Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Mar 2014 12:35 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Witam,
Zaplanowałem podróż do Brazylii na październik tego roku. Przylatuję do Sao Paulo i wracam z Rio. Na miejscu jestem 15 dni. Teraz przy planowaniu podróży mam kilka pytań.
1) Czy ceny lotów w Brazylii zmieniają się w zależności od upływającego czasu do wylotu (tanieją, drożeją, kiedy warto bukować),
2) Chciałbym zobaczyć Iguacu, Buenos Aires, Montevideo i dwa wyżej wspomniane miasta. Jak najkorzystniej złożyć podróże między tymi miastami? Do tej pory loty jakie znalazłem:
Sao - Iguacu ok. 300zł
Iguacu (strona argentynska) - Buenos Aires ok. 250zł
Buenos - Montevideo ok. 250zł
Montevideo - Rio ok. 650zł :(
3) Czy można znaleźć lepsze ceny na tych trasach? Czy na europejskim proxy wyświetla wyższe ceny niż na brazylijskim??
4) Czy są jakieś brazylijskie strony z promocjami (jak F4F)?
5) Czy może jakoś inaczej poskładać podróż, żeby wyszło najkorzystniej?
6) Dodatkowo proszę o radę w sprawie noclegów. Korzystać z Airbnb czy tradycyjnych wyszukiwarek hoteli i hostelów?

Bardzo dużo napisałem mam nadzieję, że nikogo nie odstraszę :) Dzięki za każdą pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:12 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Możesz też wziąć pod uwagę podróż wypasionymi autobusami (semi cama, cama), np z Iguasu do Buenos Aires wsiadasz popołudniu , nocleg w takim autobusie jest naprawdę komfortowy i rano jesteś w BA (ale jak masz lot za 250 zet to bierz).Z BA do Montevideo a dokładnie do Colonia de Sacramento płyną statki i wodoloty. Z Sao Paulo nie jest strasznie daleko do Iguasu więc nocny autobus też może być opcją.
Wodospady polecam zwiedzać od argentyńskiej strony, kasę w Argentynie zmieniaj u złotników (Compre Oro).
Montevideo takie sobie natomiast Colonia super, oraz klimatyczne nadmorskie miejscowości jak Punta de Diablo, Cabo de Polonio, a stamtąd rzut beretem do Porto Alegre to może tam będzie dobra cena na samolot do Rio.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:36 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 9
Ze Względu na ograniczony twój czas doradziłbym ci przemieszczenie się z Rio do Iguassu (BRA)samolotem - TAM około 250 zl w jedna stronę. Proponuję ci nocleg po stronie argentyńskiej jest lekko taniej ale przede wszystkim spokojniej i bezpieczniej. Polecam Hostel Inn Iguasu gdzie miejsce juz od około 40 zł jest możliwe.Są tam fajne dość ciekawe warunki, fajny basen, przestrzeń barowa i super atmosfera. Przemieszczanie do wodospadów albo taxi z kimś tam na miejscu albo busiakmi.Na wodospady najlepiej poświecić sobie 2-3 dni, wtedy naprawdę można odpocząć. Dalej proponowałbym ci lot z Iguassu po stronie argentyńskiej do Buenos na kilka dni i powrót z BA do RIO. Cenowo jeśli skomplilujesz składak RiO- Igussu Fals (BRA), Iguzu (ARG) - Buenos - Rio powinno wyjść poniżej tysiąca złotych, troszkę ale masz wszystkie loty w komplecie. Polecam Buenos, naprawdę zjawiskowe miasto i jak wybierasz to proponuję nocleg w centrum miasta aby nie tracić na przejazdach np. gdzieś w okolicy 9Avenidy. - niezłe miejsce Hostel Ritz.Według mnie bilety lepiej kupić wcześniej , później będą raczej tylko droższe. Gdyby coś cię jeszcze intrygowało to pisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Mar 2014 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 22
My również w październiku mamy przylot do Sao Paulo i powrót Rio. Czy ceny za loty Sao Paulo - Iguacu (150R$), Iguacu - Salvador (270R$) to dobre ceny czy można wyczekać na jakieś promocje. Jeśli tak to w jakich granicach kupować bilety ?
Ogólnie do tej pory podróżowaliśmy tylko po Europie. Ostatni tydzień przeczesywałem polski internet na temat informacji o podróżowaniu do Brazylii i szczerze mówiąc zacząłem trochę się obawiać. Z 90% informacji jest o tym jaka to Brazylia jest niebezpieczna, zwłaszcza duże miasta jak Rio czy Sao. Wcześniej podróżowałem zawsze z walizką podręczną, trafiałem wszędzie pytając o pomoc ludzi albo korzystając ze smartfona, nigdy nie zamartwiałem się, że coś może mi się stać. Po tym co wyczytałem natomiast wpadłem w lekką psychozę jak to każdy wyglądający na ulicy na turystę staje się celem napadu rabunkowego.
Jak wy (pytanie do obytych z Ameryką Płd.) w praktyce radzicie sobie na tym kontynencie ? Podróżować z plecakiem czy walizką ? Komunikacja miejska czy taxi ?
I najważniejsze. Czy ja aby nie przesadzam ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Mar 2014 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Spokojnie, w Brazylii nie zabijają każdego białego ;). W Rio spędziłem ponad tydzień, mieszkając na zadupiu - 1,5 godz. autobusem od centrum, na obrzeżach małej faveli. Wszystko było bardzo normalnie. Łącznie z poruszaniem się po mieście po zmroku, czy wyskoczeniem na piwko do ulicznego baru.
Jeżeli zachowasz podstawowe środki bezpieczeństwa, to szanse na złe przygody będą w normie.
Ja tam zdecydowanie wolę komunikację miejską, ale ponoć w Rio taksówki są niedrogie i pewnie też mogą być niezłym wyborem. Minusem autobusów w Rio jest kompletnie inny system niż u nas. Jeżdżą tylko małe autobusy, nie ma rozkładów jazdy i tras, a na przystankach (poza centrum), nie ma nawet numerów autobusów, które z niego odjeżdżają. Trzeba więc wszystko się dowiadywać. Ale ludzie byli niezwykle pomocni i daliśmy radę, bez znajomości portugalskiego. Często sami nas zaczepiali, widząc, że rozglądamy się nie wiedząc co czynić. A jak nie szło się dogadać, a zrozumieli o jakie miejsce nam chodzi, to zaprowadzali nas za rękę na miejsce czy właściwy przystanek.

P.S.
Różne rzeczy oczywiście się zdarzają, trzeba więc wszędzie być ostrożnym. Ale inf. trzeba filtrować. Przykładowo poznałem Kolumbijczyków, którzy ominęli Polskę w podroży po Europie, bo naczytali się strasznych rzeczy. Szczególnie o kibicach.
Bo u nas też się dzieje. Przykładowo w Opolu, na rynku, były napady/bójki kibicowskie w kurdyjskim kebabie. Noże, łańcuchy, pałki, takie tam... http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zarzuty-za-atak-na-kebab-bili-kopali-mieli-widly,253338.html. Po takiej inf. można srodze bać się przyjechać do Opola, nie mówiąc już o kupieniu kebaba w nocy na rynku...
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2014 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
lawrence z arabii napisał(a):
Z 90% informacji jest o tym jaka to Brazylia jest niebezpieczna, zwłaszcza duże miasta jak Rio czy Sao. Wcześniej podróżowałem zawsze z walizką podręczną, trafiałem wszędzie pytając o pomoc ludzi albo korzystając ze smartfona, nigdy nie zamartwiałem się, że coś może mi się stać. Po tym co wyczytałem natomiast wpadłem w lekką psychozę jak to każdy wyglądający na ulicy na turystę staje się celem napadu rabunkowego.


Spacer po Rio ze smartfonem w dłoni to zły pomysł. Spore szanse, że jakiś dzieciak wyrwie Ci go z ręki i zamieni na kilka działek cracku. Dyskretne korzystanie ze starej, dobrej papierowej mapy to lepsze rozwiązanie. Jeśli nie rzucasz się w oczy, nie prowokujesz bogactwem (bogactwem z ich punktu widzenia może być Swatch za kilka dolarów), to nic Ci nie grozi. Włóczyłem się po Rio i Sao mocno pijany i nigdy nic się nie stało a raz obudziłem się w jakimś studenckim mieszkaniu w bardzo miłym towarzystwie ;) W Warszawie po takiej ilości alkoholu nie wychodzę z domu, tam się czuję bezpiecznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Mar 2014 09:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Nie uważam żeby Foz do Iguazu było niebezpieczne :) to miasto głównie turystycznie, nocami dużo "białych" na ulicach, na pewno czuliśmy się tam bezpieczniej niż w Rio. Komunikacja miejska ok - łatwo dotrzeć z lotniska do centrum i do parku. Mogę polecić hotel Best Western Taroba - znajduje się jakieś 200m od zajezdni autobusowej - stąd łatwo dotrzeć do parku, Paragwaju czy na lotnisko.

W Rio czy Sao Paulo trzeba po prostu uważać. Przed wyjazdem czytałam, że nawet buty na plaży kradną. Na pocieszenie - mieliśmy małą przygodę - na Copacabanie zgubiliśmy 1 sandałka (były przyczepione do plecaka, żeby nie nosić w ręce). Zorientowaliśmy się przy zejściu na Ipanemę. Wróciliśmy kawałek (mieszkaliśmy koło Copacabana Palace), ale go nie było. Pogodzeni z tym, że został nam tylko 1 but poszliśmy na Ipanemę poleżakować. Jak wracaliśmy sandałek się znalazł na plaży i nas czekał :) Pewnie gdyby to był smartfon czy zegarek, to byśmy go nie znaleźli ;)
Ale Brazylia nie jest tak niebezpieczna jak piszą. Nie ma się czego bać przy zachowaniu ostrożności - turystów jest naprawdę dużo i nie powinniście się rzucać w oczy. Taksówki są tani i ok - warto mieć napisane dokąd chce się jechać, bo z angielskim jest słabo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Mar 2014 10:10 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Dzięki za odpowiedzi, nie wiedziałem m.in. o wodolocie między Montevideo - Buenos, ani o lotnisku Iguacu po stronie argentyńskiej a trochę ułatwia planowanie.
Mam kolejne pytanie dotyczące bukowania biletów. Przeglądałem wyszukiwarkę biletów submarinoviagens.com.br a także strony poszczególnych linii lotniczych i wszędzie przy kontynuacji zakupu doliczają niemałe podatki do biletów. Jest to nieuniknione? Są jakieś lepsze (tańsze) sposoby systemy rezerwacji biletów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sie 2014 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
maxima napisał(a):
W Rio czy Sao Paulo trzeba po prostu uważać. Przed wyjazdem czytałam, że nawet buty na plaży kradną.


Haha, właśnie szukam info przed wyjazdem do Brazylii - i tak czytam twojego posta, i śmiać mi się zachciało, bo nam buty ukradli na plaży w dalece mniej "niebezpiecznym" miejscu, bo w Maroku w Essaouirze ;) Więc cieszę się, że w Rio ich nie kradną ;)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sie 2014 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Czy jest tu kto, kto wybiera się do Brazylii w połowie września? Ja lecę z Malagi 17.09 do Sao.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Sie 2014 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Ja jestem w Brazylii od 7.09 do 22.09
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Sie 2014 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
ja lece dopero 28.09 z malagi, na 2 tyg... ktos cos?
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2014 12:56 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 7
My lecimy 16 września :) na 8 dni :) wszyscy z promocji Iberii ? :P
W planach mamy Rio a 20-23 września Ilha Grande :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Sie 2014 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
dorkaaa napisał(a):
My lecimy 16 września :) na 8 dni :) wszyscy z promocji Iberii ? :P
W planach mamy Rio a 20-23 września Ilha Grande :)

Do Malagi kiedy i jak się dostaniecie?
Ja lecę do Malagi 15.09 z WRO
Z Malagi lecę dzień po Was 17.09 do Sao
Mam w planach Sao, Foz, Paraty, Rio. Wracam z Rio 24.09
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Sie 2014 17:52 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 7
Do Malagi 15.09 z Warszawy :) A powrót z Rio z tego co widzę mamy tego samego dnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Sie 2014 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Ja w Maladze będę 15. 09. o 14. Zatrzymuję się w samym centrum miasta.
16. 09 mam zamiar wybrać się na cały dzień do Gibraltaru. Do Brazylii lecę 17.09.
Wracam 24.09 z Rio o 18.45 a Wy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Sie 2014 22:10 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 7
W Maladze będziemy o 23:55 a o 9 mamy odlot do Rio więc tym razem bez zwiedzania. Ale polecam, piękne miasto. Gibraltar także warto, koniecznie na cały dzień. Samo wejście na górę trochę godzin zajmuje.
Wracamy z Rio tym samym samolotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Sie 2014 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Właśnie tez mam pytanie, będę pierwszy raz w tych rejonach. Gdzie i jak najtaniej szukać połączeń lotniczych wewnątrz Brazylii i między Brazylią i Argentyną? Póki co znajduję kosmiczne ceny :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Sie 2014 21:25 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Legion1 napisał(a):
Właśnie tez mam pytanie, będę pierwszy raz w tych rejonach. Gdzie i jak najtaniej szukać połączeń lotniczych wewnątrz Brazylii i między Brazylią i Argentyną? Póki co znajduję kosmiczne ceny :shock:


Z tego co do tej patrzyłem to GOL jest stosunkowo tania, ale znalazłem ja na expedi. Natomiast nie wiem cy to jest regularna linia czy tania i czy bagaż rejestrowany jest wliczony w cene
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Sie 2014 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
No właśnie przeglądam stronę GOL i ceny momentami da się znaleźć przystępne. Oczywiście na marzec to teraz są dość drogie. Mam pytanie, czy z FOZ DO IGUAÇU do Buenos Aires ewentualnie do Sao Paulo można dolecieć tylko z przesiadkami? Tzn widziałem Buenos Aires bezpośrednio, ale wszystko jest koszmarnie drogie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: krzqchu oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group