Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:10 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 8
Cześć,

Planuję w niedalekiej przyszłości kupić namiot i z tego powodu pojawił się mój dylemat dotyczący tego, na który namiot ostatecznie się zdecydować. Zastanawiam się między trzema modelami podanymi w temacie. Moje wymagania co do przyszłego namiotu są takie, żeby mieściły się tam dwie osoby z dużym bagażem. Nie zamierzam podróżować z nim w zimę, w grę wchodzą raczej wiosenne/letnie podróże po całej Europie. Namiot zamierzam nosić na plecach z racji tego, że podróżuję autostopem. Zamierzam również nocować w namiocie na dziko. Wydaje mi się, że każdy z tych namiotów ma sporo zalet i pojedyncze wady, dlatego chciałabym poprosić kogoś obeznanego w temacie, aby się wypowiedział. Jest ktoś w stanie mi powiedzieć, który model będzie najodpowiedniejszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Kiedyś stałem przed tym samym dylematem i wybrałem Limę III. Namiot jest fajny, szybko rozstawialny, funkcjonalny, w trójce spokojnie mieszczą się 2 osoby plus dwa spore plecaki, no i jest to najlżejszy z tych namiotów. Minus jaki wyszedł w użytkowaniu to sytuacja przy deszczu - namiot nie może być otwarty, bo przez jego konstrukcję (brak przedsionka i bardzo fajne szerokie wejście), niestety moknie namiot - część wejściowa nie zasłonięta do końca tropikiem przy otwartym namiocie (hmmm...nie wiem jak to dokładniej opisać). Teraz mimo większej wagi, wybrałbym jednak Andy II lub Andy III - przedsionek niewielki, ale jest to jednak spory plus...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:30 

Stelaż zewnętrzny to ważny parametr.
Potem dobieraj wielkość, wagę, rozmiar po spakowaniu. Generalnie te namioty są ok, polecam jeszcze zerknąć na opinie na www.ngt.pl, ale one nie są dobre do podróży po "całej Europie". One są dobre tam gdzie nie pada mocno i nie wieje mocno. Jak chcesz coś bardziej wytrzymałego na wiatr i deszcz to zerknij na FN Tordis II + płachta budowlana pod podłogę. Ale on kosztuje około 900 zł.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Hmmm...poza błędem konstrukcyjnym w Limie (o którym wspominałem w poprzednim poście) nie miałem raczej żadnych problemów natury pogodowej z tym namiotem. Fakt trochę go przyginało przy większym wietrze, ale to raczej nic strasznego (Andy jest zdecydowanie stabilniejszy na wietrze niż Lima). Generalnie polecam namioty tego producenta jako dobre, funkcjonalne, dość lekkie i (co ważne) nie jakoś zabójczo drogie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:51 

Ja nie napisałem, że te namioty są złe. Tylko, dlatego FN produkuje ileś typów namiotów, że w zależności od potrzeb dobierasz odpowiednio wytrzymały/zaawansowany. Jak chcesz podróżować (jak autor) po CAŁEJ Europie, to musisz niestety zabezpieczyć się na inne warunki niż te widoczne na nizinach w Polsce, Węgrzech czy Grecji - w grę wchodzi także m.in. Islandia i tu podstawowych rozwiązań bym nie ryzykował. Chyba, że cała Europa to kontynentalna Europa minus góry, wtedy można iść na kompromisy.

Aha - stelaż nie z włókna szklanego.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Mar 2015 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Mam Limę II od chyba już 7-8 lat. pod tym namiotem spędziłem chyba łącznie z pół roku :P Krótko mówiąc nie zamieniłbym go na żaden inny.
nigdy mi nie przeszkadzał układ konstrukcyjny tego namiotu, mi się bardzo podoba. jest możliwość rozłożenia samego tropiku, środek można spokojnie dołożyć nawet w deszczu od środka.
Jakikolwiek namiot wybierzesz polecam od razu wymienić włókno szklane na duraluminium (dużo lżejsze i bardziej wytrzymałe, zwłaszcza w ujemnych temperaturach, gdy włókno szklane pęka)

Minusy Limy II - mieści 2 osoby lub 1 osobę i bagaże. Jeśli śpią 2 osoby, to wtedy plecaki są w przedsionku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2015 23:01 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 8
Droższe namioty niestety nie wchodzą w grę, nie bez powodu mówi się, że studenci są biedni ;) Islandia jak na razie raczej mi się nie marzy, raczej przez najbliższe lata chciałabym faktycznie odkrywać Europę kontynentalną.
Prawdę mówiąc, skłaniałam się ku Andy III (tym bardziej, że jest na niego promocja), aczkolwiek wydaje mi się on dość duży w porównaniu do Limy II. Myślicie, że nie będzie problemu ze znalezieniem jakiegoś miejsca, gdzie można się ukryć z tym namiotem? ;) I czy właściwie Sierra różni się czymś innym od Limy niż dwa wejścia? Warto dopłacać do namiotu za to udogodnienie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Mar 2015 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Moja Lima też ma jakieś 7 lat. Namiot był już trochę użytkowany i wygląda cały czas dobrze, co świadczy raczej nieźle o jego solidności wykonania. Mam nadzieję, że kilka sezonów jeszcze przed nim ;)

Faktycznie w Limie świetnym rozwiązaniem jest także możliwość rozłożenia samego tropiku. Przydaje się ten patent, przydaje... 8-)

Sierra od Limy różni się właśnie tymi 2 wejściami. Z resztą otwierają się one bardzo szeroko, co jest świetnym rozwiązaniem. Chyba nigdy nie potrzebowałem tego drugiego wejścia, więc nigdy nie rozważałem zakupu Sierry.

Lima II jest większa od Andy II. Andy ma jednak kawałek przedsionka, w Limie "przedsionek" jest tylko ewentualnie na buty. Tak jak pisał smatekk w Limie II mieszczą się 2 osoby lub 1 i bagaż, dlatego ja wybrałem Limę III - mieściliśmy się tam spokojnie w 2 osoby z 2 solidnymi bagażami, a teraz mieścimy się w trójkę z dzieckiem i malutkim bagażem. Andy III to spory namiot jeśli potrzebujesz czegoś tylko dla 2 osób - zarówno gabarytowo, jak i wagowo jest to już zdecydowanie porządna "trójka".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2015 19:07 

Rejestracja: 13 Lut 2015
Posty: 8
Ostatecznie po długich przemyśleniach zdecydowałam się na Limę II ;) Mam nadzieję, że namiot posłuży mi tak długo jak i Wam. Dziękuję bardzo za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Kwi 2015 14:00 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Jak jeszcze nie dokonałeś zakupu, to tutaj http://doczu.pl/fjord-nansen-sierra-ii- ... idi-light/ mój opis jak odchudzić Sierrę II.
Też szukałem taniochy i za małe pieniądze można mieć namiot lekki i przestronny. Polecam Sierrę II. Dwa wejścia w namiocie to nieoceniona korzyść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group