Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 09 Maj 2015 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
Bo lepszy kurs bedzie jak sam zamienie sobie dolary w kantorze, niz bank mi przewalutuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 09 Maj 2015 01:53 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Dokladnie, a dziadek w swoim sklepie jubilerskim ma najlepszy kurs. Wcześniej było na forum przy Copacabana
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 09 Maj 2015 16:41 

Rejestracja: 08 Maj 2015
Posty: 8
radzio666 napisał(a):
tapa napisał(a):

- Maracana - pojechaliśmy prosto z głównego dworca zaraz po przyjeździe autobusem w Sao Paulo. Pani w informacji powiedziała nam którym autobusem i za około 3R$ byliśmy na miejscu. Nie pamiętam dokładnie ceny autobusu, ale to taki zwykły, miejski.


autobusem - bez sensu zupelnie - na Maracane mozna dojechac metrem, szybciej i na pewno bezpieczniej - linia 2 z Botafogo


Nie doprecyzowałem - jechaliśmy autobusem z dworca Terminal Rodoviario Novo Rio - przy tym dworcu nie ma stacji metra. Natomiast z Maracany w stronę Copacabany pojechaliśmy już metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 11 Maj 2015 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
czukuczuku napisał(a):
Hej, wie ktos czy da sie wyplacic dolary z bankomatow w brazylii?


Też się nad tym zastanwiałem i z tego co udało mi się dowiedzieć (dzięki brasilka2 ) niestety tylko Reale. Ja znalazłem w W-wie na Świętokrzyskiej kantor z dobrym kursem więc chyba część pieniędzy wymienię. Ktoś może liczył po jakim średnim kursie wychodzi wymiana w kombinacji złotówki ---> dolary ---> reale w Brazylii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 11 Maj 2015 12:20 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
tapa napisał(a):
- Fort Copacabana - poszliśmy tam przez przypadek, szukając wejścia na Arpoador. Koszt biletu normalnego to 6R$, ulgowego to 3R$. Kupiłem normalny i ulgowy, choć o legitymację nikt nie pytał, więc śmiało można było wziąć dwa ulgowe. W samym muzeum sporo ciekawych rzeczy dla osób interesujących się historią Brazylii, głównie pod kątem kolonializmu. Natomiast na zewnątrz świetne widoki, zwłaszcza z krańcowego punktu, nad samym oceanem, nad tymi wszystkimi wyrzutniami.


To jeszcze warto wybrać się na przeciwległy kraniec Copacabany. W zasadzie w tym miejscu to już nie jest Copacabana, tylko plaża Leme. Na jednym krańcu Copacabany jest wspomniany Fort Copacabana, a na drugim krańcu Fort Duque de Caxias (na wzgórzu Leme). Wzgórze Leme to zupełnie niedoceniane miejsce. Oprócz mnie naliczyłem może z 8 osób, a widoki wspaniałe. Prawdopodobnie najlepsze w Rio widoki na Copacabanę. Z drugiej strony bardzo dobrze widać Głowę Cukru z wagonikami kolejki. Napotkać można śmieszne malutkie małpki, marmozety zwyczajne. W miejscu uszu mają białe, sterczące na boki włoski. Ciekawskie, zupełnie się nie boją, podchodzą do ludzi. Wokół wzgórza szybują, czasami siadają na barierce, ogromne ptaki drapieżne, na mój nieprofesjonalny ogląd, sępniki czarne. Idąc od strony plaży, po prawej stronie mamy wzgórze Leme, przechodzimy przez siłownię na świeżym powietrzu na promenadzie do budki wartownika, gdzie kupujemy bilet za 4 reale. Wzgórze Leme oprócz tego, że jest rezerwatem przyrody, jest też terenem wojskowym, więc początkowo przechodzi się przed jednostkę wojskową.

A jeszcze jedno miejsce nie było wspominane. Na ostatniej, południowej stacji metra, General Osorio, można pójść nie w stronę Ipanemy tylko w przeciwnym kierunku, wyjściem C w kierunku Complexo Rubem Braga. Obszernym tunelem wydrążonym w skale, ruchomymi schodami i chodnikami dotrzemy do kompleksu Rubem Braga. Tutaj jest winda, którą można wjechać do napowietrznego łącznika z fawelą Cantagalo. Do faweli się nie zapuszczałem (chociaż podobno jest spacyfikowana), ale wjechałem windą, potem jeszcze kilka schodków w górę i jest punkt widokowy Mirante da Paz, z którego są ciekawe widoki, jednocześnie na ocean i na jezioro / lagunę Lagoa Rodrigo de Freitas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 25 Maj 2015 16:20 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Pytanie za 100 punktow:

Czym najlepiej dostac sie na Escadaria Selarón? Mniej wiecej z Copacabana'y. Rozumiem metro a potem jak? Orientuje sie ktos na jakim przystanku wysiasc?

To samo pytanie odnosnie Pedra Bonita. Z Ipanemy rozumiem trzeba wyjsc? Czy jest jakas inna opcja? Sa tam jakies nazwijmy to "godziny otwarcia"?

Dzieki za porade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 25 Maj 2015 21:54 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
1337 napisał(a):
Pytanie za 100 punktow:

Czym najlepiej dostac sie na Escadaria Selarón? Mniej wiecej z Copacabana'y. Rozumiem metro a potem jak? Orientuje sie ktos na jakim przystanku wysiasc?

To samo pytanie odnosnie Pedra Bonita. Z Ipanemy rozumiem trzeba wyjsc? Czy jest jakas inna opcja? Sa tam jakies nazwijmy to "godziny otwarcia"?

Dzieki za porade.


Do Escadaria Selaron, metrem do Gloria, potem na piechotę lub jeden przystanek autobusem po Av. Augusto Severo do przystanku "Avenida Augusto Severo próximo ao 1" Ważna uwaga: przystanki mają nazwy tylko w teorii, znaczy na mapach Googla ;-) w realu przystanki nie mają żadnych nazw. Numerów autobusów na przystankach (poza naprawdę nielicznymi wyjątkami) też zresztą nie znajdziesz.

W Rio zadziwiło mnie to, że w realu informacja autobusowa jest zerowa, a w wirtualu można znaleźć wszystko. Jak chciałem gdzieś dojechać autobusem, to klikałem na przystanek na mapie Googla, sprawdzałem jaki numer autobusu tam jeździ, potem wpisywałem ten numer do tego route-plannera:

http://www.vadeonibus.com.br/en/home

i miałem gotową, szczegółową mapkę z przystankami dla danej linii. Trasy danego autobusu warto sprawdzać w obu kierunkach, bo zazwyczaj się różnią. Sporo po prostu jest ulic jednokierunkowych i autobusy wracają innymi trasami.

No i tak samo szukasz autobusów do Pedra Bonita. Są 556 z Leblon i 557 z Copacabany. Później pod górkę jest autobus 448 w kierunku Maracai. Pewnie trzeba wysiąść gdzieś gdzie odchodzi Estrada Parque Nacional de Tijuca na mapce vadeonibus.

Pedra Bonita otwarta pewnie tak jak Park Narodowy Tijuca, znaczy przez cały dzień (8-17; do 18 w lecie). Kliknij sobie na Pedra Bonita na mapie.

http://www.parquedatijuca.com.br/#map
Góra
 Profil Relacje PM off
1337 lubi ten post.
1337 uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 26 Maj 2015 19:45 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Dziekuje za wyczerpujaca pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 14 Cze 2015 21:59 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Witam, wlasnie wrocilem, bylo niesamowicie.

Nowe ceny:

Ogrod botaniczny: 9R$
Glowa cukru: 62R$
Maracana (mecz ligowy Fluminense): 25R$
Corcovado: 22R$ (wyszedlem sam 80% gory, pozostale ~300 metrow pokonalem busem). Nie wiem ile kosztuje zwykla kolejka szynowa.
Niebieski autobus z lotniska GIG na Copacabana'e: 14.65R$

Metro (3.70R$) oraz zwykle autobusy miejskie (3.40R$) bez zmian.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 15 Cze 2015 05:25 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
Pod koniec czerwca wybieram sie do Rio, dzieki za dobre wskazowki.Super strona.

Czy wiecie ile kosztuja tam taksowki np. z GIG na Copacabane albo z Copa do Corcovano,
ktos pisal , ze niewiele ale nie wiem dokladnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 15 Cze 2015 06:32 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Z GIG na Copacabana płaciłem 65 wariatów. Z powrotem wyszło tyle samo. Z Copacabana na Corcovado wyszło chyba 30 wariatów ale były korki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 lubi ten post.
boberek1 uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 15 Cze 2015 15:21 

Rejestracja: 17 Paź 2014
Posty: 26
Mickie napisał(a):
Pod koniec czerwca wybieram sie do Rio, dzieki za dobre wskazowki.Super strona.

Czy wiecie ile kosztuja tam taksowki np. z GIG na Copacabane albo z Copa do Corcovano,
ktos pisal , ze niewiele ale nie wiem dokladnie.



Dwa miesiące temu... Z GIG na Ipanemę (General Osorio) 95R - jchałem w nocy (powrót był w dzień za 80) ;)

-- 15 Cze 2015 15:22 --

1337 napisał(a):
Witam, wlasnie wrocilem, bylo niesamowicie.

Nowe ceny:

Ogrod botaniczny: 9R$
Glowa cukru: 62R$
Maracana (mecz ligowy Fluminense): 25R$
Corcovado: 22R$ (wyszedlem sam 80% gory, pozostale ~300 metrow pokonalem busem). Nie wiem ile kosztuje zwykla kolejka szynowa.
Niebieski autobus z lotniska GIG na Copacabana'e: 14.65R$

Metro (3.70R$) oraz zwykle autobusy miejskie (3.40R$) bez zmian.


ZAWSZE JEST NIESAMOWICIE ;)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 15 Cze 2015 16:36 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
Witam wszystkich, umyślnie zamieszczam swoją wątpliwość w wątku dotyczącym Rio, bo to właśnie tam kupiłem bilety korzystając z sensownej oferty portugalskich linii TAP. Foz do Iguaçu - byliście, widzieliście? Że to cudne miejsce wiem wystarczająco z wyszukiwarek, chodzi bardziej o logistyczne ugryzienie tematu będąc zbazowanym na stałe w Rio :) Czy wycieczka jakimś krajowym przewoźnikiem ma tam sens? Znacie może krajowe biura, które oferują taki 1-2 dniowy pakiet? Wujek Google daje kilka rezultatów, alae cenowo trochę zwala to z nóg. Z drugiej strony to w Rio będę lądował i startował :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 15 Cze 2015 19:05 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
Dzieki Dawid za informacje. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 15 Cze 2015 20:23 

Rejestracja: 17 Paź 2014
Posty: 26
filu napisał(a):
Witam wszystkich, umyślnie zamieszczam swoją wątpliwość w wątku dotyczącym Rio, bo to właśnie tam kupiłem bilety korzystając z sensownej oferty portugalskich linii TAP. Foz do Iguaçu - byliście, widzieliście? Że to cudne miejsce wiem wystarczająco z wyszukiwarek, chodzi bardziej o logistyczne ugryzienie tematu będąc zbazowanym na stałe w Rio :) Czy wycieczka jakimś krajowym przewoźnikiem ma tam sens? Znacie może krajowe biura, które oferują taki 1-2 dniowy pakiet? Wujek Google daje kilka rezultatów, alae cenowo trochę zwala to z nóg. Z drugiej strony to w Rio będę lądował i startował :roll:



Przeloty z Rio do Iguazu możesz znaleśc za około 400zł (tam i powrót)... Na miejscu już sobie poradzisz... po co Tobie "pakiety"??
Wszystko jest sensownie rozpisane... w dwa dni zrobisz Brazylijska i Argentyńską cześć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 15 Cze 2015 21:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
filu napisał(a):
Witam wszystkich, umyślnie zamieszczam swoją wątpliwość w wątku dotyczącym Rio, bo to właśnie tam kupiłem bilety korzystając z sensownej oferty portugalskich linii TAP. Foz do Iguaçu - byliście, widzieliście? Że to cudne miejsce wiem wystarczająco z wyszukiwarek, chodzi bardziej o logistyczne ugryzienie tematu będąc zbazowanym na stałe w Rio :) Czy wycieczka jakimś krajowym przewoźnikiem ma tam sens? Znacie może krajowe biura, które oferują taki 1-2 dniowy pakiet? Wujek Google daje kilka rezultatów, alae cenowo trochę zwala to z nóg. Z drugiej strony to w Rio będę lądował i startował :roll:


iguazu-falls-byl-ktos,257,28734
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 15 Cze 2015 23:06 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
Wielkie dzięki, nadrobię zaległości. Z pakietami jest tak - wyglądają na opcję "wypas", ale stosunek jakość do ceny już gorzej jak przypuszczam. Nie znając języka, podskórnie mam pewne obawy, choć sądzę, że angielski wystarczy w turystycznych miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 22 Cze 2015 17:36 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
Mam pytanie.
Jak sie jedzie na Glowe Cukru, to jest przystanek w Morro Da Urca ( to co przeczytalam)
i jak to wyglada, czy nastepna kolejka jade dalej na Glowe Cukru obojetnie o ktorej i jak wyglada powrot.
Czy sa tam jakies bary, restauracyjki ?
Dziekuje z gory za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 23 Cze 2015 06:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Mickie napisał(a):
Mam pytanie.
Jak sie jedzie na Glowe Cukru, to jest przystanek w Morro Da Urca ( to co przeczytalam)
i jak to wyglada, czy nastepna kolejka jade dalej na Glowe Cukru obojetnie o ktorej i jak wyglada powrot.
Czy sa tam jakies bary, restauracyjki ?
Dziekuje z gory za odpowiedz.


Na pierwszej i na drugiej górze są sklepy z pamiątkami oraz bary.
Z własnego doświadczenia wiem że nie ma problemu z wypiciem własnego piwka ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 lubi ten post.
boberek1 uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 23 Cze 2015 15:29 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
Dzieki za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie meczu pilkarskiego na Maracanie,
czy moze ktos z Was tam byl i ma jakies doswiadczenie odnosnie kupna
biletow, chcemy isc na mecz i chcemy zwiedzac go jak nie bedzie meczu.
Niewiele jest napisane w internecie, moze ktos z Was ma lepsze doswiadczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group