Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:07 

Sorry jestem za tępy :oops: Czy ja dobrze rozumiem że przykładowo kupuje bilet z Oslo do Wawy za 149 koron i w tej cenie nie mam opłaconego żadnego bagażu ? i jak mam duży plecak powiedzmy 20 kg to muszę dodatkowo dopłacić za jego przewoź jako bagaż rejestrowany ? jak już pisałem latam Pegasusem i u nich jak kupujesz bilet to masz 20 kg bagażu już w cenie biletu
Góra
 PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#162 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
BAGAŻ PODRĘCZNY (BEZPŁATNY)
Każdy pasażer* może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

Dlaczego boisz się linka do strony przewoźnika/ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Anonymous napisał(a):
Sorry jestem za tępy :oops: Czy ja dobrze rozumiem że przykładowo kupuje bilet z Oslo do Wawy za 149 koron i w tej cenie nie mam opłaconego żadnego bagażu ? i jak mam duży plecak powiedzmy 20 kg to muszę dodatkowo dopłacić za jego przewoź jako bagaż rejestrowany ? jak już pisałem latam Pegasusem i u nich jak kupujesz bilet to masz 20 kg bagażu już w cenie biletu

W każdej linii są inne zasady dotyczące ceny/wymiarów/wagi bagażu rejestrowanego i podręcznego. W Ryanair nie ma w pakiecie bagażu rejestrowanego, który możesz nadać do luku. Trzeba go sobie dodatkowo wykupić. Tak jak napisał Grzegorz, wejdź na stronę Ryanaira i przeczytaj co masz tam napisane na temat bagażu, a wszystko będzie jasne.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:21 

NO nareszcie :roll: przeczytałem to co szukałem <<<< W Ryanair nie ma w pakiecie bagażu rejestrowanego, który możesz nadać do luku>>> bardzo dziękuję wszystkim za pomoc , pozdrawiam
Góra
 PM off  
      
#165 PostWysłany: 20 Maj 2015 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Panie sa chyba w lepszej sytuacji, jesli chodzi o ten bagaz. Z nowosci - uwaga - w niedziele na trasie KTW->STN sprawdzali wymiary wielu, wielu osobom - takze wymiary tych malych torebek. Pierwszy raz w zyciu musialam cos przepakowywac ;p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 20 Maj 2015 23:51 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
WMI-WRC , ryanair sprawdzano rozmiary bagażu podręcznego lot 12 maja godz 8.10 , pierwszy raz spotkałem się z mierzeniem bagażu na liniach krajowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 21 Maj 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Kilkukrotnie testowałem zdecydowanie większą torbę na trasie WRO-GRO a także ostatnio na Maltę. Nikt tego nie sprawdza, torbę miałem w formie worka. Do tego dużo ludzi miało zdecydowanie większy bagaż niż dozwolony. Moją złotą zasadą jest wsiadanie na samym końcu boardingu (jeśli nie mam priorytetu) bo obsługa nigdy nie ma czasu na pierdoły i z reguł nawet dokumentów nie sprawdzają a co dopiero mierzenie bagażu.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 21 Maj 2015 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
TadekNow napisał(a):
Moją złotą zasadą jest wsiadanie na samym końcu boardingu (jeśli nie mam priorytetu) bo obsługa nigdy nie ma czasu na pierdoły i z reguł nawet dokumentów nie sprawdzają a co dopiero mierzenie bagażu.


To tez nie jest zasada. Kiedys przy locie KRK->BGY (styczen) sprawdzali wszystkim (i dokumenty, i rozmiar bagazu) - wchodzilam jako przedostatnia do odprawy/na poklad i tez mnie to nie ominelo. W zeszla srode na Stansted takze bylo mierzenie niektorych bagazy.
Byc moze w Ryanairze zaczely sie jakies zaostrzenia kontroli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 22 Maj 2015 08:18 

Rejestracja: 22 Maj 2015
Posty: 2
W Carefourze mają teraz tanie, lekkie bagaże i chciałbym spytać, czy bagaż o wysokości 56cm przejdzie w Ryanair jako podręczny, które mają limit 55cm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 28 Maj 2015 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Bardzo sporadycznie mierzony jest bagaż podręczny ale niektórzy donoszą na forum, że tak bywa. Mi się osobiście nie zdarzyło jeszcze. Jednak, na Twoim miejscu kupił bym wymiarową walizkę.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 11 Cze 2015 17:18 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Witam czy jeśli razem z dużym bagażem podrecznym wezme plecak który bedzie spełniał wymiary to mogę go zabrać ? Ewentualnie jako 2 podreczny może posłużyć reklamówka z becłowego ?

I jaka jest dopuszczalna wagą tego bagażu podrecznego?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 11 Cze 2015 17:25 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 10
Wszystko co się mieści w wymiarach może być, nie musi to być konkretnie damska torebka czy walizka, ludzie często latają z torbami sportowymi, takimi jak się zabiera na siłownię, lub plecakami.

Waga mniejszego bagażu podręcznego nie jest sprecyzowana (nie była kiedy ostatnio sprawdzałem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 11 Cze 2015 17:31 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
czyli zwykła reklamówka może też być ? zmierzyłem plecak i jest za duży,. Mogę mieć pusty plecak schowany do dużego bagażu podrecznego a reklamówke jako mały bagaż podreczny i po wyjściu z lotniska sobie to przepakować na spokojnie ?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 11 Cze 2015 17:41 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 10
To co masz w walizce to twoja sprawa (o ile spełnia przepisy dotyczące bezpieczeństwa). Może być pełna stringów, plecaków czy czegokolwiek innego. Jeśli walizka z plecakiem w środku nie przekroczy ci wymiarów to będzie ok. jeśli reklamówka z bezcłówki nie przekroczy wymiaru mniejszego bagażu też będzie ok. A to co z tym zrobisz już po wyjściu z lotniska ani ekipy z ryanaira ani z lotniska raczej obchodzić nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 11 Cze 2015 17:55 

Pakuj się od razu do plecaka wypełniając go do wymiaru reklamówki lub do pełna ubraniami, które na czas gate gdyby sprawdzali wymiary bagażów po prostu na kilka minut ubierzesz na siebie, a drobne przedmioty włożysz do kieszeni ubrań na sobie (ale sam plecak na pokładzie na czas lotu obowiązkowo ląduje pod fotelem)
Góra
 PM off  
      
#176 PostWysłany: 11 Cze 2015 18:04 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
Anonymous napisał(a):
Pakuj się od razu do plecaka wypełniając go do wymiaru reklamówki lub do pełna ubraniami, które na czas gate gdyby sprawdzali wymiary bagażów po prostu na kilka minut ubierzesz na siebie, a drobne przedmioty włożysz do kieszeni ubrań na sobie (ale sam plecak na pokładzie na czas lotu obowiązkowo ląduje pod fotelem)


a co zrobić jeśli plecack jest ciut za duży tkz jest elastyczny i da sie go gnieść i wtedy jak sie dobrze ulozy to i moze pasować.
Sory za pytanka ale przydałby mi się drugi podreczny bo te duże i tak bedą wypełnione. Za dużo ubrań to miec nie bede głównie jedzenie . Tak w ogóle 7 kg piersi z kurczaka mrożone w bagazu podrecznym przejdą ? :P
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 11 Cze 2015 18:28 

Stelaż w bagażu o max. wymiarach 35 cm to nienajlepszy pomysł i trzeba go wyciągnąć a najlepiej znaleźć mały plecak dostosowany do wymiarów (żywność pakowana próżniowo nawet w tych ilościach powinna bez problemu przejść)
Góra
 PM off  
      
#178 PostWysłany: 01 Lip 2015 15:04 

Rejestracja: 07 Mar 2012
Posty: 65
Loty: 6
Kilometry: 9 564
A może coś takiego na mini bagaż?



https://www.google.pl/search?q=Arpenaz+ ... aapEdPM%3A

Po całkowitym wypełnieniu wys. 40 x szer. 23 x gł. 10 cm.
plecak miękki - także w razie czego chyba można wepchnąć jak będzie lekki luz w plecaku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 24 Sie 2015 08:38 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 71
Witam chciałbym zakupić na drugi bagaż podręczny plecak
moi kandydaci:
- deuter exp air - 12 litrów+3 litry opcjonalnie, podane wymiary "47 x 24 x 22 cm" model idealny pod względem funkcjonalności z siatką na plecach, ale kolorystyka troche mi nie pasuje
- jack wolfskin velocity 12 - plecak ma 12 litrów, podane wymiary plecaka "44 x 24 x 13 cm" niestety model ten chyba nie ma siatki na plecach

nie wiem czy powyższe plecaki nie są za duże na ten drugi bagaż podręczny?
ewentualnie czy przejdą jak nie będą całe wypchane?
bo nie do końca rozumiem zasady tych wymiarów i jak to kontrolują - przecież jest różnica jest pomiędzy całym wypchanym worem na kartofle a pustym, który można by przewieźć w kieszeni zwinięty.

czy macie jakieś inne propozycje plecaków do 20 litrów, które by się nadawały do w/w celu - poszukuję modeli z siatką na plecach
wiem że jest jeszcze 25 litrowy fjord nansen bikki ale ten to już jest całkiem za duzy chyba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:25 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Ja latam z forclaz 40 wypchanym po brzegi i ani razu nikt nie zwrocil mi uwagi;)pomysl nad wiekszym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group