Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sie 2015 00:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jak z lotniska dojechać do SPdA? czytałam, ze pod terminalen jest dużo busów/autobusów/kierowcow oferujących przejazd do SPdA? jak to wygląda wieczorem -przylot 20-22? oraz rano- po 7?
jaki jest koszt transportu?
w hostelach proponują od 12000clp ow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 18 Sie 2015 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć, co prawda na lotnisku w Calamie braliśmy samochód i nie korzystaliśmy z prywatnych busików, ale faktycznie takowe jeżdżą do SPdA. Sprawdź na przykład ofertę Trans Lincancabur http://www.translicancabur.cl/, na stronie http://www.sanpedroatacama.com/ingles/ot-transfer.htm też znajdziesz trochę informacji. Cena na ich stronie to właśnie 12,000CLP w jedną stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2015 10:05 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Korzystałam z Trans Licancabur, nie ma tam niestety zbyt wielu opcji, płatność u Pani w okienku tylko gotówką. Mam zapisane, że w dwie strony zapłaciłam 25.000 CLP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sie 2015 13:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a oni odjeżdżaja z lotniska czy z miasta? jest gdzieś dostępny jakis rozkład? lot z SCL ok 19, więc w Calamie po 21
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2015 08:32 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 91
Loty: 232
Kilometry: 401 776
Z lotniska, nie ma rozkładu, zgarniają ludzi z lotów i zawożą pod wskazany adres w SPdA, a potem też odbierają i zawożą na lot. Zarezerwuj sobie transfer przez ich stronę, link trzy posty wyżej. Niby można jechać do miasta i stamtąd autobusem do SP, ale jest z tym trochę zachodu (a Ty dodatkowo będziesz w nocy). Właśnie przypomniało mi się dlaczego płaciłam 25 tys (bo coś mi świtało, że jak się bierze od razu w dwie strony to jest taniej, coś koło 20 tysi). My jechałyśmy lotnisko-hostel w SP-lotnisko-hotel w Calamie-lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2015 09:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dzięki :) ja tylko OW jadę z lotniska, bo potem jadę do Boliwii i nie wracam do Chile
widzę, że wszyscy mają takie same ceny na przejazdy więc pozostaje do zapłaty 12000 CLP :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Wrz 2015 21:26 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Można też wyjść poza lotnisko kilkaset metrów i łapać stopa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hej, jestem po takiej podróży i dzielę się nową wiedzą.
Najtańsza opcja do San Pedro:
Uber z lotniska do centrum, ul. Balmaceda, z której odjeżdżają busy do San Pedro. Koszt ok. 3-4 tysięcy clp i następnie bus do San Pedro, bilet 3000 clp. Dzięki czemu zamiast 12-15 tysięcy za bezpośredni transfer płacimy 6/7 tysięcy. :)

Z ul. Balmaceda odjeżdża wiele linii do Calamy, najczęściej turbus, można kupić bilety przez internet, jednak nie ma takiej potrzeby.

Oszczędność jest całkiem spora, biorąc pod uwagę wydatki, które nas czekają na miejscu.
Jeszcze jedna porada, jeżeli będziecie spędzać więcej czasu w San Pedro, zróbcie zakupy w hipermarkecie, też na ul. Balmaceda, najlepiej na cały pobyt w San Pedro, można dużo zaoszczędzić, na miejscu jest bardzo drogo. Przyklad: 1,5l coli 10-11zl.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
a czy ktoś korzystał z wypożyczalni aut w Calamie, będziemy w czwórkę i chyba bardziej opłaci się wynajęcie auta na dojazdy i zwiedzanie, niż kupno wycieczek, ceny w necie nie zachęcają, więc może na miejscu w mieście lepiej wypożyczyć auto ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sty 2019 22:40 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Oczywiście, że lepiej pożyczyć auto w Calama i wszędzie jeździć - większa elastyczność w wykorzystaniu czasu, wydawanie kasy na wycieczki jest totalnie bez sensu, za wyjątkiem 4-dniowej imprezy do Boliwii (Salar de Uyuni), bo tam się nie da autem z Chile jechać. Polecam bezproblemową wypożyczalnię econorent.cl Nie jest konieczne auto 4x4, ale z wysokim zawieszeniem jest wskazane, część dróg jest szutrowa, część dziurawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Paź 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Choć to nie jest lotniskowe info - firma KTur, która obsługuje autobusy Calama - San Pedro, twierdzi że zawiesiła wszystkie połączenia ze względu na sytuację w Calamie do niedzieli, 3 Listopada 2019.
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lis 2019 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Nie mogę już edytować posta - dotarłem do San Pedro bez większych problemów, więc to tylko jedna firma "marudzi"
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Wrz 2022 00:30 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Aktualizując ceny przejazdów busami nadal są w przedziale 12-15 k CLP - przy czym, w zależności od pory i potrzeb, trzeba się dostosować do rozkładów - po przylocie do Calama dopiero w trzecim okienku udało się kupić transfer na już, bo w pierwszym (najtańszym) po wystawieniu biletów i odczekaniu 15 minut pani przyszła poinformować, że kurs się jednak nie odbędzie bo jest za mało chętnych, a w drugim babka twierdziła, że bus odjeżdża zaraz, a wkrótce potem się okazało, że to zaraz jest za 1,5 h. Trzecie okienko oferowało odjazd na już. To też pewna przestroga przez łakomieniem się na ciut niższą cenę RT od razu na lotnisku w Calamie - jeśli zapłacicie z góry to potem będziecie zdani na to co Wam zaoferują na powrocie (w sensie czasu odjazdu) - niekoniecznie będzie to dobrze pasowało do Waszego rozkładu lotów (może być np. parę godzin wcześniej, albo na ostatnią chwilę przed odlotem).
W drodze powrotnej nie chciało mi się bawić w krążenie po agencjach i pytanie o oferty celem zaoszczędzenia 5 zeta, więc zarezerwowałem transfer dzień wcześniej przez transvip.cl za 14 k CLP - bardzo dobry kontakt przez whatsupa po rezerwacji (tyle że odbywa się on po hiszpańsku), drobna modyfikacja godziny i wszystko odbyło się zgodnie z rezerwacją, więc mogę spokojnie polecić. Można zapłacić kartą via net albo w gotówce kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group