Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Sie 2014 22:13 

Rejestracja: 07 Cze 2014
Posty: 3
Witam,
planuję z koleżanką wynająć auto w Los Angeles. Będzie to nasze pierwsze wypożyczenie w Stanach i jesteśmy kompletnie zielone w tym temacie, szczególnie jesli chodzi o ubezpieczenia - które warto mieć, na które juz tylko naciągają? Czy ktoś zorientowany mógłby wytłumaczyć nam to jak przysłowiowej krowie na rowie? :D

Ew. pomóc w wyszukaniu najtańszej oferty, jesteśmy 22.09-30.09 i mamy poniżej 25 lat.

Z góry wielkie dzięki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#2 PostWysłany: 21 Sie 2014 22:31 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
To trudna sprawa. Najlepiej zafundować podróż jakiemuś kierowcy powyżej 25 lat, tak będzie dla was najtaniej... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sie 2014 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Dlaczego trudna sprawa? Nie lepiej najpierw sprawdzić zanim się kogoś zniechęci? Sam jestem w podobnej sytuacji tylko, że będę podróżował sam. Wypożyczalnia SIXT oferuje bardzo fajne ceny na swojej stronie. Samochód można wypożyczyć z ubezpieczeniem SLI oraz LDW (które na prawdę warto mieć). Kierowca powyżej 21 roku życia może wypożyczyć pojazd niższych klas bez opłat albo są one niewielkie. Warto założyć karte lojalnościową. Obniża ona ceny i daje bonusy takie jak np. drugi kierowca gratis. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2014 12:26 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 134
Kilometry: 329 752
W moim przypadku najlepsze ceny oferuje http://www.billiger-mietwagen.de/
Planuję wypożyczyć auto w Nowym Jorku na 4 dni i wychodzi 170 euro za ten okres. Na SIXT wyszło 2000 zł.


Ostatnio edytowany przez patriot, 30 Sie 2014 19:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2014 13:18 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Sprawdź rentalcars.com zawsze wypozyczalem i nie było problemu, wiele dostępnych wypożyczalni pakiet młodego kierowcy daje duże zniżki, warto wyrobić kartę kredytowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Wrz 2014 11:16 

Rejestracja: 07 Cze 2014
Posty: 3
Dzięki wam za odpowiedzi ;)
Kuba009, sprawdziłam SIXT-a i faktycznie ma bardzo dobre ceny. W takim wypadku LDW i SLI jest juz wystarczajace??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2014 16:55 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Jeśli chodzi o rekomendowane ubezpieczenia dla osób z PL, są dwa:

1. Potrzebujesz koniecznie Liability Insurance - z grubsza odpowiednik polskiego OC. Spotkałem się z nazwami: Liability Insurance Supplement (LIS), Supplemental Liability Insurance (SLI), Extended Protection (w Alamo). W Stanach każdy musi mieć wykupione ubezpieczenie LI, ale obywatele USA często mają LI opłacone już gdzieś indziej (np. karta kredytowa). Ceny na stronie często są mniejsze, bo NIE zawierają tego ubezpieczenia.

Jeśli jest możliwość wpisania kraju pochodzenia, to wpisz PL. Powinnaś dostać wtedy cenę wraz z obowiązkowymi (i wystarczającym) ubezpieczeniami dla osób z danego kraju.

2. Warto mieć odpowiednik AC: CDW (Collision Damage Waiver), czasami zwane LDW (Loss Damage Waiver). Zabezpiecza przed poniesieniem kosztów związanych z naprawą samochodu (stłuczka, wypadek itp). Niektóre karty (np. wydany w Stanach Amex, niektóre Visa i MasterCard) zapewniają ubezpieczenie typu CDW/LDW. W Polsce kiedyś taką opcje miały chyba złote karty Citibanku. Teraz infolinia Citi "nic o tym nie wie" :) więc pewnie nie ma.

Reszta ubezpieczeń jest opcjonalna, typu "koła, szyby, zatrzaśnięcie kluczyka, dodatkowe AC, NNW itd". To już wedle własnego uznania i zaufania do kierowcy :) Zjeździłem 100k+ mil, pożyczałem 30+ razy auta w USA (najczęsciej Alamo i National Car). Jeździłem z CDW+SLI i nigdy nie było problemu (pomimo stłuczki (nie z mojej winy) oraz.. zatrzymywania za prędkość :( )

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 09 Lis 2014 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
patriot napisał(a):
W moim przypadku najlepsze ceny oferuje http://www.billiger-mietwagen.de/
Planuję wypożyczyć auto w Nowym Jorku na 4 dni i wychodzi 170 euro za ten okres. Na SIXT wyszło 2000 zł.

Bardzo dziekuje za ten link, wlasnie oszczedzilam 170 funtow na wynajmie auta na Florydzie. Na angielskich i amerykanskich wyszukiwarkach ceny od 400 funtow za najmniejsze auto, na tej znalazlam auto rodzinne za 289 euro (£230). Musialam co prawda posilkowac sie slownikiem, ale dalo rade :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lis 2014 12:40 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Chciałabym porównać dwie wyszukiwarki polecane tutaj i ceny ale nie bardzo wiem gdzie dodać na http://www.billiger-mietwagen.de/ krzesełko dla dziecka :?:

Na http://www.economycarrentals.com/ jest to od razu w ADD OPTIONS.. Ci, co korzystali z economycarrentals, mogą potwierdzić, że wszystkie ubezpieczenia już są wliczone w cenie i są one wystarczające :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lis 2014 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Przyglądam się tej stronie mietwagen. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to widzę 3 opcje. I pytanie: czy wybierając tą najwyższą (AUSGEZEICHNETES ANGEBOT) mam pełne ubezpiecznie i niczym się nie muszę przyjmować w przypadku jakiejś stłuczki czy awarii? Czytam, że opony, szyby, podwozie w cenie.

I nie rozumiem tego: Bagaż: 1 duże walizki, 2 małe walizki. TO znaczy, że więcej nie można włożyć do auta? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lis 2014 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ilosc walizek - wielkosc bagaznika (wielkosc samochodu), a ile wlozysz, to juz Twoja sprawa.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:30 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
blondyna1 napisał(a):
Na http://www.economycarrentals.com/ jest to od razu w ADD OPTIONS.. Ci, co korzystali z economycarrentals, mogą potwierdzić, że wszystkie ubezpieczenia już są wliczone w cenie i są one wystarczające :?:


Ubezpieczenie nie obejmuje np. zatrzaśniętych/zgubionych kluczyków,braku benzyny etc. w wypożyczalniach próbują wepchnąć to dodatkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Gru 2014 11:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Witam mam pytanie o economycarrentals.com, mam 23 lata, czy podane ceny po wyszukaniu auta zawierają już wszystkie opłaty również te związane z wiekiem poniżej 25 lat? Bo widzę, że wszystkie ubezpieczenia są w cenie, jednak nie jestem pewny czy nie musze doliczyć jeszcze opłaty za wiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Gru 2014 11:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Na ECR masz cenę ostateczną, z wliczonymi wszystkimi takimi dodatkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
19elnino20 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 12 Gru 2014 11:47 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
A na rentalcars.com? Bo zrobiłem te same parametry i na ECR wyskakuje cena 822zł, a na rentalcars.com 696zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Gru 2014 13:53 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
W rentalcars.com nie ma ubezpieczenia szyb,podwozia,lusterek etc...
Góra
 Profil Relacje PM off
19elnino20 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Lut 2015 18:37 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Witam. Wraz z żoną zamierzamy wynająć samochód w USA (najpewniej w ECR). Do tego będziemy używać karty kredytowej żony. Mam do Was pytanie. Czy automatycznie powoduje to,że żona musi być kierowcą samochodu czy ja będę mógł bez problemu nim być (bez innych dopłat)? Ponieważ będziemy pokonywać małe odległości, planujemy nie brać opcji drugiego kierowcy, a ja mam większe doświadczenie w prowadzeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lut 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
sprawdź warunki wypożyczalni ale na 99% karta kredytowa musi należeć do kierowcy
wypożyczalnie pozwalają za jakąś większą lub mniejszą dopłatą lub bezpłatnie dopisać drugiego kierowcę - będziesz to widział najpewniej rezerwując samochód w opcjach ECR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Lut 2015 00:20 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
joel napisał(a):
Witam. Wraz z żoną zamierzamy wynająć samochód w USA (najpewniej w ECR). Do tego będziemy używać karty kredytowej żony. Mam do Was pytanie. Czy automatycznie powoduje to,że żona musi być kierowcą samochodu czy ja będę mógł bez problemu nim być (bez innych dopłat)? Ponieważ będziemy pokonywać małe odległości, planujemy nie brać opcji drugiego kierowcy, a ja mam większe doświadczenie w prowadzeniu.


Z tego co wiem ,aby nie komplikowac sytuacji przed zaplata mozesz uzyc jakiejkolwiek karty a przy rozliczeniu zaplacic karta zony.Jezeli dysponujesz jakimkolwiek plastikiem to wypozycz na siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Lut 2015 01:02 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Dzięki za odpowiedzi. Przy wypełnianiu zamówienia na ECR podaje się najpierw "Driver details " a potem dopiero 'Name on Card i Card Number". Nie przeszedłem tej strony dalej, więc nie wiem co będzie dalej przy różnych danych. Ale w informacjach jest:
"The following credit cards are accepted: American Express, Eurocard / Mastercard, VISA. Cash or Debit cards are accepted. Prepaid cards are not accepted.
A valid credit card in the name of the main driver must be presented as guarantee for the rental. Our local car rental partner may reserve an amount equal to the excess as guarantee, which will be released after the end of the rental period if no damage/theft has occurred"

Więc może warto spróbować z polską debetową?

Monty, czy ten Twój sposób przejdzie w ECR, a nie bezpośrednio u dealera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group