Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Mar 2015 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Skąd
  • GDN, WAW

Dokąd
  • Gdziekolwiek

Data wylotu
  • 04.05.2015

Data powrotu
  • 28.08.2015

Długość pobytu
  • 2-3 noce

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Ilość pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • Matrix?

Dodatkowe informacje
  • Witajcie,

    post będzie trochę niestandardowy, w związku z czym mam nadzieję, że administratorzy go natychmiast nie usuną, a mi nie naliczą minusowych punktów. "Luźne gatki" czy tu? Chyba tu najwłaściwiej.

    Zapewne wielu z Was dostało kilka tygodni temu maila informującego o promocji milowej w przypadku odbycia x odcinków lotów liniami Star Alliance. Żeby było trudniej, linie wchodzące w warunki, to Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansa, Germanwings, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Brussels Airlines lub Luxair. Zasadniczo między 1 maja a 31 sierpnia powinienem wylatać 8 odcinków. Najgorsze przy tym jest to, że nie planuję niczego służbowego by Star Alliance (bo jest drogo - QR i SK mają lepsze ceny).

    Do rzeczy. Proszę o pomoc zaawansowanych użytkowników o WĘDKĘ, nie o gotową rybkę. Czego użyć, aby poszukać czegoś według moich kryteriów? Nie może to być weekend, najlepiej 2-3 noclegi maks i jak najwięcej przesiadek. Jeśli wszystko będzie drogie, to w najgorszym wypadku poświęcę 2 dni na wylatanie LOTem z GDN do WAW (po 2x RT w każdym dniu) w O Simple i już. Ale myślałem sobie o Kijowie (np. 2 noce a w "wolnym dniu" wycieczka do Czarnobyla), może o Bukareszcie (też jakieś 2-3 noce maks). Tylko jak tego szukać? Skyscanner jeszcze nie ma takich możliwości (filtrów wyszukiwania)... chyba tylko Matrix? Ale co znowu wpisać w składni, aby wyszukało konkretnymi liniami? Poświęciłem na to kilka godzin i niczego "rewolucyjnego" nie udało mi się wyszukać. Ewentualnie Algier by LH (są opcje GDN-FRA-MUC-ALG i tak samo z powrotem).

    Jakieś pomysły? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 29 Mar 2015 09:57 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Re Matrix: użyj może opcji "Advanced Routing Codes" (pod portami odlotu i przylotu) i np. C:LO lub C:LO+ dla LOT-u. Kliknij na znak zapytania obok tego pola, żeby zobaczyć więcej przykładów, np. z kilkoma liniami.

Na krótki wypad polecam także Tallinn albo Rygę.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:05 

Myślę, że zrobić osiem odcinków na jednej rezerwacji będzie ciężko, 6 się da bez większych problemów.
Na kayaku masz opcję "2 przesiadki lub więcej". Za 303 EUR widzę na przykład GDN - SOF przez WAW, VIE na 09/07 - 12/07
W przypadku Matrixa wpisz interesujące Cię miejsca, użyj advanced routing codes "/alliance star-alliance" i szukaj po "individual flights".
Góra
 PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Mar 2015 11:26 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Moim zdaniem szukanie czegoś na siłę nie ma większego sensu. Leć gdzie Ci pasuje bez kombinowania, a resztę dobij krajówkami. Cena GDN-WAW przy sposobach, które pewnie znasz jest delikatnie mówiąc śmieszna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2015 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Kara @panlukasz - Tallin i Ryga to dobry pomysł. Jeszcze tam nie byłem. W sumie chodzi o to, żeby przy okazji coś zobaczyć, skoro już muszę kupić bilety. Jeżeli nie, kupię te GDN-WAW 4x RT i tyle.

@tasma Pokombinuję jeszcze wieczorkiem na różnych frontach, może uda mi się "zamienić" FR (którym do Warszawy latam średnio raz w miesiącu) na LO. Nawet jak będzie niewiele drożej, to odejdzie mi koszt dojazdu do WMI (2x19PLN) na rzecz całodobowego (który i tak kupuję z racji przemieszczania się w WAW).

A cel jest szczytny - każda mila się liczy. U mnie one nie przepadają, więc marzy mi się za jakieś 2 lata taka miesięczna podróż dookoła świata - zupełnie na luzie. Dlatego tak dobijam. Dziękuję Wam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
GDN-WAW | WAW-MUC-FRA-XXX | weekend | XXX-FRA-MUC-WAW | WAW-GDN

Nie ma raczej problemu z dostępnością tanich krajówek rano i wieczorem, więc spokojnie powinno się dać dobrać tak dwa bilety i daty żeby się zamknąć w weekendzie.

Nie wiem jaki cel za odcinki dostałeś, ale raczej w kwestii samej wartości mil nie ma szans żeby się to opłaciło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@L4FF - za 8 odcinków +6000 mil (pomijając pewnie po 125 za odcinek).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:28 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Tak jak przedmówcy wspominali, najtaniej Cię wyniosą krajówki. W ciągu jednego dnia powszedniego (w weekend jest mniej lotów) jesteś w stanie zrobić w lecie spokojnie 6 odcinków (gdy nie powinno być spóźnień, mgły itp.), np. GDN-WAW-KRK-WAW-POZ-WAW-GDN i nawet zostanie Ci trochę czasu na każdym lotnisku np. na lounge. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
KyokoMai napisał(a):
Skąd



Zapewne wielu z Was dostało kilka tygodni temu maila informującego o promocji milowej w przypadku odbycia x odcinków lotów liniami Star Alliance. Żeby było trudniej, linie wchodzące w warunki, to Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansa, Germanwings, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Brussels Airlines lub Luxair. Zasadniczo między 1 maja a 31 sierpnia powinienem wylatać 8 odcinków. Najgorsze przy tym jest to, że nie planuję niczego służbowego by Star Alliance (bo jest drogo - QR i SK mają lepsze ceny).

list]

Ktoś z Was ma gdzieś zasady tej promocji? gdzie można doczytać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:38 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@tomwie
W mailingu. Do mnie informacja dotarła 10 lutego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Mar 2015 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
nie przypominam sobie czegoś takiego, albo wywaliłem bez czytania z rozpędu. Możecie to tutaj wkleić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Mar 2015 13:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@ tomwie - tu masz zasady promocji:

http://www.miles-and-more.com/online/po ... 62049&l=pl

@ KyokoMai:

Poszukaj Kijowa - ja zarezerwowałem sobie wypad z GDN z 2 nockami na miejscu poniżej 200 zł RT
Oprócz tego jednodniówka do Wrocławia - miałem w planach zobaczenie Afrykanarium, więc nie jest to "głupolatanie"

Tylko za te dwa wypady będę miał 8 odcinków.

Oprócz tego kupiłem w Szalonej Środzie Bukareszt i Kiszyniów - kolejna ósemka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Mar 2015 13:35 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Sudoku napisał(a):
@ tomwie - tu masz zasady promocji:

http://www.miles-and-more.com/online/po ... 62049&l=pl

Ja tu widzę standardową ofertę FTL za 30 odcinków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Mar 2015 14:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Racja, nie doczytałem dokładnie pierwszego postu - zmiana czasu itp. :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Mar 2015 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@Sudoku, tego Kiszyniowa żałuję jak nie wiem co. Sam się nad nim zastanawiałem i potem zrezygnowałem na poczet Stambułu z LH (miałem lecieć w czerwcu, potem potwierdziło się, że dopiero w październiku, więc po dealu). Wrocław brzmi kusząco.

Na razie napisałem do jednej z OTA, bo mi DC nie działa (ani jedna ani druga) co by coś uszczypnąć ceny. Jak odpiszą i odblokują, będzie cacy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Mar 2015 14:21 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Tutaj macie wydruk z mojego maila. Wydaje mi się, że żeby skorzystać z promocji trzeba ja aktywować otwierając link znajdujący się w mailu.

Załączniki:
milesandmore.jpg
milesandmore.jpg [ 150.99 KiB | Obejrzany 1139 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Mar 2015 14:31 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Czy tylko FTL to dostali?
Wrzuć linka z tego maila, zobaczymy czy u nas działa (może po zmianie czegoś w tym URLu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Mar 2015 14:35 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Ja nie mam FTL'a. Powodzenia w zmienianiu "czegoś" ;)
Link poniżej
https://your.lufthansa-group.com/pub/cc ... MgOJZojSLM.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 29 Mar 2015 15:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Dawniej w dobrych czasach można się było wpisać do "targetowanej " promocji miles and more podmieniając identyfikator w linku. Od kilku lat nie ma już takiej możliwości. W podanym linku znajduje się informacja, że oferta nie jest zbywalna.

W dodatku w świetle zaszłorocznych zaostrzeń zapisów w regulaminie M&M wszelkie kombinacje są mocno niewskazane, jeśli ma się trochę mil na koncie.

BTW - Będąc wieloletnim FTL i mając 400 tys mil na koncie nie dostałem żadnej oferty promocyjnej od jakiś 5 lat. Co prawda do M&M wrzucam ostatnio jedynie "śmieciowe" loty po 125 mil, których nie da się zaliczyć do innych programów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Mar 2015 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
KyokoMai napisał(a):
@L4FF - za 8 odcinków +6000 mil (pomijając pewnie po 125 za odcinek).


Dla samych mil to raczej nie warto się spinać wtedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group