Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lis 2014 04:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Nigdy więcej nie dam się namówić na porę deszczową. W Peru nam się udało, na Domikanie właśnie kończy się doba z niemalże nieustanną ścianą deszczu,
a prognozy są bezlitosne....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 04 Lis 2014 08:26 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Właśnie tak czasami jest z tymi tanimi lotami...
Ale coś, za coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Lis 2014 10:58 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Kurcze a my wylatujemy w sobotę na 2tyg.
Mam nadzieję, że chociaż później będzie lepiej.

A w ciągu dnia jak pogoda?
Jest trochę słońca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:10 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Stawiam, ze leje w okolicach Puerto Plata, czyli na polnocy? Poludniowy wschod powienien byc ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:28 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Żona mnie zabije jak kasy poszło w ciul a słońca w Punta Cana nie zobaczy.
Wierzę jednak, że tak nie będzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lis 2014 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
@Digger - niestety piszę o PC.

Bądźcie dobrej myśli, wyglada na to, że to my trafiliśmy na najgorszy czas i wkrótce się to skończy...
W zeszłym tygodniu śledziłem pogodę będąc w Polsce - wyglądało to całkiem fajnie, bez opadów praktycznie cały tydzień. Prognozy mówiły o pogorszeniu początkiem obecnego tygodnia.
Przylecieliśmy w piątek wieczorem do Santo Domingo - piękna pogoda. W sobotę też, po południu przyjechaliśmy do Bavaro. Wschodnia czesc wyspy mocno w chmurach.
W niedzielę nad morzem czysto, nad lądem chmury - przez taki uklad słońce świeciło do godzin popołudniowych. W poniedziałek rzeźnia - zaciągnęło się rano, prawie cały dzień lało. I to nie przypominało tropikalnego deszczu, gdzie po 20 minutach wychodzi słońce.
W nocy ulewy, we wtorek wbrew prognozom około 3h słońca, deszcz juz typowo tropikalny, przeplatany ze słońcem. Wieczorem pochmurno, bez deszczu.
Obecnie 1:30 AM i tropikalna burza, leje:)
Pogoda ma się stopniowo poprawiać.
Wierzę, że traficie na spokojniejszy czas. Póki co beznadziejny był tylko 1 dzień, kilka h słońca tu naprawdę daje popalić. Niezależnie od pogody jest gorąco caly czas.

Przy okazji - jeśli mieliście okazję obejrzeć jakieś miasto Ameryki Łacińskiej, to odrzadzam wycieczkę do Santo Domingo - nie znajdziecie tam nic godnego uwagi.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Grzyw, 06 Lis 2014 04:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lis 2014 15:38 

Rejestracja: 23 Paź 2014
Posty: 5
Witam,
o do kiedy jesteście? Ja wysyłam rodziców w sobotę i trochę słabo to wygląda. Nawet w trójce podawali komunikat o ulewach. Nic nie nie mówię i mam nadzieję, że się poprawi. Będę wdzięczny, jeśli napiszesz coś w piątek / sobotę... Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lis 2014 18:42 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Ja patrzę na prognozy i wyglądają dużo lepiej niż w tym tygodniu.
Informuj proszę w miarę możliwości jak tam pogoda.

Wielkie dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lis 2014 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Jesteśmy do poniedziałku. Dziś bez kropli deszczu. Do 2 PM zachmurzenie pełne, pózniej delikatne słońce.
Jestem przekonany, że w przyszłym tygodniu bedzie lepiej.
Nawet w takich warunkach jest tu swietnie, tylko czy Karaiby są od tego, żeby szukać pojedynczych godzin ze słońcem? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lis 2014 03:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Prognoza pogody po naszym wyjezdzie wyglada coraz fajniej. Możecie być spokojni.
A ja podtrzymuję - nigdy więcej poza I kwartałem roku na Karaiby...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lis 2014 10:00 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 407
niebieski
Dzięki za info! Współczuję słabej pogody i wielkie dzięki za updaty!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lis 2014 23:24 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
Wczoraj wróciłem z trzytygodniowego pobytu na Karaibach (2 tygodnie w Puerto Rico i tydzień na Dominikanie). W PR przez pierwszy tydzień deszcz codziennie koło 18, ulewny i trwający jakieś 20 minut ;), drugi tydzień bez opadów. Tydzień na Dominikanie, przelotne deszcze dwa razy i jedna ogromna ulewa przez pół dnia i całą noc, ale na brak słońca narzekać nie można ;) Uwielbiam Karaiby w porze deszczowej, ale ja to trochę dziwny jestem ;)

K.

I zgadzam się z Grzyw, Santo Domingo jest nudne ;)
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lis 2015 14:51 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 126
Przełom czerwca i lipca W Punta Cana to dobry pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Dominikana - pogoda
#14 PostWysłany: 30 Sty 2016 10:20 

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 1
Loty: 86
Kilometry: 199 324
Wyjezdzam na Dominikane 22 lutego.Od jakiegos czasu zaczalem przegladac pogode na miejscu i prawie codziennie - na roznych stronach - jest pokazany deszcz. Przed zakupem orientowalem sie ze luty to miesiac z najmniejsza iloscia opadow(srednia ilosc dni deszczowych 1! ) a tu takie niemile zaskoczenie.
Czy mozliwe ze na stronach z prognoza pogody sie myla?Dla przykładu podaje link.(najlepiej widac na prognozie 14 dniowej)
http://www.meteovista.pl/Ameryka-Srodko ... na/3801641


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Sty 2016 15:42, edytowano w sumie 1 raz
D D i przeniesiony z Luźnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Sty 2016 10:37 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Na Twoim miejscu nie martwiłbym się. Oficjalnie jest tam teraz pora sucha, więc prawdopodobieństwo deszczu jest znacznie mniejsze. Byłem na Dominikanie raz pod koniec pory deszczowej. Przez 7 dni deszcz padał niemal codziennie, ale były to opady kilkuminutowe. Raz w nocy padało przez 20 minut. Taki deszcz krzywdy nie robi. Nadchodzi chmura, leje jak z cebra, a już po kilku minutach wszystko wraca do normy-dalej możesz się cieszyć słońcem i gorącem. Dla nas taki opad był po prostu atrakcją!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Sty 2016 10:42 

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 1
Loty: 86
Kilometry: 199 324
Oby tak bylo bo nie widzi mi sie siedzenie w hotelu na takich wakacjach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sty 2016 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Trzeba było trochę dopłacić, i kupić wycieczkę z dodatkowym pakietem "gwarantowana pogoda".


A tak na poważnie -krótki deszcz trwający kilkanaście munut w ciągu dnia nie powinien zepsuć Ci urlopu. Podobne oczekiwania często słyszę w odniesieniu do Rio - a tam pada niemal codziennie ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Sty 2016 13:10 

Bez stresu. Ja byłam na Dominikanie w listopadzie, przed wyjazdem w prognozach też był deszcz. Przez tydzień mojego pobytu padało raz przez 15 minut, o 22 :) Poza tym było upalne lato.
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sty 2016 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Ogólnie na Karaiby luty i nasza zima, to jeden z najlepszych okresów. Nie ma huraganow. Deszcze ew. przelotne i nie jest za gorąco.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2016 18:36 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Nie bez kozery polska mafia latała na Dominikanę w polską zimę. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group