Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 31 Paź 2014 00:33 

Rejestracja: 18 Lut 2010
Posty: 120
Michau23 napisał(a):

Czy dodawać opcję zwrotu udziału własnego?
Ktoś może wie, ile blokują na karcie? Nie znalazłem takiej informacji na stronie Hertza.


W zeszłym roku brałem z Hertza i z tego co pamiętam zablokowali mi na karcie 1500€.

BTW uważajcie na auto, bo nam wyłamali zamek i chcieli sie dostac do środka (w Chefchaouen - błękitne miasto)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#102 PostWysłany: 31 Paź 2014 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
karask napisał(a):
Michau23 napisał(a):

Czy dodawać opcję zwrotu udziału własnego?
Ktoś może wie, ile blokują na karcie? Nie znalazłem takiej informacji na stronie Hertza.

W Hertzu nie wiem, ale w innych wypożyczalniach nakładali blokadę na taką kwotę jaki był udział własny (czyli u Ciebie to będzie ~15600MAD). Moim zdaniem w tym przypadku opłata za zwrot kosztu własnego jest na tyle niska, że ja bym dokupił.


A sam pośrednik autoeurope.pl jest godny zaufania? Ktoś ma jakieś doświadczenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 13 Gru 2014 14:54 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 7
My braliśmy w maju 2 samochody (Dacia i Hyundai) na miejscu w Marrakeszu na 10 dni. Kilka lokalnych firemek prawie się o nas biło bo to było jeszcze przed sezonem i mieli sporo wolnych aut. Dokładnej ceny nie pamiętam ale wyszło tanio.
Lepiej pilnować ograniczeń prędkości bo raz nas złapali i mieliśmy mandat, jak u nas.
Żadnych przykrych przygód nie było, główne drogi dobre, wszędzie gdzie chcieliśmy dojechaliśmy. Nasza trasa to naokoło Atlasu. Kraj jest piękny więc bardzo polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 18 Mar 2015 10:35 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
polecam lokalna wypożyczalnie samochodów w Marrakeszu kolo dworca. Nazwa OUAQQA IMMO, na google mapa można znaleźć. Utargowalem 400dh/dobę nowy 3miesieczny Peugout 301. Karty kredytowej nie chcieli, tylko depozyt gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 12 Kwi 2015 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Ile tego depozytu?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 04 Kwi 2017 18:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 13 Kwi 2015 07:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
SimonV napisał(a):
Zależy od wypożyczalni.

Mogę polecić Moroccocars - brałem od nich auto w 2011 r., zależało mi wtedy żeby wypożyczyć w jednym mieście i oddać w drugim, na taką usługę mieli wtedy najlepsze ceny.

Po umówieniu miejsca odbioru auta, w recepcji zjawił się gościu który przywiózł samochód, przyjął zapłatę i tylko zrobił fotę mojego prawka. Przy odbiorze wziął kluczyki, powiedział dowiedzenia i poszedł do samochodu - przy mnie nawet go nie oglądał.

Oto mail do nich: rent@moroccocars.net

Czy wtedy też rezerwowałeś samochód przez mejla? Bo widzę, że teraz mają taką praktykę, a Diacia Logan Diesel u nich wychodzi najkorzystniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 14 Maj 2015 10:31 

Rejestracja: 12 Cze 2014
Posty: 26
Loty: 62
Kilometry: 118 979
Przez rentalcars zarezerwowaliśmy jeszcze z Polski auto do odbioru na lotnisku w Marrakeszu. Nasza wypożyczalnia nazywała się Locationauto i okazało się - już na miejscu - że nie mają swojego stoiska, tylko trzeba ich znaleźć (zapytać lokalsa przesiadującego na lotnisku, zaprowadzi, ale potem wyciąga rękę po "coś w zamian"). Wypożyczalnią okazało się 2 facetów w koszulkach z napisem Locationauto i kilkunastoma samochodami. Ponieważ nie mieli akurat zamówionego przez nas Peugota, dostaliśmy Dacię Logan (półroczną, 20 000 km przebiegu, całą porysowaną, już bez poduszek powietrznych). Depozyt 900 lub 950 euro. Pomimo początkowych obaw, wszystko było ok. Wypożyczenie auta zajęło nam jakieś półtorej godziny (koniecznie chcieliśmy, żeby auto zostało umyte i sfotografowane), za to zwrot samochodu bez problemu - odpalili, obeszli dookoła, powiedzieli "ok", zwrócili depozyt. Pewnie dlatego, że przyjechaliśmy 10 minut przed zamknięciem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 19 Maj 2015 21:20 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 1
Witam wszystkich.
Wyruszamy w 4 os. za miesiąc do Maroka i chciałbym się dowiedzieć o płatność za samochód. Mam kartę debetową MasterCard i chciałbym wypozyczyć auto przez stronę holidayautos. Znalazłem jakąś Dacie Logan za 634 zł za 6 dni.
W warunkach najmu jest napisane, że akceptowalna jest debetówka MasterCard ale tu moje pytanie: czy jak pojadę na miejsce i dojdzie do odebrania samochodu to nie bede musial okazac kredytowej karty? A jeśli akceptowalne są debetówki to ile ściągną mi z karty/ile zostanie zablokowanych pieniążków?
Nie chciałbym sytuacji, że dochodzi do odebrania kluczyków i nagle się okazuje, że chcą ode mnie kredytową kartę, której nie mam i nie doj, że nie dostanę samochodu to jeszcze nie odzyskam pieniędzy.
Bardzo proszę od odpowiedz
Z góry dzięki! :)
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 19 Maj 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Meduzy napisał(a):
SimonV napisał(a):
Zależy od wypożyczalni.

Mogę polecić Moroccocars - brałem od nich auto w 2011 r., zależało mi wtedy żeby wypożyczyć w jednym mieście i oddać w drugim, na taką usługę mieli wtedy najlepsze ceny.

Po umówieniu miejsca odbioru auta, w recepcji zjawił się gościu który przywiózł samochód, przyjął zapłatę i tylko zrobił fotę mojego prawka. Przy odbiorze wziął kluczyki, powiedział dowiedzenia i poszedł do samochodu - przy mnie nawet go nie oglądał.

Oto mail do nich: rent@moroccocars.net

Czy wtedy też rezerwowałeś samochód przez mejla? Bo widzę, że teraz mają taką praktykę, a Diacia Logan Diesel u nich wychodzi najkorzystniej :)

Może podzielę się spostrzeżeniami odnośnie tej wypożyczalni. E-mailowo umówiłem się w hotelu w Marrakeszu na podstawienie samochodu - Dacii Logan.
Człowiek z wypożyczalni chwilę się spóźnił, ale swoją pomyłkę uzasadniał podobną nazwą hotelu ulicę obok (Hotel Amalay i Amalau). Zamiast Dacii podstawił Hyundai Accent, zamiast w manualu to w automacie. Tylko diesel się zgadzał :) Ale auto w bardzo dobrym stanie

Cena, którą zapłaciłem to 2350 MAD za 7,5 dnia. Odbiór auta w innym hotelu (tam gdzie mieszkaliśmy przed wylotem). Żadnych depozytów :)
Przy oddaniu auta obejrzane może przez 10 sekund, szybkie rzucenie okiem, zapytanie czy się dobrze jeździło i tyle :)

Ogólnie polecam!

Aha, złapałem gumę, koszt naprawy wyniósł 10 MAD, czyli ponad 3zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 20 Gru 2015 17:15 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Pozwolicie, że podbiję temat - chciałbym wypożyczyć auto w Rabacie, oddać w Tangerze. Wypożyczenie na 6 dni. Kierowca niestety nie posiada karty kredytowej, jedynie debetową MasterCard (wśród pasażerów będzie osoba z kredytową, ale to raczej bez znaczenia). Istnieje taka możliwość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 31 Maj 2016 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Właśnie zaklepałem auto w Hertz'u w Marakeszu na tydzień za 490zł, ten sam termin (listopad 2016) na economycarrentals był za ok. 460zł. Tak więc na przyszłość warto sprawdzić dla Maroka ceny w sieciówkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 30 Paź 2016 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
@‌madziaro‌ Jaki samochód bookowałeś w tak korzystnej cenie (pomijając fakt, że zrobiłeś to duuużo wcześniej)?
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Gru 2016 14:32 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Wybieramy się w 5 osób w marcu na kilka dni do Maroka. Przylot mamy do AS-Sawiry. Tym razem chcemy wypożyczyć tam auto na 3 dni. Wstępne rozeznanie i wychodzi mi, że wybór na lotnisku jest skromny, a ceny nie zachęcające. Np EuropCar chce za GrandePunto 2271MAD(bez wkładu własnego). Inne są tańsze, ale wciąż kręcimy się wokół kwot rzędu 700-1000zł za 3 dni.
Kojarzy ktoś z Was wypożyczalnię chaabacar.com ? Ich oferta wygląda na rozsądną (za dokkera diesel chca 35Eur/doba) ale nigdzie nie ma żadnych info nt. warunków, kaucji, itp. Nie mówiąc o jakiejś opinii. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wynajmem auta w tym mieście/lotnisku?
Będę wdzięczny za wszelkie info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Gru 2016 14:50 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Niech ktoś z Was pojedzie busem te 200 km (2-3h) do Marakeszu, tam auto na 3 dni to koszt rzędu 45-50 EUR, excess blokują różnie, od 500, 600 EUR, do około 1000 (wypukła debetówka styknie, chyba ktoś z Was ma tyle na karcie?). Ale przynajmniej cenowo jest fantastycznie.

Pozdro i nara, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 23 Lut 2017 17:30 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 4
W kwestii wypożyczenia samochodu: zarezerwowałem wcześniej on-line samochód z Hertza na jedną dobę 21-22.02.2017, z lotniska w Marrakeszu. Koszt - 153 PLN. Na miejscu zero dodatkowych kosztów, jedynie zapytano się mnie, czy chcę dokupić ubezpieczenie. Koszt ubezpieczenia: 204 Dh. Kwota do zablokowania na karcie: bez wykupionego ubezpieczenia 14400 Dh, z wykupionym ubezpieczeniem 2400 Dh. Wybrałem opcję z ubezpieczeniem. Dostałem Toyotę Yaris Hybride, miała przejechane niecałe 8000 km, praktycznie nowa. Punkt odbioru pojazdu otwarty od 7.00 i o tej godzinie odebrałem zamówiony samochód. Wszystko bez problemu. Ceny paliwa na trasie Marrakesz - Essaouira: benzyna 10,94-10,97 Dh, diesel taniej o około 1,5 Dh za litr. Zwrot samochodu również bezproblemowy, człowiek od Hertza czekał na parkingu przed terminalem lotniska - nosi czapkę firmową Hertza, nic innego nie wskazuje, że to jest właściwy człowiek.
Pozdrawiam serdelecznie
Romo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 23 Maj 2017 08:54 

Rejestracja: 20 Lut 2017
Posty: 3
Czy ktoś z Was słyszał o wypożyczalni Samicar? http://www.bookingcar-morocco.com
Ponoć nie wymagają depozytu, za wynajem można zapłacić gotówką, a ceny są porównywalne do innych firm wynajmujących samochody...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 26 Maj 2017 22:43 

Rejestracja: 07 Lip 2013
Posty: 44
Loty: 16
Kilometry: 39 138
Również jestem zainteresowany wynajmem bez depozytu i z full ubezpieczeniem. Cenowo taki wariant w sieciówkach drogo. Znajoma w Agadirze ma mi temat trochę ogarnąć u miejscowych, ale jak mam bulić za transfer z lotniska do miasta i tam brać auto, to już chyba wolę od razu po przylocie.
Jak by ktoś był łaskaw napisać, czy sieciówki blokują na kredytowej faktycznie takie stawki, jak strony podają (koło 12 tys zł.) czy jednak dużo mniej? W Hiszpanii blokowali mi jakieś 3 tys. i to dla mnie jest do przyjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 16 Lip 2017 16:55 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 9
To samicar aż za dobrze wygląda :) bez depozytu :) ktoś korzystał? Czy jednak zarezerwuję przez neta, a na miejscu się okaże, że miliony monet trzeba dać w zastaw?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 06 Wrz 2017 19:18 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
Korzystał ktoś w Agadirze z wypożyczalni Dirent?
Ciężko się z nimi dogadać telefonicznie. Wg. pracownika nie można u nich ubezpieczyć samochodu. Może ktoś ma doświadczenia z nimi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 11 Wrz 2017 08:42 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Depozyt w Europcar,Dzień dobry
nie chcę zakładać nowego wątku, bo w zasadzie chodzi o wynajęcie auta w Maroku.Zdecydowaliśmy się na auto z Europcar, wykupiliśmy ubezpieczenie Premium(zniesienie wkładu własnego do zera-o to nam głównie chodziło), a w rezerwacji jest napisane, że na karcie kredytowej będzie zablokowany dość wysoki depozyt.Rok temu jak brałam auto w Bari-Avis360 z dodatkowym ubezpieczeniem i zniesieniem wkładu własnego, to na karcie zablokowali mi tylko 80e na paliwo.Stąd moje pytanie, dlaczego mam depozyt, skoro mam dodatkowe ubezpieczenie? Czy to zawsze tak się dzieje w Europcar, a może na miejscu okaże się, że jednak blokady nie będzie.. ;)
a może polecicie jakąś inną wypożyczalnie na lotnisku w Agadirze, może jednak wziąć z Hetza jak pisał tu ktoś powyżej..?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group