Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2015 09:25 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
Hej,

mam pytanie, naszą podróż po AU zaczynamy w Cape Tribulation. Potem oczywiście chcemy zajechać do Daintree pochodzić nawet cały dzień ale wrócić tą śmieszną kolejką która nazywa się Kuranda Railway. Niestety nie wiem jak to wygląda na miejscu bo na mapie wygląda to tak, że kolejka jest daleko do lasu. Czy jest taka opcja żeby po zwiedzaniu Daintree wrócić "na dół" koleją? Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 09 Paź 2015 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,
Kuranda a Daintree to troche dwie rozne rzeczy ;)
Kuranda i ta kolejka sa zaraz za Cairns, natomiast Cape Trbulation i generalnie Daintree Rainforest to jeszcze kawalek na polnoc (ze 100 km jak dobrze pamietam), przeprawa promowa przez rzeke Daintree etc.

Generalnie Kuranda to takie bardzo turystyczne miejsce, a w Daintree sa tez trasy bardziej 'dzikie'. Polecam to drugie o wiele bardziej.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Paź 2015 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Jeśli mogę coś podpowiedzieć: z większości miejscowości możesz wykupić bilet na całodniową wycieczkę po okolicy . W cenie masz przejazd , obiad, pilota od którego dowiesz się więcej niż jakiegokolwiek przewodnika. Zobaczysz kilka ciekawych miejsc, nie tracąc czasu . Byłem, polecam. Wykupisz to w każdej agencji turystycznej których jest tam jak mrówków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:17 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
@Kasica88 - dzięki, właśnie zastanawiałem się jak to jest patrząc na mapę. Z tego co rozumiem to kolejka też jedzie do Rainforest ale pewnie innej części?

Powiedz mi czy w tej bardziej dzikiej części chodzi się samemu po wyznaczonych szlakach czy raczej zorganizowane wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Nie, kolejka jest w Kurandzie, a Daintree jest bardziej na północ.
Tak, można chodzić samemu po dłuższych lub krótszych ścieżkach. Jak będziesz miał szczęście to kazuara spotkasz w dżungli :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
episode napisał(a):
@Kasica88 - dzięki, właśnie zastanawiałem się jak to jest patrząc na mapę. Z tego co rozumiem to kolejka też jedzie do Rainforest ale pewnie innej części?

Powiedz mi czy w tej bardziej dzikiej części chodzi się samemu po wyznaczonych szlakach czy raczej zorganizowane wycieczki?


Chodzi sie samemu, warto miec odpowiednie odzienie, zwlaszcza buty, bo bywa slisko, mokro i grzasko (prawdopodobnie ot oczywiste, ale widzialam tam sporo ludzi w japonkach:P). Ja osoniscie tam kazuara nie spotkalam (za to udalo sie zobaczyc 2 sztuki w dziczy, niedaleko Mission Beach!:) ), za to stracha napedzily nam dziki... Na szczescie obeszlo sie bez bezposredniej interakcji:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Sandały najlepsze. Łatwo potem umyć z błota, a pijawki sobie odkleisz. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2016 17:15 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 56
Sandały niekoniecznie najlepsze... Poślizgniesz się w lesie gdzie bardzo często jest mokro i wykręcisz kostkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sty 2016 16:19 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 18
Daintree jest mega i polecam.
Kurandę sobie odpuść - szkoda czasu na nią. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2016 12:59 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
czy polecacie "rejs/spływ" rzeką Daintree? czy lepiej promem przedostać sie na drugą stronę (niestety mamy tylko 1 dzień zaplanowany na to miejsce)?
dzięki
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lut 2016 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Kuranda Railway - ten pociąg i gondola to jedne z gorzej wydanych pieniędzy podczas mojego pobytu w Australii. :cry:

Wodospad dość ładny, ale value for money bardzo słabe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lut 2016 10:05 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
My na szczęście zrezygnowaliśmy z kolejki jak zobaczyliśmy cenę i jak wygląda. Z tego co piszecie teraz widzę, że zrobiliśmy dobrze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lut 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
AJAJ napisał(a):
czy polecacie "rejs/spływ" rzeką Daintree? czy lepiej promem przedostać sie na drugą stronę (niestety mamy tylko 1 dzień zaplanowany na to miejsce)?
dzięki


Mysle,ze na 1 dzien przeprawa promem (bywaja kolejki) i trekking po lesie + Cape Tribulation + wszelkie lookouty na spokojnie to wystarczajaco. No chyba,ze nie macie w planie lazenia po dzungli, wtedy mozecie rozwazyc te rejsy (osobiscie tego nie robilam, bo za wszelka cene staram sie unikac takich zorganizowanych eskapad).
Sama przeprawa promem jest dosc krotka i nalezy pozostwac w pojezdzie.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Maj 2017 13:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Hej,

Jeżeli chce się samemu pochodzić po Daintree Cape Tribulation to gdzie najlepiej podjechać samochodem?

Dzięki!
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Maj 2017 13:49 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 21
Cape Tribulation - przejedź przez miasteczko, na końcu droga odbija w lewo, a na prawo wjazd na parking punktu widokowego.
cape-trib.com

smolny
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group