Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 02 Wrz 2014 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Witam,
Będziemy w Chile 5-18 listopada i szukamy towarzystwa do wyjazdu na północ (prawdopodobnie lot w jedną stronę i powrót do Santiago samochodem/autobusem). Może ktoś będzie w tym czasie i chciałby się przyłączyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#202 PostWysłany: 02 Wrz 2014 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Znów zmienił się rozkład lotów na odcinku MAD-SCL-MAD. Choć nieznacznie , bo tylko o 20-30 minut, to jest możliwość przebukowania na inny lot, również obsługiwany przez przewoźnika. Pewnie jest to rozpatrywane indywidualnie, natomiast mnie się udało zmienić połączenie i skrócić czas podróży powrotnej o kilka godzin.
Jeśli chcecie coś zmienić, na pewno warto przedzwonić do Iberii i sprawdzić możliwości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 04 Wrz 2014 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Dzięki za info - u mnie zmieniło się o 10 minut i nie raczyli mnie o tym poinformować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 04 Wrz 2014 17:23 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Wybierającym do Chile się w miesiącach letnich (tzn. w naszych zimowych) pozwolę sobie przypomnieć o zabraniu dobrego kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym nie tylko na plażę. Indeks promieniowania UV z powodu bliskości dziury ozonowej jest bardzo wysoki i łatwo można się poparzyć choćby spacerując w Santiago. Zresztą w prognozie pogody w telewizji codziennie jest taki indeks podawany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 05 Wrz 2014 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Plany się klarują, w związku z czym mam pytanie :)

Mamy jakieś 1,5-2 dni od przyjazdu do Iquique do planowanego dotarcia do Uyuni. W międzyczasie chcielibyśmy odwiedzić Humberstone i park Volcán Isluga. Może ktoś przemieszczał się na tej trasie i chciałby podzielić się doświadczeniami (jak jechać, gdzie spać, co zobaczyć)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 06 Wrz 2014 20:47 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 2
Witam,
Lecimy 9-24.11 do Santiago. Zgrubny plan:
9.11 - Santiago nocleg
10.11 - Valparaiso bus, nocleg
11.11 - powrót Santiago, zwiedzanie
12.11 - lot LAN do La Paz via Iquique (w Iquique 5 godzin między lotami - jakiś pomysł na zagospodarowanie ?), nocleg La Paz
13.11 - La Paz, lot do Uyuni (albo nocny bus)
14.11 - Salar de Uyuni, jednodniowy trip i tu dylematy się zaczynają

wracać czem prędzej do lotem do La Paz coby się do Peru przedostać, czy też via Potosi i Sucre (ze zwiedzaniem po drodze) drogą lądową i z Sucre do La Paz lot z jednodniowym opóźnieniem...

16.11 La Paz, Transfer do Puno tourist busem (7-18), nocleg Puno
17.11 Wyspy Uros na Titicaca, nocny transfer do Cuzco
18.11 rano w Cuzco, nocleg w kierunku pole position na Machu
19.11 Machu Picchu, nocleg Cuzco
20.11 dzień rezerwowy - jakby coś się posypało ;)
21.11 poranny lot Cuzco - Lima, Lima, nocleg Lima
22.11 lot Lima - Santiago, Santiago, nocleg Santiago
23.11 wieczorem wylot z Santiago do Madrytu i do Berlina

Plan jest napięty. To wiem ;) Pytanie, gdzie odpuścić, zluzować, zmienić plany póki jeszcze można. Doradźcie coś fachowcy pls.
Pozdro !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 10 Wrz 2014 11:21 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 1
Witam,

czy ktos leci FRA-MAD-SCL 30NOV? :)
powrot SCL-MAD-FRA 9DEC?

pozdro,
Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 10 Wrz 2014 14:20 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
Orientujecie się jaka jest częstotliwość odjazdu autobusów/pociągów na trasie calama -> uyani (przez ollague) ?
Czy jest możliwość kupna biletu z dnia na dzień. Termin połowa listopada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 10 Wrz 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
z calamy do Uyuni tylko raz dziennie o 5 rano, koszt 10000 pesos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 11 Wrz 2014 09:17 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
http://podroze.onet.pl/ciekawe/chile-na ... kcje/vcwxd

może się komus przyda:)

radzę się zorientować czy na pewno nie ma strajków w Uyuni (związanych z budową nowego dworca autobusowego poza miastem), wtedy trzeba liczyc się z tym ze będzie ciężko wjechać do miasta a jeszcze ciężej wyjechać-wiec radziłabym od razu jechać z wycieczką kupioną np. w san pedro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 11 Wrz 2014 23:55 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 58
Kasia_S napisał(a):
Dzień dobry,
Ze względów czasowych planuję jednak powrót z Buenos do Santiago samolotem. Przeglądam od tygodnia wszystkie możliwe kombinacje i nasuwa mi się jeden wniosek. Dużo bardziej opłacalne ( 600-700 zł ) jest kupno biletu na przelot w dwie strony aniżeli samego powrotnego z BUE do SCL. Czy dobrze myślę , że niestawienie się na ostatni odcinek nie będzie stanowiło problemu ? Mógłby ktoś to potwierdzić ..
Z góry dziękuję , K


Kasia_S: nie bedzie problemu, poza tym na stronie LAN mozesz sie ubiegac o zwrot podatkow/oplat lotniskowych za niewykorzystany ostatni odcinek lotu. Nie bedzie tego duzo, ale zawsze cos: http://www.lan.com/cgi-bin/devoluciones ... ciones.cgi Oczywiscie musisz podac, ze bilet zakupilas w Chile. Kase otrzymasz na swoja karte kredytowa w ciagu paru dni, a LAN bedzie Cie informowal emailowo o rozwoju wypadkow (tzn. ze przyjeli zgloszenie a pozniej kiedy przeleja kase).

-- 12 Wrz 2014 00:02 --

maggie napisał(a):
http://podroze.onet.pl/ciekawe/chile-najwieksze-atrakcje/vcwxd

może się komus przyda:)

radzę się zorientować czy na pewno nie ma strajków w Uyuni (związanych z budową nowego dworca autobusowego poza miastem), wtedy trzeba liczyc się z tym ze będzie ciężko wjechać do miasta a jeszcze ciężej wyjechać-wiec radziłabym od razu jechać z wycieczką kupioną np. w san pedro


Podrozujac po Boliwii nie mozna miec zbyt napietych planow, bo blokady drog sa bardzo czeste i mozna tam niespodziewanie utknac. Podczas mojej podrozy zablokowane bylo Oruro, a przyczyna protestow byl (o ile dobrze pamietam) spor dotyczacy patrona otwartego tam lotniska (osoba, ktorej imieniem zostalo nazwane lotnisko nie przypadla do gustu niektorym mieszkancom). Informacje o blokadach, zwlaszcza tych dotyczacych Uyuni, mozna czasem znalezc na stronie http://www.kanootours.com/ws/index.php/ oraz na ich twitterze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#212 PostWysłany: 12 Wrz 2014 08:32 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
krzysztof_Peru napisał(a):
Kasia_S napisał(a):
Dzień dobry,
Ze względów czasowych planuję jednak powrót z Buenos do Santiago samolotem. Przeglądam od tygodnia wszystkie możliwe kombinacje i nasuwa mi się jeden wniosek. Dużo bardziej opłacalne ( 600-700 zł ) jest kupno biletu na przelot w dwie strony aniżeli samego powrotnego z BUE do SCL. Czy dobrze myślę , że niestawienie się na ostatni odcinek nie będzie stanowiło problemu ? Mógłby ktoś to potwierdzić ..
Z góry dziękuję , K


Kasia_S: nie bedzie problemu, poza tym na stronie LAN mozesz sie ubiegac o zwrot podatkow/oplat lotniskowych za niewykorzystany ostatni odcinek lotu. Nie bedzie tego duzo, ale zawsze cos: http://www.lan.com/cgi-bin/devoluciones ... ciones.cgi Oczywiscie musisz podac, ze bilet zakupilas w Chile. Kase otrzymasz na swoja karte kredytowa w ciagu paru dni, a LAN bedzie Cie informowal emailowo o rozwoju wypadkow (tzn. ze przyjeli zgloszenie a pozniej kiedy przeleja kase).


krzysztof_Peru - bardzo Tobie dziękuje za informację o możliwości zwrotu podatków/opłat lotniskowych. Sęk w tym że bilety kupowałam przez pośrednika ( flipo ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 14 Wrz 2014 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
właśnie wróciłem z 4dniowej wycieczki po salarze, koszt z San Pedro z powrotem do San Pedro ok 100000 clp, jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 14 Wrz 2014 17:19 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
luxyfer napisał(a):
właśnie wróciłem z 4dniowej wycieczki po salarze, koszt z San Pedro z powrotem do San Pedro ok 100000 clp, jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem


Z jaką agencją i czy było fajnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 14 Wrz 2014 17:33 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 44
luxyfer napisał(a):
właśnie wróciłem z 4dniowej wycieczki po salarze, koszt z San Pedro z powrotem do San Pedro ok 100000 clp, jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem


Jak wyglądał program, dużo czasu na zewnątrz, czy większość w Jeepie? Z przewodnikiem Angielskim czy Hiszpańskim taka cena? Jak warunki noclegowe? I jak sytuacja z jedzeniem w pakiecie(chodzi mi o to, czy np. weganka przeżyje te 4 dni na takim cateringu)? Teraz z doświadczenia; poleciłbyś Salar de uyuni na 4 dni, czy raczej ze 2-3 dni wycieczek w okolicach San pedro (Gejzery, dolina księżycowa etc)? Jakiś hostel godny polecenia w San pedro? I ostatnie:) O której kończył się 4 dniowy trip w San Pedro(pytam w kotekście kupowania lotu powrotnego z CalamY)?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 14 Wrz 2014 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
manutdfanboy napisał(a):
luxyfer napisał(a):
właśnie wróciłem z 4dniowej wycieczki po salarze, koszt z San Pedro z powrotem do San Pedro ok 100000 clp, jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem


Jak wyglądał program, dużo czasu na zewnątrz, czy większość w Jeepie? Z przewodnikiem Angielskim czy Hiszpańskim taka cena? Jak warunki noclegowe? I jak sytuacja z jedzeniem w pakiecie(chodzi mi o to, czy np. weganka przeżyje te 4 dni na takim cateringu)? Teraz z doświadczenia; poleciłbyś Salar de uyuni na 4 dni, czy raczej ze 2-3 dni wycieczek w okolicach San pedro (Gejzery, dolina księżycowa etc)? Jakiś hostel godny polecenia w San pedro? I ostatnie:) O której kończył się 4 dniowy trip w San Pedro(pytam w kotekście kupowania lotu powrotnego z CalamY)?

Z góry dzięki!


dość dużo czasu w jeepie, bo choć odległości nie są ogromne to tam się jeździ po pustyni i kamieniach z prędkością 10km/h
cena z hiszpańskim, o angielskich jest w ogóle trudno ale spotkałem jednego mówiącego po ang z agencji Andian coś tam, jak znajdę ja to ci dam dokładną nazwę.
warunki noclegowe bardzo słabe, zimno, w pokojach tylko łóżka nic więcej, prysznic tylko 2 dnia, ale lepszych nie znajdziesz niezależnie od agencji
weganka będzie miała ciężko, lunch i kolacja to raczej mięso bez możliwości wyboru, ale możesz wziąć coś swojego zawsze.
w San Pedro jeszcze jakieś tripy zrobię, więc napisze więcej za kilka dni. piszę z hostelu Tatais, jest podstawowy ale w sumie ok.
powrót do San Pedro około 11
hth
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 14 Wrz 2014 18:53 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
1. W jakie dni tygodnia organizowane są tripy na Salar? Codziennie?
2. Czy opłaca się rezerwować wcześniej hostel czy na miejscu można bez problemu ogarnąć?
3. Podbijam pytanie o powrót do San Pedro z Boliwii. O której byliście z powrotem?
4. Jak jest z bezpieczeństwem w hostelu. Czy na wszystkie tripy zabierasz ze sobą cały bagaż czy można zostawić część rzeczy bez obawy o utratę ich? Domyślam się, że jeżeli sejf to tylko w recepcji, zgadza się?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 15 Wrz 2014 23:26 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 44
Mam jeszcze pytanie odnośnie biletów LANu, kupował ktoś ostatnio krajówki na stronie chilijskiej (taniej)? Nie było z nimi potem problemu przy odprawie pokazując europejski paszport? Jakieś dopłaty czy coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 16 Wrz 2014 03:38 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 58
manutdfanboy napisał(a):
Mam jeszcze pytanie odnośnie biletów LANu, kupował ktoś ostatnio krajówki na stronie chilijskiej (taniej)? Nie było z nimi potem problemu przy odprawie pokazując europejski paszport? Jakieś dopłaty czy coś?


Ja kupowalem wczesniej te bilety. Nie ma zadnego problemu. Na praktycznie kazdym lotnisku jest automat do check-in, mozesz sam wydrukowac karte pokladowa, potem nadajesz bagaz, pokazujesz paszport i juz. Restrykcja tych biletow dotyczy miejsca zakupu (Chile (=strona internetowa w Chile)). Zupelnie inaczej byloby w Peru, gdzie linie LAN stosuja restrykcje dotyczace kraju zamieszkania i nie mozesz kupowac biletow po cenach przeznaczonych dla Peruwianczykow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 16 Wrz 2014 04:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
krzysztof_Peru napisał(a):
Restrykcja tych biletow dotyczy miejsca zakupu (Chile (=strona internetowa w Chile)). Zupelnie inaczej byloby w Peru, gdzie linie LAN stosuja restrykcje dotyczace kraju zamieszkania i nie mozesz kupowac biletow po cenach przeznaczonych dla Peruwianczykow.

+1 Dokładnie tak jak pisze Krzysztof. To jest restrykcja dotycząca miejsca sprzedaży.
Chciałam tylko dodać, że oprócz Peru ograniczenie co do miejsca zamieszkania pasażera przy najtańszych taryfach ma też Argentyna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group