Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stan dróg
#1 PostWysłany: 10 Kwi 2014 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Może ktoś wie jaki jest stan dróg i jak czasowo w rzeczywistości wygląda przejazd autem na odcinkach:
Agadir - Sid Ifni
Sid Ifni - Taroudant
Taroudant - Ouarzazate
Ouarzazate - Merzouga
Ouarzazate - Marrakesz
:P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2014 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
normalny, jak to drogi, raz lepsze raz gorsze
chodzi ci o grubość asfaltu czy szerokość pobocza?
w maroku masz ograniczenia i lepiej się ich trzymaj,google ci poda czas przejazdu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2014 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Sarkazm mogłeś zachować dla siebie. Zapytałem się po ludzku osób, które być może pokonywały te odcinki. Na google maps już sprawdzałem, pisząc liczyłem na informację z "pierwszej ręki". Tak czy inaczej dzięki za podpowiedź z tym google.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Kwi 2014 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Jechałam wszystkimi tymi drogami z wyjątkiem odcinka Taroudant - Ouarzazate, tam wybralismy drogę przez Tizi'n'Test. Ogólny stan głównych dróg jest wszędzie dobry, nie ma się czego obawiać. Ouarzazate - Marrakesz prowadzi przez wysoką przełęcz Tizi'n'Tishka, trzeba się liczyć z tym, że jedzie się wolno i po serpentynach, ale droga jest szeroka i dobra. Na tym odcinku jest też sporo ciężarówek.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#5 PostWysłany: 23 Cze 2014 01:30 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Problemem nie jest stan dróg (wszystkie są asfaltowe, równe, stosunkowo szerokie i tam gdzie nie trzeba, nie są zbyt kręte), ale inni kierowcy (czy może szerzej - inni uczestnicy ruchu drogowego).
Ronda to masakra (o ile nie skręcasz w prawo), Arabowie wciskają się w każdą dostępną szparę na każdym możliwym środku transportu (samochód, powóz z osłem, skuter, rower, na piechotę), robią po 5 pasów na jednym, piesi nie patrzą na nic tylko idą na oślep...
Z dwóch ciekawszych historii - gdy w jednej zabitej dechami wiosce chciałem przepuścić dwie młode dziewczyny czekające na przejście przez ulicę, były tak skonsternowane gdy się zatrzymałem przed nimi, że obeszły samochód dookoła (obeszły go od tyłu)... Może obawiały się, że ruszę z piskiem opon, gdy wyjdą mi przed maskę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
madziaro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#6 PostWysłany: 23 Cze 2014 17:41 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Ja dodam do tego, bardzo słabo oznaczone trasy (małe napisy na rzadko postawionych drogowskazach).

O ile w Hiszpanii w zeszłym roku bez problemu nakręciliśmy 2200 km z mapą w ręce, tak w Maroko bez GPS byłoby czasem ciężko się połapać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#7 PostWysłany: 24 Cze 2014 07:37 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
No to ja mam całkowicie przeciwne odczucia - poza miastem moim zdaniem drogi są bardzo dobrze oznaczone, może nie są to europejskie standardy, ale jak na Afrykę jest moim zdaniem super. Przez całą podróż poza miastem nie korzystałem z GPS.

Inna sprawa to nawigacja w mieście - tu nawet z GPSem jest trudno, a oznaczenia są słabe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#8 PostWysłany: 12 Paź 2014 22:05 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Jakby kogoś kiedyś przypadkiem GPS prowadził przez drogę R307 z wodospadu Ouzad do Ouarzazate to omijać tę trasę dalekim łukiem, a w szczególnosci wieczorem. Najgorsze 7h mojego życia, google maps oraz inne GPS-y pokazywały 3,5h. Wszedzie dziury w niektórych momentach brak asfaltu.
Góra
 Profil Relacje PM off
aloni uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#9 PostWysłany: 22 Paź 2014 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
hehehe :D wspomnienia wróciły...
też radzę się dwukrotnie zastanowić nad tą trasą - widoki są piękne, ale to ponad 5 godzin ciągłych serpentyn, dziur i całych pasów zerwanego asfaltu.
Gdyby na tej mało uczęszczanej trasie nawaliło auto, to kaplica...
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko


Ostatnio edytowany przez krasnal, 04 Kwi 2017 19:12, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#10 PostWysłany: 14 Sty 2015 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Informacja dla osób, które planują podróż autem na pustynię w okolice M'hamidu. Dobra jakościowo droga N9 kilkanaście km za Tamegroute zamienia się w dziurawą jezdnię o szerokości jednego pasa, oczywiście Marokańczycy nie ustępują i nie zjeżdżają na pobocze, więc należy jechać ostrożnie. Jadąc dalej napotykamy roboty drogowe, brak asfaltu droga żwirowa i kamienista na odcinku ok. 30 km. Także czas przejazdu się pokaźnie zwiększa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#11 PostWysłany: 15 Sty 2015 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Po powodziach, jakie nawiedziły południe Maroka pod koniec 2014, pytanie o stan dróg nabiera mocy. Z tego, co podaje Aljazeera, 100 dróg jest "odciętych", w tym 6 krajowych. Odbudowa może trochę potrwać. Nieprzejezdna jest m.in. trasa Sidi Ifni - Guelmim. Problemy mogą być też w rejonie Ouarzazate i Antyatlasu.

http://www.aljazeera.com/indepth/inpictures/2015/01/moroccans-struggle-after-deadl-2015113113827591653.html
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#12 PostWysłany: 15 Sty 2015 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
arturro napisał(a):
Po powodziach, jakie nawiedziły południe Maroka pod koniec 2014, pytanie o stan dróg nabiera mocy. Z tego, co podaje Aljazeera, 100 dróg jest "odciętych", w tym 6 krajowych. Odbudowa może trochę potrwać. Nieprzejezdna jest m.in. trasa Sidi Ifni - Guelmim. Problemy mogą być też w rejonie Ouarzazate i Antyatlasu.

http://www.aljazeera.com/indepth/inpictures/2015/01/moroccans-struggle-after-deadl-2015113113827591653.html


Zjechałem kilka dni temu drogę od Lagziry do M'hamidu, jechałem drogami oznaczonymi jako R104, N1, N10, P1706, R108, N9.

W wielu miejscach gdzie droga przecina nurt rzeki okresowej roboty drogowe, ale porobione są do tego odpowiednie objazdy poboczem jezdni. Problemów w rejonie Ouarzazate nie zauważyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#13 PostWysłany: 15 Sty 2015 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
A wiesz może, czy powódź dotknęła samą Legzirę? (plaża, domy)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#14 PostWysłany: 15 Sty 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
arturro napisał(a):
A wiesz może, czy powódź dotknęła samą Legzirę? (plaża, domy)


Niczego takiego nie zauważyłem. Plaża w porządku i zabudowania w okolicy również. Dalej na południe w stronę Sidi Ifni już się nie zapuszczałem, więc nie wiem jak sytuacja tam.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#15 PostWysłany: 27 Sty 2015 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Siemano!
Przepraszam, że odświeżę trochę temat, ale niedawno byłem w Maroku i mogę napisać parę rzeczy.
Jeśli chodzi o stan dróg po ostatniej powodzi to krajowe są już naprawione albo niedługo będą. Oczywiście najszybciej jeździ się autostradami, państwowe są zatłoczone i zależy gdzie, ale trzeba liczyć ze względu na duużąą ilość miast po drodze około 60 km/h. Co do dróg przez góry, muszę napisać, że Ourzazate - Marrakesh zajmuje samochodem od 3,5 do 4,5 godzin (to jest "tylko 200 km"). Zależy czy będzie spory ruch i dużo tirów, które blokują drogę przed Tobą. Jazda autobusem to 6 godzin. Jadąc do Merzugi lepiej obrać trasę Marrakesh - Ourzazat - Tinghir - Erfoud - Merzouga. Polecam do Merzougi jechać w okresie wiosna / jesień, darować sobie lato i zimą czas świąt Bożego Narodzenia i Nowego roku.
W razie pytań chętnie służę pomocą. :)

Pozdrawiam Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#16 PostWysłany: 31 Sty 2015 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Potwierdzam: droge Marrakech - ourzazate - marrakech zrobilem w mijajacym tygodniu CTM. W pelni przejezdna, ale widac w wielu miejscach slady po wodzie i toczace sie nadal prace remontowe.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#17 PostWysłany: 25 Lut 2015 09:13 

Rejestracja: 08 Gru 2013
Posty: 17
Luty 2015. Tizi n Tichka - resztki śniegu-przejezdna.Poza sezonem drogi lepsze niż w Polsce. Mało samochodów - my śmigaliśmy 120 . Na południu trzeba uważać na wielbłądy. Jak jest znak zwolnić. Przy wjeździe i wyjeździe do większych miejscowości kontrole policyjne (suszą). Zatrzymać się- obowiązkowy stop. Białych nie kontrolują. Płatna autostrada Agadir - Marrakesz -coś koło 60 Dir. Assa- Guelmim- droga wąska mijanka. Zagora - Foum Zguid- zniszczona powodziami- co 10 km objazdy szutrami-da się jechać zwykłym samochodem. Sidi ifni- katastrofa tamy zabrała 100 metrów asfaltu. Ogólna uwaga. Chyba w grudniu były tam ulewy. Drogowcy ciągle walczą z usuwaniem szkód. Przed planowaniem warto sprawdzić czy nie było powodzi w regionie. Można po prostu nie przejechać.
_________________
Indie,Nepal,Chorwacja,Turcja,Porto/Barca,Praga,Izrael/Jordania-2014,Maroko-2015. Wszystko przy wolnym jak dla nauczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#18 PostWysłany: 14 Maj 2015 10:39 

Rejestracja: 12 Cze 2014
Posty: 26
Loty: 62
Kilometry: 118 979
uzi89 napisał(a):
Jakby kogoś kiedyś przypadkiem GPS prowadził przez drogę R307 z wodospadu Ouzad do Ouarzazate to omijać tę trasę dalekim łukiem, a w szczególnosci wieczorem. Najgorsze 7h mojego życia, google maps oraz inne GPS-y pokazywały 3,5h. Wszedzie dziury w niektórych momentach brak asfaltu.


Szkoda, że tego postu nie było we wrześniu zeszłego roku :) też skorzystaliśmy z tej trasy, jechaliśmy prawie 5 godzin i modliliśmy się, żeby auto się nie popsuło. Minęły nas po drodze chyba 2 samochody i z 5 osłów. Widoki faktycznie niesamowite! A jeszcze bardziej niesamowite, że po drodze spotykaliśmy ludzi i widzieliśmy niewielkie osady. Drugi raz byśmy się nie zdecydowali na podróż tą trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#19 PostWysłany: 14 Maj 2015 13:37 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Dobrze ze mieliscie widoki, ja jechalem w nocy...jadąc momentami przez 2h bez duszy, cieszylem się jak widziałem w końcu jakieś swiatlo, gdy po chwili okazywało sie ze owe światło jest to drugiej stronie wąwozu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stan dróg
#20 PostWysłany: 23 Cze 2015 13:50 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 46
Poniżej link jak wygląda sytuacja zimą, droga N9 Marakesz-Warzazat. Obraz z końca stycznia tego roku, nie miałem czasu wcześniej skleić fragmentów.

Sytuacja wyglądała tak, że przed południem trafiliśmy na zamknięty przejazd. Szlaban został opuszczony dosłownie przed naszym nosem. Jako, że powrót do Marakeszu i jazda na około zupełnie nas nie urządzała, dzieciaki wymiotowały na krętych drogach, zaryzykowaliśmy i czekaliśmy na cud. Po chyba sześciu godzinach czekania droga została otworzona z w jedną stronę ale na szczęście w "naszą". Jak to dalej wyglądało w skrócie w filmie. Warunki warunkami, ale tabuny kolesi w samochodach z napędem na tył i letnimi oponami dodawało nieco "suspensu".



W sezonie dowiadujcie się przed wyjazdem jaka jest sytuacja w górach. Chociaż w naszym akurat przypadku nic to nie dało bo sytuacja zmieniła się jak już byliśmy w drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group