Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2015 23:20 

Rejestracja: 08 Kwi 2015
Posty: 9
Witajcie,
W przyszłym tygodniu wybieram sie do Las Vegas i na jeden pełny dzien chcemy skoczyc zobaczyc Grand Canyon
Z Las Vegas na West Rim jest stosunkowo blisko, a na South Rim robi sie jakies 450 km w jedna strone.
Niestety nie mamy czasu aby poswiecic wiecej niz jeden dzien na Grand Canyon, dlatego chcialbym sie dopytac Was jako doswiadczonych podroznikow o porade:
1. Ktora czesc polecacie, zeby zwiedzic?
2. Czym sie roznia i ktora wedlug Was jest ladniejsza? Co ma ciekawego South i West?
3. A jezeli bedzie to South Rim, to czy warto jechac te 450 zamiast ok. 200 na West Rim?

Dziekuje z gory za konstruktywne komentarze.

Milego wieczoru wszystkim!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 21 Maj 2015 05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Cóż, South or West to stary dylemat osób nocujących w LV :) Ja z braku czasu byłem na West. Czy się podobało? Bardzo! Czy wystarczy zobaczyć West? Z pewnością nie! Wszystko zależy od czasu jakim się dysponuje. Jeden dzień na pierwszy raz chyba polecałbym West, ale musisz wiedzieć, że to jedyny obszar GC nie należący do Parku Narodowego. Kontrolują go Indianie, więc opłaty za wyjście dużo wyższe ale i atrakcje typu Skywalk (wg niektórych West to komercja). Nie zgadzam się, bo widoki fenomelne wynagradzają wszystko. Ja w każdym razie obiecałem sobie, że inne części GC z pewnością jeszcze odwiedzę.

A co do pytania WEST czy SOUTH, to tutaj masz chyba nieźle wyjaśnione:

http://www.grandcanyon.net/west-rim-or-south-rim

W każdym razie każdy wybór będzie dobry ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Maj 2015 09:39 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
search.php?keywords=grand+canyon+rim&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=1000&t=0&submit=Szukaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Maj 2015 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 82
Loty: 163
Kilometry: 445 033
Nie wiem jak przebiega twoja trasa przed i po LV, ale jakbyś jechał z czy do Utah (Zion, Bryce np.) to weź pod rozwagę North Rim - dziko, o wiele wyżej i bardziej stromy klif.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2015 10:50 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Ja bym się skłaniała do tego, który jest bliżej z tego względu, że po południu w kanionie często robi się pochmurno (oczywiście nie zawsze tak jest, ale rozmawiałam z jednym ze strażników i mówił, że często jest tak, że do południa nad kanionem jest piękna pogoda, a po południu i pod wieczór się chmurzy). Jeżeli tego samego dnia masz dojechać do kanionu 450 km to zajedziesz na popołudnie i wtedy jest większe ryzyko słabej pogody, przy której kanion robi mniejsze wrażenie niż jak jest słonecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2015 12:04 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
Praktycznie Ci odpowiem: tylko South Rim.
Wyjezdzasz z Vegas przed 7 rano, jestes przed 8 na tamie Hoovera i masz czas na parking i pare zdjec. W kanionie jestes ok. 12-13. Zwiedzasz do okolo 18-19 i na polnoc jestes z powrotem w Vegas, robiac ladne fotki tamy z parkingu przed tama.
Pare godzin spokojnie wystarczy na ladne widoki w wielu punktow widokowych. Bedziesz zmeczony, ale szczesliwy.
Góra
 Profil Relacje PM off
erray lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2015 12:27 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 167
Wszystko super , ale 1000 km w jeden dzien I jeszcze pol dnia zwiedzania w upale. Przepraszam ale to dla mine wariactwo
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:12 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Możesz ew. przenocować w okolicach Flagstaff. Ceny moteli są bardzo rozsądne, czego nie można powiedzieć o miasteczkach blisko południowej krawędzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 884
Kilometry: 1 984 012
niebieski
mileq napisał(a):
Praktycznie Ci odpowiem: tylko South Rim.
Wyjezdzasz z Vegas przed 7 rano, jestes przed 8 na tamie Hoovera i masz czas na parking i pare zdjec. W kanionie jestes ok. 12-13. Zwiedzasz do okolo 18-19 i na polnoc jestes z powrotem w Vegas, robiac ladne fotki tamy z parkingu przed tama.
Pare godzin spokojnie wystarczy na ladne widoki w wielu punktow widokowych. Bedziesz zmeczony, ale szczesliwy.


Potwierdzam, to spokojnie do zrobienia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:42 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Byłem zarówno na West Rim (wczesniej) jak i South Rim (później) i widzę to tak:

1) widokowo SR > WR, ale żeby była to duża przewaga, nad SR warto zejść w głąb kanionu oraz pojechać jeszcze trochę na wschód, do Desert View Watchtower, zostać na wschód i zachód słońca (w południe przy ostrym nasłonecznieniu i bezchmurnej pogodzie Grand Canyon wygląda najgorzej). Przy szybkiej jednodniowej wycieczce widokowa przewaga SR nad WR będzie nie aż tak wielka.

2) jeśli nigdy nie widziałeś czegoś podobnego, to już WR zrobi niezłe wrażenie.

3) odżałowałbym parę $$$ i kupił jakąś wycieczkę typu "combo" z Las Vegas do WR: Przelot małym samolotem z Las Vegas nad WR, potem wlecenie helikopterem w głąb Kanionu, potem przepłynięcie łodzią paru kilometrów w tę i z powrotem. Takie rzeczy są niemożliwe nad SR z powodu restrykcji parkowych. Przy okazji popatrzysz sobie z góry na Lake Powell i Hoover Dam, a przelot ultralightem czy helikopterem też jest ciekawy sam w sobie. Całościowo da to znacznie więcej wrażeń niż pobieżne "zaliczenie" South Rim.

4) SkyWalk bym sobie raczej darował. Piszę "raczej" bo sam nie skorzystałem, ale informacje z drugiej ręki wskazywały, że nie jest to szczególnie interesujące.

Reasumując: jeśli wrócisz w tamte rejony kiedyś (a pewnie wrócisz, bo warto), to zacząłbym teraz od WR a SR zrobił "porządnie" przy kolejnym wyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off
LTHX uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Maj 2015 00:54 

Rejestracja: 08 Kwi 2015
Posty: 9
Dziekuje wszystkim za pomocne komenatrze.

Final finalow pojechalismy na SR. Wyjechalismy 6:30 z LV, pojechalismy na Hoover Dam (tam strzelilismy kilka fotek), nastepnie za Kingmanem pojechalismy Route 66 i zatrzymalismy sie w jednej z westernowych wiosek, gdzie przejezdzaly "gangi" motocyklowe :) Wystroj wnetrza, ubikacja jednego z zajazdow niezapomniana :) Polecam pojechac ta droga!!! A potem dojechalismy na SR okolo 12:30 i siedzielismy tam do 18:30. Objechalismy wszystkie miejsca widokowe (Desert View tez).
Nie udalo nam sie zejsc na dol do Colorado River, ale to zrobimy innym razem i zaalokujemy na to wiecej czasu.

Generalnie podroz 1000km do zrobienia w LV bylismy o 22:30. Dwoch doswiadczonych kierowcow. Caly czas predkosc na maxa(dozwolona).

Dziekuje jeszcze raz za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Cze 2015 16:44 

Rejestracja: 28 Cze 2014
Posty: 3
Potwierdzam, SR do zrobienia w jeden dzień z LV z przystankiem przy Hoover Dam. Męczące i przy GC byliśmy może ze 2-3 godziny, ale naprawdę warto!
A i nie jest w 100% pewna, ale jeżdżąc po Arizonie trzeba chyba mieć międzynarodowe prawo jazdy - takie info obiło nam się o uszy już po fakcie ;) wiec może warto sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Cze 2015 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 30
Loty: 60
Kilometry: 116 949
Skywalk to trochę wałek, gdyż po pierwsze jest drogi - 30-40$. Po drugie nawet nie można zabrać własnego aparatu, bo oczywiście mają tam swojego fotografa, który za kolejne > 20$ zrobi fotkę. Po trzecie w kanionie nie ma barierek, niczego, także stojąc na krawędzi, widzimy praktycznie to samo co ze Skywalk.
Góra
 Profil Relacje PM off
LTHX uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Lip 2015 15:34 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Sporo się naczytałem i stwierdziłem że lepszy będzie South. Dodatkowym impulsem były ceny, a w zasadzie chęć wyciśnięcia jak najwięcej kasy z turystów przez Indian. Przeznaczyłem na Kanion około 6 godzin aż do zachodu słońca, nocuję we Flagstaff za około 60$. Za 1,5 miesiąca przekonam się czy warto polecać to miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sie 2015 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Dobra decyzja, ze tak powiem. :-)
A powaznie: Flagstaff powinno Ci sie spodobac po calym dniu zwiedzania South Rim. Male, urokliwe i oddaje troche klimat Route 66.
Warto moze zawrocic do Williams, czy Sellingman - tu juz jest 120% klimatu starej Route 66
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Wrz 2015 22:33 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Teraz już mogę powiedzieć że było warto. Widok na Grand Kanion - wspaniały, z chęcią bym tam wrócił żeby móc zejść szlakiem w dół. Kilka godzin to za mało żeby nacieszyć się kanionem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group