Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kanada od A do Z
#1 PostWysłany: 22 Lip 2014 22:45 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 2
Witam wszystkich.

W następnym roku, planuję ze znajomym wyjazd do Kanady.
Wiele osob rekomenduje fly4free jako bardzo pomocna strone (szczegolnie forum), stąd odzywam się do was (szczegolnie do osob ktore były lub są w Kanadzie) z prośbą.

Potrzebne w zasadzie wszystkie informacje...czyli po krótce:
- Kiedy najlepiej planować wyjazd?
- Co zwiedzic?
- Jak podrozować?
- Nie miłe/miłe doświadczenia?
- Problemy/niespodzianki?

I tak dalej i tak dalej.
Budżet nieistotny ale nie zwariowany, długość wyjazdu do 14 dni.

Jeśli zakładam temat który był już wałkowany, proszę o wyrozumiałość, podesłanie linka i usunięcie tego.

Dziękuję za wszystkie informację.

Pozdrawiam
Łukasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 22 Lip 2014 23:29 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Nowe form podróżnika, Ameryka Północna, Kanada.

Tam poszukaj

Wysyłane z mojego GT-S5363 za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#3 PostWysłany: 23 Lip 2014 00:28 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Gdzie dokladnie lecicie? 14 dni na cala Kanade to chyba dosc malo biorac pod uwage ze to drugi najwiekszy kraj na swiecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#4 PostWysłany: 23 Lip 2014 14:31 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 2
casper.slonina napisał(a):
Gdzie dokladnie lecicie? 14 dni na cala Kanade to chyba dosc malo biorac pod uwage ze to drugi najwiekszy kraj na swiecie ;)

Chcielibysmy zaliczyc Vancouver i Edmonton a pozniej poleciec na wschod i tam zwiedzic co najlepsze. 14 dni to taki minimalny okres, moze sie przedluzyc dwa trzy dni ale jesli wg. was nie ma sensu to tylko rejon Qubeck, Montreal, Ottawa i Toronto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#5 PostWysłany: 23 Lip 2014 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Na rozkręcenie tematu.
Piszę na szybko powołując się tylko na swoją pamięć. ;)


- Kiedy najlepiej planować wyjazd?

Jeżeli chodzi o termin samego wyjazdu to zima w niektórych rejonach jest tam naprawdę konkretna. Masa śniegu, niskie temperatury i ma to swój urok. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Na minus przede wszystkim krótkie dni i wszystkie niedogodności związane z tą porą roku. Na plus masa atrakcji: wszechobecne lodowiska i ślizgawki, psie zaprzęgi, zimowe festiwale, zamarzająca Niagara itp.
Latem nie byłem, więc się nie wypowiadam, ale to będzie coś w stylu dyskusji o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. ;)


- Co zwiedzic?

Jeżeli pieniądze nie odgrywają, aż tak wielkiej roli, to warto wybrać się na wschodnie wybrzeże, ale bilety na loty krajowe do najtańszych nie należą. Konkretnych miast raczej nie ma co opisywać z osobna. Są dobrze wydane przewodniki, nawet w języku polskim. Warto się w nie zaopatrzyć.


- Jak podrozować?

Z komunikacją między takimi miastami jak przykładowo Toronto-Ottawa czy Montreal nie ma większego problemu. Znowu chodzi jedynie o kwestię czy ma być tanio czy szybko z powodu krótkiego wyjazdu. Jeżeli tanio, to trzeba polować na najtańsze bilety kanadyjskiego Megabusa lub Greyhounda. Wtedy można pokonać sporo kilometrów za kilka $.
VIA Rail czyli kanadyjska kolej jest droga i stosunkowo powolna, w Ottawie dworzec jest kawał drogi od centrum, ale wygodna. :)
Jeżeli chodzi o komunikację podniebną to oczywiście Air Canada + niskokosztowi przewoźnicy tacy jak Porter czy WestJet. Trzeba sprawdzać ich strony i kontrolować ceny na wybranych trasach.


- Problemy/niespodzianki?

Brak popularnych monopolowych w prowincji Ontario, przez co alkohol (także piwo) możemy kupić tylko w restauracjach lub w licencjonowanych sklepach LCBO, których jest niewiele i są czynne zazwyczaj w godzinach 10-22.
W prowincji Quebec natomiast występują spore problemy z dogadaniem się w języku angielskim, nawet w miejscach użyteczności publicznej, np. w kasach biletowych czy atrakcjach turystycznych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#6 PostWysłany: 24 Lip 2014 00:58 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Mimo ze w Kanadzie jeszcze nie bylem (choc baaaardzo chce sie wybrac), to m.in dzieki temu blogowi sie zajawilem - http://kasai.eu/tag/kanada/. Duzo przydatnych informacji i sporo zdjec ze wschodniej Kanady.
Wydaje mi sie jednak ze kilkanascie dni warto poswiecic albo na wschod albo na zachod. To jest wieeelki kraj i jestem przekonany ze jest tam co robic (choc nie mowie tego z wlasnych doswiadczen - mam rodzine i na jednym i na drugim wybrzezu). Poza tym loty wewnetrzne sa b. drogie tak jak wspomnial przedmowca.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#7 PostWysłany: 29 Lip 2014 16:14 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 18
14 dni na całą Kanadę to zdecydowanie mało. Na zachodzie co prawda nie byłam ale mieszkałam kilka miesięcy w Victorii B.C. Jeżeli chodzi o zachód to myślę że warto zahaczyć o Vancouver, potem ewentualnie popłynąć Victorii (moim zdaniem bardzo urokliwe miasto) + ewentualnie zwiedzić inne mniejsze miasteczka na wyspie i koniecznie udać się do Parku Narodowego Banff (widoki zapierają dech w piersiach)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#8 PostWysłany: 01 Sie 2014 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 13
j.s. napisał(a):
14 dni na całą Kanadę to zdecydowanie mało.


Czasu zawsze jest za mało.
_________________
Pozdrawiam, dorawu
http://pwsz-tarnow.edu.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#9 PostWysłany: 06 Paź 2014 10:31 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
mam doświadczenie ze wschodnią połową kraju. W połowie zachodnej nie byłam wcale, więc się nie wypowiadam.

Byłam latem, 3.5 miesiąca więc trochę czasu było, samo zwiedzanie zajęło 2 miesiące, reszta lokalnie pod Toronto. Nawet latem na północy było bardzo zimno - ale też zapuściliśmy się dość daleko. Jako zmarźluch nie powtórzyłabym tego w innych miesiącach :P

Zwiedzaliśmy wypożyczonym camperem - myślę, że to super sposób na ten kraj! przygoda fantastyczna, życie w drodze, łatwo się tak poruszać bo campingi i trailer parki są na każdym kroku!

Takie miejsca które szczególnie zapadły mi w pamięć to:

Zatoka Fundy - dojechaliśmy tam wieczorem, trailer park był przy takiej skarpie nad wodą. Idziemy spać, jest strasznie głośno, dziwny hałas, ale wykończeni padamy. Rano tam, gdzie była woda, jest wysoka na kilka metrów skarpa ze schodkami i sięgające po horyzont dno morskie! Niby człowiek miał o tym na geografii, niby się wie, że tam, są największe pływy, ale... zobaczyć to na własne oczy :shock: usłyszeć.. niezapomniane, nierealne, nie wiem jak jeszcze to opisać, ale dla mnie "must-see" kanadyjskie!

miasto St. Johns - niby zwykłe senne miasteczko, alecoś było w jego amosferze, wszędobylska mgła nadawała fajnego klimatu, a jednocześnie przypominało mi moją Gdynię :D dla fanów portów będzie ciekawe ze względu na pływy i sposoby pracy z nimi.

Algonquin Park i okolice- jeśli ktoś kocha naturę, to dobrze trafił, park jest niesamowity, mozna tam wypatrzeć mnóstwo zwierząt! Camping w takiej puszczy to cudowne doświadczenie, podobnie jak kajakowanie po jeziorach. Osobiście najbardziej ucieszył mnie widok łosi! Okolica parku jest tez znana wśród Polonii jako "kanadyjskie Kaszuby" - pełno tu naszych rodaków i wszyscy byli zachwyceni wizytą turytów z Ojczyzny! Zostaliśmy zaproszeni na weekend na cudowne "rancho" nad jeziorem - klimat prawie jak w samym parku :D zwierzęta podchodziły pod sam dom!

okolice Halifax - samo miasto nie powala, ale okolice, wybrzeże, rybackie miejscowości, jedzenie, mozliwość obserwowania połowów, wszechobecne klatki na kraby, kolorowe, fantazyjne drewniane domki. okolica warta poszwędania się jeśli mamy okazję!

Wyspa Księcia Edwarda - jako, że na "pokładzie" mieliśmy wielką fankę Ani z Zielonego Wzgórza musieliśmy tam jechać. Warto, nawet jeśli ktoś nie cierpi tych książek :P Czerwone plaże z niesamowitymi "marsjańskimi" krajobrazami są fantastyczne, a wieloryby często pływają tak blisko brzegu, że można je wyaptrzeć bez lornetki.

Ale jako osoba lubiąca doświadczenia a nie konkretne miejsca najmilej wspominam samą podróż. Zmieniający się za oknem krajobraz, totalne wygwizdowia, drogi jak od linijki, samotne stacje benzynowe w głuszy, przemili ludzie wszędzie (ekhm... poza Quebeckiem), campingi wśród lasów gdy dzikie zwierzęta skakały nam po dachu samochodu bo ułożyliśmy tam worki ze śmieciami licząc, że tam ich nie znajdą :P Kanada jest super dla kochających naturę i chętnie bym tam wróciła!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#10 PostWysłany: 06 Paź 2014 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
Witam!

Najlepsza pora na Kanadę to lato! Zdecydowanie!

Byłam w Kanadzie dwa razy po miesiąc, dwa. Ale 14 dni intensywnego zwiedzania jest ok. My zrobiliśmy raz taki trip. Parę dni w Toronto (3 wystarczą) by zobaczyć Niagarę, polecam też latem Toronto Island. Potem z Edmonton autem do Vancouver przez Góry Skaliste. Polecam Góry Skaliste latem - są przepiękne, niewyobrażalnie. W samym Edmonton nie jest pięknie za to w okolicy można obejrzeć żubry. Natomiast Vancouver i pobliskie Wistler warte zobaczenia.

Pozdrawiam i życzę miłej podróży!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#11 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
A ja polecam raczej podróż jesienią, kiedy klony robią się już czerwone, byłem, widziałem i nigdy tego nie zapomnę, zwłaszcza Algonquin i Cabot Trail to była po prostu bajka w tych kolorach :) zarówno rodzina mieszkająca pod Toronto jak i wszyscy couchsurferzy u których spaliśmy twierdzili zgodnie że nie ma lepszej pory niż przełom września i października, złota kanadyjska jesień jest naprawdę niesamowita. Do tego lato np. w Toronto jest podobno strasznie duszne i gorące tak że ciężko wytrzymać w pomieszczeniach bez klimatyzacji. Ja byłem równe trzy tygodnie (wróciłem przedwczoraj), z czego tylko 2 dni były deszczowe, średnio temperatura ok. 20 stopni (28 w Montrealu, ale zdarzyło się też -2 w nocy w Tadoussac). Zrobiliśmy trasę 4.730km z Toronto do Nowej Szkocji (powrót z YHZ samolotem) i 3 tygodnie to był w miarę optymalny czas na tyle zwiedzania, przydałby się oczywiście z tydzień więcej żeby nie robić wszystkiego na szybko ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#12 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:31 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 3
Witam,

Zacznijmy od zachodniego wybrzeza.. a wiec Vancouver.

Gas Town, China Town, warto zachaczyc o Hastings Street jesli ktos chce zobaczyc kontrasty jakie nam maluje kapitalizm. Ciekawym miejscem jest muzem Policji -duzo eksponatow...

Polecam Stanley Park, - ogromny jak wszystko inne w Kanadzie kompleks lesny w samym sercu miasta, nad zatoka English Bay... Bedac w okolicach, napewno warto udac sie do North Van.. gdzie bogacze maja swoje wille - i tak, szcyca sie najdrozszym kodem pocztowym w Kanadzie ;)

Oczywiscie jesli czas pozwoli, warto odwiedzic Vancouver Island, wejsc na Grouse Mountain i pojechac piekna droga wzdluz wybrzeza do Whistler...

Opuszczamy British Columbia - the best place on Earth... Jest to slynny slogan widoczny na tablicach rejestracyjnych ichniejszych potworow drogowych. ;)


Czas na Alberta.

Zdecydowanie polecam Calgary - miasto Kowbojow i muzyki Country. Jesli sie komus uda, napewno warto byc na corocznym festiwalu Stampede - Kowboje, Rodeo! Jiiii - Haaa! Mozna poczuc duch dzikiego Zachodu - http://www.calgarystampede.com/

Dla entuzjastow sportu, polecam odwiedziny Canada Olympic Park.. Znicz, ktory w 1988 roku zaplonal na otwarcie igrzysk, wciaz plonie ;)

Co trzeba zobaczyc? Gory. The Rockies. Okoliczne Parki Krajobrazowe/Narodowe - Canmore, Banff. Niezwykle malownicze widoki. Lasy, jeziora, granie - sceneria bajkowa.


Pora pozegnac Alberta i zawitac do Ontatio... tak wiec pora na jeziora?

Thunder Bay... miasto polozone nad jeziorem Superior... Fakt, nie jest ono popularnym celem odwiedzin turystow, jednak los rzucil mnie tam na kila dni i byly to jedne z lepszych dni w czasie mojego miesiecznego pobytu w Kanadzie.

Miasto z najwieksza w Kanadzie finska diaspora. Little Suomi, mnostwo restuaracji z finskim jedzeniem - m.in. pierozki ;)

Polecam wybrac sie na rejs jachtem po najwiekszym jeziorze Ameryki - mozna doplynac do pieknej formacji skalnej - The Sleeping Giant. Jeden z 7 cudow Kanady...

Toronto - to temat na osobny post... ale po krotce... polecam odwiedzic browar The steam whistle, nieopodal Rogers Centre. Genialne piwo ;)

Pozdrawiam serdecznie entuzjastow Kanady!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#13 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Rowniez polecam jesien. Bylam na przelomie wrzesnia i pazdziernika i rowniez zaznalam tej dobre pogody, ktora wspomina maciass. Do 25C w Toronto.

Algonquin Park i kilka innych bylo bardzo ladne o tej porze roku. Ja oprocz Toronto zaliczylam jeszcze Muskoka i 2 dni w Niagarze na zakonczenie pobytu. Jesli mialabym wracac do Kanady, to glownie do parkow narodowych, Toronto nie podobalo mi sie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#14 PostWysłany: 27 Lis 2014 11:53 

Rejestracja: 16 Kwi 2013
Posty: 15
Vancouver i Vancouver Island. Oczywiście wiosna i lato. Dużo rzeczy do obejrzenia pamięc troche zawodzi.
Ale samo Vancouver widok nocą z plaży na downtown, rock beach :mrgreen: , white rock, chińska świątynia, park miejski, mała wysepka na Fraser river, pewnie jeszcze kilka rzeczy. Ktoś wspominał o Whistler na pewno warto, kólko w okół gór, same góry no i oczywiście kanion Fraser river.
Na Vancouver Island park z sekwojami, Victoria, no i Tofino z wycieczką na wieloryby(humbaki) i pewnie jeszcze kilka rzeczy, ciekawostka: tsunami route.

Załączniki:
DSC_1310.1.jpeg
DSC_1310.1.jpeg [ 60.59 KiB | Obejrzany 5580 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#15 PostWysłany: 06 Mar 2015 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Fantastyczne miejsce w Kolumbii Brytyjskiej, Rogers Pass w Glacier National Park: http://microstock.pl/travel/index.php/r ... ia-canada/

Niedaleko jest camping, niedźwiedź czarny chciał nam podejść do namiotu, ale przegoniliśmy gwizdkiem ;-) W ogóle parki narodowe w Górach Skalistych - BAJKA!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#16 PostWysłany: 04 Kwi 2015 17:36 

Rejestracja: 04 Kwi 2015
Posty: 3
Sporo wątpliwości i odpowiedzi na moje pytania przeczytalam, super. Dzięki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#17 PostWysłany: 26 Maj 2015 19:23 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 7
Loty: 22
Kilometry: 38 683
Hej,

Wybieram się do Kanady za kilka miesięcy i rzeczywiście sporo ciekawych informacji znalazłam na blogu polecanym przez @casper.slonina: http://kasai.eu/category/podroze/kanada/

Chociaż jeśli chodzi o informację turystyczną online, to Kanada marnie wypada w porównaniu z południowym sąsiadem (rewelacyjne www.discoveramerica.com). Jest całkiem sporo informacji, ale bardzo rozproszonych po sieci. Jedną ze stron, która próbuje je agregować jest http://caen-keepexploring.canada.travel/, ale jest niestety dość uboga. Może polecicie jakieś inne kopalnie wiedzy? :)

Dzięki!

A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanada od A do Z
#18 PostWysłany: 18 Gru 2015 12:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
A jak jest z pogodą w kwietniu? Jeszcze leży śnieg? Z tego co czytam to w marcu można trafić na zimę. A kwiecień?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group