Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Maj 2015 08:16 

Rejestracja: 26 Maj 2015
Posty: 4
Hej,

na przełomie listopada i grudnia wybieramy się do Australii, zaczynamy powoli planować trasę i...

powiedzcie proszę czy ten okres jest dobry na podróż na północ Australii? Lądowanie mamy w Melbourne i zastanawiamy się nad lotem od razu do Cairns ale słyszałem dużo opinii, że jest tak wtedy masakra z pogodą.

Dzięki za każdą pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 26 Maj 2015 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
W Melbourne robi się ciepło, a na północy jest już ciepło. Dobry termin. Australia wiosną jest piękna. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Maj 2015 10:21 

Rejestracja: 26 Maj 2015
Posty: 4
Hej, dzięki za odpowiedź, powiedz proszę jeszcze jeśli wiesz, czy damy radę przejechać z Cairns do Sydney w 13 dni żeby zobaczyć jeszcze kilka ciekawych miejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Maj 2015 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Jasne, że tak. My jechaliśmy w odwrotnym kierunku i tę trasę zrobiliśmy w znacznie krótszym czasie. Ale to zależy co was będzie interesowało. Zajrzyj sobie na bloga z linka w stopce, jest rozpisana cała trasa po AU dzień po dniu + mapa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Maj 2015 12:16 

Rejestracja: 26 Maj 2015
Posty: 4
Hej, przeczytałem wszystko. Jednym wdechem. Już nie mogę się doczekać. Twoja relacja jest rewelacyjna.

Mam kilka pytań:

1. W jakim terminie byliście?
2. Jak wygląda jazda w nocy, wiem, że dużo ludzi mówi, że słabo ale aż tak słabo, że nie da się jechać?
3. Co wg. Ciebie ciekawsze - południe do Brisbane czy od Brisbane w górę?
4. Opłaca się jechać do Cape Tribulation czy najdalej dojechać od Cairns?
5. Nurkowaliście/snurkowaliście? Jak tak to gdzie?
6. Czym robisz zdjęcia? I co używasz do postprodukcji? :D Zdjęcia miaaaazga!!!

Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Maj 2015 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Dzięki, cieszę się, że może komuś się jeszcze przydać. :)

1) 15 listopada - 4 grudnia
2) Da się jechać bez problemów. Zależy gdzie. Faktycznie trzeba uważać na kangury bo lubią wyskakiwać wprost pod nadjeżdzający samochód i jeszcze skaczą środkiem przed maską, a ich oczy się nie świecą ale da się jechać. Jeździliśmy w zasadzie o każdej godzinie. Są miejsca, gdzie jest ich mniej i na trasie Cairns - Sydney pod tym względem jest chyba właśnie lepiej.
3) Trochę już nie pamiętam wszystkiego po kolei. Wiem, że na tym odcinku bywały momenty 500km jazdy, gdzie tak naprawdę niczego fajnego nie odkryliśmy. Na marginesie fajne okolice są za Sydney (w kierunku południowym jeszcze i lekko w głąb lądu także). My odpuściliśmy Whisundays i nie wiem czy słusznie ale za to odwiedziliśmy Daintree (o tym za chwilę). Generalnie jest to jazda wzdłuż wybrzeża i jak coś Cię zainteresuje to jedź w bok i zwiedzaj. Pamiętaj, że w Australii 100-150km to jest moment. Ledwie godzina jazdy z hakiem. Nie tak jak w Polsce. Tam te kilometry szybko lecą i odbicie w bok 100km to nie problem.
4) Zdecydowanie się opłaca!! Daintree jest świetne. Tam też widzieliśmy na żywo w dżungli kazuara. 3m od nas chodził i dziobał w ziemi. Adrenalina była ale doświadczenie i wspomnienia niesamowite.
5) Nie nurkowaliśmy.
6) Canon 7D + C 24-105. Robię w RAWach i potem je wywołuję w komputerze. Raczej bez Photoshopa ani niczego takiego.

Jak coś to pytaj. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Maj 2015 12:53 

Rejestracja: 26 Maj 2015
Posty: 4
Hej, dopytam jeszcze tylko o ten fragment "Wiem, że na tym odcinku bywały momenty 500km jazdy, gdzie tak naprawdę niczego fajnego nie odkryliśmy" - powiedz proszę o którym odcinku mówisz? Nie musi być szczegółowo tylko czy od Brisbane na północ czy na południe?

I jeszcze w kwestii potwierdzenia, pogodę wtedy w okolicach Cairns mieliście dobrą tak? My mamy bardzo podobne daty - 18.11-06.12

Dzięki wielkie za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Wydaje mi się, że zarówno i tu i tu były takie odcinki. Wtedy też po prostu w dzień sobie coś zwiedzaliśmy w okolicy, a np nocą lub wczesnym porankie robiliśmy dużą odległość by na rano być znów w jakimś fajnym miejscu.
Z tą pogodą to było tak, że nocując jakieś 30-50km od Cairns był nasz najcieplejszy dzień w AU (28C wieczór, duszno i wilgotno), ale już następnego dnia się ochłodziło i w samym Cairns gdy byliśmy było "tylko" 23-25C. Nocowaliśmy też w okolicach Kurandy, która jest położona wyżej i tam rano były te 23C i generalnie pochmurno ale nie padało. Nie mniej jednak deszczem się nie przejmuj, jak zacznie padać to lunie na chwilę i szybko przejdzie. A jak was złapie w drodze to szybko wyjedziecie z deszczu. :)
W okolicach Cairns zwiedzaliśmy te wszystkie Lake Eacham (takie tam jezioro z żółwiami i dużo piknikowiczów), wodospady Milla Milla. Generalnie wodospadów było sporo, choć wody w nich mało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group