Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2014 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Na przejechanie mamy 1 dzień. Wyruszymy wcześnie rano z Melbourne (Sunhine, czyli nie trzeba będzie przedzierać się przez CBD) i musimy wrócić do Mel. Wiem, wiem - jeden dzień to mało, żeby było spokojnie. Ale nie ma wyjścia - jest jeden dzień i już. Na trasie jest cała masa punktów wartych odwiedzenia. Rzecz w tym, ze chciałabym żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami, których punktów ominąć nie można, które warto zobaczyć a na które można machnąć ręką bo... W planie jest dojechanie do Dwunastu Apostołów (must see :) ) Czy jest sens jechać dalej do Wrrnambool ? To półtorej godziny jazdy ale po drodze jest London Bridge, Buy of Islands. Pomoze ktoś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 30 Sie 2014 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Moim zdaniem jest sens jechac az do konca. Za London Bridge jest jeszcze jedna ladna zatoczka.
My przejechalismy w listopadzie autem taka trase tylko nie zaczynalismy w MEL, a 80km dalej na wybrzezu i przejechanie calosci w jedna strone zajelo nam dzien.
Opisalem na blogu Great Ocean Road.
http://miloszmaslanka.wordpress.com/201 ... cean-road/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2014 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Kefirm - ok, tylko ja muszę wrócić :) Moje pytanie nadal pozostaje aktualne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
My wyjechaliśmy wcześnie rano z Melbourne, przejazd przez Great Ocean Road, dojazd do miasta Port Campbell, niedaleko za Apostołami i potem odbiliśmy na północ, by wracać na skróty przez A1. W jeden dzień dość spokojnie dało rade obrócić do Melbourne. W pierwotnych planach też kombinowaliśmy by jechać dalej do Warrnambool, ale na to już chyba by nie starczyło nam dnia. Przyznam jednak, że nie jechaliśmy zbyt szybko by cieszyć się widokami, często też stawaliśmy po drodze.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Taki właśnie mam pierwszy plan. Jakie miejsca odwiedziliście po drodze i które uważasz, ze mozna odpuścić. Wiem - zaraz napiszesz, ze nic i ja to zrozumiem :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
W sumie to po prostu jechaliśmy przed siebie i jak było jakieś ładne miejsce lub punkt widokowy to po prostu stawaliśmy (o ile było można). No i oczywiście Apostoły i spacer po okolicy. W Port Campbell w sumie nic szczególnego nie ma, pamiętam bardzo smaczną fish&chips i tyle ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Pamiętasz ile godzin zajęło Wam przejachanie z punktu A do A ? O której wyjeżdzaliście i o której byliście spowrotem. Wiem , że wycieczki startują o 7.30 a ja chciałabym być krok przed nimi, żeby ominąć tłumy na punktach widokowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Niestety nie pamiętam dokładnie. Wyjechaliśmy ok. 7 rano z centrum, wróciliśmy niezbyt późnym wieczorem.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Sie 2014 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
To i tak dużo - dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sie 2014 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
My takze zatrzymywalismy sie przy kazdym punkcie widokowym chociazby na pare minut lub ew jakis krotki spacer. Odpuscilbym latarnie na tym cyplu (nazwy nie pamietam) ale sek w tym, ze tuz przy drodze prowadzacej do niej jest dosc sporo koali takze warto!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Sie 2014 10:29 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Bez problemu w jeden dzień z Mel można zrobić tą trasę. Ja byłem sam i wyjechałem około 9 tej rano z Melbourne i zatrzymywałem sie bardzo często ze względów fotograficznych i dojechałem prawie do Warrnamboll. W tamtą stronę przejazd nad Great Ocean od początku B100. Spowrotem A1 na Geelong. W domu byłem około 22giej.
Tutaj mój filmik z jednodniówki:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Sie 2014 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Jacek - jaki to miesiąc był? I czy to było z jednego dnia bo pogoda na filmie dość zmienna: w jednej minucie pełne zachmurzenie a w innym ujęciu niebo czyste jak łza. I jak to właściwie jest z zatrzymywaniem się w zatoczkach? Niby linia ciągła a samochody stoją za linią. Normalnie to ciagłej przekraczać nie można poza sytuacjami awaryjnymi. No chyba, że piękno krajobrazu w Australii zawiera się w pojęciu sytuacji awaryjnych :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Wrz 2014 08:50 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
gosiagosia napisał(a):
Jacek - jaki to miesiąc był? I czy to było z jednego dnia bo pogoda na filmie dość zmienna: w jednej minucie pełne zachmurzenie a w innym ujęciu niebo czyste jak łza. I jak to właściwie jest z zatrzymywaniem się w zatoczkach? Niby linia ciągła a samochody stoją za linią. Normalnie to ciagłej przekraczać nie można poza sytuacjami awaryjnymi. No chyba, że piękno krajobrazu w Australii zawiera się w pojęciu sytuacji awaryjnych :)



To byl marzec. Podczas mojego pobytu 3 tyg w Australii borykalem sie niestety z pogoda. Wieksza czesc pobytu wrecz lalo i to byl ten cudowny dzien wycieczki nad Great Ocean gdzie byla pogoda....
Zatoczki sa wlasnie aby sie zatrzymywac. Poza tym ruch jest lewostronny wiec jadac od strony Mel wode masz po lewej stronie. Tak wiec i zatoczki itd....Nie przekraczasz tym samym podwojnej linii...Australia to kraj rewelacyjnie zorganizowany. Wszystko tam jest dla turystow perfect.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lis 2014 13:14 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
My dojechalismy do Port Cambell.
Z ciekawostek polecam skrecic do duzego parku narodowego po lewej stronie drogi (chyba jedyny wiekszy na mapie wiec spokojnie znajdziecie) w ktorym co drugie drzewo siedzial mis koala :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lis 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy chodzi o Great Otway National Park?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lis 2014 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Tak, tam ich jest sporo na drzewach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lis 2014 17:02 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Przyznam, ze bylismy zaskoczeni ich iloscia.
Nie wiem czy to byla taka pora roku (marzec) czy dnia ale bylo ich bardzoooo duzo :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lis 2014 17:22 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Byłem w maju i też Koala prawie na każdym drzewie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Lis 2014 23:01 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
I taka mala rada dla poszukiwaczy koali w parku.
Nie szukac ich z jadacego samochodu.
Tylko zatrzymac sie na poboczu drogi w parku i popatrzec do gory.
Po chwili powinnismy zobaczyc charakterystyczne "kule" czyli spiace misie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Lis 2015 12:11 

Plan naszej trasy camperem na tym odcinku wygląda tak:

Odcinek z Melbourne wybrzeżem aż do Warnambool czyli cała GOR ma 350km czyli jazda bez przerwy 5h.
Wydaje mi się, że jeśli wyjedziemy z Mel np. o g.7 rano to spokojnie damy radę ją przejechać w 1 dzień (inni tę trasę łącznie z powrotem do Mel robią w jeden dzień-to dopiero jest wyczyn!) z przystankami:

http://otwaycoast.com.au/getting-there/
ładnie rozpisane wybrzeże
albo moja rozpiska z map google:

Lorne (140km)
Kennet River i koale na wolności (22km)
Apollo Bay (22km)
i teraz z Apollo dwie opcje:

=> albo się wracamy pętlą od wschodu na północ 45km (1h bo droga słaba jak widzę na mapie) żeby zrobić treetop walk w Otway Fly treetop adventures
The Treetop Walk is a 1 hour rainforest walk experience that is approx 2km in total and features a 600mt long and 30mt high steel structured treetop canopy walkway that takes you right into the treetops. It’s the longest and tallest walkway of its type in the world and includes a thrilling cantilever.

=> albo odpuszczamy treetop walk na rzecz samego przejazdu przez Otway National Park żeby zobaczyć koale na wolności, choć zz tego co czytam to chyba wynika, że w tym rejonie można je raczej spotkać bez większych problemów.

dalszą część trasy rozpisuję od Yuulong (bo i tak trzeba przez to jechać bez względu czy wybierzemy treetop walk czy pojedziemy dołem)

do 12 apostołów jest 30km(0,5h)
Lord Arch gorge (na terenie Port Campbell national park) -4km
Port Campbell 8km
London bridge -7km
Warnambool -60km/1h




Czy warto zboczyć żeby zaliczyć treetop walk?

Czy ma to sens? Coś zmienić?
Będę wdzięczna za sugestie.

P.S. Kolejnego dnia ruszamy w kierunku Adelajdy.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group