Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Łódź - Modlin ?
#21 PostWysłany: 05 Lis 2013 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
tadeusz napisał(a):
czy mozeccie podac najlepsza trase z lodzi do modlina samochodem

Z Łodzi autostradą A2 i potem 2 opcje:
Albo do samej Warszawy skręcając na S8 i potem S7 (trasa trochę dłuższa, ale wygodniejsza i może nawet szybsza).
Druga opcja to na wysokości Grodziska Mazowieckiego zjechać na krajówkę z A2 i dojedziesz nią prawie do samego Nowego Dworu/Modlina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Łódź - Modlin ?
#22 PostWysłany: 05 Lis 2013 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
LKay napisał(a):
Z Łodzi autostradą A2 i potem 2 opcje. Albo do samej Warszawy skręcając na S8 i potem S7 (trasa trochę dłuższa, ale wygodniejsza i może nawet szybsza). Druga opcja to zjechać na krajówkę z A2 na wysokości Grodziska Mazowieckiego i dojedziesz nią prawie do samego Nowego Dworu/Modlina.


pierwsza opcja szybsza ale w wybrane dni tygodnia i pory dnia ;)

więc wybrałbym drugą...na węźle Grodzisk odbijasz na Blonie i DW579 doprowadzi Cię do samego NDM
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łódź - Modlin ?
#23 PostWysłany: 18 Gru 2013 19:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
http://www.modlinbus.pl/strony/page/lodz nowa trasa ModlinBusa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Mar 2014 21:43 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 2
16 maja wracamy z Trapani i lądujemy w Modlinie o 17:25. Modlin-bus do Łodzi jest dopiero o 22:00, więc szukam wcześniejszego połączenia do Łodzi. Modlin bus do centrum W-wy jest o 17:55 - przyjazd 18:45, ale lądujemy w centrum. W tym okresie większość pociągów odjeżdża z innych stacji niż Centralna. Znalazłam informację o pociągu Interregio o 19:22 ( reklamują super bilet w niskiej cenie), ale jak chcę kupić bilet to przekierowuje mnie na stronę rozkładu pkp, na której nie ma tego pociągu. Polski bus do Łodzi jest o 19:00, ale ze stacji Metro Młociny, więc nie zdążymy się przemieścić. Co radzicie? Kupić bilet na Modlin-bus do centrum i po przyjeździe szukać pociągu do Łodzi?
_________________
Ela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Mar 2014 22:17 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Witam ,
Zobacz np jakie sa poza Mb inne sposoby wydostania sie z lotniska (w inne miejsca w W),
w dziale Polska -dokad przenosze twoj z ogolnego- jest pare watkow, takze Lodz - Modlin
i w artykule na str glownej
...
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Mar 2014 22:51 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Bilety IR od 1 zł można kupić na miesiąc przed datą podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Mar 2014 23:07 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 2
dzięki, wobec tego chyba poczekam do 16 kwietnia na Interregio. Czytałam artykuł F4F na temat różnych opcji wydostania się z Modlina , ale ponieważ pierwszy raz będę stamtąd wracać, to chyba wolę wybrać znanych przwoźników.
_________________
Ela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Modlin - z Łodzi
#28 PostWysłany: 09 Kwi 2014 22:17 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
właśnie wpadłam na pomysł , że trzeba spawdzać jeszcze blablacar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: ot2
#29 PostWysłany: 18 Cze 2014 17:43 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Orientuje się ktoś, jak jest z terminowością ModlinBusa na linii Łódź - Modlin? 12:10 mam odjazd z Łodzi, 15:20 w Modlinie, samolot o 17:15, zdążę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Paź 2014 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 250
Loty: 16
Kilometry: 22 529
Mam pytanie, moja dziewczyna ląduje o 22:30 na WMI. Modlinbus odjeżdża o 22:15 do Łodzi (planowo) czy busik będzie na nią czekał?

Ostatnio jak tam byłem to czekaliśmy z 40min na kogoś.

Wcześniej w ogóle się nad tym nie zastanawiałem, a byłoby średnio jakby się nie załapała.

Ogólnie autobusy nie czekają, gdybyście potrzebowali zapytać się o coś po godzinie zamknięcia infolinii to wtedy proszę dzwonić na ten numer: 503558148
_________________
http://my.flightmemory.com/Tatatata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Paź 2014 13:29 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Na 100% nie, ostatnio przyleciałem prawie pół godziny przed czasem, 16:17 wyszedłem z terminala i po autobusie 16:20 ani śladu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Paź 2014 15:01 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Po jednym przypadku wnioskujesz ze 100% pewnością? ;) Miałeś bilet kupiony na ten kurs o 16:20?
Z ostatnim kursem danego dnia jest inaczej - powinien zaczekać. Ale i tak lepiej zadzwonić do nich i się upewnić, bo jednak ten przylot jest rozkładowo trochę późno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Paź 2014 15:06 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Nie miałem, ale gdyby miał czekać, to jaki by sens miało podawanie w rozkładzie godziny 16:20, gdy samolot przylatuje o 16:30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Paź 2014 15:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Widocznie wszyscy z biletami byli już w środku albo miejsca się już skończyły. Jeżeli nie korzysta się z cen promocyjnych (poniżej 21 zł), to dobrze kupić bilet na taki wcześniejszy kurs, bo zawsze można na nim też późniejszym pojechać (zakładając, że nie zabraknie miejsc oczywiście).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Paź 2014 18:01 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Nie dla każdego cena odgrywa kluczową rolę, mając do wyboru bezpośrednią podróż a podróż z co najmniej dwoma przesiadkami (+ absolutny dyskomfort podróży PKP na najgorszej trasie w Polsce, ew. PB z trzema przesiadkami PB) z różnicą ~15 zł, dla mnie wybór jest oczywisty.

E: Odpisywałem na post, który został skasowany.


Ostatnio edytowany przez H778, 25 Paź 2014 19:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Paź 2014 19:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Pociągi z Łodzi normalnie kosztuja bodajże 37 TLK oraz 33 IRegio. Jednakże mnogość jest teraz zniżek na kolejach. 29 w Weekendowej Biletomanii TLK, 29 w przedsprzedaży IR, oraz taniutkie (za 1, 9 i 19 zł) Superbilety w pociągach IR, których codziennie do Wawy jeżdzą 4. Osobiście coraz częściej do WAW zasuwam pociągiem (a nie PB), dokładnie za tydzień połączę po raz pierwszy pociągi oraz Modlinbus spod Centralnego do WMI - Modlina. 1 listopada okazało się, że te tanie prywatne autobusy (nazwy nie pomnę) za 9 zł w święta nie jeżdzą, Modlinbus okazał się być tańszy od Kolei Mazowieckich i zabierze nas spod PKiN za 13,5 za głowę bezpośrednio na lotnisko, co jest nie do pogardzenia :)

Ogólnie dla łodzian Modlinbus wydaje się dobrą alternatywą. Lotnisko LCJ oferuje już tylko 3 kierunki (2 lata temu 12 :( ) i nie zanosi się na jakieś rewolucje :(

Jednocześnie IR, którymi ostatnio sporo jeżdzę, z pewnością nie zasługują na nazwę najgorszej linii w Polsce. To nowe pociagi, szybkie (chociaż trasa L-W niestety jest ze względu na remonty niezbyt prosta), wyposażone również w działające gniazdka i podróż nimi nie jest dyskomfortem (przynajmniej dla mnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Paź 2014 21:04 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Roku napisał(a):
Jednocześnie IR, którymi ostatnio sporo jeżdzę, z pewnością nie zasługują na nazwę najgorszej linii w Polsce. To nowe pociagi, szybkie (chociaż trasa L-W niestety jest ze względu na remonty niezbyt prosta), wyposażone również w działające gniazdka i podróż nimi nie jest dyskomfortem (przynajmniej dla mnie).


Tak w temacie IR, miałem wczoraj przyjemność podróżować tym przewoźnikiem. Piszę to bez ironii - nowe wagony, gniazdka, internet na całej trasie + cena! Tak się złożyło, że mniej więcej w tym samym czasie kolega podróżował na tej samej trasie IC. Choć planowy odjazd miał mieć pół godziny przede mną, to koniec końców złapali ponad 2 godziny opóźnienia. Mój pociąg jakieś kilka minut. Pewnie przypadek, ale bądź tu człowieku mądry, zwłaszcza jak się komuś spieszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Paź 2014 04:03 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Hmm ja nawet tydzień temu jechałem za 25zl intercity z Łodzi do wawy bez żadnych zniżek a bilet kupiony w kasie chwile przed odjazdem także jest nawet taniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 26 Paź 2014 09:00 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Tak, z powodu koszmarnych opóźnień i warunków do przewodu bydła w pociągach PKP zdecydowało się na tę olbrzymią obniżkę.

Roku - polecam udać się TLK w godzinach porannych do Warszawy lub popołudniowych do Łodzi (teraz ma być jeszcze gorzej, bo znów redukują liczbę kursów :shock: :shock: :shock:). Więcej nie będziesz chciał wsiąść do pociągu, a ludzie muszą robić tę trasę codziennie. Nie dość, że półgodzinne spóźnienie to jest norma, a zdarzają się półtoragodzinne (czyli czas jazdy na tej trasie wynosi nawet 4 godziny, 7-8 lat temu można było zrobić ją w 85 minut), to warunki są takie, że człowiekowi odechciewa się wszystkiego po 5 minutach. Off-topic się zrobił, więc może wróćmy do tematu. :wink:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Lis 2014 16:37 

Rejestracja: 15 Sty 2012
Posty: 113
Mam pytanie ile fizycznie zajmuje przejazd z Łodzi -Lotnisko Chopina Modlin Busem wyjazd z łodzi o 15.

Dodatkowo czy faktycznie wyjazd jedt o 15 bo w PB wiem ze jest roznie.

Samolot mam 18:10 z bagazem rejestrowanym. Dzien tygodnia czwartek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group