Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Lut 2016 17:45 

@Bandzi -nic nie dopłacasz do promu na Manly,pamiętaj tylko aby odbijać kartę przy wsiadaniu i wysiadaniu, choć o ile się nie mylę to chyba raz czy dwa była taka sytuacja, że się karty nie odbijało na powrocie.
Góra
 PM off
Bandzi lubi ten post.
Bandzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 03 Lut 2016 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Super dzieki. W sumie logiczne ze trzeba sie odbijac tez przy wysiadaniu. Przez chwile mnie to zdziwilo, ale przeciez tylko tak mozna sprawdzic na jakim odcinku sie ktos poruszal.
Swoja droga ciekawie musza byc wyposazeni "Kanary". Pewnie maja jakies czytniki zeby sprawdzic czy ktos sie przypadkiem odbił przy wsiadaniu albo nie odbij za wczesnie a nie wysiadl ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Lut 2016 20:23 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Autobus odjeżdża spod terminala, znajdziesz go bez problemu. Nie musisz jechać na końcowy przystanek, kilkukrotnie trasa tego autobusu przecina różne stacje kolejowe(www.sydneybuses.info), ja przesiadałem się chyba na stacji Banksia.

Tak, można korzystać z promów, pociągów, autobusów w ramach wspomnianych limitów karty. Nie ma żadnych dopłat, ja płynąłem m.in do Manly, jechałem pociągiem w Góry Błękitne - Katoomba i co najlepsze tak karta działa też na autobusy w Katoomb'ie, wystarczy odejść kilka metrów od stacji kolejowej mijając płatne busy wycieczkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Lut 2016 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Jeszcze w kwestii uzupelnienia:

2.50$ w niedziele jest za kazdy jednorazowy przejazd, nie za caly dzien, zeby nie bylo niescislosci.


W Sydney sa jeszcze nawet tramwaje na nich tez Opal dziala :D


Katoomba to jeszcze nic, Opala mozna uzywac nawet w Newcastle ktore jest 170 km od Sydney.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Lut 2016 10:27 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
fortuna napisał(a):
Jeszcze w kwestii uzupelnienia:

2.50$ w niedziele jest za kazdy jednorazowy przejazd, nie za caly dzien, zeby nie bylo niescislosci.
...


Nie wprowadzaj ludzi w błąd ;) Opłata 2,5AUD jest za całą niedzielę: (https://www.opal.com.au/en/about-opal/b ... opal-card/), sprawdziłem też to osobiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Lut 2016 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Rzeczywiscie wlasnie zapytalem w pracy i jest 2.50 za caly dzien.

Zawsze juz od czwartku jezdze za darmo dlatego bylem pewien ze 2.50 jest za pojedynczy przejazd.

Bije sie w piers i zwracam honor!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Lut 2016 11:43 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
sqbaluki napisał(a):
jacek6619 patrze na mapę i patrzę i nie wiem jak do Tempe ma być bliżej z terminala międzynarodowego,a i jeszcze czy a się tam dojść bezpiecznie? tzn. nie po estakadzie ;) - do Wolli Creek jest oznaczona ścieżka


Powiem szczerze, ze ja nie szedlem. Jak wyladowalem to padal ostro deszcz i zaplacilem extra za ten pociag w dwie strony. Ale mieszkalem blisko stacji Tempe i codziennie tam wsiadalem i wysiadalem i widzialem ludzi co szli z walizkami od strony lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Lut 2016 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Jeszcze takie pytanko. Bilet tygodniowy w Sydney liczy sie te 7 dni od kupienia czy od pon do pt ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Lut 2016 22:20 

Na stronie Opala napisali tak:
Never pay more than $60 a week
With Opal your fares are capped each week at $60 for adults and $30 for children. The Opal week runs from Monday to Sunday. *

https://www.opal.com.au/en/about-opal/o ... _visitors/

P.S.
A propos promu - dobrze pamiętałam, że na trasie do Manly nie ma odbijania przy wysiadaniu:

When travelling on public transport, you must tap on and tap off* with your Opal card.
* Sydney Ferries Manly customers do not need to tap off.

https://www.opal.com.au/en/opal-fares/t ... id_ticket/
Góra
 PM off
Bandzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 09 Lut 2016 22:40 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Nie ma odbijania, bo niby gdzie? w połowie trasy i dalej wpław? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Lut 2016 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Dzieki Singielka. Jakos mi to umknelo ! ;)

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 09 Lut 2016 23:21 

sqbaluki napisał(a):
Nie ma odbijania, bo niby gdzie? w połowie trasy i dalej wpław? ;)


Na nabrzeżu, przystani? Skoro wsiadając na prom odbijasz ( o ile dobrze pamiętam) to analogicznie przy wysiadaniu :P .
Góra
 PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Lut 2016 23:38 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Tak, tylko akurat ten prom nie ma żadnych przystanków pośrednich, tylko dwa końce Sydney i Manly. Więc nie można wysiąść gdzieś pomiędzy i mieć mniejszej opłaty odbijając kartę. Wsiadając płynie się na ostatni przystanek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Lut 2016 23:50 

@sqbaluki - dobrze, dla Ciebie to jest proste i oczywiste, dla kogoś kto zwłaszcza na co dzień nie korzysta z komunikacji publicznej już niekoniecznie, prawda? ;)
W tym przypadku łopatologia stosowana nie zaszkodzi.
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Lut 2016 11:35 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@singielka_1976 dlatego mam nadzieję w miarę jasno to wytłumaczyłem ;)

Dodatkowo nie ma co się za bardzo przejmować w momencie gdy zapomnimy odbić kartę przy wysiadaniu z autobusu - wtedy policzy nam stawkę tak ja gdybyśmy jechali na ostatni przystanek. A przecież jeśli jeździmy dużo to i tak pewnie byśmy dobili do maksymalnego limitu na dzień/tydzień, więcej nas nie skasują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Lut 2016 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Mozna sprawdzac jakos w szybki sposob stan srodkow na tej karcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Lut 2016 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
rejestrujac karte opal na ich stronie, ja tak wlasnie mam i podpieta karte debetowa i mi automatycznie doladuje konto jak balans spadnie ponizej ok 10$

jest tez apka na androida ze przykladasz karte do telefonu i Ci pokazuje ile masz na koncie, znajomy cos takiego mial i dzialalo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Lut 2016 11:30 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Gdy odbijasz kartę, to na wyświetlaczu pojawia się stan konta i ile zostało środków pobranych. Są tez ostrzeżenia o niskim stanie karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Lut 2016 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Wielkie dzieki za odpowiedz!

Czyli karte opal musze zarejestrowac? Czyli po kupieniu na lotnisku zanim wsiade do autobusu musze ja zarejestrowac ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Lut 2016 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
nie musisz jej rejestrowac w ogole

mozesz to zrobic zeby np doladowac sobie karte online, sprawdzic online stan srodkow albo w razie zgubienia badz kradziezy nie tracisz srodkow tylko kupujesz inna fizyczna karte i zmieniasz na koncie online numery
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group