Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#701 PostWysłany: 14 Paź 2014 18:06 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Panowie i Panie - jaki jest teraz sredni czas oczekiwania na wizyte w ambasadzie? Chodzi mi o najblizsze wolne terminy. Tak orientacyjnie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#702 PostWysłany: 14 Paź 2014 18:15 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 36
Kilometry: 95 549
Spotkanie umówione na dziś na godzinę 10.

Byliśmy przed ambasadą około 9.40. Przed ambasadą kolejka około 15 osób. Do samej ambasady weszliśmy o 10.10. Najpierw kontrola, następnie rejestracja i odciski palców i w końcu odebranie numerka. Przed nami było dokładnie 40 osób. O godzinie 11 przyszła kolej na nas. Bardzo miła Pani Konsul zaczęła po polsku a później płynnie przeszła na angielski. I tak:



- w jakim celu jedziemy do USA;

- czy byliśmy wcześniej w USA;

- gdzie pracujemy;

- czy mamy jakąś rodzinę w USA;



Na koniec rozmowy Pani nas poinformowała, że paszport wraz z promesą do odebrania w ciągu 3 dni roboczych :)



Co do samej atmosfery naprawdę nie ma do czego się przyczepić, miło i przyjemnie. Po prostu nie tak diabeł straszny:) Ale co do sytuacji podczas rozmów to wiem, że były osoby które odeszły z paszportami (starsze panie które dość głośno formułowały swoje żale w momencie otrzymania odmownej decyzji) ale to raczej sporadyczne przypadki i nawet jeśli ktoś spędził przed okienkiem 15 minut (a była taka sytuacja) i trzeba było wzywać tłumacza to wizę dostał.


PS: Na rozmowę można umówić się praktycznie z dnia na dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#703 PostWysłany: 14 Paź 2014 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Jestem w trakcie wypełnieniania wniosku i 2 szybkie pytania:

- jeśli nie mamy ślubu a mieszkamy razem, to wpisujemy married common law czy single? Przychylam się do opcji pierwszej ale różne opinie czytam
2) czy mogę zaplacic swoją kartą za dwie osoby?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#704 PostWysłany: 14 Paź 2014 22:03 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
pkt 2 - tak, mozesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#705 PostWysłany: 15 Paź 2014 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
czy w bliskiej okolicy konsulatu w Krakowie jest gdzieś możliwość zostawienia bagażu na przechowanie? nabyłem bilety na Alaskę w niedawnej "promocji" BA i czas powoli zacząć myśleć o wizie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#706 PostWysłany: 15 Paź 2014 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
maciass napisał(a):
czy w bliskiej okolicy konsulatu w Krakowie jest gdzieś możliwość zostawienia bagażu na przechowanie? nabyłem bilety na Alaskę w niedawnej "promocji" BA i czas powoli zacząć myśleć o wizie ;)

Podejdz do ktorejs z pobliskich knajp na piwko/kawe i zagadaj z barmanem, rano nie ma tlumow to moze nie bedzie problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#707 PostWysłany: 15 Paź 2014 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
myślałem raczej o jakiejś instytucji pewniejszej niż barman ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#708 PostWysłany: 15 Paź 2014 09:08 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
Mąż zostawił na przeciw u fotografa za opłatą sugerowane przez pracowników ambasady. W ambasadzie są tylko malutkie sejfy na komórkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#709 PostWysłany: 15 Paź 2014 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
maciass napisał(a):
czy w bliskiej okolicy konsulatu w Krakowie jest gdzieś możliwość zostawienia bagażu na przechowanie? nabyłem bilety na Alaskę w niedawnej "promocji" BA i czas powoli zacząć myśleć o wizie ;)


Nie wiem co rozumiesz przez bliską okolicę, ale dworzec PKP i PKS są max. 15 minut przyjemnym spacerkiem od konsulatu...
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#710 PostWysłany: 15 Paź 2014 09:56 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
NonamePL napisał(a):
Panowie i Panie - jaki jest teraz sredni czas oczekiwania na wizyte w ambasadzie? Chodzi mi o najblizsze wolne terminy. Tak orientacyjnie :)


http://travel.state.gov/content/visas/e ... ost=Warsaw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#711 PostWysłany: 15 Paź 2014 10:10 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
Jak my wchodziliśmy na stronę z wolnymi terminami 26.09 to najbliższy termin był chyba 30.09 więc szybciutko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#712 PostWysłany: 15 Paź 2014 15:34 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
Fotograf wspomniany parę postów wyżej żyje z tego, że pozostawia się u niego różne rzeczy podczas pobytu w ambasadzie. Zdjęcia tam robi mało kto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#713 PostWysłany: 20 Paź 2014 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Wszyscy mają - mam i ja :-) Sprawa w Warszawie załatwiona szybko, łatwo i przyjemnie. Po godzince od wejście kilkuminutowa rozmowa z miłą Panią, standardowe pytania i na zakończenie : "Otrzymują Państwo wizy" ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#714 PostWysłany: 12 Lis 2014 12:07 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Witajcie, mam pytanie: posiadam wbiją do paszportu irańską wizę z początku tego roku. Jakie są szanse, że wpłynie to na decyzje o przyznaniu lub nieprzyznaniu mi wizy amerykańskiej? Ktoś miał podobną sytuację?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#715 PostWysłany: 12 Lis 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Moim zdaniem nie wpłynie. Ale nie byłem w takiej sytuacji. Moja była odwrotna- mając amerykańską- załatwiałem irańską. Od czasu wbicia wizy irańskiej (1 kartkę przed US) 3x latałem do USA i nigdy nikt o Iran nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#716 PostWysłany: 12 Lis 2014 19:30 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Żadnej, w najgorszym przypadku spytają o cel podróży do Iranu. No chyba ze jesteś szpiegiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#717 PostWysłany: 23 Lis 2014 21:24 

Rejestracja: 23 Lis 2014
Posty: 6
Mam pytanie, czy do złożenia wniosku o wydanie promesy wizowej potrzebny jest paszport biometryczny, czy wystarczy stary, wydany 2 dni przed wprowadzeniem paszportów biometrycznych? Ile średnio trwa czas oczekiwania na spotkanie z konsulem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#718 PostWysłany: 23 Lis 2014 21:42 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Stary (niebiometryczny) paszport jest ok. Wizę wyrabiałem w tym roku i nie było żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#719 PostWysłany: 23 Lis 2014 22:10 

Rejestracja: 23 Lis 2014
Posty: 6
wzieli napisał(a):
Stary (niebiometryczny) paszport jest ok. Wizę wyrabiałem w tym roku i nie było żadnego problemu.


Okej, dziękuję. A próbowałeś na tym paszporcie z wbitą wizą wlecieć do USA? W internecie na stronie ambasady nie ma informacji innej niż "paszport ważny na wjazd do", a nie ma doprecyzowania co oznacza ten zwrot. Co prawda odciski biorą i w ambasadzie, i w USA już na lotnisku przy odprawie, więc teoretycznie nie powinien być potrzebny, ale może jednak jest to jakiś wymóg? Domyślam się, że biometryczne mogą być wymagane przy ruchu bezwizowym, ale takowego w najbliższym czasie raczej nie będzie.

edit:
Czy we wniosku wizowym można potem zmienić numer paszportu na inny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#720 PostWysłany: 23 Lis 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
"stary" ale ważny paszport z wizą jest OK, nie ma znaczenia czy ma biometryczny czy stary. Ma to znaczenie w Kanadzie gdzie możesz wjechać bez wizy pod warunkiem posiadania paszportu biometrycznego (tak przynajmniej było jak się dowiadywałem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group