Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Lip 2015 11:34 

littledaisy napisał(a):
Jednak mój kolega odradzał mi miasto zakochanych, twierdzi, iż Francuzi są bardzo niemili i pełni arogancji.
Z Luksemburgu nie ma żadnego połączenia do Polski, w Brukseli byłam dwa razy.
Jakieś inne sugestie? :)

Z Luksemburga możesz dostać się Flibco do CRL, a stamtąd masz tanie loty do Polski. Może tak to rozwiążesz?
http://www.flibco.com

Co do Francuzów, to kolega ma rację ale żeby zrozumieć paradoks współczesnych Francuzów, trzeba niestety posłużyć się historią. Paradoks polega na tym, że kraj lany na wszystkich frontach faktycznie czuje się od innych lepszy. Zachowanie niezgodne z postawą - dysonans poznawczy na poziomie społeczeństwa a nie jednostki. Otóż, współcześni Francuzi mają mniej więcej tyle wspólnego z czystej krwi Francuzami co Austria z Australią. W pierwszych dniach wojny Niemcy przejechali się po nich z prędkością bobsleja wnosząc spory wkład w genotyp aktualnych obywateli tej krainy. Następnie proceder ten zmalał w czasie kolaborującego z faszystami rządu Vichy by po ofensywnie aliantów odrodzić się na nowo (ale wtedy już bez przemocy). Później co nastąpiło to wszyscy wiemy: byłe imperium kolonialne jest aktualnie kolonizowane przez tych, których wcześniej kolonizowało. Apeluję zatem o współczucie dla Francuzów. Ich kraj po prostu upada ale na Titanicu nadal trwa bal.
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 01 Lip 2015 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
airbnb to bardzo dobry pomysł...
załóż konto (weryfikacja trwa chwile) i rozejrzyj się za tym co oferują.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 01 Lip 2015 12:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@littledaisy
Paryżanie są według mnie równie aroganccy co warszawiacy, ale jednych i drugich kobieta może sobie zrównać grzecznością, uśmiechem i spokojem.

W tym pierwszym przypadku warto też nauczyć się podstawowych słów i zwrotów po francusku oraz nie zapominać o Monsieur/ Madame po "czarodziejskich" słowach, jeśli mamy do czynienia z osobami do których zwracamy się per "vous".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 01 Lip 2015 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
trzeba jechać do francji póki karnawał tam nie trwa cały rok...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Lip 2015 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Cóż, z całej śmietanki stolic wydaje mi się, że Paryż jest najbardziej niebezpieczny [ osoby o innym kolorze skóry] , a Francuzi totalnie olewają sprawy językowe i z większością dogadać się po angielsku to istny cud.
Moim zdaniem możesz zahaczyć o stolicę Unii Europejskiej. W Brukseli też jest bardzo przyjemnie, a i loty do Polski są tanie. :)
Tak czy siak powodzenia i raz jeszcze respekt za odwagę! :)

Pozdrawiam serdecznie,
Piotrek
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Lip 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Mi się podoba pomysł Berlin - Amsterdam - Bruksela (i tutaj powrót samolotem do stolicy). Moje rady (dodam, że też pierwsze i wiele kolejnych podróży było organizowanych samodzielnie, mimo że byłam deczko starsza od Ciebie):
- nocuj w hostelach, proponuję mniejsze pokoje koedukacyjne albo po prostu damskie (tutaj na forum masz zebrane informacje, na co zwrócić uwagę na wybór hostelu - jak tylko znajdę to Ci podlinkuję - KLIK);
- na trasie Warszawa - Berlin polecam Simple Express, myślę, że niedługo powinien pojawić się jakiś kod i będzie można kupić bilet za 30 zł - zresztą pisząc to weszłam na stronę SE i okazuje się, że promocja działa teraz - link (38 zł, aczkolwiek cena chyba może być minimalnie mniejsza/większa?) :D gwarantuję Ci, że SE jest zdecydowanie wygodniejszy na tej trasie, jak i w ogóle.
Nie martw się o bezpieczeństwo, przy zachowaniu takich samych zasad jak w kraju, nic nie powinno Ci się stać.
Na drugą, dłuższą podróż typowo celem objechania większego regionu polecam Bałkany - cokolwiek tam nie wybierzesz, będziesz zachwycona i zobaczysz, że miasta dają krótkotrwałe poczucie ekscytacji :)
Pozdrawiam i powodzenia życzę :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 01 Lip 2015 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Paryż-mimo wszystko warto zobaczyć,jeżeli masz dobre połączenie TGV polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group