Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Maj 2014 11:09 

Rejestracja: 24 Maj 2014
Posty: 11
Zbanowany
Polecam High Line, jeszcze ie jest za gorąco:)
http://80minutes4world.wordpress.com/20 ... okosciach/


poza tym Greenwich Village:
http://80minutes4world.wordpress.com/20 ... h-village/

no i musical Mamma Mia na Broadway
http://80minutes4world.wordpress.com/20 ... mamma-mia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#22 PostWysłany: 03 Lip 2014 17:16 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
MeS napisał(a):


Byłem, polecam, wrażenia niesamowite!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Lip 2014 11:15 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 5
Zbanowany
Przy okazji możesz zwiedzić muzeum upamiętniające ataki na World Trade Center w Nowym Jorku, zostało otwarte niedawno bo 21 maja 2014 roku, tu są zdjęcia http://picslog.eu/muzeum-upamietniajace-ataki-na-world-trade-center-21-zdjec/48930.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lip 2014 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
9/11 Memorial to najlepsze muzeum w jakim byłem w życiu! Gorąco polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Sie 2014 01:08 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 24
Tak mi sie przypomniało:
na Top Of The Rock (punk obserwacyjny na Rockeffeler Center) jest darmowe wifi i spokojnie można przez Skype'a pogadać i pokazać znajomym z PL widok na żywo na Central Park czy ESB Lower Manhattan
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 30 Sie 2014 21:43 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 134
Kilometry: 329 752
Cześć,
co prawda jest sporo napisane o atrakcjach w Nowym Jorku i okolicy, ale chciałbym się Was jeszcze poradzić. Mianowicie mam do wykorzystania tydzień w USA i nie wiem jak go zaplanować. Mój wstępny pomysł to:
- Nowy Jork (wtorek wieczór, środa, czwartek, piątek i sobota (wypożyczenie auta i jezdzenie po sklepach))
- Niagara (chciałbym w sobotę wieczorem wyjechać z NY i spędzić większość niedzieli nad Niagarą)
- Waszyngton (od niedzielnego wieczora, cały poniedziałek)
- Atlantic City (poniedziałkowy wieczór i we wtorek powoli udać się w stronę JFK)

Czy to jest dobry plan? Czy Niagara lub Atlantic City są mało interesujące i lepiej przeznaczyć ten czas na Waszyngton? Albo zamienić to na Filadelfię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Sie 2014 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 108
Loty: 100
Kilometry: 137 216
Według mnie Niagara jest interesująca ale wystarczy kilka godzin w zupełności chyba, że chcesz zobaczyć wodospad zarówno za dnia jak i nocą. Proponuję poświecić więcej czasu na Waszyngton. Jest to miasto z licznymi atrakcjami. Ilość i jakość muzeów jakie się w Waszyngtonie znajdują robi wrażenie, a w dodatku wstęp jest darmowy. Darmowy wstęp jest również na zwiedzanie Capitolu wraz z przewodnikiem. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 31 Sie 2014 17:01 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 28
Loty: 134
Kilometry: 329 752
Dziękuję Vitman, skorzystam z sugestii aby pójść do waszyngtońskich muzeów. Chyba zostanę w Waszyngtonie dwa dni:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Wrz 2014 17:39 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 123
Kilometry: 220 618
niebieski
czy warto udać się na Borough park dzielnicę ortodoksyjnych żydów w NJ.Jeśli tak to co móżna tam zobaczyć ciekawego obok osobliwie ubranych braci starszych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Wrz 2014 12:11 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 24
ja byłem u ortodoksów na Brooklynie, nic poza spacerem nie zwiedzaliśmy, ale i tak było to jedno z ciekawszych doświadczeń wyjazdu (nigdy wcześniej nie byłem w takiej dzielnicy)
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 08 Wrz 2014 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
77kylo napisał(a):
czy warto udać się na Borough park dzielnicę ortodoksyjnych żydów w NJ.Jeśli tak to co móżna tam zobaczyć ciekawego obok osobliwie ubranych braci starszych?



Możesz spróbować ich wytargac za pejsy :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Wrz 2014 23:29 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 123
Kilometry: 220 618
niebieski
To jak wypiję troche w koszernym pubie koszernej wódki hihi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Paź 2017 18:27 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Będę w NYC na 7 dni. Dziś pogadałem z Amerykanka mieszkająca w NYC. Zapytałem coś do niej o widok z wieży. Według niej że Empire State Building jest przereklamowany i tłoczno, poleciła WTC... jakie wieże najbardziej wam spodobały?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Paź 2017 23:05 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Bardziej bym sie martwił czy za dnia czy w nocy a najlepiej tak żeby być w dzien i zostać na nocny widok.
Dla mnie albo WTC albo Top of the Rock(widok na Central Park).2 inne widoki.wazne żeby pogoda dopisała.
Co do przereklamowania Empire to na górze nie byłem ale jeżeli chodzi o bryłę to Empire przereklamowany. nic specjalnego i bardziej mi sie Chrysler podobał.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Paź 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Alexis93 napisał(a):
Będę w NYC na 7 dni. Dziś pogadałem z Amerykanka mieszkająca w NYC. Zapytałem coś do niej o widok z wieży. Według niej że Empire State Building jest przereklamowany i tłoczno, poleciła WTC... jakie wieże najbardziej wam spodobały?

Wydaje mi sie ze kolezanka ma racje, a jesli juz to polecam widok z Empire po zachodzie slonca, a z WTC w dzien, ewentualnie wieczorem przed zachodem slonca.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Paź 2017 00:12 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 51
Mozesz zerknąc do mojej relacji, bo opisywalam każdy z tarasów widokowych. WTC bym sobie odpuściła jeżeli masz wybrać tylko jeden, lepszy widok jest z Empire albo Top of the Rock. W obu miejscach są tłumy, a że na Empire jest bardzo ciasno, to niestety ;) ale widok nocą wynagradza. Koło 21 już dało się w miarę normalnie poruszać na górze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Lis 2017 06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W poprzedni weekend znow przetestowalem wszystkie 3 miejsca: WTC, Empire, Top of the Rock, ale tym razem o innych porach niz wczesniej.
Brakuje mi tylko Top of the Rock noca, ale chyba odpuszcze.
Musze skorygowac moja poprzednia wypowiedz.
Widok z WTC jest spektakularny zarowno w dzien, jak i noca, nie ma tlokow, ale szyba bardzo przeszkadza w robieniu zdjec.
Najbardziej podobal mi sie widok z Empire w dzien, a najgorzej z Top of the Rock, dlatego taka kolejnosc:

1.) Empire
2.) WTC
3.) Top of the Rock

Brakuje mi widoku z Chryslera, czy innych miejsc, ale mysle, ze bedzie jeszcze okazja.
Kto wie, moze najlepsze widoki sa wlasnie z rooftop bars? :D
Milej Niedzieli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Lis 2017 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Dla mnie Top of The Rock kozackie jest zwłaszcza po zmroku.

Sprawdź
Załącznik:
DSC05010.JPG
DSC05010.JPG [ 187.95 KiB | Obejrzany 1936 razy ]


Z nieoczywistych nowojorskich miejscówek sprawdźcie koniecznie najstraszy Pub w mieście :
McSorley's Old Ale House
https://www.google.pl/maps/place/McSorl ... 6943?dcr=0
Niesamowite wrażenie robi kelner, który przynosi do stolika 7 kufli w jednej ręce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Lis 2017 03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
cccc napisał(a):
Najbardziej podobal mi sie widok z Empire w dzien, a najgorzej z Top of the Rock, dlatego taka kolejnosc:

1.) Empire
2.) WTC
3.) Top of the Rock


Co kto lubi :) ale zauważ, że:
- z Empire nie widać jednego z symboli NY czyli Empire ;) Z Top of the Rock owszem :)
- na Empire jest siatka, na Top of the Rock znajdziesz na samej górze miejsca, które nie są ogrodzone szybą więc zupełnie nic nie przeszkadza przy robieniu zdjęć. Można zostać po zachodzie słońca, widoki spektakularne.

Dlatego pewnie większość osób poleca bardziej Top of the Rock niż Empire :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Lis 2017 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@monroe tak jak piszesz to kwestia gustu, Empire jest wyzsze i mi sie jednak bardziej podobalo, wyszly fajniejsze fotki, mimo iz silny i natarczywy wiatr b. przeszkadzal. :)
A tak na prawde najfajniejsze widoki byly z helikoptera. :D

Tutaj jest dosc ciekawe porownanie:

https://manhattan.marmaranyc.com/best-v ... -building/

Jak znajde czas to postaram sie przetestowac widok z Chrysler Building. ;)

Dobrej nocki.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group