Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:05 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Noszę się z zamiarem zakupu aparatu do podróży. Na myśli mam tutaj podręczny kompakt, który w każdej chwili można schować sobie do kieszeni czy bez trudu dobić do bagażu podręcznego. Przeczytałem wszystkie tutejsze fotograficzne tematy, ale są one już dość nieaktualne i niestety nic klarownego z nich nie wynika. Przejrzałem też w necie szereg rankingów, testów, porównań, recenzji i komentarzy i niestety opinie o tych samych modelach, bywają bardzo skrajne.

Dlatego pomyślałem, że może najłatwiej będzie wybrać aparat po jego efektach. Piszcie proszę jakie macie modele aparatów kompaktowych wraz przykładowymi zdjęciami jakie jest on w stanie zrobić i kilkoma słowami komentarza. Zdaje sobie sprawę, że jest już temat "Wasze najciekawsze zdjęcie z podróży", ale tam panuje popis fotografii z profesjonalnego sprzętu, a nie o to mi chodzi. :)

Myślę, że taki temat przyda się niejednej osobie, która planuje przed wakacjami zakup nowego aparatu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:09 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Przykładowe zdjęcia PowerShot A490, czyli jednym z najtańszych aparatów Canona - obecnie można kupić je za 200 zł.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zadaj sobie pytanie, czy interesuje Cię grzebanie w ustawieniach, czy może tylko nacisnąć i pstryk?
Jaka cena?
Od razu będzie odsiew.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
bez sensu.
każdym aparatem można zrobić dobre zdjęcie i tak samo każdy można zrobić złe.
wrzucanie zdjęć nic nie wyjaśni...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:47 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Polecam Canona PowerShot A2500 - kupiłem w tym miesiącu razem z pokrowcem, kartą 16GB i zapasowym akumulatorem za 280 zł (po odliczeniu VAT-u). Na razie wypróbowany tylko raz na rodzinnej imprezie, ale zdjęcia w ciemnym kościele wyszły całkiem spoko, film w zasadzie jeszcze lepiej.... aparat bardzo prosty, ustawia wszystko automatycznie, wymiary optymalne - polecam. A tak poza tym to jeśli szukasz czegoś w cenie do 300-400 zł to w sumie nie ma znaczenia który wybierzesz - każdy ma to samo. Wybór zależy więc w sumie od osobistych preferencji - ja np. wybrałem tego Canona, a nie Nikona L27/L29, bo wolę zasilanie akumulatorem niż zwykłymi bateriami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Kwi 2014 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nieznany, ale wrzuciłeś zdjęcia niereprezentatywne, krótka ogniskowa i masa światła. Poza tym po przeskalowaniu do takiej małej rozdziałki to i zdjęcie zrobione deską do krojenia będzie nieźle wyglądało ;)

Żeby nie było, przyjemne foty i same miejscówki też fajne. W relacji cena/efekt to świetnie tu to wygląda.
Dla odmiany wrzuć kilka zdjęć z niedoborem światła albo nocnych żeby inni zobaczyli jak sobie radzi w świetle żarowym i mieszanym.
namteH napisał(a):
wrzucanie zdjęć nic nie wyjaśni...

może nie wyjaśni, ale może pomóc
przykładowe zdjęcia powiedzą więcej niż suchy test rozdzielczości z wynikami na diagramie

ja tam popieram pomysł @Nieznanego
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Kwi 2014 10:06 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
mashacra napisał(a):
Zadaj sobie pytanie, czy interesuje Cię grzebanie w ustawieniach, czy może tylko nacisnąć i pstryk?
Jaka cena?
Od razu będzie odsiew.

Czasem bawię się ustawieniami więc dobrze byłoby gdyby nie był w pełni zautomatyzowany. Co do kosztu, to myślę, że maks. 600-800 zł.

cypel napisał(a):
Nieznany, ale wrzuciłeś zdjęcia niereprezentatywne, krótka ogniskowa i masa światła. Poza tym po przeskalowaniu do takiej małej rozdziałki to i zdjęcie zrobione deską do krojenia będzie nieźle wyglądało ;)

To prawda, ale aparat jest mi potrzebny głównie na wyjazdy, a te preferuję w ciepłe dni. :) Wieczorem wrzucę zdjęcia przy sztucznym świetle - naturalnie tutaj aparat nie wygląda już tak dobrze.

namteH napisał(a):
przykładowe zdjęcia powiedzą więcej niż suchy test rozdzielczości z wynikami na diagramie

Otóż to. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Kwi 2014 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zdjęciami na tę chwilę się nie pochwalę, ale mam Canon SX220 zależało mi na dużym zoomie, kupiłem go po sezonie za niecałe 600 pln normalna cena oscylowała ponad 1000 pln. Szukaj okazji ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Kwi 2014 11:45 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Kojarzę ten model. Jesteś z niego zadowolony?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Kwi 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie narzekam, ale ja nie mam wygórowanych wymagań :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Kwi 2014 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Ja mam lustrzankę Nikon D60 z obiektywem 18-55VR i zabieram go tylko wtedy, gdy jest super pogoda oraz miejsca, w których jeszcze nie byłem. W pozostałych sytuacjach (95%) robię zdjęcia po prostu moim iPhone 5S. Ten telefon robi niesamowite zdjęcia i filmy. Bije na głowę kompakty. Minus to brak zoomu, ale czy aż taki? Jeśli ktoś chce niebawem kupić nowy telefon oraz kompakta, radzę zastanowić się nad zakupem takiego 5S. Finansowo wyjdzie podobnie, a ręczę, że będziecie zadowoleni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Kwi 2014 13:18 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
ja od siebie polecam olympusa xz-2. bardzo duże możliwości ustawień, jakość wykonania również bardzo dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Kwi 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
ja polecam sony nex-5. z płaskim obiektywem jest dość kompaktowy.

daję radę także wieczorem bez statywu, np.

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Kwi 2014 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Ja polecam Sony DSC-HX20V. Bardzo dobre parametry i przede wszystkim 20x zoom. Przykładowe zdjęcia możesz zobaczyć w mojej relacji z Włoch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Kwi 2014 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Ja polecam canona g15,miesci sie w kieszeni,a jakosc zdjec jest naprawde dobra,nawet noca.

Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Kwi 2014 10:03 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
sherif14 napisał(a):
Ja polecam Sony DSC-HX20V. Bardzo dobre parametry i przede wszystkim 20x zoom. Przykładowe zdjęcia możesz zobaczyć w mojej relacji z Włoch.

OK, zamówiłem właśnie ten. Jest 10 dni na zwrot towaru więc najwyżej go odeślę. ;)

Czytałem o nim jakąś opinię, że ze względu na duży zoom, do środka obiektywu łatwo dostają się paprochy, widoczne potem na zdjęciach. Jak sądze to nie prawda? :) Długo go masz? No i czy aparat faktycznie ma problemy z fotkami robionymi pod słońce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Kwi 2014 15:14 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
@seba
Planuje zakup tego canona, czy masz jakieś zdjęcia nocą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Kwi 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Parys napisał(a):
@seba
Planuje zakup tego canona, czy masz jakieś zdjęcia nocą?

wybacz ale pytanie jest trochę bez sensu.
musisz podać czy chcesz nocą z pełnego automatu i np z reki czy np nie boisz się podłubać w ustawieniach i ponadto masz statyw/stawiasz aparat na czymś.

potem sam wrzucę coś od siebie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Kwi 2014 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
juliaka napisał(a):
ja polecam sony nex-5. z płaskim obiektywem jest dość kompaktowy.

daję radę także wieczorem bez statywu, np.


A ja odradzam, do bezlusterkowców Sony najtańszy w miarę uniwersalny obiektyw to koszt najczęściej wyższy od samego aparatu, nie wspominając o żałosnym wyborze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Kwi 2014 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Parys napisał(a):
@seba
Planuje zakup tego canona, czy masz jakieś zdjęcia nocą?


Parys, w nocy to robilem glownie na manualu, ale pare z nich mozesz zoabczyc tutaj: (najciekawsze-zdjecie-z-wyprawy,135,17746&start=220)

Jak chcesz wiecej, to pisz na priv to Ci podesle.
Nie przeplacaj za g16, bo sie nie oplaca ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group