Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Komunikacja
transport,forum,1209

Autobusy: iran-ladem,1209,99965
Pociągi: pociagi-w-iranie,1209,101495
Samoloty: iran-air-ndash-jak-kupic-bilety-na-loty-krajowe,1209,90935 i loty-krajowe,1209,90061

Wiza
wiza-do-iranu,1223,88030
wiza-na-lotnisku-w-teheranie,1223,77254

Waluta
kursy-walut,1223,58576

Transport z/do IKA
teheran-imam-khomeini-nbsp-international-nbsp-airport-nbsp-dojazd,1167,27410


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Sie 2014 18:25 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 5
Zielony^ napisał(a):
yenne napisał(a):
ja rowniez wybieram sie we wrzesniu. z jakiego ubezpieczenia korzystaliscie w Iranie?


Podpinam się pod pytanie.
Jakie ubezpieczenie kupowaliście?
Czy przy wyrabianiu wizy w Ambasadzie w Warszawie ktoś jakieś szczegóły sprawdzał?


cześć

w moim przypadku miła Pani w okienku w ambasadzie tylko spojrzała na wydruk polisy i dołaączyła ją do dokumentów.
Miałem ze sobą OWU, gdzie jest informacja na temat tego, że z polisy pokryty jest koszt transportu zwłok, ale nikt o to nie pytał.
W moim przypadku koszt polisy w Warcie (od 6 września do 27 września) to 220 zł(koszty leczenia: 160tys, NNW 50tys)
r.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 01 Paź 2014 14:16 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 2
Witam,

wybieram się do Iranu w drugiej połowie października. Bilety kupione, reference number załatwiony, wiza w trakcie.

Mam dwa pytania Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem osoby, które były.

(1) Ile mniej więcej czasu trwa odprawa po przylocie do Teheranu - od wylądowania do wyjścia z terminalu?

(2) Tu pewnie wyjdę na ignoranta, wybaczcie. Ale czy mając lot z przesiadką (PEGASUS: Lwów - Istanbul - Tehran) mogę w Stambule wyjśc z terminalu i potem wrócić na lot do Lwowa czy też z założenia jestem zmuszony tkwić na terminalu? (w drodze powrotnej to ponad 8h więc, wolałbym tego uniknąć).

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Paź 2014 16:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
1) Zależy od ilości cudzoziemców na danym locie i długości kolejki do kontroli paszportowej. Potem jeszcze trzeba odebrać bagaże i przejść z nimi przez rentgen. Myślę, że bezpiecznie jest założyć od pół do nawet godziny.
2) Możesz spokojnie wyjść z terminalu, tylko konieczne jest wykupienie wizy tureckiej (lepiej zawczasu przez internet, bo jest taniej i nie trzeba dodatkowo stać w ewentualnej kolejce po wizę). W planowaniu weź pod uwagę, że w okolicach lotniska raczej nie ma nic ciekawego i trzeba sobie założyć czas na dojazd do/z miasta. Np. do Kadikoy będzie to jakaś godzina autobusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 01 Paź 2014 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na lotnisku w Tehranie są 2 kolejki-jedna dla tubylców, druga dla cudzoziemców (dużo krótsza), idzie bardzo sprawnie. Kolega miał wizę izraelską -musiał odczekać 5 minut, o nic go nie pytali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Paź 2014 21:30 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Dzieki za odpowiedzi i o ile ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia to prosze o podzielenie sie nimi. Przy okazji przypomnialo mi sie jak kilka tygodni temu gosciem w poranku Radia Wnet byl chyba ambasador Iranu w Polsce i mowil ze jak wszystko dobrze pojdzie to w przyszlym roku zestanie uruchomione polaczenie lotnicze Polski z Iranem. Ciekawe jaki przewoznik by obslugowal takie polaczenie. Iran, LOT... a moze Pegasus zawita do Polski... To tak OT
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 02 Paź 2014 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
cyberpunk64 napisał(a):
dlatego napisał(a):
Mam dwa pytania:

1.Czy mial ktos jakies problemy z wejsciem na poklad samolotu Pegasusa ze Stambułu (lub z innego lotniska) do Teheranu z powodu wizy i kodu autoryzacyjnego?


mam to samo pytanie: czy ktoś miał problemy z wejściem do Pegasusa we Lwowie ewentualnie CRL przy locie do Teheranu bez wizy i kodów tudzież innych rezerwacji i ubezpieczeń?


Podlaczam sie pod pytanie o wejscie na poklad bez wizy - mnie interesuje lotnisko w Wiedniu. ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 02 Paź 2014 10:09 

Rejestracja: 23 Lis 2011
Posty: 9
w sumie pytanie głupie :) ale kto pyta nie błądzi. Szukam połączeń lotniczych tak bez napięcia. Mieszkam w Poznaniu i zastanawiam się ile mniej więcej wynosić może "dobra" cena za przelot do Teheranu. I czym się najlepiej tam dostać. Wstępni myślę tak luty-marzec-kwiecień 2015. Szukać czegoś z Berlina? Wiednia? Czy jednak Lwów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Paź 2014 10:14 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
hern napisał(a):
w sumie pytanie głupie :) ale kto pyta nie błądzi. Szukam połączeń lotniczych tak bez napięcia. Mieszkam w Poznaniu i zastanawiam się ile mniej więcej wynosić może "dobra" cena za przelot do Teheranu. I czym się najlepiej tam dostać. Wstępni myślę tak luty-marzec-kwiecień 2015. Szukać czegoś z Berlina? Wiednia? Czy jednak Lwów


Pegasus z Berlina.
Przy dobrych wiatrach da sie wyczesac okolo 150-180 EUR.
W okolicach 21.03 przeloty moga byc drozsze bo jest Nowruz - osobiscie celowalabym w pierwsza polowe kwietnia.

Co do wsiadania do Pegasusa bez wizy - tak, wsiadalam, bo jechalam na VOA. Nikt o nic nie pytal.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Paź 2014 17:29 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Z tego co wiem to wiza na lotnisku jest droższa niż kupowana na miejscu ale nie pamietam jaka to roznica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Paź 2014 18:45 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 50
W grudniu wybieram się na 2 tygodnie do Iranu, ma ktoś z własnego doświadczenia orientacje w jakim zakresie oscylują temperatury od teheranu na południe kraju, aż do zatoki perskiej?
Czy na forum jest może jakiś ptasi pasjonat i wie gdzie bywają tam zimą ptaki?
I najważniejsze pytanie: ląduję w Teheranie ok. 5 rano, nie mam ochoty zatrzymywać się w tym mieście na dłużej, czy w związku z tym mogę zrobić rezerwację w jakimś pensjonie np. w Isfahanie, na pierwszą noc w Iranie, tak, żeby służba graniczna czy jaka tam jest na lotnisku nie czepiała się, czy musi być to koniecznie Teheran?
O i jeszcze jedno pytanie: jak z nocowaniem pod namiotem, myślę raczej o mniej zaludnionych miejscach, tudzież wioskach.

Dzięki śliczne z góry za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 21 Paź 2014 20:01 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
a jak wygląda kwestia wypożyczenia auta ?
muszę mieć międzynarowowe prawo jazdy ?

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 21 Paź 2014 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Myślę, że lepsze są taksówki, jazda samemu w Iranie, a szczególnie w Teheranie to naprawdę duże wyzwanie, a taksówki są tanie np. Shiraz-Isfahan z 3 godzinnym postojem w Persepolis w przeliczeniu 350 zł, z Isfahanu na lotnisko w Teheranie (IKA) 280.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 21 Paź 2014 21:25 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
paweł p napisał(a):
Myślę, że lepsze są taksówki, jazda samemu w Iranie, a szczególnie w Teheranie to naprawdę duże wyzwanie, a taksówki są tanie np. Shiraz-Isfahan z 3 godzinnym postojem w Persepolis w przeliczeniu 350 zł, z Isfahanu na lotnisko w Teheranie (IKA) 280.


planujemy wypożyczyć auto na dzień lub dwa i pokręcić się po wyspie Qeshm
reszta raczej komunikacja publiczna, szczególnie że jest kilka przejazdów nocnych

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Lis 2014 01:27 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 16
Nie polecam wypożyczania auta w Teheranie. Jest tam niezła ,,rzeźnia". Coś takiego jak kodeks drogowy po prostu nie istnieje, natężenie ruchu jest ogromne a kierowcy wyobrażają sobie że ich stary zdezelowany Peugot to formuła 1 albo inne rajdowe Subaru :D

Pierwszego dnia miałem problem żeby spokojnie przejśc przez ulicę nie dostając przy tym palpitacji serca a co mówić żeby tam prowadzić auto... :twisted:
_________________
Gdyby ktoś miał pytania odnośnie Iranu- służe pomocą. pavelsagan@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 20 Lis 2014 12:00 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
vartan napisał(a):
Nie polecam wypożyczania auta w Teheranie. Jest tam niezła ,,rzeźnia". Coś takiego jak kodeks drogowy po prostu nie istnieje, natężenie ruchu jest ogromne a kierowcy wyobrażają sobie że ich stary zdezelowany Peugot to formuła 1 albo inne rajdowe Subaru :D

Pierwszego dnia miałem problem żeby spokojnie przejśc przez ulicę nie dostając przy tym palpitacji serca a co mówić żeby tam prowadzić auto... :twisted:


miałeś problemy bo jesteś białą bułą i masz wpojone inne zasady, które tam się nie sprawdzają
trzeba się przełamać, kilka razy przejść przez ulicę i wszystko się rozjaśni ( można na początek towarzyszyć tubylcom i robić to co oni )

w ruchu drogowym obowiązuje zasada klinowa
bardzo prosta i skuteczna
pomimo bardzo dużego ruchu ulicznego praktycznie nie ma takich sytuacji, że główna ulica jakoś tam jedzie a podporządkowana stoi bo nikt nie wpuszcza
wszystko się na bieżąco tasuje
do tego jest jeszcze klakson, którym kierowcy wzajemnie się ostrzegają jeśli chcą wyprzedzić

jeśli ktoś w miarę ogarnia prowadzenie auta ( nie trzeba mieć licencji rajdowej itp. ), a nie jest pipką która przez cały kurs uczyła się parkować równolegle i jak przejechać trasę egzaminacyjną, a pomimo to zdała za 10 razem to po pewnym okresie dostosowania na pewno da radę

mnie spotkało coś innego
włączyłem światła w dzień i jeden z kierowców w zasadzie mnie zatrzymał na trasie i powiedział żeby światła wyłączyć

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Lis 2014 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
vartan napisał(a):
Nie polecam wypożyczania auta w Teheranie. Jest tam niezła ,,rzeźnia". Coś takiego jak kodeks drogowy po prostu nie istnieje, natężenie ruchu jest ogromne a kierowcy wyobrażają sobie że ich stary zdezelowany Peugot to formuła 1 albo inne rajdowe Subaru :D

Pierwszego dnia miałem problem żeby spokojnie przejśc przez ulicę nie dostając przy tym palpitacji serca a co mówić żeby tam prowadzić auto... :twisted:

akurat przechodzenie w Teheranie przez ulice to żadne wyzwanie, a samochody tez jeżdżą tam spokojniej
przecież tam wszędzie są progi zwlaniajace
a jak mimo wszystko strach to trzeba wykupić dobre OC/AC i wynająć ciężarówkę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 28 Lis 2014 01:05 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 11
vartan napisał(a):
Nie polecam wypożyczania auta w Teheranie. Jest tam niezła ,,rzeźnia". Coś takiego jak kodeks drogowy po prostu nie istnieje, natężenie ruchu jest ogromne a kierowcy wyobrażają sobie że ich stary zdezelowany Peugot to formuła 1 albo inne rajdowe Subaru :D

Pierwszego dnia miałem problem żeby spokojnie przejśc przez ulicę nie dostając przy tym palpitacji serca a co mówić żeby tam prowadzić auto... :twisted:

Żal mi ciebie. Biegunkę pewnie też miałeś?

-- 28 Lis 2014 01:12 --

vetka87 napisał(a):
W grudniu wybieram się na 2 tygodnie do Iranu, ma ktoś z własnego doświadczenia orientacje w jakim zakresie oscylują temperatury od teheranu na południe kraju, aż do zatoki perskiej?


Dzięki śliczne z góry za odpowiedź!

Ja byłem w pierwszej połowie listopada i w Teheranie przez 2 dni było dośc chłodno, padało, potem deszcz i chłód złapał mnie w Isfahanie. Potem było już coraz lepiej. Yazd ok. 20 stopni, bezchmurne niebo, ale powietrze suche i rześkie. Sziraz 22-23 stopnie, noce chłodne, nad zatoka 28-29. Ogólnie podsumowując nie było mi w pierwszej połowie listopada "gorąco". Idealna temp. na zwiedzanie i chodzenie. Miałem lekką kurtkę tzw wiatrówkę. W grudniu uważam, że spac pod namiotem to poroniony pomysł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Gru 2014 22:06 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Osobiście Lonely Planet nie polecam, o ile opisy miejsc jeszcze trzymają się kupy, to informacje transportowo-hotelowe często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, zwłaszcza w tzw. dziurach. Podobnie jak inne informacje praktyczne - nieistniejące sklepy itd...

Jeśli zależy tylko na wyborze miejsc do zwiedzenia, ujdzie. Choć dobre zbadanie sytuacji na na informacjach z internetu także da radę.

O nowym przewodniku się nie wypowiem, bo nie miałem z nim do czynienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 26 Gru 2014 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
LP może nie idealny, ale ciężko znaleźć coś lepszego. Ten polski najlepiej przejrzeć na żywo, aby się nie naciąc na twór podobny do tych dudkowych ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Mar 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
@Idzik & @cyberpunk64 czyli po powrocie dwie świeże relacje ze wszystkimi niezbędnymi wskazówkami ? :)

jak z pogodą ? widzę temperatury w Teheranie w granicach 10-16 stopni i raczej bez deszczu, ale jak to wygląda w marcu na miejscu ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group