Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Gru 2010 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Wybieramy się we wrześniu do Australii, lądujemy w Melbourne i mamy zamiar dostać się w takie miejsca:
- Sydney
- Tasmania
- Gold Coast/Tonsville
- czerwona góra :P

I zastanawiamy się jak tam tanio (w miarę) podróżować i czym :).

Są opcje samochodowe - ale to są duże odległości, pociąg - porównywalne ceny jak w liniach lotniczych jetstar, ale pociągiem Melbourne -Sydney jedzie się 11 godzin, do Gold Coast aż 36.

Myślałem o takim tripie:
Melbourne -> Gold Coast -> Sydney -> Alice Springs -> Melborne
Tylko póki co liniami lotniczymi są to kwoty bardzo wysokie i nie wiem czy na obszarze Australii też mają się dobrze promocje lotów, a jak tak to z jakim wyprzedzeniem :)

Znalazłem póki co z 2 linie lotnicze które mają znośne ceny (w porównaniu do konkurencji) to właśnie jeststar i tiger airlines - tylko czy ktoś ma jakieś większe info na temat tych linni ?

Acha i podstawowa sprawa - niestety są to tylko 2 tygodnie bo nie mamy w jaki sposób mieć więcej wolnego :(
więc pewnie plany się jeszcze zmodyfikują na jak najbardziej optymalne czasowo :)

czas pobytu:
17 września przylot do Melbourne - 1 października wylot z Melbourne


To samo tyczy się nocowania - co byście bardziej polecili ? Wynająć kampera i nocować w motelach/parkingach/kempingach czy wynajmować pokoje ? (jadą 2 osoby - no że chyba znajdzie się ktoś jeszcze chętny z forum ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Sty 2011 18:02 

Rejestracja: 06 Sty 2011
Posty: 7
Australia chodzi mi juz od dawna po glowie - czy możesz napisac trase jaka lecisz? - masz juz bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sty 2011 18:16 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
tu masz jak tanio wynająć samochód w Australii viewtopic.php?f=23&t=1600
a z noclegiem to może CouchSurfing :) lub tu coś o kempingach http://przewodnik.onet.pl/australia/aus ... tykul.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2011 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
atomeka napisał(a):
australia chodzi m ijuz od dawna po glowie - czy moszesz napisac trase jaka lecisz? - masz juz bilety?


Londyn Stansted - Kuala Lumpur - Melbourne
i z powrotem tą samą trasą
okres 16.09 - 1.10

kupiłem za około 2300 PLN w obie strony

a póki znalazłem 3 tanie linie lotnicze w Australii:
Tiger Airways
JetStar
Virgin Blue
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2011 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Ziela - co do samochodów, no wszytko fajnie, ale to jest opcja dobra dla kogoś kto leci tam na minimum 3 miechy :)
bo takim samochodem jedzie się tam gdzie chce firma, a nie Ty :)


-----------


a tak w temacie co do lotów
myślę nad trasą teraz:
Melbourne - Alice Springs: Tiger Airways
Alice Springs - Melbourne: Tiger Airways
Melbourne - Mackey: Tiger Airways
Mackey - Sydney: Virgin Blue
Sydney - Melbourne: Tiger Airways

Kasa kasa kasa ;)
Czyli trochę o tych liniach:
tą trasę powinno się dać zrobić za 1030 zł/os (lecą 2 osoby i mają 1 bagaż rejestrowany) za same bilety + 336 zł opłat (w tym około 190 za bagaż, reszta to opłaty i taxy)

Tiger Airways
Bagaż podręczny w lotach po kraju: 10 kg/osoba, możliwość rozmieszczenia w 2 bagażach, z czego jeden nie cięższy niż 7 kg
Wymiary podręcznego: (nie znalazłem info)
Bagaż rejestrowany: do 15 kg za 28 AUD/lot (są też opcje wyższe np. 23 kg za 50 AUD)
Opłata za zakup kartą kredytową: 7,2 AUD/osoba/lot
Możliwość zwolnienia z opłaty kartą: karta kredytowa wydana w AU
Podatki:
- 2,6 AUD/os za miejsce
- 2,55 AUD/bagaż rejestrowany
dodatkowo można oczywiście opłacić sobie ubezpieczenie od jakiś tam czynników za około 20-30 AUD
a dodatkowo wybrać miejsce w samolocie w cenach: 30, 10, 8 AUD
można również wykupić za 6 AUD pierwszeństwo przy wsiadaniu

Virgin Blue
Bagaż podręczny w lotach po kraju: 7 kg/osoba
Wymiary podręcznego: 34x48x23 cm
Bagaż rejestrowany: do 23 kg za 10 AUD/lot
Opłata za zakup kartą kredytową: 4,5 AUD/osoba/lot
Możliwość zwolnienia z opłaty kartą: przelew bankowy online z banku AU lub Nowej Zelandii
Podatki: nie stwierdzono, pewnie wliczone w cenę biletu, więc nie dodają się później

dodatkowo można oczywiście opłacić sobie ubezpieczenie od jakiś tam czynników za około 30-40 AUD




Dla przypomnienia Air Asia Londyn - Kuala Lumpur - Melbourne oferują bagaż podręczny 8 kg, orz bagaż rejestrowany w opcji np. 15 kg, więc przepakowanie będzie dość proste jeśli będziemy latać z całym dobytkiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Mar 2011 21:24 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 34
Hej!!

Jedna rada co do samolotów i tanich linii. Zaglądaj też na stronę Qantas - niby nie tani przewoźnik a czasem mają loty tańsze od innych. Tylko to musisz trafić na promocje. Ale jest jeszcze sporo czasu więc na pewno takowe się trafią. Ani Virgin Blue ani Jetstar nie są to typowe niezależne tanie linie.

Myśląc o Alice Springs - tam jeszcze kawałek jest do Ayers Rock. Dojazd z Alice Springs też nie będzie tani (zresztą to akurat region gdzie nic nie jest tanie), z tego co pamiętam to 2 linie autokarowe tam jeżdżą, każda po 1 kursie dziennie, więc czasem może lepiej bezpośrednio do AYR lecieć.

W razie jakbyś chciał więcej szczegółów o niektórych miejscach daj znać. Byłem tam w listopadzie i więcej czasu jak Ty nie miałem :)

Pozdrawiam

darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2011 03:18 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
sprawdz moze strone loswiaheros (http://www.loswiaheros.pl/) właśnie podróżują po australii i jest kilka ciekawych wpisów, a jak masz jakis kontekt to pisz prosto do nich,pewnie pomogą!:0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2011 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Czytam ich czytam, ale.. oni podróżują w 99% samochodami,
albo kupionymi, albo wypożyczanymi w jakichś szalonych promocjach :).
A ja nie będę miał tam aż tyle czasu aby jechać np. najkrótszy dystans: +1000 km (MEL-SYD), przestrzenie są tam... aż za duże do podróży samochodem, jeśli ma się mniej niż kilka miesięcy czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Kwi 2011 07:24 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 2
hej!

jeśli zostaliśmy wywołani do odpowiedzi na temat taniego podróżowania, to faktycznie, ograniczenia czasowe niosą za sobą większe koszty, ale kupno samochodu w Australii i potem jego sprzedaż, to na prawdę nie jest wielki problem. tu sa tysiace ludzi, ktorzy tak zwiedzaja kraj i to jest najlepsza mozliwa opcja + spanie za darmo.

relocation deals nie zawsze sa i nie zawsze tak dobre jak 1 dolar za dzien - to fakt, ale jesli jedziesz z Mel do Sydn to autostop swietnie zadziala w tamtej czesci kraju.

co do samolotów - nie korzystamy, ale sporo osób juz nam mowilo po drodze, ze czychają na promocje z dnia na dzien - dzis kupno, jutro albo nawet dzis wylot i sa to koszty 20-30AUD w jedna strone np. Darwin-Perth, Sydney-Cairns, Cairns-Brisbane - z tymi trzema przypadkami rozmawiałem na żywo i mieli takie wlasnie last minute promocje.

nie dlugo na blogu pojawi sie tekst o tym, jak nie zbankrutowac na noclegach w Australii, jak kogos bedzie interesowac, to zapraszamy za tydzien/dwa...

pomyslnych wiatrow!
Andrzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Maj 2011 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
o noclegach bardzo chętnie poczytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2011 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Hmmm.. znalazłem coś takiego:
http://www.jetstar.com/gx/en/what-we-of ... -guarantee

i teraz pytanie czy ja czegoś nie rozumiem, czy akcja jest skierowana do tych co tak naprawdę nic nie szukają :P

Bo przykładowo już teraz:
20 września 2011 Melbourne - Sydney:
Jest star: godzina 7:10 - 8:35 to koszt: 59 AUD
Tiger Airways: godzina 6:50 - 8:15 to koszt: 39,95 AUD

czyli w teorii mógłbym lecieć tą trasą z JetStar za: 39,95 - 39,95*0,1 = 35,96 AUD


Albo nie doczytałem jakiś szczególnych warunków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Sie 2011 11:44 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 2
Nie wiem, jak działają te promocje JetStar... ale jak widać da się tanio.
Co prawda tekstu o tanich noclegach w Australii jeszcze nie przygotowaliśmy, ale gdyby ktoś zdecydował się na zakup samochodu w Kangurolandii, to tutaj macie masę praktycznych info zebranych z 9 miesięcy podróży po tym kraju.

Szalonych podróży życzę:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lip 2014 10:24 

Rejestracja: 26 Maj 2010
Posty: 14
Cześć i czołem! Właśnie skończyliśmy podróż po Australii i zebraliśmy wszystkie informacje praktyczne o tym jak tanio podróżować po Australii na naszym blogu:
http://zlaptrop.com/2014/07/21/zwiedzic ... ktycznych/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2015 21:11 

Odnośnie transportu miejskiego po Sydney podesłano mi:
http://www.lifehacker.com.au/2014/08/ho ... opal-card/
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lut 2016 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Jak wiadomo oferty na relokację auta ciężko zaplanować z wyprzedzeniem, mając jako taki napięty grafik czy w razie braku tak owej oferty istnieje jakiś stosunkowo tani sposób dostania się z Gold Coast/ Brisbane do Sydney? Pociąg, autobus ? czy na ostatnią chwilę wszystko jest cholernie drogie i lepiej nie podejmować ryzyka?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lut 2016 16:59 

BNE -SYD:
http://www.greyhound.com.au/passes/short-hop
ale tanio nie jest:135AUD.

Pociąg:
http://www.railmaps.com.au/routedetails ... eSelect=57
Góra
 PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group