Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2015 03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Jadę trzeci rok z rzędu do Maroka, nie ukrywam, że bardzo mi się ten kraj podoba i nawet jakoś przyjemniej w nim mi się przebywa niż np. w krajach typu Tajlandia. W ciągu dwóch ostatnich pobytów byłem już w:
- Fes, Marakesz, Rabat, Tanger, Tetouan - wszystkie podstawy miast zaliczone.
- Chefchauen - fantastyczny klimat, piękne widoki, sielanka i spokój w odróżnieniu od wielkich miast (jakoś mi umknęło, by były tam wielkie tłumy turystów, a byłem w maju i turyści głównie byli w centalnym placu miasteczka - nieuciążliwi sobie nawzajem :lol: ) dużo bardziej męczący pod kątem turystów i naciągających na wszystko tubylców jest na pewno Marakesz.
- Casablanca też zaliczona, to była największa porażka ostatniego pobytu. Poza wielkim meczetem to jak dla mnie było brudne, podejrzane miasto
- Merzouga - wspaniała przygoda acz pobudka na pustyni w burzy piaskowej o 4 w nocy przy spaniu pod gołym niebem tak mnie wykończyła, że obiecałem sobie, że nigdy więcej :lol:
- Ouzoud - jak dla mnie najlepsza atrakcja Maroka
- Beni Mellal wraz z Parc Aïn Asserdoun - fajne miasto i baza wypadowa do jednodniowego wyjazdu nad Ouzoud

Jako, że jadąc w 4 osoby zabieram 2 nowe osoby, które w Maroku nie były, zaliczamy na pewno:
- Fes (bo stąd będą loty do/z)
- na pewno Ouzoud, a więc i Beni Mellal
- na pewno powtórka to Marakesz jako pewna "podstawa" Maroka dla turysty

1. I teraz pytanie - jadę na 12 dni, nie chcemy wypożyczać auta, co jeszcze zwiedzić?
2. Czy realne jest zrobienie z Fesu kółka jakoś przez góry do Marakeszu, a powrót miastami wybrzerza? Zaliczając np. Warzazat.
3. Jako, że taka podróż jest mniej popularna, pytania: gdzie warto robić postoje (jakie atrakcje) i gdzie w ogóle są tam hotele w jakichś fajnych miejscach?
W ten sposób chciałbym też zajrzeć np. do wąwozu Todra, tylko nie wiem gdzie tam spać i jak dojechać.
Ewentualnie interesuje mnie informacja czy są tam jakieś miejscowości górskie, warte zatrzymania (ale nie na wspinaczki i ryzykowne czy męczące szlaki - na to nie będziemy przygotowani).

Generalnie, jako, że w 4, to na pewno czasem skorzystamy z grand taxi.
Będąc ostatnio w 2 osoby niedrogo wyszło brać taxi z Beni Mellal do Ouzoud, ale z przesiadką na "dworcu grand taxi" w Azilal (z przesiadką chyba było taniej, co prawda kierowcy oferowali nawet bezpośrednio ale jakoś się to nie kalkulowało, rano w jedną stronę to nawet autobus zaliczyłem z Beni Mellal do Azilal co było ekstremalnym przeżyciem z samymi tubylcami, potem dowiedziałem się, że na tej linii było ileś tam ofiar śmiertelnych na tej trasie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 04 Mar 2015 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
Z Marakeszu możecie wziąć Grand Taxi i pojechać do Imlil. To mała miejscowość na terenie Parku Narodowego pod Toubkalem. Na mnie zrobiła olbrzymie wrażenie. Przeznaczcie na to 2 dni (żeby wziąć nocleg) i znajdźcie (tzn. on znajdzie Was :D przewodnika na trekking po terenie Parku. Sama wycieczka nie jest męcząca, a tereny przepiękne. Zazwyczaj w skład takiej wycieczki wchodzi zwiedzanie berberyjskiej wioski położonej wyżej i herbatka na tarasie z widokiem na Toubkal. Wrażenia niesamowite.
Grand Taxi w Marrakeszu stoją w miejscu, które nazywa się Dżamal Fresquel (niestety, znam nazwę tylko fonetycznie :D , a za podróż do Imlil płaciliśmy 300 MAD. Zdjęcia możesz zobaczyć w mojej relacji.

Mogę polecić Ci jeszcze jedno miejsce, niestety w nim nie byłam. Ahouli koło Midelt. To nieczynna kopalnia i stara górnicza wioska - jak dla mnie na zdjęciach wygląda niesamowicie. Planowaliśmy tam pojechać, ale przeszkodził nam śnieg :/ może Tobie się uda?

Z Marrakeszu możecie też pojechać Supratourem przez Atlas do Ourzazat (80 MAD) i zwiedzić np. studia filmowe i Ait Benhaddou.

Pozdrawiam :)
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Mar 2015 23:25 

Rejestracja: 06 Mar 2013
Posty: 7
Co jeszcze?
1. jak wyżej miasteczko Imlil i wejście na najwyższy szczyt Maroka Toubkal
2. Wąwóz Todra: polecam wspinaczkę lub trekking po górach (nie jest potrzebny wam specjalny sprzęt, fotka poniżej)
- nocleg: Etoile des Gorges - przed samym wejściem do wąwozu, wytargowałem za noc + śniadanie + obiado-kolację 100 MAD
- dojazd z Tinghir taxi 8 MAD
3. plaża Legzira + Sidi Ifni
4. miasteczko Asilah
5. Essaouira
6. Polecam couchsurfing aby odkryć prawdziwe Marokańskie życie
7. Najlepiej pominąć turystyczne miejsca i gdzieś zagubić się w górach Atlasu

Jeżeli planujecie zrobić kółko z Fes przez góry do Marrakeszu to: Todra, Dades, Warzazat, Aït Ben Haddou

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Maj 2015 03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Skomplikowane to wszystko:( czy w 10 dni - lądowanie i powrót z Fezu - ogarnę kolko z Fezu przez góry, wąwóz todra, ouarzazate, marakesz i powrót wybrzeżem. Dodatkowo chcę pokazać znajomym Beni Mellal z Ouzoud a najchętniej też zajechać do chefchauen...
Dużo tego zważywszy że stawiamy na transport publiczny.
Zakładając jazdę południem z Fezu do Marakeszu - gdzie warto brać noclegi? Czy Warzazat jest wart noclegu tam?
Ewentualnie gdzie można wyjechać będąc w Marakeszu? Z noclegiem albo jednodniowo zostawiając bagaże w Marakeszu.
Góra
 Profil Relacje PM off
annapanowicz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group