Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mam mozliwosci kupna w miare tanich biletow z UK do LAX (£320-350) i jedyny wolny czas jaki mam dostepny w najblizszym czasie to Boze Narodzenie. Moge wyleciec 25/12/2015 z Londynu i wrocic w dowolny dzien do 31/12. W te dni sa dostepne tanie loty.

Zastanawiam sie czy jest sens leciec powiedzmy na 3 dni? (nie wiem czy w pracy bede mogla wziac wolne) Czy w czasie swiat zamykaja wszystko co sie da czy zycie toczy sie dalej i mozna cos pozwiedzac? Czy jest wiecej ludzi, bo maja wolne czy wrecz odwrotnie?

Nie musze zostawac w LA, moge wypozyczyc samochod i pojechac gdzies dalej, myslalam o San Diego Zoo, ale nie chcialabym wpasc w najwieksze tlumy i stac w kolejce do wszystkiego.

Inne opcje to bilety do NYC, ale nie wiem czy chce mi sie tam marznac i jak ksztaltuja sie ceny hoteli w tym okresie. Do Miami tez mam tanie bilety, ale podejrzewam, ze na Florydzie bedzie cale USA w ramach zimowego grzania sie.

Jak zawsze dylematy pierwszego swiata, moja specjalnosc ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 08 Paź 2015 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
3 dni - warto.. - i jeszcze jak bez kosztów alternatywnych (urlopu) to nie ma co myslec.. brac..

Łatwo mówić , trudniej samemu zrobić, bo..
1h temu miałem podobny problem- po jakieś ~300zl są ow z BKK do WAW (Rain by LO) na listopadowe poniedziałki.. no i ręka drży.. bo fajny 2 dniowy weekend, tani można miec, problemu z urlopem by nie było, bo ten 11-15 i tak już klepnięty.. tylko jak zonie powiedzieć ze sama z już zaklepanego weekendu w GDN wróci autem sama z dziećmi, a ja tak w połowie 'jodowania' się kopsnę do Azji SE.. :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2015 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Czynnik ludzki tez gra role, maz zostanie w domu z kotem kolezanki "na glowie", wiec nie chce, zeby narzekal, ze siedzial ze zwierzyncem sam przez caly tydzien. Swiat nie obchodzimy, wiec nie ma problemu, bedzie mial po prostu wolne.

Z drugiej strony fajna cena, szczegolnie na swieta i mozna wykorzystac te pare dni wolnego.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Paź 2015 12:04 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 23
tom971 napisał(a):
3 dni - warto.. - i jeszcze jak bez kosztów alternatywnych (urlopu) to nie ma co myslec.. brac..

Łatwo mówić , trudniej samemu zrobić, bo..
1h temu miałem podobny problem- po jakieś ~300zl są ow z BKK do WAW (Rain by LO) na listopadowe poniedziałki.. no i ręka drży.. bo fajny 2 dniowy weekend, tani można miec, problemu z urlopem by nie było, bo ten 11-15 i tak już klepnięty.. tylko jak zonie powiedzieć ze sama z już zaklepanego weekendu w GDN wróci autem sama z dziećmi, a ja tak w połowie 'jodowania' się kopsnę do Azji SE.. :?


2 dni w BKK ? :)

brzmi czadowo

ale 300zl OW z BKK do WAW a jak sie dostaniesz ( a raczej za ile zlota ;) ) do BKK ?

bo jak drogo to tez bez sensu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Paź 2015 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Derelor napisał(a):
2 dni w BKK ? :)
brzmi czadowo

Tu masz foto-relacje z 46h.. ale poza BKK jeszcze KUL i SIN..
http://www.fly4free.pl/forum/moje-wspomnienia-z-wypraw,189,28044&p=277576&hilit=BKK#p277576
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Derelor lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Paź 2015 15:19 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 149
Porzuciłbym Los Angeles na rzecz San Francisco. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Paź 2015 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Kupilam bilety do LAX na 25-30 grudnia, optymalne ceny, terminy i samoloty. Interesowaly mnie tylko 77W American Airlines z kabina MCE. Dokad pojade dalej, to juz moj wybor. Jedyne opcje jakie byly w niskich cenach to NYC, MIA, LAX, taka taryfa.

Dostalam blogoslawienstwo od drugiej polowy.

Czytalam dzisiaj, ze AA bedzie pozbywac sie kabiny MCE, a dokladniej wstawi wezsze siedzenia i zmniejszy przestrzen na nogi, wiec to pomoglo mi w decyzji. Nie chce cierpiec 10-11h z 31 calami miedzy siedzeniam.

Kolejne potwierdzenie, ze jestem szalona i nie moge usiedziec na d ... ;-)
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 08 Paź 2015 15:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Paź 2015 15:34 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
już sama droga jest celem, a co dopiero jak coś się jeszcze zobaczy!
super ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Paź 2015 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Kolejne potwierdzenie, ze jestem szalona i nie moge usiedziec na d ... ;-)

;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Paź 2015 17:46 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Aga gdzie dostałaś bilety po 300?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Paź 2015 18:16 

@Aga_podrozniczka- chciałabym mieć takie dylematy jak Ty ;) .
A poważnie: leć, wg mnie zawsze warto korzystać z takich możliwości.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Paź 2015 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zdarzyło mi się lecieć na weekend do nju jorka
dla mnie zawsze warto takie rzeczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
@waldek99
To z taryfy z Jersey, z UK - jer-lhr-nyc-jer-lhr-mia-od-pound-244-ok-1400zl,232,80938

LAX od £320, MIA od £290, NYC od £236. Tak tanio, ze trudno sobie odmowic.

@singielka_1976
Tak ja wiem, moje dylematy sa czesto bardzo powazne ;-) Kolezanka mowila mi to juz nie raz.

@becek
To bedzie grane za miesiac, w tej samej taryfie biletowej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Paź 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Aga a bierzesz podręczny? bo jakby co służę sobą;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Paź 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moge wziac nawet rejestrowany jak sie zmiescisz i przezyjesz w cargo :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2016 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jakby ktos sie zastanawial co mozna robic przez 5 dni w okolicach Los Angeles:

0. Odbior samochodu z Budget, kolejka na ponad godzine czekania! Przejazd do San Diego.

1. San Diego Zoo, wybralam sie nawet na poranny spacer o wschodzie slonca. Duzo regularnych odzwiedzajacych, ktorzy uczestnicza w tym cyklu co miesiac. Ja wyskoczylam z golymi lydkami, lokalesi mieli kurtki i czapki ;-) Przyznaje bylo lodowato i bardzo wietrznie, ale potem ocieplilo sie i nie wygladalam juz tak dziwnie w porownaniu do innych. Potem jeszcze Bilboa Park obok Zoo. Wstep do Zoo nie nalezy do tanich, $50, ja kupilam ze znizka przez jakas strone za $44.

Image

Do Pand robi sie bardzo dluga kolejka w ciagu dnia, wiec lepiej od tego zaczac wizyte.
Image

2. Zatrzymywalam sie w Hiltonie Harbour Island, hotelu lotniskowym, z ktorego sa bardzo ladne widoki na miasto i piekne wschody i zachody slonca. Chyba najladniej polozony hotel lotniskowy jaki testowalam. Z restauracji, gdzie bylo sniadanie, moglam obserwowac startujace samoloty.

Image

Image

Image

Widok na panorame miasta rowniez byl super, chociaz to zdjecie jest akurat zrobione z czubka tego polwyspu.
Image

Wstep do Muzeum Morskiego $16, za $5 mozna dokupic rejs po porcie, ktory uwazam za warty swojej ceny. Muzeum nazwalabym kolekcja statkow, w wiekszosci replik. Jedyny oryginalny zaglowiec zostal zbudowany na wyspie Man w 1863r. Rosyjska lodz podwodna byla zamknieta dla ogladajacych, a szkoda. Z tego co widzialam, to niezle rdzewieje z zewnatrz.

Wstep na Lotniskowiec USS Midway $20, lepiej zaczac zwiedzanie od niego, bo bedzie mniej ludzi z rana. Potem sa kolejki do niektorych czesci statku i idzie sie gesiego przez korytarze. Wzdluz promenady jest parking kosztujacy $1.75 za godzine, maks 3h od 10.00 do 20.00. Mozna przedluzyc ponad te 3h, ale trzeba poczekac az skonczy sie czas i zaplacic od nowa. Okolo 9.30 bylo mnostwo wolnych miejsc.

3. SeaWorld San Diego. Lepiej przyjechac z samego rana, bo tlumy sa niezle. Mozna kupic tansze bilety przez linki na Gruponie, cena po znizce $66, ale do tego dochodzi jeszcze parking $16.

Wieloryb Beluga
Image

Image

4. Joshua Tree Park. Zatrzymalam sie w hotelu przy autostradzie w Palm Desert, najtanszy jaki znalazlam w okolicy, uzylam punktow Hiltona. Obok jest centrum handlowe z paroma restauracjami i barami, poza tym nic, trzeba wszedzie podjechac samochodem. Moge poleciec japonska "kawiarnie", bardzo tanio i dobrze. Stamtad byla okolo godzina jazdy do zachodniego wjazdu do Joshua Tree Park. W Parku bylo dosc zimno o tej porze roku, temperatura nie przekroczyla 7C, w najwyzszym punkcie 2C i wiatr. W dolnej czesci parku, na pustyni Kolorado 10C. Gdy tymczasem w Palm Desert i okolicy bylo 19C w ciagu dnia. Mapa parku - http://npmaps.com/wp-content/uploads/jo ... le-map.jpg

Okolice Indian Cove. Mustanga dostalam bez doplaty, wypozyczalnia nie miala normalnych aut rodzinnych i wciskali komu sie dalo Mustangi.
Image

Droga w parku.
Image

Image

Hidden Valley.
Image

Widok z Keys View. Biale polacie w niektorych miejscach, to snieg.
Image

Zachcialo mi sie steka i przypadkiem trafilam do Morton's The Steakhouse w Palm Desert, gdzie ceny nie nalezaly do najnizszych. Wiekszosc przystawek byla do dzielenia dla dwoch osob, wiec poprosilam polowe porcji i przy placeniu okazalo sie, ze dali mi przystawke za darmo. Stek najdrozszy jaki jadlam, ale nie najlepszy. Obsluga bardzo dobra. Nawet sam manager chodzil miedzy stolikami i rozmawial z kazdym.

5. Wpadlam na zakupy do Desert Hills Premium Outlets. Ceny takie sobie, troche tanich rzeczy bylo, duzy wybor marek, ale wiekszosc poza moim kregiem zainteresowan. Stamtad jest niby 1h 40min na lotnisko LAX, ale dojazd zajal mi ponad 2h ze wzgledu na korki w roznych miejscach i nie zdazylam zatankowac przed oddaniem samochodu, za co slono zaplacilam. A jak juz bylam na lotnisku, to pojawila sie informacja, ze moj lot jest opozniony ...

Klasa ekonomiczna byla zapchana w obie strony, z powrotem bylo ponad 10 osob na standby. Nie wiem czy oferowano cos za rezygnacje z lotu, bo nie stalam przy wyjsciu przed wsiadaniem. W biznes pustki i widzialam, ze pare osob ze standby wyladowalo tam. Mozna tez bylo wykupic upgrade, oferowali te opcje w obie strony. O dziwo na Heathrow wysiadlo bardzo malo osob, reszta musiala poleciec dalej z przesiadka. Przy odbiorze bagazu bylo moze z 20-30 osob.

Wycieczka udana, zobaczylam troche slonca, bo w UK troche slabo z tym ostatnio, ciagle tylko pada. Chociaz jak jechalam z San Diego do Palm Desert to tez padalo, co zdaje sie jest rzadkoscia w okolicach miasteczek Palm.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2016 01:07 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Czekałem na te relacje , pamiętałem ze byłaś w Californii w grudniu
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Sty 2016 06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Juz po fakcie, wiec ew. porady na nic teraz Tobie, ale moze ktos inny rowniez planuje miedzykontynentalne wypady weekendowe, wiec:
Aga_podrozniczka napisał(a):
Zastanawiam sie czy jest sens leciec powiedzmy na 3 dni?

Samo LA ma skrajne opinie, od super-hiper do zmeczenia jego wilkoscia i korkami. Ale na weekend to moze byc dobbra opcja, zwlaszcza jesli ktos chce wydac troche kasy. Wtedy LA GO card pomaga, wspominalem tutaj: los-angeles-nba-atrakcje-i-okolice,761,56371?start=20 a dla zwolennikow czegos poza "czysta" rozrywka jest tez wspaniale getty center http://www.getty.edu/museum/
Aga_podrozniczka napisał(a):
Nie musze zostawac w LA, moge wypozyczyc samochod i pojechac gdzies dalej, myslalam o San Diego Zoo, ale nie chcialabym wpasc w najwieksze tlumy i stac w kolejce do wszystkiego.

W okolicach swiat Amerykanie maja glowne wolne w roku (no moze poza typowymi wakacjami) i wtedy to we wszystkich glownych miejscach turystycznych jest pelno ludzi (miejscowych i przyjezdnych) - standardowe stanie w parkach rozrywki czesto z 0,5h zmienia sie na 1-1,5h. Ciezko zaparkowac, ceny w hotelach rosna czesto 2x jesli nie zarezerwuje sie pokoju z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem, trzeba tez przeplacic za samochod.
Aga_podrozniczka napisał(a):
Inne opcje to bilety do NYC, ale nie wiem czy chce mi sie tam marznac i jak ksztaltuja sie ceny hoteli w tym okresie. Do Miami tez mam tanie bilety, ale podejrzewam, ze na Florydzie bedzie cale USA w ramach zimowego grzania sie.

A ja wlasnie odwrotnie. W tym roku okoloswiatecznie NYC. Wnioski: tlumy jeszcze wieksze niz zwykle - tak x2, ale ceny hoteli przed swietami nawet na centralnym Manhattanie w hotelach 5* Marriot/Hilton/SPG w okolicach 100USD i nizej :-) nic tylko brac. Ale zaraz po swietach ceny podskakiwaly do 300-400USD i hotelarze zaczeli zarabiac na chcacych swietowac na Times Square. Ciekawostka nr 1 z tego roku (dla mnie) - sales tax na ciuchy i buty w NJ (ale tez chyba w NYC) 0% - wiec wszystkie zakupy ubraniowe tansze o 8-15% niz w innych stanach. Ciekawostka nr 2 - pogoda byla niesamowita: rok i dwa lata temu sniezyce, zamkniete lotniska, paraliz miasta itp. a teraz kilka dni +15-20st.C - krotki rekaw i wlasciwie Palm Desert na wschodnim wybrzezu w srodku zimy.
Miami i Floryda w okolicach swiat jest OK chyba dla polowy wyjezdzajacych z domu Amerukanow - wiec tlok x4 w stosunku do normalengo poziomu. Na Florida Keys wlasciwie po 15 grudnia to nie ma sie co wybierac ze wzgledu na cene hoteli - nawet 2/3* speluny sa powyzej 100-150USD. Natomiast co do pogody, to jest to faktycznie najlepszy okres. Po sezonie huraganow, Nigdzie indziej w USA nie ma takiego duzego prawdopodobienstwa slonca i ciepla w grudniu jak poludniwa Floryda (tak ponizej Boca Raton, Fort/Lauderdale), no moze poza Palm Desert/Springs i poludniowym Teksasem. Nawet Kalifornia, Nevada i Arizona odstaje.
Aga_podrozniczka napisał(a):
Jak zawsze dylematy pierwszego swiata, moja specjalnosc ;-)

Wole miec problemu pierwszego niz trezciego swiata :-) a na powaznie, tylko czasami lapie sie na tym, ze rozkminianie problemow tego pierwszego swiata powoduje utrate radochy, bo z gory wszystko wiadomo i coraz mniej jest miejsca na nieznane i przygode.... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sty 2016 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Rozmawialam z obsluga w San Diego Zoo i powiedzieli, ze w okresie swiat maja najwiecej odwiedzin. Ja zaczelam wizyte o 7.30 tym specjalnym spacerem ($29) i zaparkowalam przy samym wejsciu, potem faktycznie bylo trudno gdzies sie wcisnac, ale chociaz parking za darmo. W kazdym miejscu przychodzilam od samego rana, bo zmiana czasu i tak sprzyjala wczesnemu wstawaniu, wiec nie byl to problem. Hotele byly tanie (kwestia punktu widzenia), ten w San Diego chyba $110 za noc + parking $22, ten w Palm Desert kosztowal $149, ale ja placilam punktami + $50. Byl tanszy hotel w okolicy za $119, ale wtedy trzebaby placic 30tys punktow za noc. Jeden rezerwowalam miesiac wczesniej, drugi dzien przed przyjazdem.

Z ta pogoda w NYC, to trudno bylo przewidziec, ale dobrze, ze udalo Ci sie :-) Ze Floryda jest koszmarnie droga o tej porze roku, to wiem z planowania wyjazdu w zeszlym roku. Ceny hoteli byly wysokie i wiekszosc porezerwowana dlugo wczesniej.

Ja zostawilam sobie miejsce na nieznane, nie rezerwujac hotelu na druga czesc wypadu, stwierdzajac, z zdecyduje na miejscu w zaleznosci od pogody.

Jakby chcialo mi sie znowu latac do USA, to BA dalej ma promocje na loty z Jersey do LA, NYC i Miami. Ale na razie mam ban na kupowanie biletow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group