Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Paź 2014 10:20 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 13
Cześć, wybieram się w terminie 23listopada - 6grudnia do Santiago. Pomysł miałam, żeby stamtąd uciec do Buenos (autobusem ok. 18h) i rozpocząć zwiedzanie z Buenos. Może macie doświadczenie, co warto zobaczyć w Chile i Argentynie w tym okresie? Z niecierpliwością czekam na podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 10 Paź 2014 10:40 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
przegladnij temat Lecimy do Chile z fly4free, ale w skrocie: Patagonia. Listopad to idelna pora wlasnie na poludnie. Mozesz wrocic do Chile wlasnie poludniem, badajac atrakcje po jedenj i drugiej strony granicy. Jedyna wada: szykuj sie na wieksze wydatki (Patagonia jest drozsza niz reszta Argentyny/Chile)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Paź 2014 16:53 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 13
Dziękuję za podpowiedź - w temacie "Lecimy do Chile z fly4free" nie znalazłam podpowiedzi, co warto zobaczyć a jedynie grupy osób, które zgłaszają swoje terminy, ale być może nie ten wątek odnalazłam.

Dziękuję również za podpowiedź w sprawie Patagonii - może faktycznie południe to dobry kierunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Paź 2014 00:51 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 7
ja lece 23.11-13.12 i planuje poludnie ale jeszcze nie wiem czy przelot (i skad) czy jakos inaczej
Torres de Paine, Perito Moreno, Fitz roy to glowne cele

mozecie polecic cos jeszcze na poludniu?
Góra
 Profil Relacje PM off
vgbnd uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Paź 2014 21:32 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Ja kupilem przelot z Santiago do Punta Arenas (niestety tylko 3 pelne dni), ale w planie mam zakup na miejscu calodniowej wycieczki TDP i drugi dzień pingwiny na wyspie Magdalena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:33 

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 15
Loty: 50
Kilometry: 136 311
Też mamy w planach trekking po Torres del Paine, Perito Moreno i Fitz Roya. Fajnie wygląda też wejście na wulkan Villarica, przynajmniej na zdjęciach ;), np. tu http://tnij.org/2cwsx2w.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
W terminie 5.12 - 9.12 razem z dziewczyną będziemy pokonywać trasę "W" w Torres del Paine. Może ktoś w tym czasie również będzie w tych rejonach i się spotkamy na szlaku ;)
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2014 08:51 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 13
przemorx - przelot liniami Sky Airline?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2014 09:13 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
importowaniaWWA napisał(a):
przemorx - przelot liniami Sky Airline?

Bilety kupiłem gdzieś z 1.5 miesiąca temu - linia LAN. Płaciłem dokładnie 415zł/os za SCL-PUQ-SCL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2014 13:40 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 13
Czyli po temacie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Paź 2014 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
jacekw. napisał(a):
ja lece 23.11-13.12 i planuje poludnie ale jeszcze nie wiem czy przelot (i skad) czy jakos inaczej
Torres de Paine, Perito Moreno, Fitz roy to glowne cele

mozecie polecic cos jeszcze na poludniu?


Na południu Chile to Lago General Carrera z szczególnym uwzględnieniem Catedral de Mármol
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Paź 2014 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Jeśli to Twój pierwszy raz to kupuj bilet do Calamy i szykuj się na atrakcje dostępne w San Pedro de Atacama. W okolicach Santiago nie zapomnij o Valparaiso i Vina del Mar. Bilet autokarowy do Buenos kup tak, żeby z Santiago wyjechać rano. Widoki na trasie Santiago - Mendoza są niesamowite!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Paź 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
W ogóle bezpieczniej kupować bilety na poranne autobusy. Myśmy zaliczyli okropną wtopę. Na noc zamknięte było przejście graniczne w górach (opady śniegu, niskie temperatury i wiatry) i ponoć czasami to się zdarza. W dzień raczej nie.

Musieliśmy się ratować lotem Mendoza-Santiago, żeby zdążyć na samolot, co kosztowało więcej niż bilet Berlin-Santiago-Berlin... to tak dla przestrogi dla innych...
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lis 2014 00:13 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 20
Panie i Panowie przygotujcie sie na naprawde spore wydatki. Przebywam aktualnie w Puerto Natales po ucieczce z Punta Arenas.:D
Na pingwiny statki sa 2: za 30 i 60 tys. CLP. Na tym tanszym jest 280 miejsc. Nie wiem czy pingwinow wystarczy dla wszystkich.;)
I co najwazniejsze: aktualnie pogoda pozwala cieszyc sie niczym wiec jesli mozecie 'odwrocic' swoje plany i przybyc tu za min. 4 dni to tak zrobcie. W Entre Rios w Arg. tez podobnie, ale cieplej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:20 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Mam nadzieję, że do mojego przylotu pogoda się trochę poprawi ;-)

Vgbnd zakładam, że do Punta Arenas przyleciałeś samolotem. Jak z dojazdem z lotniska do centrum ? Jest jakiś transport publiczny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Lis 2014 01:15 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 20
przemorx napisał(a):
Mam nadzieję, że do mojego przylotu pogoda się trochę poprawi ;-)

Vgbnd zakładam, że do Punta Arenas przyleciałeś samolotem. Jak z dojazdem z lotniska do centrum ? Jest jakiś transport publiczny ?


Dojazd z lotniska: bus 3000 CLP, taxi 8000 CLP (niezaleznie od ilosci osob).
Po dniu zlej pogody wbrew prognozom (w koncu Patagonia) pojechalem do TDP. Pochodzilem 2 dni w sloncu, a dzis w nocy moj namiot skapitulowal.;) Widzialem 2 szlaki i ten pod TDP nie byl tym ladniejszym. Tyle co ze szlaku zobaczysz z busa (przygotuj aparat, siadz z lewej strony w kierunku jazdy chociaz i tak pewnie zatrzymacie sie w punktach widokowych). I z busa poluj na guanako.;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Mar 2021 14:43 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
wprawdzie mam bilety na listopad [12-24] ale z nudów i wcześniejszej potrzeby rezerwacji noclegów w Patagonii zacząłem już planowanie

po przylocie chcę wybrać się na północ (Atacama i okolice) i przeznaczyć na to ok 5 dni, potem wybrać się na południe i tam spędzić ok 7 dni i tu pojawiły się wątpliwości - chciałbym zrobić W-Trek w TDP, wybrać się na Perito Moreno i zastanawiam się, czy uda się coś jeszcze zmieścić po stronie argentyńskiej (szczególnie intresuje mnie El Chaltén - Fitz Roy)

przejrzałem forum i opinie są różne, głównie z uwagi na czas jaki trzeba poświęcić na dojazd (jeszcze nie zdecydowałem czy będzie to autobus/samochód czy samolot) oraz dalsze eksplorowanie Patagonii (np. pingwiny Magellana)

Będę wdzięczny za rady, czy mając siedem dni na miejscu, warto próbować zobaczyć oba te miejsca (TDP i El Chalten) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Mar 2021 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Na Torres del Paine wystarczy 4-5 dni (4 noce), resztę czasu możesz przeznaczyć na Argentynę, ale pamiętaj, że na przejściu granicznymi możesz stracić kupę czasu. Nie tyle, że nie zdążysz, ale po prostu nie wiem czy warto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Mar 2021 16:52 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
a nie lepiej odpuscic sobie polnoc, Zawsze tam mozesz zajrzec przy okazji podrozy po Bolivii. Zalezy jak lubisz spedzac czas i co chesz tam na polnocy czy poludniu robic. W El Chalten poza Fitz Roy jest tez kilka innych fajnych trekingow. No i dalej na poludniu Tierra del Fuego, tez fajne miejsce. Na Magdalene warto sie wybrac jesli jeszcze pingwinow nie widziales.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 11 Mar 2021 21:43 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
chyba faktycznie odpuszczę sobie jednak tą Argentynę, nie ma co się szarpać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group