, Yazd, Shiraz, Mashad, Teheran,, okolice Bam.

6. wybieram się w maju na 18 dni na miejscu i zastanawiam się nad wielkością budżetu na dwie osoby, jak sądzicie, czy licząc dziennie 300 zł (noclegi, przejazdy, jedzenie, bilety wstępu, pamiątki) powinno wystarczyć?

Z góry dzięki za porady,

Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 31 Mar 2015 13:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
1. Już nie pamiętam, jak wypełniałem. Ale i tak musisz zadzwonić do ambasady, żeby sprawdzić, czy oni dostali już Twój nr ref, więc przy okazji dowiesz się i o kwestię wypełniania.
2. Ja wpłacałem w okienku w Nordea.
3. Działał Plus i T-Mobile też, ale tylko abo, na kartę już nie.
4. Niektóre autobusy z Isfahanu zatrzymują się przy lotnisku, ale nie do Isfahanu (o ile nic się nie zmieniło)
6. Dwa lata temu na 4 osoby wydaliśmy na absolutnie wszystko średnio 450 zł/dzień. Wydaje mi się zatem, że 300 zł na dwójkę jest rozsądnym budżetem. Ale lepiej niech potwierdzi ktoś, kto był ostatnio, bo ceny mogły się zmienić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 02 Kwi 2015 09:42 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Sam odpowiem na część pytań, może komuś się przyda i wyjaśni wątpliwości.

1. wniosek wizowy może być wypełniony w języku polskim, z polskimi znakami,

2. zalecają wpłatę gotówkową w banku BKO BP,

3. kurier może być każdy oprócz UPS.

Pozostałe moje pytania pozostają aktualne, plus jeszcze jedno. Był może ktoś ostatnio w BAM? Jak to wygląda aktualnie?

Pozdrawiam,
Marek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 03 Kwi 2015 21:19 

Rejestracja: 10 Sty 2015
Posty: 3
Pytanie do osób, które wyrabiały wizę w Warszawie. Jak długi czas ma się od uzyskania wizy do przekroczenia granicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 29 Maj 2015 23:36 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 1
Cześć! Wybieram się w lipcu do Iranu i właśnie kupuję bilety na Pegasus z Berlina. Przejrzałem Wasze poprzednie posty i wygląda na to, że visa on arrival to najlepsza opcja. Czy może ktoś potwierdzić, że w tym roku też nie ma problemów na lotnisku w Istambule z brakiem wizy i potem w Teheranie z jej uzyskaniem?

Czy ktoś korzystał z kart bankowych pre-paid? Czy może nie warto zawracać sobie głowy, tylko rozłożyć gotówkę po bagażu i część wymieniać stopniowo na riale a część płacić bezpośrednio w USD/EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 23 Cze 2015 12:02 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Cześć! We wrześniu wybieramy się do Iranu przez Gruzję i Armenię. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić ile dokładnie jest ważny kod autoryzacyjny od takich pośredników jak uppersia lub key2persia? Jest to 90 czy 30 dni? Oraz drugie pytanie ile czasu mam na wjazdy do Iranu po otrzymaniu wizy, jest to nadal jeden miesiąc bez zmian? Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam.
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 23 Cze 2015 20:35 

Rejestracja: 18 Cze 2015
Posty: 44
Loty: 55
Kilometry: 115 153
Lecialem w kwietniu z Berlina do Tehranu via Stambul. VOA zalatwiana na lotnisku w Tehranie. Wszystko szybko i sprawnie. W Stambule nie robia zadnych problemow z brakiem wizy, w ogole sie nie pytali. Jedynie pani wydajaca bilet w Berlinie pytala sie, czy mamy juz wize zalatwiona, czy bedziemy zalatwiac na lotnisku w Iranie.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 25 Cze 2015 15:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 25 Cze 2015 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 38
Loty: 24
Kilometry: 60 209
mydlo93 napisał(a):
Cześć! We wrześniu wybieramy się do Iranu przez Gruzję i Armenię. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić ile dokładnie jest ważny kod autoryzacyjny od takich pośredników jak uppersia lub key2persia? Jest to 90 czy 30 dni? Oraz drugie pytanie ile czasu mam na wjazdy do Iranu po otrzymaniu wizy, jest to nadal jeden miesiąc bez zmian? Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam.


Kod jest ważny przez 30 dni i na wjechanie do Iranu masz miesiąc.
_________________
http://heading2somewhere.wordpress.com/ - Blog podróżniczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 25 Cze 2015 16:12 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Moge wiedziec skad to info?? Kilka tyg temu wedlug ambasady Iranu kod mial byc wazny 90 dni i 90 na wjazd od wyrobienia wizy. Zmienily sie przepisy po raz kolejny?? Ech...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 27 Cze 2015 22:55 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Wizę wyrabiałem w kwietniu i jej ważność wynosiła 3 miesiące - od 15 kwietnia do 15 lipca. Co do kodu autoryzacyjnego, to nie dam sobie ręki uciąć, ale ważny był chyba 30 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 28 Cze 2015 18:29 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Witam,
wybieramy się wraz z moją dziewczyną do Turcji, skąd planujemy dojechać do Armenii i Gruzji. Jako, że granica ormiańsko-turecka jest zamknięta, chcielibyśmy przejechać przez północny Iran. Tu rodzi się moje pytanie czy do wyrobienia wizy tranzytowej również potrzebny jest ten kod z irańskiego MSZ (na stronie ambasady nie ma o tym ani słowa). Przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiej informacji,
pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 28 Cze 2015 22:41 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
śledź napisał(a):
Witam,
wybieramy się wraz z moją dziewczyną do Turcji, skąd planujemy dojechać do Armenii i Gruzji. Jako, że granica ormiańsko-turecka jest zamknięta, chcielibyśmy przejechać przez północny Iran. Tu rodzi się moje pytanie czy do wyrobienia wizy tranzytowej również potrzebny jest ten kod z irańskiego MSZ (na stronie ambasady nie ma o tym ani słowa). Przeszukałem forum, ale nie znalazłem takiej informacji,
pozdrawiam.


Witaj,
najlepiej zadzwoń do ambasady, tam miła Pani udzieli Ci informacji. Niemniej jednak z informacji na ich stronie wynika, że taki kod nie jest potrzebny.

To trochę nie w temacie, ale może zamiast wyrabiać wizę tranzytową i płacić 80 EUR za dwie osoby, lepiej przekroczyć granicę turecko - gruzińską? Nie wiem jaką macie trasę po Turcji, ale warto zobaczyć Kars (Ani), a stąd blisko już do Gruzji i do przejść granicznych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 28 Cze 2015 23:04 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 39
Dzięki za odpowiedź, jutro zadzwonię do ambasady. W Turcji mieliśmy w planach zwiedzić południowy wschód, więc jak znalazł pasuje nam przejechać przez Iran. Poza tym 80 Euro za możliwość liźnięcia tak ciekawego kraju to bardzo niewygórowana cena ;)

Przy okazji zwiedzilibyśmy Kandovan.



EDIT: Dodzwoniłem się dziś do ambasady i pani powiedziała mi, że wiza tranzytowa jest wydawana głównie kierowcom tirów, a nawet gdyby ją nam dali, mogą nas z nią nie wpuścić do Iranu, Jako, że nie posiadamy listu przewozowego etc. (sic!) Mimo, że na stornie nie ma takich dziwnych informacji. Na szczęście rozmawiałem z panią będącą tam na zastępstwie, jutro wraca osoba właściwa od spraw wizowych, więc ponowię próbę kontaktu. Jeśli się nie uda zrobić tranzytowej, może spróbujemy w Turcji. Czy w Trabzonie dalej działa magiczny konsulat?

Pozdrowienia ;)

Przy okazji proszę moderatora o usunięcie powyższego wpisu- przez przypadek stworzyłem multikonto (chyba przez fb)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 12 Lip 2015 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
czy ktoś wjeżdżał do Iranu z pieczątką np. z Aqaby w paszporcie? (albo dowolną inną z pogranicza z Izraelem). Konsul twierdzi że nie powinno być problemu bo zakaz jest tylko wjazdu z pieczątką Izraela ale może jest ktoś w stanie potwierdzić że wjechał bez problemu z takim paszportem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 26 Lip 2015 17:14 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wizy: czy kobieta starając się o wizę powinna załączyć zdjęcie w chuście czy bez?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 805 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group