Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 26 Lis 2014 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Hej, pomóżcie proszę.

1 grudnia mam wylot do Santiago de Chile. Bilet kupiłem na stronie Iberii. Pierwszy lot z Berlina do Madrytu obsługuje AirBerlin, a drugi z Madrytu do Santiago LAN. Powrót mam obsługiwany w całości przez Iberię Jak wygląda odprawa w tym momencie? Muszę u każdego przewoźnika się odprawić na stronie? Do jakiego stanowiska mam się udać po odbiór biletów?

Druga sprawa. Jak wygląda odprawa w LAN? Odprawiam się na stronie i drukuję bilet, czy może odbieram bilet przy stanowisku LAN?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image


Ostatnio edytowany przez Garuda88, 26 Lis 2014 03:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#522 PostWysłany: 26 Lis 2014 02:33 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Idź z walizką na lotnisko,do stanowiska odprawy Iberia na swój lot (otworzą ok 2 godzin przed odlotem). Zrobią to za Ciebie :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Garuda88 uważa post za pomocny.
 
      
#523 PostWysłany: 26 Lis 2014 09:55 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 11
Loty: 75
Kilometry: 128 426
Garuda88 napisał(a):
Jak wygląda odprawa w tym momencie? Muszę u każdego przewoźnika się odprawić na stronie? Do jakiego stanowiska mam się udać po odbiór biletów?

Druga sprawa. Jak wygląda odprawa w LAN? Odprawiam się na stronie i drukuję bilet, czy może odbieram bilet przy stanowisku LAN?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Na pierwszy odcinek możesz odprawić się na lotnisku przy stanowisku AIR BERLIN, dostaniesz jedną kartę pokładową, bagaż będzie nadany do SCL (IBERIA nie ma nawet swojego biura w Berlinie).
Na lotnisku w MAD musisz zgłosić się do LAN po odbiór karty pokładowej na lot do SCL, nie ma możliwości odprawienia się internetowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 26 Lis 2014 14:46 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
Pozostając w temacie odpraw i wyboru miejsc. Wczoraj na Iberii mogłem sobie wybrać miejsca na wszystkie 4 loty, mimo że wylot 30 listopada. Problem jednak taki napotkałem, że poprosiłem o rezerwację kołyski dla 6 miesięcznej córki i nie miałem pojęcia gdzie ona będzie przypięta, więc i miejsc nie mogłem wybrać. Dziś zadzwoniłem do Iberii i mi powiedzieli, że co do zasady nie rozdzielają jednych rezerwacji. Okazało się też, że rezerwacji na kołyskę zrobioną przez flipo nie ma ;-( JAk tylko przypisała pani do rezerwacji kołyskę, automatycznie przydzieliło mi miejsce w samolocie, ale zablokowało jakąkolwiek możliwość wyboru miejsca dla drugiej osoby. I teraz jak chcę wybrać to 30€, mogę ryzykować i przy check in próbować za free wybrać miejsce, ale może się okazać, że jest zajęte. Jeśli będzie zajęte, można zawsze próbować się zamieniać z kimś. Może się też zdarzyć, że lot będzie miał więcej kołysek zarezerwowanych i ktoś będzie siedział obok mojej kołyski.
No i jak żyć?? :-)
Pozdro

EDIT:
Sprawdziłem na CMT, że powrót z Santiago do Madrytu mamy obsługiwany przez A320-200. To chyba dość leciwy samolot?!
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/


Ostatnio edytowany przez zielony, 26 Lis 2014 15:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 26 Lis 2014 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Garuda88 napisał(a):

1 grudnia mam wylot do Santiago de Chile. Bilet kupiłem na stronie Iberii. Pierwszy lot z Berlina do Madrytu obsługuje AirBerlin, a drugi z Madrytu do Santiago LAN.


To lecimy chyba tymi samymi
IB7341 - 12.50 TXL - 15.55 MAD ( Air Berlin - Boeing 737-800 )
IB7319 - 23.55 MAD - 09.40 SCL ( LAN - Boeing 787 Dreamliner :) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 26 Lis 2014 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Dzięki za informację.

danziger - drugi lot ten sam, ale przy pierwszym wylatuję szybciej z Berlina. ;)
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 26 Lis 2014 19:34 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
zielony napisał(a):
EDIT:
Sprawdziłem na CMT, że powrót z Santiago do Madrytu mamy obsługiwany przez A320-200. To chyba dość leciwy samolot?!

A320 by nie doleciał z Santiago do Madrytu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zielony lubi ten post.
 
      
#528 PostWysłany: 26 Lis 2014 20:15 

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 18
luuk napisał(a):
Mam pytanie do osob ktore juz byly w San Pedro.
Jestem tam pelne trzy dni.
W jaki sposob najbardziej racjonalnie ulozylibyscie swoj plan wycieczek wykupowanych w biurach podrozy tak aby nie nachodzily na siebie i rownoczesnie zeby miec troche wolnego czasu w samym miescie.

Tu masz info o wycieczkach z mojego hostelu: http://i.imgur.com/RuHNLBY.jpg
Możesz sobie w miarę zaplanować godzinowo (w większości firm godziny są podobne). Niektóre ceny są mocno zawyżone, w mieście da się taniej (szczególnie jak weźmiesz kilka tourów w jednej firmie). Do kilku miejsc (np Moon Valey, Cejar Lagoon) da się dojechać rowerem, co zdecydowanie polecam.


zielony napisał(a):
Szybka zmiana tematu. Możecie podesłać gdzie nocujecie w San Pedro de Atacama? Bo ja widzę, że wszędzie jest cholernie drogo i niekoniecznie znośnie. Poradźcie coś.

Ja spałem 5 nocy w Backpackers hostel. ~5-10min pieszo do głównej ulicy SP. 8000CLP za 4os dorm, całkiem czysto, dużo miejsc do chillu (hamaki, mini-basen), rano wystawiona kawa/herbata/czekolada.
_________________
Image Kacper Kwapisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 26 Lis 2014 21:26 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
zielony napisał(a):
Pozostając w temacie odpraw i wyboru miejsc. Wczoraj na Iberii mogłem sobie wybrać miejsca na wszystkie 4 loty, mimo że wylot 30 listopada. Problem jednak taki napotkałem, że poprosiłem o rezerwację kołyski dla 6 miesięcznej córki i nie miałem pojęcia gdzie ona będzie przypięta, więc i miejsc nie mogłem wybrać. Dziś zadzwoniłem do Iberii i mi powiedzieli, że co do zasady nie rozdzielają jednych rezerwacji. Okazało się też, że rezerwacji na kołyskę zrobioną przez flipo nie ma ;-( JAk tylko przypisała pani do rezerwacji kołyskę, automatycznie przydzieliło mi miejsce w samolocie, ale zablokowało jakąkolwiek możliwość wyboru miejsca dla drugiej osoby. I teraz jak chcę wybrać to 30€, mogę ryzykować i przy check in próbować za free wybrać miejsce, ale może się okazać, że jest zajęte. Jeśli będzie zajęte, można zawsze próbować się zamieniać z kimś. Może się też zdarzyć, że lot będzie miał więcej kołysek zarezerwowanych i ktoś będzie siedział obok mojej kołyski.
No i jak żyć?? :-)
Pozdro

EDIT:
Sprawdziłem na CMT, że powrót z Santiago do Madrytu mamy obsługiwany przez A320-200. To chyba dość leciwy samolot?!



Po prostu wyluzuj. Bądz na lotnisku odpowiednio wcześniej i wtedy przy checkinie dają wam miejsca razem i zaraz obok grodzi, bo tylko tam można przypiąć kołyskę.
Oni już sami to wszystko poukładają, nie sądzę, żeby było zajęte, a poza tym te miejsca są raczej zawsze trzymane dla niemowląt i ich rodzin. Jak będzie trzeba, to zmienią miejsca innym. Po prostu się tym nie przejmuj, będzie dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 27 Lis 2014 09:46 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 3
lumpy366 napisał(a):
Całe 26 stron za mną ;)

.......

3.12 - poranny bus do Mendozy (chodziło o dzienny przejazd przez Andy)
4.12 - Mendoza i o 22:30 powrotny bus do Santiago
.......



Jakim busem wracasz o 22:30 z Mendozy do Santiago?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 27 Lis 2014 10:43 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 73
zielony napisał(a):
Pozostając w temacie odpraw i wyboru miejsc. Wczoraj na Iberii mogłem sobie wybrać miejsca na wszystkie 4 loty, mimo że wylot 30 listopada. Problem jednak taki napotkałem, że poprosiłem o rezerwację kołyski dla 6 miesięcznej córki i nie miałem pojęcia gdzie ona będzie przypięta, więc i miejsc nie mogłem wybrać. Dziś zadzwoniłem do Iberii i mi powiedzieli, że co do zasady nie rozdzielają jednych rezerwacji. Okazało się też, że rezerwacji na kołyskę zrobioną przez flipo nie ma ;-( JAk tylko przypisała pani do rezerwacji kołyskę, automatycznie przydzieliło mi miejsce w samolocie, ale zablokowało jakąkolwiek możliwość wyboru miejsca dla drugiej osoby. I teraz jak chcę wybrać to 30€, mogę ryzykować i przy check in próbować za free wybrać miejsce, ale może się okazać, że jest zajęte. Jeśli będzie zajęte, można zawsze próbować się zamieniać z kimś. Może się też zdarzyć, że lot będzie miał więcej kołysek zarezerwowanych i ktoś będzie siedział obok mojej kołyski.
No i jak żyć?? :-)
Pozdro

EDIT:
Sprawdziłem na CMT, że powrót z Santiago do Madrytu mamy obsługiwany przez A320-200. To chyba dość leciwy samolot?!



Witam,

proszę mi napisać numer rezerwacji (forum wiadomość) i situację sprawdzę.

Pozdrawiam
Jacek
Flipo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:04 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
Już do was dzwoniłem wczoraj i generalnie widzicie to samo, co Iberia, kołyska już jest też zaklepana. Myślę, że ten brak rezerwacji po telefonie do was był błędem Iberii, bo jak dzwoniłem do nich po kilku tygodniach to Pan też mi drugi raz rezerwował bezskutecznie. Tak jakby nie bardzo wiedzieli jak to zrobić. Dopiero za trzecim razem udało się ją wpisać do rezerwacji.
Idę za radą @kredki i "luzuje poślady" z tym rezerwowaniem miejsc wcześniej itd. Okaże się przy odprawie na lotnisku.
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 27 Lis 2014 17:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ekipo przylatująca 3.12 lub inna będąca na miejscu. Gdzie śpicie ? Szukam właśnie noclegu 3-6.12 i jeśli ktoś jest w jakimś budżetowym hostelu to się dołączę, a jeśli nie to Nuevo Horizonte blisko Plaza de Armas za 8$

EDIT: śpie u kogoś z trampolinn :shock: zobaczymy jak działa.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 29 Lis 2014 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Wybiera się ktoś w terminie 14.12-17.12 z San Pedro de Atacama na trzydniową wycieczkę na Salar de Uyuni?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 29 Lis 2014 19:32 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 179
Wiadomo już coś na temat waluty ? Jaką zabrać najlepiej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 29 Lis 2014 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
startaczerr napisał(a):
Wiadomo już coś na temat waluty ? Jaką zabrać najlepiej ?



Dolary lub euro, wymienisz je na każdym kroku. Ważne aby nie były poniszczone bo mogą Ci nie wymienić.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 01 Gru 2014 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Znalazłem zdjęcie opakowania tego lekarstwa na chorobę wysokogórską. Działa :)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#538 PostWysłany: 01 Gru 2014 02:31 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
BusinessClass napisał(a):
Znalazłem zdjęcie opakowania tego lekarstwa na chorobę wysokogórską. Działa :)

Image


ja mam nadzieje, ze to http://podroze.onet.pl/ciekawe/boliwia-piwo-na-bazie-koki-pomaga-w-zwalczaniu-choroby-wysokosciowej/ys984 mi pomoze :D :D :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 01 Gru 2014 03:52 

Rejestracja: 13 Lis 2013
Posty: 11
Loty: 89
Kilometry: 242 170
A można ten cudowny lek zakupić w SPdA? ;)

-- 01 Gru 2014 02:55 --

jaco68 napisał(a):
A można ten cudowny lek zakupić w SPdA? ;)

Oczywiście chodzi o... http://ocdn.eu/images/pulscms/M2Y7MDQsM ... 7bea68.jpg
_________________
Jacek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 01 Gru 2014 04:00 

Rejestracja: 10 Cze 2012
Posty: 18
jaco68 napisał(a):
A można ten cudowny lek zakupić w SPdA? ;)

Ja polecam liście chachacoma, które "można kupić w każdym sklepie" w San Pedro. Nie miałem żadnych problemów z wysokością (nawet na ~5400), ale nie wiem czy to dzięki tym liściom ;-)

http://wikitravel.org/en/San_Pedro_de_Atacama#Altitude
_________________
Image Kacper Kwapisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group