Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2015 18:40 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 5
Do wyjazdu zostało mało czasu, więc będę wdzięczna za wszelkie sugestie, poprawki. Wiadomo, że na miejscu wszystko się zweryfikuje, ale może dostanę tu wskazówki, które mogę uwzględnić jeszcze podczas planowania w PL.
Poniżej trasa naszego wypadu. Będzie to odpoczynek, gdyż tylko ja jestem maniakiem zwiedzania a niektóre rzeczy zostawiamy sobie na przyszły rok (jak np. dogłębne odkrycie San Francisco)

1-05.12 - pobyt w Los Angeles i zwiedzanie okolic oraz atrakcji (ZNACIE STRONY, GDZIE MOŻNA ZAREZERWOWAĆ DOM NA PLAŻY W OKOLICACH LA?)
05.12 - wyjazd z LA ----> SF – cały czas Highway nr 1
Malibu
Santa Barbara
Pismo Beach
Piedras Blancas Elephant Sea Rockery (TU PLANUJEMY NOCLEG - JAK MYŚLICIE, CZY DOBRY PUNKT?)
Julia Pfeiffer Burnst State Park – Big Sur
wodospad McWay
Hearst Castle
Bixby Bridge
Carmel-by-the-sea
6.12 - 9.12
San Francisco + Napa Valley (PLANUJEMY JECHAĆ TAM NA 1 DZIEŃ BEZ NOCLEGU, DA SIĘ TO ZROBIĆ?)
9.12- przylot do Las Vegas
10.12.– Las Vegas aklimatyzacja, siesta.
11.12 – po śniadaniu Hoover Dam & Grand Canyon Skywalk – 215 km od LV, powrót wieczorem i impreza, kasyna.
12.12 – po śniadaniu Red Rock Conservation Area , powrót wieczorem, siesta.
13.12 – po śniadaniu Secret Garden , Dolphin Habitat , siesta.
14.12 – siesta, ślub (PLANUJEMY ODNOWIENIE PRZYSIĘGI - CZY POTRZEBUJEMY ZABRAĆ AKT MAŁŻEŃSTWA?)

15.12 – wylot PL Z Las Vegas.

Co jeszcze możecie polecić ciekawego w okolicach LV (max. 150 km, gdyż chcemy tam nocować cały czas) ?

Będę wdzieczna za opinie. Pozdrawiam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#2 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:25 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 25
10.12 - naprawde potrzebujesz caly dzien na aklimatyzacje w Vegas? Moim zdaniem to marnowanie dnia. Dorzucil byl na waszym miejscu wycieczke do Death Valley...z vegas to raptem 2,5 godziny drogi.

Napa Valey - da sie dojechac w jeden dzien z SF...ale moim zdaniem nie warto...Jechac po to zeby zobaczyc takie sobie winnice i przeplacic za wino to moim zdaniem sredni pomysl....jest duzo fajniejszych miejsc do zobaczenia w samym SF. Muir woods, Academy of sciences, Japanese garden i cala reszta Golden Gate Park na przyklad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2015 20:56 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 5
Dzięki! Zastanawiam się tylko, co z Dead Valley.. albo coś mi się pochrzaniło, albo to, co warto tam zobaczyć jest znacznie dalej niż 2,5 h drogi (mam na myśli spękaną ziemię, wędrujące kamienie itd.) .. czy się mylę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lis 2015 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Pamiętaj tylko, że będziesz zimą i w nocy temperatura w Dolinie Śmierci może spadać poniżej zera (aha, Death Valley, a nie Dead;)).

O atrakcjach okolic LV możesz poczytać więcej tutaj:
parki-narodowe-okolic-las-vegas-zion-bryce-dolina-smierci,761,52289
Podzielam zdanie kolegów powyżej, że znacznie ciekawsze niż samo Vegas są jego okolice.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Lis 2015 12:22 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 25
annawood napisał(a):
Dzięki! Zastanawiam się tylko, co z Dead Valley.. albo coś mi się pochrzaniło, albo to, co warto tam zobaczyć jest znacznie dalej niż 2,5 h drogi (mam na myśli spękaną ziemię, wędrujące kamienie itd.) .. czy się mylę? :)


Death Valley to rowniez Badwater Salt Flat, Devils Golf Course, Zabirskie Point...itp itd - wszystko do zobaczenia-objechania w ciagu jednego dnia jadac i wracajac do Vegas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Gru 2015 22:24 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
14.12 – siesta, ślub (PLANUJEMY ODNOWIENIE PRZYSIĘGI - CZY POTRZEBUJEMY ZABRAĆ AKT MAŁŻEŃSTWA?)

15.12 – wylot PL Z Las Vegas.

Co jeszcze możecie polecić ciekawego w okolicach LV (max. 150 km, gdyż chcemy tam nocować cały czas) ?

Będę wdzieczna za opinie. Pozdrawiam:)[/quote]

Zastanowcie sie nad pojechaniem na South Rim, w sumie czasowo nie wyjdzie Was duzo dluzej, a widoki i swoboda zwiedzania lepsze. Da sie to zrobic w jeden dzien, wyjezezdzajac ok. 6 rano z Vegas. Plusem jest to, ze na tamie Hoovera nie bedzie ludzi i zadnych problemow w parkingiem, zeby nie pedalowac kawalek.

Nie potrzebujecie aktu slubu z Polski, tylko 2 paszporty, oplata i naprzod. Wypisz wniosek online, bedzie szybciej i bez bledow :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group