Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Paź 2014 15:47 

Witam,

wraz z kolegą wybieramy się w podróż na Islandię. Poszukujemy dwóch osób. Sam wyjazd, mimo że z założenia budżetowy, to do tanich należał nie będzie (Islandia po prostu nie jest tania).

Koncepcja
- termin: przełom czerwca i lipca 2015 r.
- długość wyjazdu: 12 – 14 dni. Jest już siatka połączeń EasyJeta na lato 2015 r., a przy tej linii warto decydować się stosunkowo wcześnie by złapać tanie bilety. Myślę że łącznie z dolotem z Polski wyjdzie około 600 PLN/osobę (bagaż podręczny + jeden bagaż rejestrowany, gdzie wsadzimy namioty, śledzie, maty samopompujące itp.)
- planujemy wynająć samochód (diesel np Dacia Duster) z napędem 4x4, licząc z paliwem wyjdzie mniej więcej 1 750 EUR (czyli 440 EUR, czyli około 1 850 PLN na 1 osobę przy 4 osobach). Na te 1 750 EUR składa się:
a) samochód 1 400 EUR
b) paliwo 350 EUR. Spalanie ok 7 l/100 km. Do przejechania ok 3 tys. km. Kosz przejechania 100 km to 11€. Całkowity koszt powinien się zamknąć w kwocie 350 EUR w zależności od tego ile będziemy zjeżdżać z drogi krajowej nr 1 w celu odwiedzenie różnych atrakcji. Spalanie zależy od tempa jazdy i od nawierzchni, możliwe, że zejdzie się do np 6 l/100 km.
- noclegi: generalnie dominował będzie namiot + czasem może jakiś hostel, żeby nie odwyknąć od spania w pościeli :). Mamy jeden namiot – dwie pozostałe osoby muszą mieć swój.
- całość planujemy zrealizować możliwie tanio (tzn. ograniczać koszty tam, gdzie nie wpływają one na poziom zadowolenia z wycieczki)
- Islandia wymusza aktywną formę spędzania czasu. Interesuje nas trekking, podziwianie widoków, tego typu tematy :)

Podsumowanie
- jest jeszcze sporo czasu, ale zamiast go marnować to lepiej przeznaczyć na planowanie i wspólne wstępne ustalenie trasy.
- wiadomo – trzeba się wcześniej spotkać i pogadać. Ja jestem z Warszawy, kolega z Wrocławia.
- nasz wiek to odpowiednio 30 i 31 lat, ale jest nam bez różnicy w jakim wieku będą nasi towarzysze. Jedyne, na czym nam zależy, to żeby osoba była KONKRETNA i nie miała problemów z podejmowaniem decyzji.
- same koszty początkowe to jakieś 2 400 – 2 500 PLN/osobę, do tego doliczyć trzeba wyżywienie (będziemy przeważnie sami przygotowywać na kuchence) i noclegi + opcjonalnie ubezpieczenia, sprzęt, ale tego teraz nie liczę bo każdy sam wie czy ma, dajmy na to, w domu śpiwór czy dopiero musi kupić.
- jak nie znajdziemy 2 osób tylko 1 to projekt trzeba będzie przełożyć na 2016 r.

Jeśli macie jakieś pytania ogólne, to pytajcie najlepiej w wątku, a nie na PW.
Góra
 PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 08 Paź 2014 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Hej, jestescie konkretnie za tym terminem?

My (ja i moja lepsza polowka) planujemy wyjazd na przelomie wrzesnia i pazdziernika na ok 14 dni, raz ze taniej, dwa ze jest juz szansa na zorze polarna.

Jest tez dosc prawdopodobne, ze z nami pojada jeszcze 3-4 dodatkowe osoby.

Wasze podejscie co charakteru wyjazdu bardzo pokrywa sie z naszym :-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Paź 2014 20:30 

Hej, dzięki za odpowiedź.

Jesteś pewien, że będzie taniej? Jak analizowałem koszty to oszczędności można szukać na noclegach, bo reszta cen jest względnie stała. My natomiast noclegi planujemy i tak przerzucić na namioty, więc ten koszt/jego oszczędność jest pomijalna. Druga sprawa: ja nie wiem jak jest w październiku z pogodą (niby mogę sobie to wygooglować i zaraz tak zrobię ale nie o tym teraz) ale wiem, że latem mogę na ziemię rzucić jakąś watę remontową, na to matę/karimatę i nie odmrożę sobie nerek :) No i trzecia sprawa: latem jest jakieś tam większe prawdopodobieństwo, że deszcz nie będzie mi utrudniał życia przez 90% dnia, tylko np. przez 75% :)
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Paź 2014 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
My tez bedziemy spac w namiocie a spiwory mamy na temp. oscylujaca +5/-5 wiec nie ma zle, taniej powinno byc z racji chocby tego, ze szukajac samochod (na wyszukiwarce auto4free, badz economycarrentals) na 2 tygodnie 4x4 wychodzilo troche ponad 4 tysiace, a samochod 7 os.(gdyby bylo tyle chetnych) to znalazlem za ok. 5200 (podobno z pelnym ubezpieczeniem i navi w cenie - do zweryfikowania)

"Jesli pogoda jest zla, poczekaj 5 minut bedzie gorsza" tak tam podobno mowia:)

PS. Sorki za brak polskich znakow, znowu mi sie jezyk przestawil...
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Paź 2014 20:54 

Ok, to zróbmy tak, że my na razie zostajemy przy naszym planie, Wy przy Waszym, a potem nadejdzie pewnie czas kompromisów :) Ciężko się po prostu pierwszego dnia, gdy pomysł został zmaterializowany na tym forum, wycofać z pierwotnego pomysłu. Porozmawiam jeszcze z kolegą bo faktycznie 5,2k na 7 osób to jest argument, bez dwóch zdań.
Co do zorzy, to chciałem w lutym 2016 r. wybrać się do Tromso albo Murmańska.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
Oki, nie ma problemu:)

Jak coś jesteśmy w kontakcie na forum:)
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 13 740
Znajomy jest teraz na Islandii, co prawda ogarnia tylko rejon Rejkiaviku, ale mówił, że przełom września i października to dość rozsądny wybór - nie robi się tak szybko ciemno, jest ciągle dużo światła, pogodę ma ładną (ale jak Bart napisał - za 5 minut może być totalnie inna) i załapał się trzy razy na zorzę polarną.

Jeśli chodzi o zorze w ogóle, to podobno jednym z najpewniejszych miejsc jest Abisko w północnej Szwecji.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:18 

@groszkowa - nie przekreślamy innego terminu, ale jak na razie skupiamy się na lecie 2015. Co do pozostałych opcji, to ciężko mi się obecnie wypowiedzieć.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Paź 2014 20:10 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 8
Hej,

My właśnie stamtąd wróciliśmy tydzień temu, ogłaszałem nawet w 30-09-07-10-1-2-osoby-poszukiwane,248,55510 . Jeśli macie pytania to możemy Wam doradzić jak tam jest pod względem kosztów, noclegów, samochodów itp. Polaków jest tam multum, tak przyjezdnych jak i lokalnych, i kraj jest dość przyjazny. Zrobiliśmy 2400 km w 7 dni, jeżdząc troche nawet F-kami.

Samochód wcale nie musi być drogi, bo na miejscu jest sporo rodzinnych firm które wynajmują, my skorzystaliśmy z usług: http://www.autocarrental.is/ - strona może nie wygląda za rewelacyjnie, ale mają w cenie gpsa i pełne ubezpieczenie, co nie jest tanie w Islandii i sie przydaje. Ogólnie jak zaplanujecie wycieczkę to nie jest aż tak drogo i da sie to zrobić w miarę sprawnie i na relaksie. Opcja 4 osoby wychodzi najlepiej cenowo imho.

Pozdro, Karol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Paź 2014 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 19
Loty: 10
Kilometry: 13 740
Hej!

Jesteśmy zainteresowani praktycznie wszystkim, zaczynając od biletów (jak wcześnie je kupowaliście, jakimi liniami lecieliście), jak wcześnie bookowaliście samochód i jaki (a co się z tym wiąże - jakie były koszta wynajmu i ile zablokowali Wam na karcie). Generalnie wszystkie wskazówki przyjmiemy z otwartymi ramionami.
Jak podróżowaliście? Objeżdżaliście wyspę wg własnych planów czy korzystaliście z pomysłów innych? I jeszcze może podzielilibyście się wiedzą, co warto zobaczyć, czego unikać, co przereklamowane i na co trzeba uważać, żeby nie zrobić z siebie łosia?

Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Paź 2014 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 13
Też przyłącze się do tematu ponieważ wraz ze znajomymi jedziemy w Czerwcu 2015 na 12 dni do islandii. Jesteśmy w trakcie planowania i zakupów, ale mamy już bilety. Postaram się zebrać i udostępnić informacje ktore uzbieralismy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Paź 2014 21:23 

Super, niech ten wątek w takim razie przyjmie bardziej ogólny charakter i będzie miejscem wymiany informacji dla wszystkich, którzy wybierają się w okresie wiosenno-letnio-jesiennym na Islandię. A nóż komuś uda się podobierać ludzi do ekipy :)
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Paź 2014 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ja miałbym jednak prośbę, aby pisać w odpowiednich tematach w dziale Islandia. ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Paź 2014 00:27 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 37
ja mogłabym pomyslec nad takim wypadem, bo chętnie zwiedzę Islandie, może zapytam kolezanke,
ja mam lat 34, jestem z warszawy. Nie mam namiotu ani spiworu i od razu pisze, ze raczej tak nie podrozowalam tzn pod namiot/tez zawsze budżetowo, ale np. hostel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Paź 2014 11:33 

@merryjm
Nie chodzi nam o zaoszczędzenie kilku groszy na spaniu w namiocie, tylko na tym żeby nie gnać 80 km (albo i więcej) do najbliższej osady. Z namiotem jesteśmy bardziej mobilni i elastyczni.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Paź 2014 12:34 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Naprawdę polecam termin przełom czerwiec/lipiec. Białe noce dodają mnóstwo energii, spać się nie chce, można jeździć, chodzić, jest naprawdę ekstra. Sama bym z Wami pojechała, ale byłam w tym roku i spłukałam się totalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Lis 2014 19:57 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 9
Loty: 28
Kilometry: 42 304
Tak się składa, że razem z kumplem będziemy na Islandii od 18 czerwca do 2 lipca.
Lecimy z Bristolu EasyJetem, wcześniej jeszcze przerabiamy Walię.
Może dla wszystkich osób, które zamierzają wybrać się w tym terminie na Islandię ustalimy sobie 1 wspólny termin, w którym spotkamy się w jakimś centralnym punkcie i zorganizujemy jakiś melanż pod gołym niebem? 8-)

Co Wy na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lis 2014 20:56 

@kg24 - jeśli nasz wyjazd dojdzie do skutku i termin będzie zbieżny z Waszym, to z naszej strony nie widzę przeszkód :)
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Lis 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 56
Loty: 130
Kilometry: 196 798
Cześć, właśnie z kumplami mamy plan (przełom maja i czerwca) pojechać na Islandię - prawdę mówiąc dopiero się ugadujemy ale chcemy w 8 osób odwiedzić te piękne państwo. Chcemy tam polecieć przez Londyn. Plan jest taki aby objechać całą wyspę dwoma autami. Czekam na jakieś przydatne posty. Pozdrawiamy (Groundhoppers Club Poland)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Lis 2014 22:32 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Ja co prawda na Islandii juz bylam, ale wypowiem sie moze na temat terminu pazdziernikowego.

Moja wycieczka miala miejsce w 2 polowie sierpnia. Generalnie namiot i 4x4 (nasze wlasne, bo plynelismy promem w 4 osoby). Nqjpierw w doope dostalismy w Landmannalaugar - 3 noce przygruntowych przymrozkow.
Potem ostatnie dwa dni: wial masakryczny wiatr ponad 100 km/h, przy opadach sniegu z deszczem i temperaturze okolo3 st. Namiotu to nawet nie dalismy rady rozlozyc.

Nocleg w hostelu znaleziony na ostatnia chwile: 80 ojro za pokoj dla naszej czworki z lazienka na korytarzu.

I generalnie o tym chcialam - temperatura na Islandii to nie problem. Dopoki dokucza nam tylko temperatura, spiwor powinien byc rozwiazaniem; Problemem sa natomiast silne wiatry, ktore potrafia namioty polamac, podrzec i polozyc na ziemi. Dlaztego: TYLKO aluminiowe maszty! Plus zapasowe na wszelki wypadek. Sprzet tyrustyczny na Islandii nie jest tani.

aha! I zadne tam namioty typu Keczua. Namiot powinien byc mozliwie kompaktowy z tropikiem siegajacym do ziemi (a nie konczacym sie 10 cm nad nia, bo wywieje wam poduszke ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group