Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2014 23:17 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 8
Skąd
  • Warszawa, ew. inne lotnisko w Polsce

Dokąd
  • destynacja nieokreślona, ale raczej wakacyjna i w Europie (raczej nie: Włochy, Skandynawia, Węgry)

Data wylotu
  • 13.09.2014

Data powrotu
  • 27.09.2014

Długość pobytu
  • 10-14 dni

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Ilość pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • Saloniki (750 zł za 2 os), Kutaisi (1100 zł za 2 os - trochę sporo)

Dodatkowe informacje
  • Poszukuję pomysłu na urlop (ja + mąż) 13-28 września. Pierwotnie planowaliśmy wypad samochodem do Chorwacji i Czarnogóry, ale zwątpiliśmy, czy chcemy telepać się tyle kilometrów naszym niepewnym autem. Trochę późno zmieniliśmy zdanie, więc ciężko znaleźć coś sensownego. Rozważamy oferty last minute, ale wątpię, żebyśmy znaleźli coś dla siebie - nie interesują nas destynacje typowe dla biur podróży (typu Egipt czy Turcja), hotel i leżenie plackiem nad basenem. Preferujemy ustronne miejsca, aktywny wypoczynek i podróże na własną rękę. Dopuszczamy możliwość wypożyczenia auta na miejscu. Dopuszczam przesiadki, ale bez nocowania na lotnisku (ew. zwiedzanie i nocleg w mieście).

    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki co do naszego wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 19 Sie 2014 18:24 

Cytuj:
Saloniki (750 zł za 2 os), Kutaisi (1100 zł za 2 os - trochę sporo)

Czyli jak rozumiem to 750 to ok, a 1100 drogo :) ?To jest 350zl roznicy, 175zl na osobe.. miej na uwadze ze Gruzja jest krajem bardzo przyjaznym kieszeni - wydasz wiecej na lot, ale za to na miejscu zaoszczedzisz. Wspominasz rowniez Skandynawie.. ale tam jest mega drogo ;) Na przyklad 2 stycznie bylem w Krakowie w pubie i poznalem grupke 4 osob z Oslo, to byl jeden z tych PRLowskich pubow gdzie 0.4 piwa jest za 4zl... i jeden chlopak z tej grupy mowi ze jak ida w Oslo na piwo i jest jego kolej kupna piwa to on wydaje XXX koron, odwraca sie do barmana i mowi: poprosze piwa za XXX koron.. barman nalal mu 52 kufle.. caly pub pil przez chwile za darmo.

Ja bym wzial ta Gruzje.
Góra
 PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2014 19:32 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Anonymous napisał(a):
Wspominasz rowniez Skandynawie.. ale tam jest mega drogo ;) .

kaskaa_5 napisał(a):
(raczej nie: Włochy, Skandynawia, Węgry)

Skandynawie wspomniano chyba w kontekście gdzie ktoś nie chce jechać :)
Anonymous napisał(a):
Cytuj:
Na przyklad 2 stycznie bylem w Krakowie w pubie i poznalem grupke 4 osob z Oslo, to byl jeden z tych PRLowskich pubow gdzie 0.4 piwa jest za 4zl... i jeden chlopak z tej grupy mowi ze jak ida w Oslo na piwo i jest jego kolej kupna piwa to on wydaje XXX koron, odwraca sie do barmana i mowi: poprosze piwa za XXX koron.. barman nalal mu 52 kufle.. caly pub pil przez chwile za darmo.


To by się akurat zgadzało, niedawno piłem piwko pod Oslo i najtańsze lane w fajnej knajpie kosztowało prawie 90 NOK. Ale historia dobra :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2014 12:19 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Destynacje biur podrozy to nie tylko Turcja i Egipt. To po pierwsze. Po drugie, nawet jak polecisz z biura, to przeciez nikt nie kaze lezec plackiem na basenie. Po trzecie, w tej sytuacji najlepsze moim zdaniem beda czartery, ktorych teraz jest pod dostatkiem a w drugiej polowie wrzesnia powinno byc podobnie. Wtedy zawsze mozna wybrac miejscowosc, ktora nam odpowiada.
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Przecież w lastach zdarzają sie czartery do Chorwacji, szczególnie z Gdańska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:20 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Ja standardowo polecę Hiszpanię np. Barcelona:

13 września - WAW Warszawa Okęcie - BCN El Prat 320 zł (z bagażem podręcznym dużym)
25 września BCN - WAW 365 zł (z bagażem podręcznym dużym!)
W sumie: 685 zł.

Stamtąd polecam jechać w dół Hiszpanii np. do Valencii( 3 godz pociągiem), albo Alicante (kolejne 3 godziny). Można wypożyczyć samochód, mozna pojechać blabla car (do Valenci ok 20 euro, do Alicante około 12 euro), można pojechać pociągiem (do Valencii 22 euro, a stamtąd ewentualne do Alicante też ok 20 euro).
W takiej kombinacji można zaplanować powrót 24 września z Alicante do Wrocławia, linią Ryanair- 87 euro= 368 zł (z bagażem podręcznym dużym) = czyli podobna cena co loty do i z Barcelony, z tym, że trzeba dodać transport między miastami. W przypadku zainteresowania, chętnie pomogę :) Jeśli nie musicie mieszkać w hotelu, a np. u kogoś z airbnb, także mogę polecić noclegi w Barcelonie i w Walencji.

Moja relacja z tych miast: warszawa-alicante-walencja-kwiecien-2014,209,52991

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sie 2014 20:22 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 8
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

ciacho_majonez napisał(a):
Skandynawie wspomniano chyba w kontekście gdzie ktoś nie chce jechać :)

Zgadza się :-)

Annie napisał(a):
Destynacje biur podrozy to nie tylko Turcja i Egipt. To po pierwsze. Po drugie, nawet jak polecisz z biura, to przeciez nikt nie kaze lezec plackiem na basenie. Po trzecie, w tej sytuacji najlepsze moim zdaniem beda czartery, ktorych teraz jest pod dostatkiem a w drugiej polowie wrzesnia powinno byc podobnie. Wtedy zawsze mozna wybrac miejscowosc, ktora nam odpowiada.


Chyba tak właśnie zrobię. Tyle że te loty czarterowe chyba pojawiają się w ostatniej chwili, a tak na ostatnią chwile to boje sie to zostawiać (chcialąbym na spokojnie jeszcze zarezerwowac nocleg no i nieco sie przygotowac do wyjazdu). Nie mam żadnego doświadczenia w szukaniu ofert last minute i lotów czarterowych, więc trochę ciężko mi wyłapać, która oferta jest okazyjna i czy jeszcze czekać, czy nie. Akurat Egipt i Turcja chyba źle mi się kojarzą. :-) Mam przed oczami przepelnione hotele z basenami i smażących się na słońcu ludzi. Zdecydowanie preferuję ustronne miejsca, a zamiast hotelu wolę pensjonaty, kwatery, coś typu agroturystyka. Ale może się mylę i w hotelu też jest fajnie ...

warsawghoster - też ciekawa opcja, zastanowię się nad tym. Dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sie 2014 20:57 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 56
Można postawić na czarter na którąś wyspę grecką. Tam akurat jest dużo różnych niewielkich pensjonatów i znalezienie czegoś nawet na tydzień-dwa przed wyjazdem nie powinno być problematyczne. Dla mnie cena czarteru na grecką wyspę jest OK do 500 zł/oo.
_________________
Zapraszam na bloga z relacjami z podróży-> www.europejskiepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Sie 2014 00:16 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 8
Przekonaliście mnie, coraz bardziej skłaniam sie ku Grecji. Jest sporo lotów czarterowych i ceny atrakcyjne w porównaniu do innych destynacji. Dużo zabytków i miejsc do podziwiania, więc wakacje dla mnie w sam raz. :-)
Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem byłoby spędzenie tygodnia w jednym miejscu, tygodnia w innym. Mamy z mężem szybkie tempo zwiedzania, lubimy zobaczyć duzo miejsc, niekoniecznie zwiedzając wszystkie dokładnie. Pewnie wynajmiemy jakies autko. Czy orientujecie się, jak zwiedzanie Grecji wygląda cenowo i czy opłaca się podróżowac autem czy komunikacja?

Co do ceny - zgadzam się, będe celowala w coś za ok. 500 zł/osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Sie 2014 22:59 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 8
No dobra, czyli będzie Grecja. :-)

Mój pierwotny plan jest taki, aby z W-wy polecieć Ryanairem 13.09 (ok. 160 zł) do Saloników. Trochę pozwiedzac, pojeździć po okolicy (pewnie wypożyczyć samochód lub autobusami - co radzicie?) i stamtąd samolotem do kolejnej destynacji z Grecji. Myślałam o Atenach (koszt 20 EUR/os) - to chyba będzie fajny punkt wypadowy? Nie wiem za bardzo, jak stamtad wrócić do W-wy. Nie opłaca sie za bardzo z powrotem do Saloników lecieć/jechać. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dopuszczać podróż z przesiadką (Berlin?), ale nie znalazlam nic opłacalnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sie 2014 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
kaskaa_5 napisał(a):
No dobra, czyli będzie Grecja. :-)

Mój pierwotny plan jest taki, aby z W-wy polecieć Ryanairem 13.09 (ok. 160 zł) do Saloników. Trochę pozwiedzac, pojeździć po okolicy (pewnie wypożyczyć samochód lub autobusami - co radzicie?) i stamtąd samolotem do kolejnej destynacji z Grecji. Myślałam o Atenach (koszt 20 EUR/os) - to chyba będzie fajny punkt wypadowy? Nie wiem za bardzo, jak stamtad wrócić do W-wy. Nie opłaca sie za bardzo z powrotem do Saloników lecieć/jechać. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dopuszczać podróż z przesiadką (Berlin?), ale nie znalazlam nic opłacalnego.


Ja widzę WMI-SKG 13.09 za 219 zł, a nie 160 zł
Co do lotów po Grecji, to zobacz Aegean, mają bardzo dużo lotów po 24€ OW, np. SKG-ATH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sie 2014 01:40 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 8
skrzat napisał(a):
Ja widzę WMI-SKG 13.09 za 219 zł, a nie 160 zł
Co do lotów po Grecji, to zobacz Aegean, mają bardzo dużo lotów po 24€ OW, np. SKG-ATH


Zgadza się, nie uwzględnilam jakiejś tam oplaty.

Co do Aegean - przeszukalam już chyba wszystkie kombinacje. Saloniki-Ateny to całkiem dobre połączenie, 20 EUR/os. Sumując wszystkie przeloty (W-wa-Saloniki-Ateny-Saloniki-W-wa) wychodzi mi (wszystko Ryanair) jednak suma ok. 1600 zł, więc trochę sporo. Zastanawiam się, czy warto czekać na loty czarterowe last minute ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group