Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Sie 2014 20:05 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
jerome napisał(a):
Polecam też przejechać się drogą 12 od Kodachrome Basin SP do Capitol Reef NP.


Również polecam. W takim wariancie zdecydowanie warto zaliczyć spacer do Calf Creek Falls.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 12 Sie 2014 22:54 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Loty: 122
Kilometry: 206 925
blasto napisał(a):
jerome napisał(a):
Polecam też przejechać się drogą 12 od Kodachrome Basin SP do Capitol Reef NP.


Również polecam. W takim wariancie zdecydowanie warto zaliczyć spacer do Calf Creek Falls.


Dzięki za cenne wskazówki, czasu jednak niewiele, zobaczymy ile da się zrobić. Pzdr.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Wrz 2014 12:17 

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 3
Cześć! Właśnie wróciłem z 70 dniowej wyprawy po całych Stanach (zachód -> wschód, południe -> północ), także odważę się dodać swoją sugestię.
Z wymienionych przez Was Parków Narodowych Utah i Arizony największe wrażenie zrobił na mnie Zion NP - jednak nie przez wspomniany szlak Angels Landing, a przez szlak The Zion Narrows. Trasa ta wiedzie bardzo wąskim kanionem, który w zdecydowanej części jest na całej szerokości zalany rzeką - zazwyczaj dosyć płytką, choć dotarłem do miejsca, gdzie musiałem już płynąć (była to jednak dalsza, mniej turystyczna część - w moim mniemaniu jednak zdecydowanie bardziej ekscytująca); przy większych opadach szlak ten jest niestety niedostępny ze zrozumiałych powodów. Poziom rzeki potrafi się wtedy zmienić bardzo szybko do... co najmniej niebezpiecznie wysokiego.
Ze względu na drastyczne susze na początku sierpnia pogoda w Grand Canyon NP była niesprzyjająca dla jakichkolwiek wędrówek - ba, nawet zwiedzanie punktów widokowych wiązało się z wysiłkiem powodowanym przez baaardzo ostro działające Słońce (temp. rzędu 40*C na South Rim, podczas gdy przy dnie kanionu było już blisko 50*C!). Co było jeszcze bardziej męczące (dla osób mieszkających w samochodzie) nocą temperatura spadała do... 3*C. Także pierwszym zakupem po przyjeździe do miejscowości Page na północy stanu była gruba kołdra, która później nie raz ratowała nam tyłki. Jak już wspomniałem - początek sierpnia, wielka susza, GC choć rzeczywiście wielki i majestatyczny (to jest dobre określenie) - kompletnie wyblakły i ponury.
W okolicach miejscowości Page, AZ, są dwa wspomniane punkty - Antelope Canyon i Horseshoe Bend - obydwa zasługują na szczególne wyróżnienie. Koszt PHOTO TOUR (2h z przewodnikiem oblatanym w fotografowaniu tego miejsca, grupka 4-5 osobowa, a co najważniejsze - możliwość wzięcia ze sobą statywu, czego zwykłe wycieczki nie mają) to $80. Nie żałuję, dla mnie były to bardzo dobrze wydane pieniądze. Horseshoe Bend to część Glen Canyon - meander rzeki Colorado w kształcie podkowy - widok niesamowity, szczególnie o wschodzie (świetne fotografie bez dodatkowego sprzętu) i zachodzie (tu już konieczny filtr połówkowy, zachód był idealnie w linii prostej z punktem widokowym i "Podkową") Słońca. W tamtych okolicach polecam również Lake Powell, będące częścią Glen Canyon National Recreation Area - mając America The Beautiful Pass, roczny karnet, o którym było już wcześniej wspomniane, warto odwiedzić Lone Rock Beach - jedną z najpiękniejszych plaż na jakich kiedykolwiek byłem.
Bryce Canyon - wszyscy się nim zachwycają, ja niestety nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć o jego świetności. Podczas gdy w Arizonie panowała klęska suszy, w Utah ogłoszono zagrożenie powodziowe. Dosłownie w trzy godziny po wyjeździe z Zion NP i skierowaniu się do Bryce NP zaczęło lać. Dojechaliśmy na miejsce późno w nocy, także nie było już nic widać. Natomiast rano... również nie było niczego widać. A to ze względu na mgłę, gęstą jak farba, ograniczającą widoczność do dosłownie kilku metrów. Jako, że w planach miałem poświęcenie tylko jednego dnia na ten park - przejechałem wszystkie podstawowe punkty widokowe (gdzie zobaczyłem... mgłę. I jeszcze trochę mgły. I jeszcze kurna całkiem jej sporo...) i ruszyłem w stronę Natural Bridges National Monument, ale o tym opowiem gdzie indziej, bo ani się w pytaniu to nie zawierało, a dojechać tam z LV w jeden dzień nie jest tak łatwo. Powiem tylko tyle, że najpiękniejsza droga w Ameryce, jak nazywa się Utah Byway 12, była również cała we mgle... I dodatkowo po godzinie jazdy zaczęła się z powrotem ulewa :-(

Jeżeli chodzi o noclegi - gorące podziękowania dla WalMart za świetną politykę odnośnie ich parkingów. Gdzie tylko znaleźliśmy przy trasie WalMart - nocowaliśmy. Tak samo jak dosłownie setki innych ludzi czy to w zwykłych sedanach, vanach czy nawet w RV - WalMart nieodpłatnie udostępnia swoje parkingi dla podróżników, podczas gdy zdecydowana większość terenów w Stanach objęta jest cholernym "NO OVERNIGHT PARKING"... Oczywiście, jest to dla mnie całkowicie logiczne - zdecydowana większość ludzi śpiących na ich parkingach rano przychodzi na jakieś drobne, że drobne, ale jednak zakupy. Łazienki mają czyste, a nawet ładne; można z nich korzystać do woli - moja dziewczyna za każdym razem myła tam rano włosy i nikt jej nie zwrócił nigdy uwagi.

Zion NP

Image

Image

Grand Canyon NP

Image

Image

Horseshoe Bend

Image

Antelope Canyon

Image

Image

Lone Rock Beach
Image

Bryce Canyon NP...
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Paź 2014 07:48 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 175
Kilometry: 293 799
70 dni ? tez dokladnie tyle czasu zwiedzalem USA, zapraszam na bloga http://aroundthestatesin70days.blogspot.ca/ moze komus sie przydadza jakies informacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Sty 2015 02:40 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Czy można dojechać z Las Vegas do parku Bryce i Zion autokarem lub w jakiś inny sposób? Nie chcę wypożyczać samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sty 2015 16:56 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 49
Loty: 122
Kilometry: 206 925
Raczej nie, jest shuttle bus z Las Vegas airport do St George, np: www.stgshuttle.com, ale co dalej to ciężko mi powiedzieć. Według stron internetowych parków transport publiczny jest tam niedostępny: http://www.nps.gov/brca/planyourvisit/directions.htm. Możesz z Vegas wziąść jedniodniowy tour, koszt pewnie ok 140-160$.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Sty 2015 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Dokładnie tak jak pisze Mariusz, jest kilka firm oferujących bus tours z Vegas. Ale jest to impreza na tyle droga, że mało opłacalna. Przykład, Bryce w jeden dzień za $163 / os.:
http://www.brycecanyontours.com/one_day ... _vegas.htm

Ewentualnie możesz próbować się dostać z lotniska LAS do St.George:
http://www.stgshuttle.com/fares.php
i stamtąd kombinować z taksówką:
http://www.redrockshuttle.com/Taxi_Services.html

Tak czy inaczej, bez auta z wypożyczalni będzie drogo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 07 Sty 2015 21:19 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Dziękuję za informacje!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Sty 2015 10:06 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 12
Loty: 57
Kilometry: 146 309
Witam,
W drugiej polowie marca wybieram sie do Las Vegas - tym samym odwiedze parki narodowe. Czy ma ktos moze do odsprzedania karnet do wszystkich parkow narodowych w USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Lip 2015 15:54 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Co byście wybrali mając kilka godzin? Po Zion będę nocował w St. George i zastanawiam się żeby zahaczyć o Arches, albo Antelope lub Bryce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Lip 2015 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
armata12 napisał(a):
Co byście wybrali mając kilka godzin? Po Zion będę nocował w St. George i zastanawiam się żeby zahaczyć o Arches, albo Antelope lub Bryce

Arches to już jednak spory kawałek w bok. Antelope jest super, ale żeby specjalnie tam jechać... Ja chyba jednak wybrałbym Bryce i spędził w nim z pół dnia.
ps. W Zion koniecznie zrób Narrows Walk (wędrówka dnem kanionu, czasem nawet po szyję w wodzie:))
http://www.utah.com/nationalparks/zion/zion_narrows.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:07 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Gregggor, dzięki za opinię. Najchętniej to bym został w tych okolicach dłużej ale brakuje czasu :/

Byłem napalony na Narrows ale chyba sobie to odpuszczę i zadowolę fragmentem bez brodzenia w wodzie. Moja partnerka obawia się, że się rozchorujemy, albo co gorsza skręcimy/nadwyrężymy kostkę czy coś w tym stylu. To będzie dopiero początek naszej podróży, a później czeka nas jeszcze dużo chodzenia i jazdy autem. Oprócz tego spacerku, mamy w planie iść na angel's landing.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:27 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 5
A czy uważacie że w jeden dzień uda się zobaczyć Zion i Bryce - czy lepiej jeden sobie odpuścić. Będę rano wyruszał z Page a na nocleg jadę do LV.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Paź 2015 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Zobaczyć się da, ale tylko, jak chcesz po prostu "zaliczyć" te parki. O Narrows w Zion nie wspominam, ale choćby kilkugodzinny spacerek trzeba wykonać w każdym miejscu, aby docenić ich piękno.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Paź 2015 16:17 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Zdecydowanie lepiej odpuścić. Polecam Zion(Angels landing i Narrows). Na Angels wejście w dość szybkim tempie z krótkimi przerwami na picie i foty oraz 30 min na szczycie zajęło niecałe 4h. Do tego przynajmniej drugie tyle na Narrows i masz jeden intensywny dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Paź 2015 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
No właśnie, dołożenie do planu dnia jeszcze Bryce oznacza dodatkowo 3h drogi, a na miejscu nawet zrobiąc tylko rundkę górą kanionu trzeba liczyć 1-2h. A więc wizyta w Bryce to +4/5h. Policz, ale raczej nie dasz rady w jeden dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Paź 2015 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Nie warto się licytować co jest ciekawsze, bo każdego interesuje co innego, poza tym warto zobaczyć wszystko. Noclegi w Las Vegas są najtańsze w USA, więc warto zostać kilka dni dłużej. Jeśli ktoś będzie dysponował samochodem terenowym poleciłbym jeszcze http://www.gigapano.net/pano/little-finland/index_pl.html, też niedaleko Las Vegas. Niedaleko St. George warto wstąpić do http://www.gigapano.net/pano/red-cliffs/index_pl.html, to po drodze do Zion. Na wschód od Las Vegas w kierunku Kingman jest ciekawe miasteczko Chloride:

.
Jeśli ktoś pojedzie z Las Vegas do Doliny Śmierci polecam nie jechać główną drogą 95, lecz 160 do Pahrump, potem Bell Vista Rd do Death Valley Junction i dalej 190. Nie jest szybciej, ale droga jest ciekawsza, krótsza o 30 mil w jedną stronę, a poza tym benzyna w Pahrump jest 60 centów tańsza niż w Las Vegas. Tydzień temu tamtędy jechałem, więc informacje aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Lis 2015 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Podłączę się do tematu. Rok temu po objazdówce po Kalifornii (SF->Big Sur->LA->LV->Death Valley->Yosemite->SF), czas na zrobienie drugiej części planu. Otóż planuję tygodniową wyprawę ze startem z Las Vegas z nastawieniem na zwiedzanie parków narodowych. Potrzebuję realnej oceny czy to co wstępnie przygotowałem, ma racje bytu.

Image

Dzień 1

Lądowanie, Las Vegas, nocleg

Dzień 2

Grand Canyon, nocleg w Flagstaff

Dzień 3

Horseshoe, Lake Powell, Antylope Canyon. Nocleg w Page

Dzień 4

Monument Valley, Arches. Nocleg Moab

Dzień 5

Bryce NP. Nocleg Cedar

Dzień 6

Zion NP. Powrót i nocleg w Vegas.

Dzień 7 Las Vegas, powrót.

Wychodzi ok 2000 km, czyli dość sporo, średnio ponad 300 km dziennie. Jeśli to za dużo, to potrzebuje podpowiedzi z czego zrezygnować w pierwszej kolejnosci ?

Będąc przy kolejności - czy startując z Las Vegas najlepiej zacząć trip przeciwnie do wskazówek zegara czyli tak jak zamieściłem na mapie, czy jednak Zion, Bryce etc.

Jak z pogodą w styczniu, lutym? Sporo czytałem, mniej więcej wiem czego się spodziewać, ale potrzebuje sprawdzonego info od osoby która zwiedzała parki w tym czasie- czy był śnieg? Jak z dostępnością South Rim w styczniu/lutym?
Czy rzeczywiście trasa 67, North Rim otwierana jest dopiero w maju?

Kompletnie nie wiem ile czasu należy poświecić na konkretny park. Wiem, że to indywidualna sprawa, ale każde wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Lis 2015 16:59 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
m55 napisał(a):
Jeśli ktoś pojedzie z Las Vegas do Doliny Śmierci polecam nie jechać główną drogą 95, lecz 160 do Pahrump, potem Bell Vista Rd do Death Valley Junction i dalej 190. Nie jest szybciej, ale droga jest ciekawsza, krótsza o 30 mil w jedną stronę, a poza tym benzyna w Pahrump jest 60 centów tańsza niż w Las Vegas. Tydzień temu tamtędy jechałem, więc informacje aktualne.


potwierdzam, przypadkiem pojechałem tak ponieważ znaki na Death Valley Junction wskazywały LV w dwie strony przy czym w tym kierunku była krótsza trasa pomimo ze nawigacja pokazywała inaczej pojechałem. droga normalna, mały ruch i ta cena benzyny w Pahrump to byłem miesiąc temu i okolo 2.10-2.20 nie pamiętam dokładnie , taniej w tych rejonach nie znalazłem, tankowałem w tym pkt:2030 W Bell Vista Ave,Pahrump, NV 89060,Stany Zjednoczone

-- 10 Lis 2015 17:15 --

baksa napisał(a):
A czy uważacie że w jeden dzień uda się zobaczyć Zion i Bryce - czy lepiej jeden sobie odpuścić. Będę rano wyruszał z Page a na nocleg jadę do LV.


generalnie ja tak zrobiłem ze nocowałem w St. George i stamtąd rano pojechałem do Bryce przez Zion.

Bryce teoretycznie można podziwiać z pkt widokowych.z punktu Sunset point jest fajna około 5km ścieżka Navajo Loop Trail ,nie pamiętam dokładnie ale około 1h30 trzeba na spokojnie zarezerwować.

jako że nie zaliczyłem w pełni Zion ciężko mi się wypowiedzieć ale wydaje mi się ze pochlania więcej czasu niż Bryce , chociażby z potrzeby zostawienia auta i dojazdu autobusem do centrum parku, natomiast w Bryce wszystkie pkt widokowe są bardzo blisko siebie, porusza sie autem i obok punktów sa parkingi i nie trzeba daleko od nich isc.

do bramy wjazdowej do parku Zion była najdłuższa kolejka wjazdowa jaka spotkaliśmy ze wszystkich parków ponad 40min , prawdopodobnie dlatego ze właśnie cześć osób po prostu przejeżdża droga nr 9 przez park.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Lis 2015 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
mikuś napisał(a):
Wychodzi ok 2000 km, czyli dość sporo, średnio ponad 300 km dziennie. Jeśli to za dużo, to potrzebuje podpowiedzi z czego zrezygnować w pierwszej kolejnosci ?
Pozdrawiam

300 km dziennie to jak na warunki amerykańskie nie dużo. Miesiąc temu w ciągu 2 tygodni zrobiłem 5483 mil, czyli ponad 8800 km. To wychodzi 630 km dziennie. Było nas 2 kierowców.
Załącznik:
img009b.jpg
img009b.jpg [ 124.2 KiB | Obejrzany 2023 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group