Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#21 PostWysłany: 26 Maj 2015 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ja tam zawsze daję się "wykorzystywać" i nie mam z tym problemu ;)

Langkawi jest ogólnie spoko, a poza tym to strefa bezcłowa, więc piwko tanie. Jednak czerwiec to okres deszczowy i z pogodą może być różnie. Plusem mniej ludzi i ceny niższe. Air Asia i MalindoAir latają do Kota Bharu, a stamtąd busik plus prom na Perhentiany, tam wtedy pogoda ok i wysoki sezon.

Na Borneo nie byłem, to się nie wypowiem. W czerwcu można jeszcze poszukać Air Asia na Lombok w Indonezji, a stamtąd skoczyć na Gilis. Jest też Air Asia i Malindo na Bali.

-- 26 Maj 2015 13:02 --

30.06 6,50 CEB-MNL
30.06 9,45 MNl-KLO Boracay

Biorąc pod uwage punktualność lów na Filipinach, to zapas może być mały.

Na Boracay nie byłem, nie mój klimat chyba. Palawan za to uwielbiam, ale to też nie koniecznie w czerwcu z uwagi na pogodę.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#22 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Podobnie jak przedmówca Przemek, uważam, że lepiej wykorzystać urlop na samą Malezję (i Singapur!), zwłaszcza, że wcale nie należy on do najdłuższych. Zamiast traktować ten kraj po łebkach i jako bazę wypadową w inne rejony, postaw na odkrywanie tego kraju!. Malezja daje super wybór plaż: Langkawi (duża wyspa, ponoć coraz bardziej komercyjna niestety), rajskie Perhentiany (snorkelling), dżunglowy Tioman (snorkelling) oraz sporo małych rajskich wysepek. Dobrego jedzenia spróbujesz w historycznym Penangu. W niedalekiej odległości od KUL są pola herbaty Cameron Highlands oraz parki narodowe np. Taman Negara i kilka innych mniej znanych. Do Singapuru są też często tanie loty z KL. Jeśli akurat żadnego nie będzie, możesz polecieć do Johor Bahru, miasta zaraz przy granicy z SIN. W Singapurze jest świetne ZOO, park ptaków, gigantyczne akwarium, piękne wieżowce, klimatyczne dzielnice i wiele innych. Jeżeli koniecznie chcesz polecieć gdzieś dalej, weź pod uwagę Borneo. Są dobre loty do Kuching oraz do Kota Kinnabalu. Tam czeka na ciebie dżungla, jaskinie, trekking, góry.
Oczywiście nie dasz rady w tym czasie zrealizować wszystkiego, co napisałam. Wybierz do trzech rzeczy i ciesz się chwilą :)
Mam nadzieję, że pomogłam .
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#23 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zaryzykuje. w razie czego strace 20$ lub polece w inne miejsce :D

Mam bilet na pazdz dubaj-manila i chce zobaczyc gdzie bedzie fajnie przyleciec z rodzina.

-- 26 Maj 2015 13:09 --

Nie wiem jak to sie stalo ze podczas moich podrozy po Azji zawsze pomijalem Malezje.

W glowie mialem ze jak Malezja to tylko KUL i tanie bilety AA.

Nadszedl czas aby to naprawic.
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#24 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Kian napisał(a):
wiem ze duzo latania,ale tak lubie. Ciezko mi siedziec na jednym miejscu jak jestem sam. co innego z rodzina.

Moim zdaniem, jeśli zrealizujesz ten plan ciągłych lotów w tę i wewtę, to właśnie będziesz siedział w jednym miejscu... na siedzeniu w samolocie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#25 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:15 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dlatego korzystam z forum i wykorzystuje wiedze bardziej doswiadczonych.

Rzeczywiscie rozklad lotow wyglada co najmniej dziwnie nawet jak sie tylko patrzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#26 PostWysłany: 27 Maj 2015 17:48 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Po spedzeniu wielu godzin w necie plan zmienil sie o 180 stopni.

Odpuszczamy Filipiny - na to bedzie czas w pazdz.
to samo z cameron highlands- 2 m-c temu bylem na herbacie na SR
Langkawi odpada - na plażę to z rodzina
Zaraz po wylądowaniu przesiadam sie na AA i lece do Kota Kinabalu i tam zostanę

Dwa dni odpoczynku i chce wykupic wycieczke do Mulu- 3D2N

Reszta w opracowaniu

Chetnie przeczytam Wasze propozycje i dziekuje jednocześnie za wybicie z glowy durnego pomyslu z lataniem non stop :D


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Maj 2015 01:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#27 PostWysłany: 08 Cze 2015 12:25 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Witam.

Jakos poskładałem loty.

25.06 przylot do KUL o 16,50
25.06 KUL- BKI 0 18,35 kota
30.06 BKI-MYY o 07,30 miri bilet za 3$ wiec nie moglem go nie kupic
02.07 MYY-KCH o 09,10 kuching
05.07 KCH-KUL o 19,45

laduje w KUL o 21,25 i o 23,25 mam wylot do domu.

czy jest ok?
czy wystarczy mi w pierwszy dzien 1,5 godz na przesiadke do Koty? Ile czasu mi zajmie dostanie sie na terminal AirAsia?

Prosze aby kazdy napisal najciekawsze wg Was miejsce do zobaczenia w kota,miri i kuching.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#28 PostWysłany: 08 Cze 2015 12:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
Ja bym nie ryzykował powrotu do domu (Polski) z nie gwarantowaną przesiadkę która wynosi 2 godziny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#29 PostWysłany: 08 Cze 2015 12:49 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Latalem juz kilka razy AA i zawsze bylo ok.

Tez sie zastanawialem czy nie brac o godz wczesniej lotu i posiedziec w KUL.

Z drugiej strony jak bedzie tragiczna ulewa/zamach/strajk to niewiele zmieni godz. w ta czy tamta.

Jak bedzie zanosilo sie na cos zlego to najwyzej odzaluje 30-40$ i kupie bilet na dzien wczesniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#30 PostWysłany: 08 Cze 2015 12:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
Tylko ze w tych 2 godzinach musisz: zmienić lotnisko z KLIA 2 na KLIA 1, przejść kontrolę antyterrorystyczną, paszportową. KLIA to nie małe lotnisko typu CRL ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#31 PostWysłany: 08 Cze 2015 13:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dobrze ze zwracasz moja uwage na to.

Zaraz po przylocie mam taka sama sytuacje a czasu jeszcze mniej - 1,45godz

Jak po przylocie nie zdaze to dostane szalu ale kupie nowy bilet do KK oraz nowy do KUL.Bedzie to kolejna nauczka na przyszlosc.

Cale szcescie ze latam z podrecznym.


edt

KLIA 2 znajduje się ok 3 minuty jazdy szybkim pociągiem z KLIA (i vice versa). Bilet kosztuje 2RM. -tak znalazlem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#32 PostWysłany: 08 Cze 2015 13:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22487
KLIA express jedzie co 15-20 minut, jak ci ucieknie jeden to masz już stracone 20 minut. Do dworca KLIA express idzie się około 10-20 minut z KLIA 2 do przystanku KLIA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#33 PostWysłany: 08 Cze 2015 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1696
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
W KLIA2 jest co robić, zakupy jedzenie itp. Weź lepiej lekki zapas na AA a potem zmarnuj czas na KLIA2. Na Klia nie ma nic ciekawego więc tam jedź dopiero aby już się odprawiać itp, na marnowanie czasu to słabe miejsce.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#34 PostWysłany: 08 Cze 2015 19:38 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Zeus napisał(a):
Ja bym nie ryzykował powrotu do domu (Polski) z nie gwarantowaną przesiadkę która wynosi 2 godziny

Calkowicie sie zgadzam! Tylko w nielicznych przypadkach kupuje w ogole lot tego samego dnia. Zawsze zostawam dzien pierwszy i ostatni na ewentualne zmiany. Mialam nauczke dwa nawet trzy razy. Dwa razy lot przesuniety o caly dzien a teraz gdzie wylot za 17 dni Emirates przesunely mi lot o 8.5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#35 PostWysłany: 09 Cze 2015 12:25 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
OK.

W sumie nigdy mi nie zadrzylo sie nie wrocic do domu,ale po co mam sie o to prosic

Wezme Wasze sugestie pod uwage.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: KUL i co dalej?
#36 PostWysłany: 06 Lip 2015 20:29 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Witam.

Dzis wrocilem . Bylem,zobaczylem ,niegdzie nie spoznilem sie :D

Z KLIA na KLIA2 niecale 50minut.

Bylem tylko na Borneo. KK,Miri,Mulu,Kuching

Troche polatalem ale wszystko w normie

Przy okazji. lecialem KUL-kota-miri-kuching-KUL i dostalem w airasia 99pkt. czy to nie malo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group