Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Spanie Rabat Maroko
#1 PostWysłany: 09 Lis 2013 18:07 

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 27
Witam szukam taniego spania w Rabacie.Czy da radę coś znaleźć do 30 zł za noc? Ceny na booking.com czy hostelwords powyżej 70 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 09 Lis 2013 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Z tego co wyszukałem to ciężko z dostępnością, a jeżeli już coś tańszego się znajdzie to lepsze warunki są już na lotnisku niż w nich.
Ps. w mojej ocenie lepiej szukać na miejscu o ile nie jedziesz w sezonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2013 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Będąc w Maroku (w 2008 r.) zawsze szukałem hoteli po dojechaniu na miejsce i ani razu się nie zawiodłem. Praktycznie za każdym razem cena za nocleg nie przekraczała 30-40 zł. W Rabacie spałem w hoteliku o wymownej nazwie Splendid w samym centrum.
http://goo.gl/FLD4Gk
EDIT: Hotel ma dobre opinie na Tripadvisor. Trochę podrożał, choć nadal ceny są znośne:
http://rabathotels.net/hotels/cheap-hot ... -splendid/
Choć jak wiadomo w tej szerokości geograficznej cena jest kwestią umowną. Uśmiech i kilka słów po arabsku potrafią zdziałać cuda.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2013 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Maroko to kraj budżetowego turysty i tanich hotelików jest tam bez liku. Byłam 3x i ani razu nie bukowałam nic wcześniej. Lepiej na miejscu popytać, sprawdzić warunki przed wybraniem hotelu, można zawsze ponegocjować...:) Byłam poza sezonem (w listopadzie, styczniu i lutym) i wtedy na pewno jest mnóstwo miejsc w tanich hotelach. W Rabacie też bez problemu znalazłam fajny hotelik w medinie, ale niestety nazwy nie pamiętam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2013 01:50 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 42
3 dni temu byliśmy w Rabacie :)
spaliśmy w hotelu Regina ( w Medinie, idąc ulicą Muhammada V - główna ulica Rabatu, trzeba skręcić przy nr 271 w prawo i dojść parę metrów do rogu)
hotelik bardzo czysty (!!!) umywalka w pokoju, na korytarzu wspólny prysznic z ciepła (!!!) wodą za 10 dh
bardzo miła obsługa
po przejściu wielu hoteli i obejrzeniu pokoi wróciliśmy tam ( więc nie bardzo mogliśmy negocjować niżej)
oficjalna cena 160 dh, zszedł do 150 dh ( za pokój dla 2 osób, w pokoju było jeszcze 1 pojedyncze łózko)
na tej samej uliczce bardzo przyzwoita knajpka dla lokalsów ze smacznym tanim jedzeniem, świetna lokalizacja, łatwo trafić
my jesteśmy zadowoleni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2013 03:08 

Rejestracja: 18 Maj 2013
Posty: 11
Nie rezerwuj przez internet,ponieważ w Maroku generalnie w każdym mieście znajdziesz nocleg na miejscu, hotele to wielkie słowo, raczej hostele gdzie w pokoju jest łóżko, stół, jedno krzesło i umywalka,bez półek,szafy itp.z jednym kontaktem,raczej obskurne, ale tanie, za 150 dirham znajdziesz spokojnie. W Rabacie w Medinie jest tego typu noclegów mnóstwo i jednym z najmożliwszych noclegów w sensie w miare czystym jest wspomniany wcześniej hotel Regina.Wchodzisz za mur mediny wejściem naprzeciwko ulicy prowadzącej z dworca kolejowego,po wejściu za mur idziesz prosto do hotelu Regina.
Góra
 Profil Relacje PM off
am_warszawa uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Lis 2013 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Ho(s)tel Marrakech w Rabacie, jakoś 170 za noc za dwójkę, prysznic zimny 10, ciepły 15 dihramów. Standard niski, ale szukaliśmy noclegu o 2 w nocy więc na nic lepszego nie mogliśmy liczyć bo wszędzie pozamykane. Być może w dzień coś utargujesz z tej ceny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
może nie jest to jakaś "budżetowa" opcja, ale nie mogę, nie polecić tej miejscówki:
https://www.airbnb.pl/rooms/2060725 - cudeńko, urządzone z dużym smakiem!
Samo serce medyny, dostęp do świetnie wyposażonej kuchni, a za drzwiami suk spożywczy, więc można wyskoczyć po śniadanie w kapciach :)
Oczywiście jak to w Maroku: właścicielka mówi tylko po francusku, ale w dniu przyjazdu wysłała bardzo dokładnego @ po angielsku (pewnie gotowca) z mapką i instrukcją jak trafić.
Meczet z zacnymi głośnikami znajduje się w odległości może 100m, więc pobudka gwarantowana jedyna w swoim rodzaju :D
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:34 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
Nie wiem kiedy się tam wybierasz, ale jeżeli nie w okresie lipiec - sierpień, to najlepiej (i najtaniej) pytać na miejscu chyba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Mimo, że zarezerwowałem z wyprzedzeniem ten nocleg na mój właśnie zakończony pobyt, to z ciekawości weszliśmy do 3 hoteli w nowej części miasta (m.in.polecany na forum Splendid) i 2 riadów w Medynie i ku ogromnemu zaskoczeniu nigdzie nie było wolnych miejsc !
Odpuściliśmy tylko te najtańsze riady w tym "rozpoznaniu terenu".
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2015 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Potwierdzam. Parę tygodni temu w Rabacie chodziłem po hotelach w Medynie przez dobrą godzinę, sprawdziłem ze 20 hoteli.
Było koło godziny 19-20, ściemniało się. Śpiewali muezini. Kilkanaście razy usłyszałem, że mają komplet. Inna rzecz, że szukałem jedynki. W końcu i tak wziąłem pokój dwuosobowy za 120 Dh/dobę.
W takich warunkach próby negocjacji ceny nie wypadają dość przekonująco.

Wnioski:
-Starajcie się być w Rabacie wcześniej i od razu szukajcie hotelu
-Nie liczcie na naganiaczy. W Rabacie ich nie ma.
-Samotny podróżnik ma tutaj trudniej.
-Prędzej czy później coś się znajdzie;)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Maj 2015 10:41 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Szalu nie ma, ale hotel za 12€ za pokoj (ciepla woda 1€/10mad ekstra) w samym centrum. Duza zaleta, ze obsluga mowi takze dobrze po angielsku.
Hotel wyszukany na miejscu.
Ogolna jakosc noclegu w Rabacie raczej rozczrowujaca, wiec dobrze ze cena niska.
Troche wyzsza jakosc swiadczy hotel Dakar, tuz przed murem Mediny (30€ za pokoj za noc).

Załączniki:
image.jpg
image.jpg [ 121.81 KiB | Obejrzany 4853 razy ]
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
am_warszawa uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 31 Paź 2015 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Mam trochę podobny problem, w terminie 12-13 listopada szukam noclegu w Rabacie i póki co ciężko znaleźć coś tanio dla 1 osoby. Nocował ktoś na plaży w Rabacie? Jak wygląda tam kwestia bezpieczeństwa? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Lis 2015 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Wcześniej tego nie widziałem, więc nie wiem co i jak - ale jest tani hostel:

https://www.hihostels.com/hostels/rabat/prices#price

Plaża jest dość centralnie ulokowana, więc ktoś mógłby Cię niepokoić. Jak już, to w sytuacji beznadziejnej raczej celowałbym w spanie na lotnisku - albo w jego okolicy. Są tam jakieś parczki, pola odgrodzone od drogi murem... ale już milknę, bo zaraz ktoś znowu przywoła tutaj kultowy norweski plac zabaw;)
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Lis 2015 09:40 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Francuskim zwyczajem pokoje w Maroku należy zwolnić do 12 godziny . I wtedy najlepiej szukać noclegów.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Lis 2015 01:24 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Legion1 napisał(a):
Mam trochę podobny problem, w terminie 12-13 listopada szukam noclegu w Rabacie i póki co ciężko znaleźć coś tanio dla 1 osoby. Nocował ktoś na plaży w Rabacie? Jak wygląda tam kwestia bezpieczeństwa? ;)

Nie nocowałbym na twoim miejscu na tamtejszej plaży. Niby wokół sporo policji, ale to miejsce jest dosyć "odsłonięte", łatwo dostępne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Lis 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1886
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Dzięki za pomoc ;) @arturro skorzystałem z hostelu, który mi podesłałeś więc nocleg na plaży odpada ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Lis 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Fajnie. Zastanawiam się, daczego nie znalazłem tego hostelu jak sam szukałem noclegu w Rabacie w marcu. Albo strony nie było, albo ograniczyłem się do hostelworld i hostelbookers.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lis 2015 20:07 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Prawdopodobnie pula pokojów "przysługujących" portalom, na których szukałeś, została już zarezerwowana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lis 2015 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Raczej zwyczajnie nie ma ich na wspomnianych portalach. Kolejny argument za schodzeniem "off the beaten track".
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group